Прескочи до съдържание

Програма за Бали (лято 2019) - идеи и предложения


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте, аз тази седмица се върнах от Бали. Ако някой все още си търси транспорт на острова мога да препоръчам нашия - Уаян, много добър и скромен човек - ходи с вас на всякъде и разказва интересни неща. Напишете safe bali taxi в трипадвайзър и ще го откриете.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте,

нашата програма е следната, както разбирам на 24 не работят, та ако иска някой за 24 може да се комбинираме за Nusa Penida, ние сме 6-ма.

Та, програмата:

19.07.2019

Duana Sari, hotel Ubud – Nungnung Waterfall - Duana Sari, hotel Ubud

20.07.2019

Duana Sari, hotel Ubud – Pura Tirta Empul (Tirta Empul Temple) – Elephant Safari Park – Ubud Market – Tegallalang Rice Terraces - Duana Sari, hotel Ubud

21.07.2019

Duana Sari, hotel Ubud – Tirta Gangga – Pura Lempuyang Luhur Temple - Duana Sari, hotel Ubud

22.07.2019

Duana Sari, hotel UbudBali Bird Park – Bali Safari and Marine - Duana Sari, hotel Ubud

23.07.2019

Duana Sari, hotel Ubud  - Villa Paradise Seminyak – Tanah Lot Temple - Villa Paradise Seminyak

24.07.2019

Villa Paradise Seminyak – Uluwatu Temple – Geger Beach Nusa Dua – Turtle Island Tanjung Benoa -  Villa Paradise Seminyak

25.07.2019

Villa Paradise Seminyak - Nusa Penida - Villa Paradise Seminyak

 

Може да Ви стори малко откъм места но ще сме с дете на 8 год. и не ми се иска да го натоварваме с много пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Turtle Island само да кажа - не е нищо особено. Мислех че ще видя костенурките в естествена среда но не е така. Пуснали са ги да плуват в едни мърляви аквариуми и ви развеждат между тях да ги видите - цялото нещо се минава за 10 минути и после се почва - ела тук, купи си това, дай пари за снимка, дай пари за сувенир. До острова те карат с лодка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 14 минути , Bell@ каза:

За Turtle Island само да кажа - не е нищо особено. Мислех че ще видя костенурките в естествена среда но не е така. Пуснали са ги да плуват в едни мърляви аквариуми и ви развеждат между тях да ги видите - цялото нещо се минава за 10 минути и после се почва - ела тук, купи си това, дай пари за снимка, дай пари за сувенир. До острова те карат с лодка.

+1

Не си заслужава. Гидът ме предупреди. Това беше едно от малкото места, които само ми загубиха времето. Панорамата на залива от лодката малко компенсира.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

+1

Не си заслужава. Гидът ме предупреди. Това беше едно от малкото места, които само ми загубиха времето. Панорамата на залива от лодката малко компенсира.

гледах снимки на костенурки с деца и реших че на нашето дете ще му е готино да пипа и гледа костенурки 

Връзка към коментар
Дани Магелани
В момента, Mistela каза:

гледах снимки на костенурки с деца и реших че на нашето дете ще му е готино да пипа и гледа костенурки 

Вие си решавате. Мисля, че е по-добре това да стане на място, което е близко до естествена среда. Там е зле изглеждащ мини зоопарк.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Mistela каза:

гледах снимки на костенурки с деца и реших че на нашето дете ще му е готино да пипа и гледа костенурки 

На Убуд на плажа на едно място има костенурки в басейни. Може да се пипат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 5/13/2019 at 8:28 AM, Bellaero said:

@Bell@@, разкажи как изкарахте, валя ли ви дъжд? 

Веднага разказвам. 🙂

Първи сблъсък с Бали беше още на летището. Изсипаха ни всички полети в една огромна зала и трябваше да минем на паспортен контрол при работещи само 5-6 гишета. На нас ни отне само два часа да минем тази опашка, а тези зад нас направо ги съжалих. Ама на никой не му дреме, това е положението. 

След това трябваше да си намерим шофйора в цялата лудница от чакащи хора на летището, в крайна сметка и това успяхме след известно лутане и се отправихме към Нуса Дуа - там спахме 3 нощувка в хотел Inaya. Много добро място за отсядане, хотела е чист имахме си даже басейнче към стаята, което деляхме с няколко семейства китайци. В хотелите е скъпо като цяло ако искате да се храните, повечето неща са си на европейски цени. Алкохола е скъп също, виното е безумно скъпо, само тяхната бира е на прилична цена. В тази част на Бали има по-малко храмове и забележиелности. Отидохме до Uluwatu Temple, който е един от главните. Там някъде в близост имало и много хубав плаж, на който ние не отидохме но мисля че си заслужава. Отидохме и до Turtle Island по искане на мъжа ми, но както казах не е кой знае какво. Като цяло Нуса Дуа е спокойно място за почивка и плаж, по-трудно се усеща истинския дух на Бали. Ако искате по-купонджийско тогава се насочете към Kuta и Semanyak. Виж Убуд е друга работа - там наистина можеш да се потопиш в типичната балийска култура. Благодарение на нашия шофйор Уаян научихме много за тях, заведе ни в някои храмове които са извън тези най известните туристически и наистина е много различно. Ходихме също до оризовите полета, Басаки Темпъл, вулкана Кинтамани, както и разгледахме занаятчийски селца. В самия Убуд също е много колоритно но се пригответе за много хора и моторчета (особено вечер). За сметка на това обаче хотела ни беше вълшебно място - тишина и спокойствие заобиколено от зеленина. Хотела е Visesa Resort, взехме си отделна вила със собствен басейн 🙂 Там бих отишла пак и този път за повече време. Ако трябва да обобщя за мен най интересното в Бали са хората и тяхната специфична култура и религия. Но иначе хората са бедни и живеят доста зле, особено във вътрешността на острова. По основните туристически обекти те гледат като банкомат и ти набутват всякакви неща - малко е досадно. Това ни беше първо пътуване в тази част на Азия, така че това беше ново за нас, но предполагам следващия път няма да ни прави впечатление вече. Времето беше горещо и влажно, но казаха че юни-юли става по приятно и не чак толкова влажно, но тогава е и пиковия сезон откъм туристи. Сега също имаше много хора, основно по главните забележителности. Последния ден хапнахме морска храна на един плаж до летището (забравих му името), доста е мръсно но храната е вкусна. Носете си мокри кърпички навсякъде, ще ви трябват! Също и слунцезащите - израряш дори и на сянка. Иначе не е валяло (само веднъж за кратко), но там сега вече е сухия сезон.

Ако мога да обобщя Бали е страхотно място с уникална култура и природа, но за съжаление потока от туристи в последните години не се е отразил добре. Аз не мисля че ще отида пак там, но се радвам че го направих сега 🙂

 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Сега като гледам Буда какви цени ви е дал ми се струват малко множко. Предвид че всички предлагат горе долу еднакви трипове, като може и да махнете нещо и да сложите друго, на мен туровете са ми 32-37 $ на ден до 5 човека имам предвид в Бали, сега до другите острови добри цени е дал, но за Бали ми се струват доста ..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
9 hours ago, Mistela said:

Танца кечак всяка вечер ли е и от колко часа ?

също и

dance performance in Ubud Palace held every evening. They have different dance shows during the weeks. For example, on one evening they will show Ramayana dance.

 

Моя съвет е да не си причинявате Кечак денса, този близо час няма кой да ви го върне обратно, но пък на някой може и да му хареса....гледайте в youtube  първо какво представлява. За другия не съм го гледал и не моаг да кажа.

Връзка към коментар

Да, така и направих, гледах клипчета и  мисля че тоя ритуален танц няма да се разбере от детето, най вероятно ще го пропуснем, но понеже ще сме близо до Убуд Палас сигурно там ще ходим. Всяка вечер от 19.30 танца е различен и билета е 100к.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 27.01.2019 г. в 6:34, patilana каза:

Включвам се и аз в темата с трансферите. Като цяло не обичам да пиша, а само да ,,попивам'' вашата информация. В случая си позволявам да пиша, защото от цитирания по-горе сайт си резервирах трансфер за 18.18 долара за двама - от летището до Санур. И друг път съм споменавала за сайта 😊😊https://www.holidaytaxis.com/en/

🙂

С риск (отново) да бъда нападната, че по някакъв начин имам ,,изгода'' от неговото публикуване, първо проверете вариантите за трансфер и цените и на двата сайта и ги сравнете. При мен вторият сайт ми даде цена от 13 евро за двама с автомобил до същото място, но вече си бях закупила от klook, които искат верификация за плащането. Лично ние сме пътували през holidaytaxis в Доминикана и във Фуертевентура и сме нямали никакви проблеми. Пиша всичко това, защото лично аз малко се ядосах за по-високата цена, която платих и ще се радвам, ако някой успее да си спести 10-тина лева. 🙂 Писах и на klook, че искам да канселирам резервацията, защото съм намерила по-евтин вариант (още не съм верифицирала плащането), да видим какво ще стане. Надявам се да съм била полезна! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Има ли от пристигащите в Денпасар на 17 юли магеланци, за директен трансфер до Убуд? И дали е удачно да се съберат повече хора и с едно возило да стигнат до Убуд или  всяка група  да си прави отделен трансфер?

Връзка към коментар
преди 1 час, zory каза:

Има ли от пристигащите в Денпасар на 17 юли магеланци, за директен трансфер до Убуд? И дали е удачно да се съберат повече хора и с едно возило да стигнат до Убуд или  всяка група  да си прави отделен трансфер?

Това са хората, които са писали кога ще са там.

Връзка към коментар

Имам питане към посетилите двата храма: Lempuyang Luhur Temple  и  Pura Ulun Danu Beratan Bedugul. Кой от двата да предпочета? Няма да смогнем и с двата за това трябва да реша в какво посока да направим пътуването в определения ден. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 56 минути , Цвете каза:

Имам питане към посетилите двата храма: Lempuyang Luhur Temple  и  Pura Ulun Danu Beratan Bedugul. Кой от двата да предпочета? Няма да смогнем и с двата за това трябва да реша в какво посока да направим пътуването в определения ден. Благодаря!

Pura Ulun Danu Beratan Bedugul -- има повече неща за гледане в храма, различен е от останалите + в този ден можете да вмъкнете и разходка в едни оризови поля, които са ви по път. 

Lempuyang Luhur Temple - е хубав, но се заключва в това да висиш около час на опашка, за да си направиш снимки с огледален образ. Освен това е доста далеч и отнема повече време.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Carrie каза:

Комбинира се много добре с Sekumpul Waterfalls  и Lemukih Rice Terraces.

 А този водопад  струва ли си многото път до там? Навсякъде чета за бавното и не много приятно пътуване из острова и не ми се иска да прекараме половин ден в кола, за да видим за малко един водопад, който е красив наистина, но ....

Връзка към коментар
преди 47 минути , Цвете каза:

 А този водопад  струва ли си многото път до там? Навсякъде чета за бавното и не много приятно пътуване из острова и не ми се иска да прекараме половин ден в кола, за да видим за малко един водопад, който е красив наистина, но ....

На мен Буда ми отказа да включи водопада в програмата точно с аргумента, че е много далече и пътя след храма е много бавен и лош. Според него водопадът може да се включи, ако се преспи някъде на север в Ловина. Аз бях включила оризовите поля, храма, един известен, но скъп и туристически пазар и водопадите Джил-Джил и денят си отиде.  Ако сега правя програмата бих оставила само храма и полята. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Цвете каза:

 А този водопад  струва ли си многото път до там? Навсякъде чета за бавното и не много приятно пътуване из острова и не ми се иска да прекараме половин ден в кола, за да видим за малко един водопад, който е красив наистина, но ....

За мен си струва, с уговорката че това бяха единствените водопади, които посетих в Бали и не мога да правя сравнения. До дях има разходка и по пътя се минава покрай истински оризови тераси, не е спирка за малко (има качване/слизане по стълби, и това трябва да се вземе предвид). Водопадите са 2 - Sekumpul и Fiji, в басейнчетата и под двата може да се къпе човек.

20180830_113828.jpg.963d8c6741c833e0d5af4c80131e838b.jpg

DSC05807.JPG.a8eabecaeed0988f2f9c358913a84dfd.JPG

DSC05808.thumb.JPG.ae1d67af16b4e7fa75ac87e9b3247a4f.JPG

 

В един ден успях да посетя Ulun Danu Beratan Bedugul + Sekumpul Waterfalls + Lеmukih Rice Terraces + Tanah Lot. Пътуването из острова си е бавно, пътищата не са били предвидени да поемат толкова трафик, а и на места трябва да се спира, за да се разминат 2 коли...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Carrieмасово балийските гидове отказват такива дълги преходи, не само Буда. Освен да препоръчаш вашия гид. Може би сте тръгнали доста рано, за да сместите всички тези неща в един ден. До Секумпул много ли е дълъг пешеходния преход?

 

И нещо друго да попитам - какви медицински застраховки правите за Индонезия? На някой налагало ли се е да я ползва на място?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.