Прескочи до съдържание

Програма за Бали (лято 2019) - идеи и предложения


Христиан

Препоръчани мнения

На 10.02.2019 г. в 5:11, Bellaero каза:

Джимбаран добра идея ли е за двудневен престой на океана? 

Джимбаран не ви го препоръчвам. Толкова беше мръсен плажа, а цените в ресторантите космически за Бали!

Връзка към коментар
На 3.03.2019 г. в 11:02, Христиан каза:

Може ли малко повече инфо за  това място, че коментарите му не са много добри. Хората казват, че е мръсно, със стара баня и че ако пристигаш късно няма кой да те посрещне за чек-ин. Също така и локацията май е кофти.

Лично аз си бях резервирала евтини къщи за гости. Прибирах се само да се наспя. Ако ще стоите повече в хотела, резервирайе си по-скъп, ако не няма смисъл. Изберете нещо бюджетно.

Връзка към коментар

Никъде не видях някой да е ползвал GOJEK. С изключение на целодневните екскурзии,. ползвах основно тях. Супер евтини както за двама - трима човека, така и за сам човек. Моторчетата са на половин цена от колите. Трансфера до летището от Санур ми излезе около 7 $. Трябва да си инсталирате програмката на телефона и да си купите сим карта с местен номер. Сим картите на летището са много скъпи, но нямаше как да купя след това, тъй като се налагаше да звъня. Регистрирате го и след това можете да си поръчвате такси или моторче. Моторчетата са за 1 човек. Повечето от тях не говорят английски, но не е проблем. 🙂 На летището GOJEK не ги харесват и няма да ги видите да чакат за клиенти, но пък веднага след като излезете малко извъм летището може да се намерят. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Честно казано Бали може да излезе много бюджетно, но въпроса е дали това сте искали да видите? Аз поне в такива дестинации, където се намират супер хотели на добри цени, не бих си го причинила при първо пътуване. А и шофьор с кола за цял ден също е поносимо. Ако сега отново пътувам за първи път до там, бих избрала още по-добър хотел от Конрад, в който бях. Всъщност смешното е, че -

първи път в Бали бях в командировка на конференция в Интерконтинентал в далечната вече 1998, а в Банкок в Четири сезона една година покъсно, но тези пътувания никога не ги броя.

Връзка към коментар
преди 8 часа, Христиан каза:

На мен пък точно той, този ден си ми го е запълнил добре.

Това което ми стана ясно е, че 21.07 е първият от трите предпразнични дни. 24.07 е първият ден от Галунган в който посещават храмовете и не работят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Миланка каза:

Това което ми стана ясно е, че 21.07 е първият от трите предпразнични дни. 24.07 е първият ден от Галунган в който посещават храмовете и не работят.

Напълно е възможно аз да съм се заблудил и да е ставало въпрос за 24-ти... Всъщност, най-вероятно е да е тогава. Нещо ми се оплетоха програмите с таз инцидентна Индия 😉

Връзка към коментар
преди 29 минути , baiKolio каза:

Напълно е възможно аз да съм се заблудил и да е ставало въпрос за 24-ти... Всъщност, най-вероятно е да е тогава. Нещо ми се оплетоха програмите с таз инцидентна Индия 😉

 

Сега видях в програмта ми, че тогава ми е писал free day. Въпросът е, какво ще правим този ден като нищо няма да работи? Имах намерение да отскочим до Nusa Penida на еднодневна екскурзия...

Връзка към коментар
На ‎27‎.‎4‎.‎2019‎ г. в 15:32, Христиан каза:

Сега видях в програмта ми, че тогава ми е писал free day. Въпросът е, какво ще правим този ден като нищо няма да работи? Имах намерение да отскочим до Nusa Penida на еднодневна екскурзия

Зависи къде нощувате, пешеходна разходка до някой храм (във всяко населено място има поне 4), плажуване, пазаруване (май само в супер туристическите зони, което въобще не е за препоръчване) или просто разходка и релакс. Доколкото разбрах тогава почти нищо не работи, а общественият транспорт съвсем.

Редактирано от Миланка
Връзка към коментар

Искам да попитам, според вас 55$ на човек за изкачване на Батур, с тръгване от Убуд, не е ли леко пресилена оферта. Дали на място бихме могли да намерим по- изгодна?

Връзка към коментар
преди 10 часа, Миланка каза:

Зависи къде нощувате, пешеходна разходка до някой храм (във всяко населено място има поне 4), плажуване, пазаруване (май само в супер туристическите зони, което въобще не е за препоръчване) или просто разходка и релакс. Доколкото разбрах тогава почти нищо не работи, а общественият транспорт съвсем.

Точно този ден ще сме в Санур.

 

Едит: Сега говорих с Буда. Каза, че лодките между Sanur и Nusa Penida ще си работят на този ден.

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Буда ми препоръча негов човек за еднодневна екскурзия до Nusa Penida на цена $60 на човек. Каза ми обаче, че ако сме повече от двама, цената ще е по-ниска. Става дума за 24 юли, когато почти нищо няма да работи. Ако някой иска да се комбинира с нас, за да излезе по-евтино, може да ми пише ЛС. Още не съм му потвърдил, дали ще ходим, тъй като не сме решили на 100% какво да правим.

 

Цената включва следното:

 

Nusa penida tour 
In Nusa penida you Will see : 
kelingking beach,  broken beach, angle billabong, crystal bay beach
This tour include ; 
# 2 ways pick up transfer from and to your hotel 
# 2 ways fast boat ( Sanur to Nusa penida and Nusa penida to Sanur ) 
# Tour in Nusa penida by car 
# Lunch 
# Entrance fee

Cost USD 60/ person

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Христиан каза:

Буда ми препоръча негов човек за еднодневна екскурзия до Nusa Penida на цена $60 на човек. Каза ми обаче, че ако сме повече от двама, цената ще е по-ниска. Става дума за 24 юли, когато почти нищо няма да работи. Ако някой иска да се комбинира с нас, за да излезе по-евтино, може да ми пише ЛС. Още не съм му потвърдил, дали ще ходим, тъй като не сме решили на 100% какво да правим.

 

Цената включва следното:

 

Nusa penida tour 
In Nusa penida you Will see : 
kelingking beach,  broken beach, angle billabong, crystal bay beach
This tour include ; 
# 2 ways pick up transfer from and to your hotel 
# 2 ways fast boat ( Sanur to Nusa penida and Nusa penida to Sanur ) 
# Tour in Nusa penida by car 
# Lunch 
# Entrance fee

Cost USD 60/ person

Виж тук - https://www.klook.com/activity/15758-west-nusa-penida-day-trip-bali/?krt=s20&krid=9b8f423c-e80e-4216-43e7-7d619d510b7d

Има и опция за шнорхелинг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, kaka reni каза:

Петя Белевска не може ли да съдейства с по-добра цена? Допитай се и до нея.

Предпочитам да не използвам нейните услуги, дори и да бяха по-евтини, което май в нейния случай не е възможно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Христиане, ще ти ползвам отново темата за въпроси. В общата никой не пише. Ако имаш против, казвай. 

Някой случайно на 22-ри да има път към най-северозападната част? Ще бъде добре да си поделим 60-те $ за колата 🙂

Всъщност по-големия ми проблем е, че пътуването ще е твърде дълго, но какво да се прави. 

Споделям моята програма: 

Три нощувки в Санур. Първия ден трип до няколко плажа в най-южната част на полуостровчето, плюс Улувату и кечак. 

Втори ден - евентуално Нуса Пенида или Лембонган, не зная още. 

Трети ден - дългия път до Пемутеран. Три нощувки имаме там. Не съм се свързала още с агенцията, но предвид големия празник на 24-ти, вероятно още същата вечер като пристигнем, ще трябва да тръгваме за Иджен. 

На 25-ти - дълъг път до Сидемен за три нощувки там. От там предвиждам Амед, сума ти храмове и още някой плаж. 

Последните три нощувки са ни в Убуд. Навивам съфорумка в единия ден да идем до Секумпул. 

Ако имате интересни предложения, с радост ще ги приема. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Христиан, питал ли си Буда за комбиниран трип с трите острова?

Заглеждам тези, но се чудя дали ще е голямо препускане. https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1137831-d13545390-Reviews-Lembongan_Penida_Tour-Nusa_Lembongan_Bali.html

Връзка към коментар
преди 6 минути , Bellaero каза:

@Христиан, питал ли си Буда за комбиниран трип с трите острова?

Заглеждам тези, но се чудя дали ще е голямо препускане. https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1137831-d13545390-Reviews-Lembongan_Penida_Tour-Nusa_Lembongan_Bali.html

Не съм. Мен ме интересуваше само Nusa Penida и го питах за него. Той така или иначе не организира тези турове, а дава контакти на негови познати, които ги правят.

Връзка към коментар

Здравейте!

Моята програма до този момент се получи така: 

19.07. - 22.07. - Санур

21.07. - Bali Safari & Marine Park

22.07. -  Санур - Bali bird park - Batuan temple - Balinese house - Tegenungan  waterfall - Tegalang rice terrace - Убуд

22.07 - 26.07 - Убуд

23.07. - Monkey Forest, Taman Saraswati temple - Bali Dance Show, Двореца Puri Saren Ubud

25.07. - Убуд - Gunung Kawi Temple - Tirta Empul   -  Bali Swing - Coffeе plantation - Besakih Temple  -  Убуд

26.07. - Убуд - Taman Ayun Temple - Bedugul & Lake Beratan Temple - Tanahn Lot - Uluwatu - Kecak Dance -  Jimbaran

27.07. - Batik Making Class

Има достатъчно време, разбира се, да претърпи промени.

Приемам съвети и идеи :) 

Връзка към коментар

Христиане, аз от това, което прочетох, разбрах, че от пристанището в Санур до Нуса Пенида има бързи лодки за 150,000 IDR (около $10 USD) на човек в едната посока и отнема около 30 мин. https://skypenida.com/?gclid=EAIaIQobChMI-vKGoYCJ4gIVxY2yCh3NdQDPEAAYASAAEgLZv_D_BwE# 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Pepi каза:

Христиане, аз от това, което прочетох, разбрах, че от пристанището в Санур до Нуса Пенида има бързи лодки за 150,000 IDR (около $10 USD) на човек в едната посока и отнема около 30 мин. https://skypenida.com/?gclid=EAIaIQobChMI-vKGoYCJ4gIVxY2yCh3NdQDPEAAYASAAEgLZv_D_BwE# 

 

Въпросът е ще работят ли на 24 юли, когато съм планувал посещението и когато им е празника?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.