Прескочи до съдържание

Програма за Бали (лято 2019) - идеи и предложения


Христиан

Препоръчани мнения

За мен пък е точно обратното. Ако си имате план какво точно искате, на място варианти много. Може да решите там кога какво ви се прави, гидове и шофьори под път и над път. 

Два пъти съм била на Бали за по 7-8 дни, били сме 8 човека, както и 6, транспорт винаги се намира, дори за много хора, а цените не са по-високи от споменаваните. 

Има много какво да се види, но пък по график всичко е малко не в стила на самото място.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 1 минута , Alexander каза:

Какви цени намирате и успявате да спазарите за дневни водачи в Бали?

Времето върви, а нищо не съм търсил, а цените са доста различни, които виждам.

Мисля, че около 50$ на ден е добра цена.

Връзка към коментар
преди 52 минути , Alexander каза:

Какви цени намирате и успявате да спазарите за дневни водачи в Бали?

Времето върви, а нищо не съм търсил, а цените са доста различни, които виждам.

Ние пллащахме $45-55 долара на ден за цялата кола.

Пътувахме с известния във форума Буда, цената зависеше най-вече от разстоянието 🙂

Редактирано от thebee
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте, гледам, че фирмите предлагат организирани екскурзии до Бали с престой от по няколко дни в Куала Лумпур и Сингапур. Например 6 нощувки в Бали, две в Сингапур и две в Куала Лумпур само със закуски и няколко дневни екскурзии с включени самолетни билети от 5 200 лв. на човек. Това нормално ли е? Означава, че подобна екскурзия ще излезе над 6 000 лв за 10-12 дни!!! Не е ли малко множко? Ако човек тръгне сам да го организира горе-долу колко може да излезе? В смисъл по-бюджетно?

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Може да излезе по-евтино, но не и ако се тръгне сега да се търси всичко за след 2-3 месеца. В момента само билетите до Бали са над 1000евро на човек, отделно другите вътрешни.

Връзка към коментар
преди 56 минути , Адриан ХН каза:

Здравейте, гледам, че фирмите предлагат организирани екскурзии до Бали с престой от по няколко дни в Куала Лумпур и Сингапур. Например 6 нощувки в Бали, две в Сингапур и две в Куала Лумпур само със закуски и няколко дневни екскурзии с включени самолетни билети от 5 200 лв. на човек. Това нормално ли е? Означава, че подобна екскурзия ще излезе над 6 000 лв за 10-12 дни!!! Не е ли малко множко? Ако човек тръгне сам да го организира горе-долу колко може да излезе? В смисъл по-бюджетно?

За 10 дни екскурзия Бали и Сингапур на двама човека ми е излязла общо 3000 лв. Естествено зависи и от вида на хотелите, които се ползват, но за тази цена са били сносни хотели и чисти. Ако се ползват по-долен клас хотели може да излезе още по- евтино, но ако ще се отсяда в Марина бей сандс хотела сумата ще се завиши поне с още 500 лв. 

преди 17 минути , Alexander каза:

Може да излезе по-евтино, но не и ако се тръгне сега да се търси всичко за след 2-3 месеца. В момента само билетите до Бали са над 1000евро на човек, отделно другите вътрешни.

Само ако го купуваш София-Бали-София, но ако тръгваш от място в Европа има доста добри предложения за по 400 евро.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тръгване от Европа юли-август не е добре, защото цените не са по 20евро от София както зимата. 

Отделно, ако се се сложат куфари, хотели и пр скача още, а загубеното време не го броя.

Връзка към коментар

Дали някой е наемал кола с шофьор от Klook по тази оферта https://www.klook.com/activity/800-private-car-charter-bali/ ? 

Имате ли координати на друг добър и коректен гид, освен Буда, който очевидно вече е зает?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм наемала кола с гид от фирмата, но ги наех за трансфери на Бали. 

Много съм доволна.

IMG_20181231_090245.thumb.jpg.c17423690b0077e45d2662ad06691427.jpg

IMG_20181231_090157.thumb.jpg.f3ccd643609b31fc4748708d91955692.jpg

IMG_20181231_093617.thumb.jpg.14e9946fa8df9a4d4c3f68a30b1e1fff.jpg

Два дни преди тях, ми пращаха напомнящи мейли с обяснения кое как ще се случи. Наложи се чат за промяна - отново много коректни. Самата услуга е приятно изпълнена. След нея пращат мейл за обратна връзка, без да спамят в последствие. 

За мен тази фирма е откритие за региона и съм много благодарна на @Carrie за споделянето. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 часа, dechy каза:

Дали някой е наемал кола с шофьор от Klook по тази оферта https://www.klook.com/activity/800-private-car-charter-bali/ ? 

Имате ли координати на друг добър и коректен гид, освен Буда, който очевидно вече е зает?

 

Да, аз ги ползвах за един ден и са коректни. Обръщам внимание, че това не е кола с  гид, а само кола с шофьор. Ако искате да ви закарат от точка А до точка Б до точка В и т.н., е чудесен вариант, още повече ако не можете да се пазарите. Ако искате някой да ви води и да ви обяснява, това не са вашите хора. Ако ще ги поръчвате, само си проверете планираните спирки дали са в зоните, които са си написали в обявата. Ако настоявате за места извън посочените, се доплаща.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 часа, dechy каза:

Имате ли координати на друг добър и коректен гид, освен Буда, който очевидно вече е зает?

Бих препоръчала Bagus, с когото обикаляхме из острова през 2015 г. Много начетен и забавен млад човек. Доста наши приятели ползваха услугите му след нас и също останаха доволни. Връзка през страницата му във ФБ - Kondi Travel Bali:

https://www.facebook.com/pg/konditravel/about/?ref=page_internal

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 13.04.2019 г. в 1:24, dechy каза:

Имате ли координати на друг добър и коректен гид, освен Буда, който очевидно вече е зает?

 

Буда явно е открил ниша и се старае да се възползва максимално от нея :)

Въпреки, че е зает предлага доверен човек от тъй наречения Буда-тийм... Сбрал е дружина, та да може да посрещне нашествието прел юли 😉

  • Харесвам 4
  • Браво 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте! След 2 седмици заминаваме за Бали и като гледам времето лошо ми става - само дъжд и гръмотевици. Имаме ли шанс според вас за хубаво време или ще си отвисим в хотелите?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да споделя малко информация, която току що ми попадна от https://www.bali-gid.com/dostoprimechatelnosti/

 

Празника Галунган се празнува през 210 дни, за 2019 година се пада от 21юли до 3 август.

 

Подготвителните действия започват поне една седмица по-рано, затова цените се покачват. Местните власти организират субсидирани пазари, където можете да закупите всичко необходимо, много по-евтино. Работодателите плащат солидни бонуси на всички свои служители за почивката. Техният размер може да бъде от половината до пълната месечна заплата. Къщите са чисти и подредени, оборудването и транспортът са ослепителни. Семейните храмове са празнични, украсени с цветя, саронги са поставени върху статуите.

Мъжете приготвят бамбукови стълбове високи до 8 метра - Penjors, украсяват ги по всякакъв начин, състезавайки се един с друг. Украсата се прави изключително от естествени материали: оризови уши, цветя, бананови листа, плодове.

 

3 дни преди началото на празника – жените пържат банани по специален начин.

2 дни преди началото на празника – приготвят се големи количества оризови сладки „джа-джа“.

1 ден преди началото на празника – мъжете приготвят големи количества месо, „сате“ - шишове с овкусено месо и „лавар“ - парчета месо пържено пържено в кокосов сос. На този ден се извършват и всички последни приготовления за празника, включително декорацията на къщи, храмове и улици. Жените сплитат чангажи - кошници за дарения.

 

Първият ден от Галунган

Много неща на острова не работят в тези дни: държавни агенции, образователни институции, много магазини (с изключение на тези за туристи).

Според легендата, боговете слизат от планина Агунг. Те са последвани от душите на мъртвите роднини на жителите на острова, които посещават домовете на своите семейства: те ги очакват и са подготвили лакомства. Рано сутринта балийците слагат празничните костюми и отиват до храмовете. Жените носят на главите си (най-чистата част от тялото) чеманг с подаръци. В храмовете правят дарения, четът молитви и палят тамян. Всичко това допринася за проявлението на почит и благодарност към боговете и духовете на предците. Свещеникът поръсва с вода всички присъстващи в храма, залепва ориз на челото и слепоочията.

През всичките дни на празника можете да видите ритуалния танц с участието на баронга - добрия цар на духовете, пазител, лъвоподобно митично създание. Това е маска, която в по-голямата си част се носи от деца. Церемонията олицетворява изгонването на злите духове. Хората дават на артистите пари, които отиват главно за нуждите на храмовете. Баронг може да сподели парче от „кожата си“ като знак за защита и покровителство.

От втория до деветия ден

Извършват се посещения при роднини, общуване, празнични трапези, дарения, благодарност на всички и всичко, което е оказало помощ през последната година (210 дни) – и така 8 дни, защото има много роднини, някои от тях са далеч, така че отнема много време.

Десетият ден от Галунган

Духовете се връщат обратно в небето. Хората ги придружават с молитви и им благодарят за вниманието. На този ден се сервира ориз, приготвен с куркума.

Единадесетият ден

Време за почистване след празника, като бамбуковите стълбове „Penjors“ се събират след няколко седмици на големи купове и се горят.

 

Като цяло, времето, когато Галунган продължава, включително всички приготовления и работата, извършена преди и след празника, може да бъде повече от 30 дни.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Миланка каза:

Празника Галунган се празнува през 210 дни, за 2019 година се пада от 21юли до 3 август.

Аз като прослушвах Буда за нашите дати и той спомена, че на 21-ви е голям празник, та да си го оставим тоя ден лежерен тъй като нищо и никой няма да работи...

Връзка към коментар

Този празник Галунган само на Бали ли се празнува? Имам предвид, ако по това време сме на Ява, където са мюсюлмани, дали ще има проблем с обслужването и дали ще работят?

За мюсюлманите на Ява почивните дни събота и неделя ли са или петък?

Връзка към коментар
На 15.04.2019 г. в 13:38, Bell@ каза:

Здравейте! След 2 седмици заминаваме за Бали и като гледам времето лошо ми става - само дъжд и гръмотевици. Имаме ли шанс според вас за хубаво време или ще си отвисим в хотелите?

Не се притеснявай, наскоро четох подобен коментар, но в крайна сметка е валяло отвреме навреме и хората се наслаждаваха на хубава почивка.

Връзка към коментар
На 24.04.2019 г. в 20:00, baiKolio каза:

Аз като прослушвах Буда за нашите дати и той спомена, че на 21-ви е голям празник, та да си го оставим тоя ден лежерен тъй като нищо и никой няма да работи...

 

На мен пък точно той, този ден си ми го е запълнил добре.

Връзка към коментар
На 26.01.2019 г. в 18:35, Христиан каза:

Благодаря на всички за отговорите!

 

Свързах се с Буда и сега му изпращам местата, които искаме да посетим, за да ни изготви програма, след което ще я пусна тук за мнение.

Сетих се и друго относно гидовете, тъй като още не съм го обсъдил с него. Предварително ли се плаща или на място - ако е на място, ден за ден или за всичките дни, които искаме наведнъж? Ако не му платим нищо до самото пристигане, как мога да съм сигурен, че ще си спази ангажимента и няма да остана без гид като отида там?

Не плащай нищо предварително. Заплаща се след екскурзията в края на деня. Уточни си програмата с гида и му плащай за всеки ден по отделно. Най-добре е вие да си направите програма и да я съобразите с трафика и разстоянията, защото както знаете има много задръствания.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 11.04.2019 г. в 12:57, Адриан ХН каза:

Здравейте, гледам, че фирмите предлагат организирани екскурзии до Бали с престой от по няколко дни в Куала Лумпур и Сингапур. Например 6 нощувки в Бали, две в Сингапур и две в Куала Лумпур само със закуски и няколко дневни екскурзии с включени самолетни билети от 5 200 лв. на човек. Това нормално ли е? Означава, че подобна екскурзия ще излезе над 6 000 лв за 10-12 дни!!! Не е ли малко множко? Ако човек тръгне сам да го организира горе-долу колко може да излезе? В смисъл по-бюджетно?

Множко е. Ако сами си го организирате излиза много по-евтино. Зависи какви хотели ще резервирате. В Сингапур е по-скъпо, но в Куала Лумпур има доста добри цени на хотели, които са близо до метрото. И на двете места има туристически карти за по 2-3 дни за целия градски транспорт. Може да обикаляте навсякъде доста бюджетно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.