Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 12 минути , yordanov каза:

Ето от тук можеш да заявиш кеш рифънда: https://en.aegeanair.com/refund-voucher/

Формата ми показа, че трябва да изчакам първо да мине 18 месечната валидност на ваучерите (моите изтичат ноември) и чак след това мога да поискам кеш. Не, че е фатално, но да се знае.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Формата ми показа, че трябва да изчакам първо да мине 1.5 годишната валидност на ваучерите (моите са до ноември) и чак след това мога да рекуестна кеш. Не че е фатално, но да се знае.

Да, аз писах по-горе, но на мен ми пише, че трябва да минат 12 месеца, а не 18. Виж пак, да не изгорят ваучерите и да не искат после да ги рифънднат. 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 5 минути , yordanov каза:

Да, аз писах по-горе, но на мен ми пишеше, че трябва да минат 12 месеца, а не 18. Виж пак, да не изгорят ваучерите и да не искат после да ги рифънднат. 

Условията са написани ясно, но явно малко са ги променили в движение. Ваучерът трябва да е изтекъл за да подлежи на връщане в кеш. На мен ми показва точно датата на изтичане и че мога да поискам кеш чак след това. Не изглежда да има вариант, в който ваучерите изгарят.

 

2021-06-14.png

Връзка към коментар
преди 12 минути , Георги Матеев каза:

Условията са написани доста ясно (явно малко са ги променили в движение). Ваучерът трябва да е изтекъл за да подлежи на връщане в кеш. На мен ми показва точно датата, на която изтича ваучера.

 

2021-06-14.png

Хм, възможно е, или пък някои ваучери да са с по-малка валидност - 12 месеца. Иначе аз се водих главно от това, което пише в мейла, който ми изпратиха заедно с ваучера и си чаках чинно 12 месеца да изтекат.

 

1130357657_Screenshot2021-06-14at11_04_07.png.148b3cc500a505d1f40d8be3aa43f6c3.png

 

Но както и да е, всеки може да провери през горния линк кога може да кешира. 😁

Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте,имам купен билет  Атина-София от сайта на AEGEAN .Взех ECONOMY,SAVER,като в карето на тарифата пишеше ,че имам 1 чекиран багаж 23 кг..Имаше и инфо,че в случай на не AEGEAN /OLIMPIC AIR оператор,условията са обект на опериращата компания. Моя грешка,но чак сега видях,че опяратор е BG AIR.В потвърждението ,което получих за резервацията никъде няма багаж,стои една чертичка -.Сега се чудя ,имам ли багаж чекиран ,нямам ли ,кого да питам и от кого да купувам чекиран багаж ?

Благодаря 

Връзка към коментар
преди 8 минути , medlab каза:

Здравейте,имам купен билет  Атина-София от сайта на AEGEAN .Взех ECONOMY,SAVER,като в карето на тарифата пишеше ,че имам 1 чекиран багаж 23 кг..Имаше и инфо,че в случай на не AEGEAN /OLIMPIC AIR оператор,условията са обект на опериращата компания. Моя грешка,но чак сега видях,че опяратор е BG AIR.В потвърждението ,което получих за резервацията никъде няма багаж,стои една чертичка -.Сега се чудя ,имам ли багаж чекиран ,нямам ли ,кого да питам и от кого да купувам чекиран багаж ?

Благодаря 

Здравейте,

Ако опериращ превозвач е България Еър следва да отправите питането си към тях.

Връзка към коментар

Това тяхното е голяма плетеница и от сайта на нашите и на егейците купуваш едни и същи билети, но сега се сещам, че аз винаги купувам от техния сайт до/от Атина не знам защо, но цените на един и същ полет опериран от егейците на сайта на БгЕр е двойно по-скъп и ако някой не знае ще се набута. Пари ли изкарват...

aegean.jpg

Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Това тяхното е голяма плетеница и от сайта на нашите и на егейците купуваш едни и същи билети, но сега се сещам, че аз винаги купувам от техния сайт до/от Атина не знам защо, но цените на един и същ полет опериран от егейците на сайта на БгЕр е двойно по-скъп и ако някой не знае ще се набута. Пари ли изкарват...

aegean.jpg

В твоя случай в цената на сайта на Bulgaria Air се включва чекиран багаж. Цената с чекиран багаж директно от сайта на егейците е 71,65 евро.

 

По казуса на @medlab, предполагам, че ще има включен багаж, но най-добре пишете на callfb@air.bg, за да ви потвърдят.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, agenta каза:

Здравейте,

Ако опериращ превозвач е България Еър следва да отправите питането си към тях.

А като си влезеш в резервацията в сайта на aegean  какво пише?

преди 2 минути , yordanov каза:

В твоя случай в цената на Bulgaria Air се включва чекиран багаж. Цената с чекиран багаж директно от сайта на егейците е 71,65 евро.

 

По казуса на @medlab, предполагам, че ще има включен багаж, но най-добре пишете на callfb@air.bg, за да ви потвърдят.

Определено има голяма разлика за доста дати между air.bg и aegean.

Всъщност, днес не съм гледал, но преди 2-3 дни беше така. Вероятно защото aegean имаха сериозна промоция и аз купих от тях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , yordanov каза:

В твоя случай в цената на сайта на Bulgaria Air се включва чекиран багаж.

Оо да не съм видял тарифите ама пак значи от Бг Ер не можеш да си купиш без багаж билет, а от тях можеш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Оо да не съм видял тарифите ама пак значи от Бг Ер не можеш да си купиш без багаж билет, а от тях можеш.

Зависи кой е опeриращия превозвач. АКо БГ ер изпълнява полета не можеш да купиш тарифа без багаж от сайта на Aegean

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам резервации, в които сме двамата с жена ми. Направени са през онези сайтове (jetcost...)

Създадох си акаунт в aegeanair и си привързах резервациите към моя акаунт.

Има ли начин да привържа билетите на жена ми към нейн акаунт, естествено след като го създам.

Не е въпроса в милите. а в това че преди да присъединя резервациите към моя акаунт имената ни изглеждаха така:

SOBSTWENO MRFAMILNO   и  SOBSTWENO MRSFAMILNO

а сега:

MR SOBSTWENO FAMILNO

SOBSTWENO  MRSFAMILNO

 

Та ако може да оправя и името на жена. Да си е както си трябва.

Предполагам, че по летищата едва ли някой ще се заяде, но знае ли се...

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Имам резервации, в които сме двамата с жена ми. Направени са през онези сайтове (jetcost...)

Създадох си акаунт в aegeanair и си привързах резервациите към моя акаунт.

Има ли начин да привържа билетите на жена ми към нейн акаунт, естествено след като го създам.

Не е въпроса в милите. а в това че преди да присъединя резервациите към моя акаунт имената ни изглеждаха така:

SOBSTWENO MRFAMILNO   и  SOBSTWENO MRSFAMILNO

а сега:

MR SOBSTWENO FAMILNO

SOBSTWENO  MRSFAMILNO

 

Та ако може да оправя и името на жена. Да си е както си трябва.

Предполагам, че по летищата едва ли някой ще се заяде, но знае ли се...

 

 

Няма проблем това изписване спокойно, минава се.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Та ако може да оправя и името на жена. Да си е както си трябва.

 

преди 49 минути , vinidj каза:

Няма проблем това изписване спокойно, минава се.

+1

 

Така дава имената и аз като съм вземал от посредници са така объркани.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Имам резервации, в които сме двамата с жена ми. Направени са през онези сайтове (jetcost...)

Създадох си акаунт в aegeanair и си привързах резервациите към моя акаунт.

Има ли начин да привържа билетите на жена ми към нейн акаунт, естествено след като го създам.

Не е въпроса в милите. а в това че преди да присъединя резервациите към моя акаунт имената ни изглеждаха така:

SOBSTWENO MRFAMILNO   и  SOBSTWENO MRSFAMILNO

а сега:

MR SOBSTWENO FAMILNO

SOBSTWENO  MRSFAMILNO

 

Та ако може да оправя и името на жена. Да си е както си трябва.

Предполагам, че по летищата едва ли някой ще се заяде, но знае ли се...

 

 

@Ivko и @vinidj   Щях да питам същото като @ven62, но виждам, че вече сте му отговорили, че с моите 4 билета като го видях това снощи и ми стана лошо. Навсякъде бяха сложили след първото име или MS или MR , залепени за името.

 

Значи няма да оправяме нищо. Благодаря за информацията! 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря на всички ,които писаха по моя казус.Прави сте,че имаше разлика в цената на двата превозвача,и затова взех от егейците.Така и не разбрах защо на потвърждението нямам чекиран багаж,като в тарифата имаше такъв .В билетите на отиване си го има. Писах на БГ ер,отговориха,че имам включен багаж,но никъде го нямам черно на бяло,дано в билетите го има .И още ,казаха че трябва да се чекирам при БГ ер ,сега трябва да си играя  да правя регистация при тях .

На 16.02.2022 г. в 12:17, medlab каза:

Здравейте,имам купен билет  Атина-София от сайта на AEGEAN .Взех ECONOMY,SAVER,като в карето на тарифата пишеше ,че имам 1 чекиран багаж 23 кг..Имаше и инфо,че в случай на не AEGEAN /OLIMPIC AIR оператор,условията са обект на опериращата компания. Моя грешка,но чак сега видях,че опяратор е BG AIR.В потвърждението ,което получих за резервацията никъде няма багаж,стои една чертичка -.Сега се чудя ,имам ли багаж чекиран ,нямам ли ,кого да питам и от кого да купувам чекиран багаж ?

Благодаря 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Василев

Здравейте. Имам лек казус. Купих билети от AEGEAN, но както винаги при мен, винаги изпускам нещичко.  😄 Та този път единия пасажер остана без последна буква в името си. Не се очакваше Елизабет, да се спелува с th накрая, така че е записана само Elizabet, но по ЛК е с th накрая. Писах уж на съпорта им за съдействие, но все още няма отговор, та реших да попитам и тук. На практика няма сбъркана буква, има недобавена буква 😄 Ако някои се е сблъсквал с нещо подобно при тази авиокомпания, моля да сподели опит.

Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Василев каза:

Здравейте. Имам лек казус. Купих билети от AEGEAN, но както винаги при мен, винаги изпускам нещичко.  😄 Та този път единия пасажер остана без последна буква в името си. Не се очакваше Елизабет, да се спелува с th накрая, така че е записана само Elizabet, но по ЛК е с th накрая. Писах уж на съпорта им за съдействие, но все още няма отговор, та реших да попитам и тук. На практика няма сбъркана буква, има недобавена буква 😄 Ако някои се е сблъсквал с нещо подобно при тази авиокомпания, моля да сподели опит.

Аз се успокоих от последните отговори на моето питане. 

Освен това станах свидетел на пълно мазало с фамилните имена (кое първо, кое второ) при air.bg. Изписаха ги и по двата начина и твърдят че са верни. Запазил съм си имейлите - да видим.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно с егейците нямам опит, но една грешна буква по принцип не пречи. А на мистър или мисис залепено за името въобще никой няма да обърне внимание, това е бъг на резервационната система от сто години вече...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няколко пъти съм имал сгрешени букви по резервации с Aegean заради бъгавия им сайт. Първия път им звънях и те отзивчиво предложиха срещу 40 Евро да направят поправка на ЕДНА БУКВА... за което много им благодарих и ги пратих да си гледат работата.
След това изобщо не съм се занимавал нито да им звъня нито да им пиша в такива казуси.
Пускайте си онлайн чекиране и си свиркайте, за 1-2 букви никой няма да се впрегне.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Василев
преди 2 часа, mitkobiker каза:


Пускайте си онлайн чекиране и си свиркайте, за 1-2 букви никой няма да се впрегне.

Да, аз по-скоро искам да разбера колко биха се впрегнали, чисто по "книга" дето се казва. Все пак дори не липсва буква, името и е това. Чете се по същия начин и без последната буква. 😄 Ясно е, че накрая вероятно ще го играя неразбрал, ама все пак.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Защо не казвате, че Егейците са пуснали директни полети от Букурещ до Родос и Крит, при това на прилични цени. Може да има и други, но тези видях🙂 Тъкмо наближаваше моментът за осребряване на ваучерите ми и съдбата ми дава знак😄

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 13.04.2022 г. в 8:35, ДиянаВ каза:

Защо не казвате, че Егейците са пуснали директни полети от Букурещ до Родос и Крит, при това на прилични цени. Може да има и други, но тези видях🙂 Тъкмо наближаваше моментът за осребряване на ваучерите ми и съдбата ми дава знак😄

Не съм догледала внимателно. Полетите не били на Aegean, а на Animawings - нова румънска АК, която не бях чувала. Ваучерът е приложим и при покупка на билети от сайта на Aegean. Засега нагласата ми е по-скоро отрицателна - цените се качват, има и допълнителни такси, което не е нещо ново и неочаквано 🙂

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

купени билети през jetcost.de/lastminute, след добавяне в сайта на Aegean прегледах потвърждението (online booking confirmation) и виждам, че обръщенията Mrs и Mr са добавени след първите ни имена, примерно Anteamrs ....., същото и при мъжа ми, при мен и двойната фамилия е без тире и имената са слети ) - второто с малка буква (Ivanovapetrova да кажем), в резултат самата аз едвам се разпознах 🙂 би ли било проблем при чекиране и бордни карти? писах и на тях, но отговор няма

Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

купени билети през jetcost.de/lastminute, след добавяне в сайта на Aegean прегледах потвърждението (online booking confirmation) и виждам, че обръщенията Mrs и Mr са добавени след първите ни имена, примерно Anteamrs ....., същото и при мъжа ми, при мен и двойната фамилия е без тире и имената са слети ) - второто с малка буква (Ivanovapetrova да кажем), в резултат самата аз едвам се разпознах 🙂 би ли било проблем при чекиране и бордни карти? писах и на тях, но отговор няма

Вероятно няма да има проблем. Такъв случай макар и с друга авиокомпания.

https://magelanci.com/forums/topic/4120-rumboedreamsbudgetair-23-123-eur-отстъпка-от-билети/?do=findComment&comment=556553

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.