Прескочи до съдържание

Програма за Бали (лято 2019) - идеи и предложения


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Предложете някое местенце в Убуд за 4 нощувки. Всичките, които гледам са със съмнително висок рейтинг и ми е много трудно да избера. Държим единствено да има добра закуска.

Връзка към коментар

На мен много ми хареса Nick's hidden cottage, но гледам че рейтинга леко му е паднал, та не знам, дали да го препоръчвам. 

Отделно виж Villa Inang, но при нея сте доста отдалечени от центъра. От вилата ви дават телефон и когато искате да се приберете им се обаждате да дойдат да ви вземат т. е. предлагат безплатни трансфери до центъра, но до 4 трансфера дневно - 2 до центъра и 2 за взимане. Така, че при тях сте леко зависими. Закуските и на двете места са добри. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Привет! Вярно е, Бали наближава, а моята организация все още е на нула 🙂 Очевидно изпуснах Буда, питай го дали има брат, братовчед и т.н. 🙂

Някой нещо да каже за екскурзии до Ява и вулканите? Всъщност конкретен въпрос не мога да задам поради липса на програма. Но искаме да ходим на Кава Иджен и на Бромо. 

Джимбаран добра идея ли е за двудневен престой на океана? 

Връзка към коментар
На 10.02.2019 г. в 2:11, Bellaero каза:

 

Джимбаран добра идея ли е за двудневен престой на океана? 

Това е плажът с рибните ресторанти. Специалист по това място е магеланицът -хоби фотографът ни в Бали. Дано се включи.

20181230_182249.jpg

20181230_182336.jpg

Връзка към коментар
преди 44 минути , Христиан каза:

Май вече не се плаща за визи на влизане в Бали. До 30 дни престоят е безплатен.

 

Някой с потвърждение?

Правилно. Просто слагат печат в паспорта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , Христиан каза:

Май вече не се плаща за визи на влизане в Бали. До 30 дни престоят е безплатен.

 

Някой с потвърждение?

Да. Безплатен е.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мнение за посещение на Besakih temple, може ли да я пропуснем? Ясно е, че е главния им храм, ама отзивите от посещения са доста смесени. Пък не е като да няма други храмове в Бали, даже се притеснявам, че малко множко могат да ни дойдат, засега предвиждаме Uluwatu, Tanah Lot, Tirta Empul, Gunung Kawi, Ulun Danu Bratan.

Връзка към коментар

Последния път бях на Бали точно преди една година и посещението на Besakih temple беше задължително с екскурзовод, който те разкарва из комплекса и разказва някои неща. Екскурзоводите са си там при входа, накрая им даваш някакви пари. На мен като цяло такъв вид задължителности не са ми по вкуса, но пък мястото е наистина много красиво, особено при хубаво време и не бих го пропуснала. Ако сега трябва да махна един храм, то това би бил Gunung Kawi. Има го и моментът да ви писне от храмове, но всичко е наистина въпрос на личен вкус и усещане! ✌️

Редактирано от DaBo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 27.01.2019 г. в 9:55, Христиан каза:

Ден 3:

Взимане от хотела в 9:00 сутринта.

1. Swing and Bird Nest 
2. Tegalalang rice terrace 
3. Elephant safari Park 
4. Обяд 
5. Kintamani Batur volcano 

Люлките са си чист туристически капан, направен за богати западни туристи с влечение към Инстаграм. Входът е $35 и (от това, което четох в ревютата на мястото) се чака по 30-40 минути на място за да се направи по някоя снимка. 

 

Не говоря от личен опит, ние пропуснахме тази забележителност.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето тази информация намерих за люлките:

1. Bali Swing предлага 2 варианта: 1.) $35 - включва входна такса, безалкохолни напитки, обяд, 4 вида люлки с различна дължина, 4 гнезда, Градината с пеперудите, хеликоптер, скалата с форма на сърце, гледки към каньон и водопад; 2.) $10 - входна такса,  Градината с пеперудите, хеликоптер, скалата с форма на сърце .

2. Wanagiri Hidden Hills Swing - вход IDR 400.000; 

3. Ubud Swing at Zen Hideaway - вход IDR 250.000; 

4. Tegalalang Rice Terrace Swing - вход  IDR 150.000; 

5. Sidemen Bali Swing - $35 - с  включени безалкохолна напитка и обяд;

6. Terrace River Pool Swing - 15 вида люлки (люлки за двойки, екстремни и суперекстремни люлки), 6 гнезда. 15 мин. на люлка за двойка - IDR 300.000, на екстремна - IDR 150.000, на суперекстремна  - IDR 200.000; 

7. Uma Pakel Swing - вход IDR 150.000.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди два дни се върнах от Бали и мога да кажа, че се влюбих в този остров. Моята програма беше : 5 нощувки в Санур, airbnb (Stylish 3-Bedroom Beachside Villa), след това два дена в Убуд - Anahata Villas and Spa Resort, 2 дена Сурабая -Grand Dafam Surabaya, 2 дена в Йогакарта - Harper Mangkubumi и последно 1 нощ отново Бали - Anginsepoi, hotel. 

Люлките ги има на много места. Ние ги видяхме на оризовите поля и цената беше еднаква 150 000р. за около 10-15мин.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

През първите 5 дена в Санур, успяхме да видим повечето емблематични храмове групирани по местонахождение от Буда. След това  в Убуд бяхме за две нощи , но на практика цели три дни. Единият ден на път за Убуд видяхме Besakih temple, на другия ден - шнорхелинг и на третия маймунската гора и слонската пещера.

Определено Убуд ми хареса и би било добре да има още един ден за лежерни разходки и просто шляене.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 19.02.2019 г. в 12:27, DaBo каза:

посещението на Besakih temple беше задължително с екскурзовод

И на мен ми казаха, че било задължително, но им отговорих да си гледат работата. Въпреки това, един ни се залепи за гид и не искаше да се разкара. Много ме ядоса и така му се разкрещях на стълбите с пълно гърло, че всички замръзнаха. Изпари се като пръдня...

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз разпределих така дните: 3 нощувки в Санур, 4 - в Убуд и 2 в Джимбаран. Организирах си екскурзиите като ги съчетах с трансферите от едно място до друго (така ще спестим време и средства)  и добавих още една екскурзия до от Убуд. Дадох на един гид списък с местата, които искам да посетя, той ги разпредели така, че да е удобно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте!

Аз и съпругът ми сме част от магеланската инвазия.

От 19.07.19г. до 31.07.19г. ще сме в Бали.

Изчетох всичко във форумите по темата, но тъй като за първи път ще пътуваме сами извън Европа се чувствам изключително несигурна. Имам доста въпроси, на които търся отговори.

 

Обмисляме следния план относно локацията:

2 дни - Санур

2 дни - Гили

2 дни – Нуса Дуа

3 дни – Ява

4 дни в Убуд

 

 

 

На Санур се спрях, защото пишете , че е добра отправна точка за повечето „атракции“. Освен това казвате, че от пристанището му тръгват и лодки за Гили. Моля, ако не ви затруднявам , препоръчайте хотел, от който сте доволни!!!

 

Гили – останах с впечатлението , че е спокойно , красиво място, „истинското Бали“  от преди 20 години.  Приемам всякакви идеи за хотел и интересни места , които могат да се посетят.

 

Нуса Дуа – плажове с хубав жълт пясък. Съчетание на релакс и екскурзии до забележителности. Нямам резервиран хотел – очаквам препоръки!

 

Ява  – полет до Суробая.  Срещали ли сте евтини  самолетни билети?  

 

 Ще поискам  оферта за тридневен трип до Бромо и Иджен.

Ако има колеги, които считат, че можем да се комбинираме с цел намаляване на разходите, би било чудесно. Гъвкави сме все още и относно датите.

 

Убуд - хотел резервиран.

 

Какво е мнението ви относно изложения по-горе план?

 

 Все още не коментирам конкретна програма, защото си мисля, че трябва да направя съответните резервации и оттам да конкретизирам ежедневните дейности.

 

 

Свързах се с Буда.

 

Той обеща да ми изпрати примерна програма.

 

Връзка към коментар

Бали е перфектното място да започнете да разглеждате света извън Европа. Нямайте никакви притеснения. Самолетът ще ви стовари на точното летище, визи няма, трансфер до хотела ще ви осигури проверен човек. Остава ви само да се наслаждавате с негова помощ, а после без драми да се качите на самолета и да кацнете на домашното летище. От това по - лесно няма!

 

Не разхвърляйте нощувките напред - назад, защото само ще събирате багаж. Освен това ще ви трябват и трансфери. Това си е нова грижа и разход.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
2 hours ago, tenchi said:

На Санур се спрях, защото пишете , че е добра отправна точка за повечето „атракции“. Освен това казвате, че от пристанището му тръгват и лодки за Гили. Моля, ако не ви затруднявам , препоръчайте хотел, от който сте доволни!!!

Ние, докато бяхме в Санур, се спряхме на този хотел. Избрахме го, защото идеята беше само да преспиваме там след целодневни трипчета. Оказа се приятна изненада за цената си - разбира се, зависи какви условия на настаняване търсите.

20180501_084724.jpg.02b3ff94b51b045853ea0f3866450eb6.jpg20180501_084839.jpg.a11403ae3ccfc730e9761e663b13366a.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 7 часа, Vanya7 каза:

Ние, докато бяхме в Санур, се спряхме на този хотел. Избрахме го, защото идеята беше само да преспиваме там след целодневни трипчета. Оказа се приятна изненада за цената си - разбира се, зависи какви условия на настаняване търсите.

20180501_084724.jpg.02b3ff94b51b045853ea0f3866450eb6.jpg20180501_084839.jpg.a11403ae3ccfc730e9761e663b13366a.jpg

Може ли малко повече инфо за  това място, че коментарите му не са много добри. Хората казват, че е мръсно, със стара баня и че ако пристигаш късно няма кой да те посрещне за чек-ин. Също така и локацията май е кофти.

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар
Дани Магелани

Не очаквай в Азия перфектни хотели, извън големите вериги, в които има стандарт. Когато мога ги резервирам.

Но те са скъпи, особено в сезона или по празници.

И моите първи реакции бяха негативни до там, че в 4 звезден хотел на Пукет, излизах неколкократно през ноща навън, за да не дишам мръсния въздух, който върти климатикът. Прозорците не се отваряха.

Търсех си чистотата и реда на европейските хотели.

Накрая си казах: не се дръж като кифла. Била си на съудентски бригади, по хижи. Това е Азия и е мръсничко по дефиниция, изключвам Япония.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , Дани Магелани каза:

Не очаквай в Азия перфектни хотели, извън големите вериги, в които има стандарт. Когато мога ги резервирам.

Но те са скъпи, особено в сезона или по празници.

И моите първи реакции бяха негативни до там, че в 4 звезден хотел на Пукет, излизах неколкократно през ноща навън, за да не дишам мръсния въздух, който върти климатикът. Прозорците не се отваряха.

Търсех си чистотата и реда на европейските хотели.

Накрая си казах: не се дръж като кифла. Била си на съудентски бригади, по хижи. Това е Азия и е мръсничко по дефиниция, изключвам Япония.

Прави ми впечатление, че 95% от местата за настаняване са с висок рейтинг (над 9.0). Обаче като се зачета само в негативните мнения и направо се отказвам. 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 13 минути , Христиан каза:

Прави ми впечатление, че 95% от местата за настаняване са с висок рейтинг (над 9.0). Обаче като се зачета само в негативните мнения и направо се отказвам. 😄

Не го прави! Така ще се откажеш от 90% от Азия, а има много какво да се гледа там.

В името на любопитството си съм преглъщала и мизерията по улиците, и лютата храна, и захабените чаршафи. Стрес е само първият в Азия. След това се впечатляваш и запомняш само от хубавото. Ако не си кифла, а ти не си.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виждам, че обсъждате нощувките в Санур. Моят опит е скромен, но нека го споделя.

 

Отседнах в Bali Gazebo и бях много доволна, а аз съм ужасно капризен клиент: да е с местен колорит, да бъде чисто, максимално добра локация, с атмосфера, красиво - и да не е скъпо. 

 

http://www.baligazebo.com/ 

 

Аз наех Villa Joglo. Беше и на пет минути до най-хубавия плаж, плюс басейни. И на улицата с огромен избор за храна. Единствен недостатък за мен беше липсата на интернет в бунгалото, само в лоби бара, но те споделиха, че интернет и в бунгалата ще има след няколко месеца. Подчертавам, говоря за декември 2014 г.

 

Видях препоръчвани огромни хотелски сгради. Изборите са категорично лични, но ще дам моето мнение: за мен е грехота да си в Бали и да не се потопиш в прелестта на този тип настанявания - освен ако няма някакви специални причини да се иска висока сграда. 

 

thumb2big.jpg

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.