Прескочи до съдържание

Програма за Бали (лято 2019) - идеи и предложения


Христиан

Препоръчани мнения

преди 13 часа, tenchi каза:

Гили – останах с впечатлението , че е спокойно , красиво място, „истинското Бали“  от преди 20 години.  Приемам всякакви идеи за хотел и интересни места , които могат да се посетят.

Имате предвид островите Gili?

Ако да - те са три: Gili Trawangan, Gili Meno и Gili Air. Водят се по-скоро част от Ломбок, населението е мюсулманско, което по никакъв начин не се отразява на туризма там.

Аз лично избрах Gili Meno (най-малкия от островите и най-слабо населения) и съм много доволна от времето, прекарано там (2 нощувки, два дни и половина). Островът е изключително малък, обикаля се за час бавно ходене. Няма много какво да се прави там, освен да се наслаждаваш на плажовете (доста корали имаше), водата, шнорхелинга и вкусната храна (доста различна от тази на Бали). Пълна почивка на изключително спокойно и много уютно място.

От Gili Trawangan впечатлението ми е само от малкото време, прекарано докато чакахме лодката до Бали - много туристи, обичайните магазини, барове .... не ми допадна много, но зависи кой какво търси. А и вероятно във вътрешността (това е най-големият остров) е различно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Аз също не препоръчвам големите хотелски сгради в Бали.

Винаги съм била в едноетажни къщички, с изключение на  нощувка в бизнес хотел до летището, с екстра за снимане на самолетите от покривния басейн.

Но винаги съм се стремила хотелът да е на плажа, което ми е условие N1.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Виждам, че обсъждате нощувките в Санур. Моят опит е скромен, но нека го споделя.

 

Отседнах в Bali Gazebo и бях много доволна, а аз съм ужасно капризен клиент: да е с местен колорит, да бъде чисто, максимално добра локация, с атмосфера, красиво - и да не е скъпо. 

 

http://www.baligazebo.com/ 

 

Аз наех Villa Joglo. Беше и на пет минути до най-хубавия плаж, плюс басейни. И на улицата с огромен избор за храна. Единствен недостатък за мен беше липсата на интернет в бунгалото, само в лоби бара, но те споделиха, че интернет и в бунгалата ще има след няколко месеца. Подчертавам, говоря за декември 2014 г.

 

Видях препоръчвани огромни хотелски сгради. Изборите са категорично лични, но ще дам моето мнение: за мен е грехота да си в Бали и да не се потопиш в прелестта на този тип настанявания - освен ако няма някакви специални причини да се иска висока сграда. 

 

thumb2big.jpg

 

 

Лелеее, Rainy, добре дошла в отбора! Имам същите изисквания за хотел.   Благодаря за включването!

Връзка към коментар

Искам да споделя и аз мнение относно избора на място за нощувки на Бали. И аз като всички си запазих нощувки (5бр.) в Санур. Оказа се изключително тихо и спокойно място. Но.... прекалено тихо..... за моя вкус. Вечер покрайбрежната линя рестораните бяха почти празни и затваряха рано. В 9ч. вече започват да събират масите. Във вътрешността работят по до късно , но пак е рядкост. Магазините затварят в 10ч. Разбира се, причина за това може да е периодът в който бях аз, а именно февруари месец. Бях оставила  и два дена накрая на нашия престой в района  на Canggu beach. Там определено живота кипеше с пълна сила. Барове, ресторанти работят почти денеонощно. На плажа вечер , танци, китари, огньове, коктейли. Много млади хора, настроение и веселба. С две думи там е купона. Цените се оказаха абсолютно същите , както в Санур( говоря за ресторанти и масажи). Много е важно всеки сам за себе си да реши, кое предпочита . 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , Svetulche каза:

Имате предвид островите Gili?

Ако да - те са три: Gili Trawangan, Gili Meno и Gili Air. Водят се по-скоро част от Ломбок, населението е мюсулманско, което по никакъв начин не се отразява на туризма там.

Аз лично избрах Gili Meno (най-малкия от островите и най-слабо населения) и съм много доволна от времето, прекарано там (2 нощувки, два дни и половина). Островът е изключително малък, обикаля се за час бавно ходене. Няма много какво да се прави там, освен да се наслаждаваш на плажовете (доста корали имаше), водата, шнорхелинга и вкусната храна (доста различна от тази на Бали). Пълна почивка на изключително спокойно и много уютно място.

От Gili Trawangan впечатлението ми е само от малкото време, прекарано докато чакахме лодката до Бали - много туристи, обичайните магазини, барове .... не ми допадна много, но зависи кой какво търси. А и вероятно във вътрешността (това е най-големият остров) е различно.

Аз се двоумя между Gili Meno и Gili Air. Обичам да се наслаждавам на красива, девствена природа. Ако плажовете са безлюдни , но големи и красиви - още по-добре. Знам, че Бали не е плажна дестинация, затова си мисля, че на Gili мога да открия частица от това.

А вие предварително ли заявихте лодка и от къде? Какви са цените?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 минути , Monika_Koko каза:

Искам да споделя и аз мнение относно избора на място за нощувки на Бали. И аз като всички си запазих нощувки (5бр.) в Санур. Оказа се изключително тихо и спокойно място. Но.... прекалено тихо..... за моя вкус. Вечер покрайбрежната линя рестораните бяха почти празни и затваряха рано. В 9ч. вече започват да събират масите. Във вътрешността работят по до късно , но пак е рядкост. Магазините затварят в 10ч. Разбира се, причина за това може да е периодът в който бях аз, а именно февруари месец. Бях оставила  и два дена накрая на нашия престой в района  на Canggu beach. Там определено живота кипеше с пълна сила. Барове, ресторанти работят почти денеонощно. На плажа вечер , танци, китари, огньове, коктейли. Много млади хора, настроение и веселба. С две думи там е купона. Цените се оказаха абсолютно същите , както в Санур( говоря за ресторанти и масажи). Много е важно всеки сам за себе си да реши, кое предпочита . 

Дай , моля, линк към хотела си! Към двата, най-добре.

Редактирано от Дани Магелани
Връзка към коментар
преди 4 минути , Monika_Koko каза:

Искам да споделя и аз мнение относно избора на място за нощувки на Бали. И аз като всички си запазих нощувки (5бр.) в Санур. Оказа се изключително тихо и спокойно място. Но.... прекалено тихо..... за моя вкус. Вечер покрайбрежната линя рестораните бяха почти празни и затваряха рано. В 9ч. вече започват да събират масите. Във вътрешността работят по до късно , но пак е рядкост. Магазините затварят в 10ч. Разбира се, причина за това може да е периодът в който бях аз, а именно февруари месец. Бях оставила  и два дена накрая на нашия престой в района  на Canggu beach. Там определено живота кипеше с пълна сила. Барове, ресторанти работят почти денеонощно. На плажа вечер , танци, китари, огньове, коктейли. Много млади хора, настроение и веселба. С две думи там е купона. Цените се оказаха абсолютно същите , както в Санур( говоря за ресторанти и масажи). Много е важно всеки сам за себе си да реши, кое предпочита . 

Monika_Koko аз потърсих посочения от теб хотел в Санур, но не го открих. Може ли линк и мнение!

преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Дай , моля, линк към хотела си! Към двата, най-добре.

Извинявам се ! Питаме за едно и също нещо в едно и също време.

Връзка към коментар
  1. https://www.airbnb.com/rooms/10211283?adults=6&toddlers=0&check_in=2019-04-01&check_out=2019-04-05&guests=1&s=2po-pM5C, Това е вила през airbnb. Като локация беше  много добра, много чиста( всеки ден идваше жена да чисти) , изключително в балийски стил, тоалетна и душ на открито. Ние бяхме 6 човека с две деца. Всяка стая си е самостоятелна къщичка с баня и тоалетна и общ басейн с отворена дневна и кухня. Прекрасно място.
  2. Anginsepoi, Canggu, Bali, Indonesia, много съм доволна и от този хотел, резервиран през букинг.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
5 hours ago, Христиан said:

Може ли малко повече инфо за  това място, че коментарите му не са много добри. Хората казват, че е мръсно, със стара баня и че ако пристигаш късно няма кой да те посрещне за чек-ин. Също така и локацията май е кофти.

Честно казано - не зная дали да препоръчам мястото. Съгласна съм с коментарите по-горе за Азия и си мисля и че за най-хубавия хотел може личните впечатления да са различни, какво остава за по-базови решения. Ако идеята на престоя е релакс и почивка на Бали - не е това мястото. Ако целта е базиране за трипчета - за мен лично е супер (но пък аз съм "калена" от Азия и Тунис 🙂 ). За красива вила на плажа за релакс на Бали, вече споменах из коментарите избора ни и беше доста по-приятен от споменатото място.

 

За стаята - беше окей, имаше собствена баня с топла вода (следете това при избора си) - може и да е била стара (нямам негативни спомени). Имаше кой да ни посрещне, имаше интернет и беше приятно след целодневна разходка да споделяме впечатленията си край басейнчето. Локацията е относнително нещо - бяхме на крачка от ресторантите, наблизо имаше супер арт кафенце за закуска, шофьора ни взимаше и връщаше до там. 

 

Ако за някого е интересно, споделям и малко снимки от Бали 🙂

 

Редактирано от Vanya7
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 30 минути , Monika_Koko каза:
  1. https://www.airbnb.com/rooms/10211283?adults=6&toddlers=0&check_in=2019-04-01&check_out=2019-04-05&guests=1&s=2po-pM5C, Това е вила през airbnb. Като локация беше  много добра, много чиста( всеки ден идваше жена да чисти) , изключително в балийски стил, тоалетна и душ на открито. Ние бяхме 6 човека с две деца. Всяка стая си е самостоятелна къщичка с баня и тоалетна и общ басейн с отворена дневна и кухня. Прекрасно място.
  2. Anginsepoi, Canggu, Bali, Indonesia, много съм доволна и от този хотел, резервиран през букинг.

 

Виждам, че цените са от по-висок ценови клас. Това обуславя и качеството. Аз се стремя в Азия да се вмествам в граници 50 $ за двойка стая на самия плаж, което налага да се правят някои компромиси. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , tenchi каза:

А вие предварително ли заявихте лодка и от къде? Какви са цените?

Трансферът ни беше организиран от местната агенция, така че не мога да кажа нещо за разписание и цени. Но лодката беше пълна (август месец), та предполагам, че е добре да се вземе предварително билет. Лодката (бърза лодка, приличаше на нашите комети от едно време) беше много рано сутринта от пристанището в Serangan, та за това спахме в Санур за една нощ. Пътувахме около два часа до Gili Trawangan, от където ни взе лодка на хотела, в който бяхме отседнали. За съжаление не си спомням името на хотела.

 

Преди 1 час, tenchi каза:

Ако плажовете са безлюдни , но големи и красиви - още по-добре

Gili Meno е изключително малък остров и няма големи плажове. Сега като се замисля, плажът пред нашето хотелче беше коралов, така че трябваше да ползваме шезлонги. От обиколката по острова не мога са ди спомня другите пясъчни ли бяха, ама.... малко вроятно. Но пък за сметка на това шнорхелингът беше супер, дори без да се налага да влизаш с лодка навътре

Връзка към коментар
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

Виждам, че цените са от по-висок ценови клас. Това обуславя и качеството. Аз се стремя в Азия да се вмествам в граници 50 $ за двойка стая на самия плаж, което налага да се правят някои компромиси. 

Благодаря много!

преди 57 минути , Svetulche каза:

Трансферът ни беше организиран от местната агенция, така че не мога да кажа нещо за разписание и цени. Но лодката беше пълна (август месец), та предполагам, че е добре да се вземе предварително билет. Лодката (бърза лодка, приличаше на нашите комети от едно време) беше много рано сутринта от пристанището в Serangan, та за това спахме в Санур за една нощ. Пътувахме около два часа до Gili Trawangan, от където ни взе лодка на хотела, в който бяхме отседнали. За съжаление не си спомням името на хотела.

 

Gili Meno е изключително малък остров и няма големи плажове. Сега като се замисля, плажът пред нашето хотелче беше коралов, така че трябваше да ползваме шезлонги. От обиколката по острова не мога са ди спомня другите пясъчни ли бяха, ама.... малко вроятно. Но пък за сметка на това шнорхелингът беше супер, дори без да се налага да влизаш с лодка навътре

Благодаря ти ! Ще потърся инфо за

 местна агенция.

Връзка към коментар
преди 17 часа, tenchi каза:

 

Ява  – полет до Суробая.  Срещали ли сте евтини  самолетни билети?  

 

 Ще поискам  оферта за тридневен трип до Бромо и Иджен.

Погледнете Боробудур и Прамбанан, най-впечатляващите обекти на културното наследство на острова...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , GeorgiD каза:

За какво ви е тур?! Може да се отиде с междуградския автобус от Джоджа, струва към 1 лев до всяко от двете. 🙂

Напълно съм наясно как става. Тук питането е за пътуване от Бали и търся компания, защото само аз от моите искам да отида до храмовете в Ява.

Връзка към коментар
преди 7 часа, GeorgiD каза:

Мдаа, много е кофти като няма съмишленици...Те знаят ли, че на Бали няма нищо подобно на тези обекти или не им се занимава да гледат "камъни"....?

 

Прамбанан малко ми прилича на Ангкор Ват, чудя се и аз дали си заслужава? 

Връзка към коментар
преди 7 часа, Цвете каза:

Напълно съм наясно как става. Тук питането е за пътуване от Бали и търся компания, защото само аз от моите искам да отида до храмовете в Ява.

Цвети, някъде в пътепис или тема@Guinness беше пуснал сайта на фирма, която прави тур до там, като организира превоза. Запомнила съм го, защото цената беше по-ниска от тази, която ние бяхме ползвали. Потърси линка и виж, дали ценово ще те устройва, за да можеш да го направиш самостоятелно. 

Редактирано от mililia
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, VVP каза:

Прамбанан малко ми прилича на Ангкор Ват, чудя се и аз дали си заслужава? 

Ангкор е къде-къде пред Прамбанан, там (на Ява) всъщност Боробудур е голямата забележителност, защото май никъде няма такъв огромен храм и с такава архитектура.

Редактирано от GeorgiD
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

Цвети, някъде в пътепис или тема@Guinness беше пуснал сайта на фирма, която прави тур до там, като организира превоза. Запомнила съм го, защото цената беше по-ниска от тази, която ние бяхме ползвали. Потърси линка и виж, дали ценово ще те устройва, за да можеш да го направиш самостоятелно. 

 

Ето тук съм писал за храмовете в Индонезия - http://oneticketjustgo.com/borobudur-prambanan/

 

Линк към компанията - https://www.jogjabromotour.com/2012/10/BOROBUDUR-PRAMBANAN-TOUR.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Guinness каза:

 

Ето тук съм писал за храмовете в Индонезия - http://oneticketjustgo.com/borobudur-prambanan/

 

Линк към компанията - https://www.jogjabromotour.com/2012/10/BOROBUDUR-PRAMBANAN-TOUR.html

Току що го препрочетох, но оставам с впечатление, че организираните турове са на място в Догджа и започват в 7:15. Аз искам да летя сутринта от Бали и да се върна вечерта. Не намирам такъв времеви вариант.

Редактирано от Цвете
Връзка към коментар
преди 9 часа, Цвете каза:

Напълно съм наясно как става. Тук питането е за пътуване от Бали и търся компания, защото само аз от моите искам да отида до храмовете в Ява.

Цвете, аз и съпругът ми планираме на 22.07. да летим от Бали към Ява. Имаме намерение да посетим храмовете, но без да бързаме . За целта ще останем една или две вечери в Догджа. После  продължаваме към Сурабая. 

Ако мислиш, че първия ден можем да действаме заедно без да нарушаваме програмата и на двете страни - чудесно! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , tenchi каза:

Цвете, аз и съпругът ми планираме на 22.07. да летим от Бали към Ява. Имаме намерение да посетим храмовете, но без да бързаме . За целта ще останем една или две вечери в Догджа. После  продължаваме към Сурабая. 

Ако мислиш, че първия ден можем да действаме заедно без да нарушаваме програмата и на двете страни - чудесно! 

Благодаря! Ако реша твърдо, че ще летя до Ява, ще пиша.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Цвете каза:

Благодаря! Ако реша твърдо, че ще летя до Ява, ще пиша.

Няма проблем! Бях длъжна да споделя. Може ли мнение , колеги, една или две нощувки в Догджа? Една ми се струва малко, две твърде много.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.