Прескочи до съдържание

2-3 дни в Киев


Alexander

Препоръчани мнения

На 29.04.2019 г. в 8:48, Alexander каза:

Купих супер евтина сим карта за 10лв с 20Гб нет и разговори от един магазин.(не от летището)

Би ли казал от къде купихте пакета.Кацаме в неделя и от това,което пишеш за терминала предполагам,че няма как да се купи от там.

 Съдейки по поста ти,сигурно и вие сте пристигнали в неделя късен следобед.Ако може да препоръчаш район в които хем да се разходим в неделя вечер,хем да купим пакети с интернет.И последно да питам приемат ли Дайнърс в Киев,ако си пробвал?

 

 

П.П А малкото момиченце е станало прекрасна млада дама🙂

Редактирано от Мари Николова
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ето още нещо интересно за разглеждане в Киев - Графити на цели стени (наричат ги мураль, но не знам как е точният превод на български):

http://kyivmural.com/en/index

Много са красиви и стават страхотни снимки (за който е любител на фотографията, а и не само). Туксъщо има инфо:

https://www.kathmanduandbeyond.com/street-art-kiev-walking-tour-ukraine/

 

@Мари Николова - картата е на lifecell https://www.lifecell.ua/en/

Има ги на много места, както и на летището. На терминал Д със сигурност ги има, не знам за терминал Ф обаче. Цените/пакетите са еднакви, така че ако ще ходите до Д да хващате влак/автобус, може да проверите и там.

Картата е мисля тази: https://www.lifecell.ua/en/mobile/tariffs/lhf_lbox/, която е около 11.50 лв към днешна дата.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

Ето още нещо интересно за разглеждане в Киев

Не стига,че времето ни в Киев ще е малко за основните забележителности,а тези графити са толкова вълшебни,че ще хукнем да гледаме и тях.🙂@DaBo,благодаря за пореден път!👏🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@iMari, тези графити са толкова много, че ще ги срещате, докато обикаляте из забележителностите. 😉

Приятно прекарване в Киев! 🤗

Ние утре рано сутрин заминаваме на едно пътешевствие и се връщаме на 13.05. Ако някой идва след това, да свирка да пием водка със сало или крафт бира - избор на напитки и места има много.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Картата е такава, но аз платих за нея 149 или точно 10лв, но ми я купи приятел не знам от къде точно и ми я даде като стигнахме апартамента, той беше пристигнал предния ден. 

Дайнърс не съм пробвал никъде, само с Револют карах.

Вечерта ходихме на една кръчма за която бях чел добри отизви, Mitla-метла на български. 

Иначе може и на другаде, бара който дадох или грузинския Mama Manana, който беше с потресаващо висока оценка с хиляди мнения в гугъл и в трипадвайсора. Може и в Пузата хата, ако не ви се търси късно къде да ядете.

 

Забравих да кажа, че много търсих да пробвам известната киевска торта и никъде нямаха на парче и накрая си купих цяла малка торта, която днес пробвах и е много различна от тортите, които  съм ял до сега, но ми хареса доста.

 

IMG_7744.JPG

IMG_7745.JPG

IMG_7746.JPG

@iMari, пуснал съм обява, че подарявам картата за Украйна, не видя ли? Има поне 19ГБ и разовори.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой ще сподели си как стоят нещата със сигурността в Киев. В последно време спря да се говори за Крим и "войната" и малко ми избяга темата. Знам, че Донецк е далеч, но все пак... Има ли нещо особено или всичко си е нормално?

Някой да е ходил скоро до Припят?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 5/3/2019 at 10:55 PM, ACM said:

Някой ще сподели си как стоят нещата със сигурността в Киев. В последно време спря да се говори за Крим и "войната" и малко ми избяга темата. Знам, че Донецк е далеч, но все пак... Има ли нещо особено или всичко си е нормално?

Някой да е ходил скоро до Припят?

Много ми се ходи до Припят. Май тази година няма да успея, но се надявам и догодина да има изгодни полети до Киев. Самият град също изглежда приятен и интересен. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да ме ориентира - чейнджовете в Киев имат ли комисионна и да очаквам ли изненади различни от написаното на таблата. Отделно някой да има идея около Поштова плошча или Падол има ли чейнджове?

Връзка към мнение
На 16.05.2019 г. в 13:03, Eva eva каза:

Много ми се ходи до Припят. Май тази година няма да успея, но се надявам и догодина да има изгодни полети до Киев. Самият град също изглежда приятен и интересен. 

Преди дни и аз се запалих за Припят. Прочетох обяснения и изгледах видеа за града, и общо- взето оставам с впечатление, че радиацията, която ужасява, не засяга( или поне в много малка степен) туристите с организираните трипове от Киев. Надявам се да е така. Какво мислите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Включвам се да чета. Припят е отколешна мечта на мъжа ми, но моето притеснение е, че сега покрай сериала Чернобил, който чупи всички класации, ще стане яко комерсиално. Даже започнаха да се появяват статии от типа: Как да опазим Чернобил от хората. Предполагам, че и билетите ще се покачат ( дано не съм права ). Радиацията ми е другия страх, но мъж ми много чете по темата и ме успокоява, че е безобидно. Виж, Киев е и моя мечта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, bibi каза:

Включвам се да чета. Припят е отколешна мечта на мъжа ми, но моето притеснение е, че сега покрай сериала Чернобил, който чупи всички класации, ще стане яко комерсиално. Даже започнаха да се появяват статии от типа: Как да опазим Чернобил от хората. Предполагам, че и билетите ще се покачат ( дано не съм права ). Радиацията ми е другия страх, но мъж ми много чете по темата и ме успокоява, че е безобидно. Виж, Киев е и моя мечта.

преди 2 часа, bibi каза:

Включвам се да чета. Припят е отколешна мечта на мъжа ми, но моето притеснение е, че сега покрай сериала Чернобил, който чупи всички класации, ще стане яко комерсиално. Даже започнаха да се появяват статии от типа: Как да опазим Чернобил от хората. Предполагам, че и билетите ще се покачат ( дано не съм права ). Радиацията ми е другия страх, но мъж ми много чете по темата и ме успокоява, че е безобидно. Виж, Киев е и моя мечта.

До септември- октомври виждам цени за еднодневен тур( за мен предостатъчно) от около $100 от Киев.

Не вярвам, по- точно надявам се, че няма да бъдат променени.

За радиацията- ако се следва маршрута, нямало проблеми. Така че, не виждам основание човек да се откаже от интересната идея да посети Припят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Oshko каза:

Ние ще ходим след 2 седмици. Преди време туровете бяха по 69$, сега са по 99$.

Преди колко време?

Може би интереса действително се е засилил, не знам дали това е причината.

Връзка към мнение

Чернобил за един път става. По 100$-тина бяха и преди Крим и сериала Чернобил (не съм го гледала), аз 2013 съм била в Зоната. И тогава беше много комерсиално. На площада пред реактора изчаквахме друга група да се снима и да отпътува преди да отворят вратите на автобуса за нас. В Лунапарка имаше захвърлена чисто нова детска обувка-нова, една, този парк е бил готов, но никога не е отварял, а деца в Зоната не се допускат. Изобщо, стараеха се. Основните пътища в зоната бяха екстра поддържани, защото се строеше новия саркофаг. Имаше доста работници. Четох, че било пълно с елени, зайци, лисици и животинки, защото няма човешка намеса там от десетилетия. Животни не видях, но в Припят ме нахапаха яко комари. Преди са пускали в жилищните сгради, вече не, защото някои са пропаднали и не е безопасно. Надничате само. Обядите се сервират в столова в Чернобил с мушамичка, ведомствено, върнах се в 86та:) Влизахме в болница и детска градина в едно от селата. Почти всички къщи са заринати заради радиацията. Честно--била съм в много по тъжни и запустели български села. Екскурзоводката разказваше увлекателно за всички "нормалности" от тогава: недостигът на продукти в магазините, лозунгите на политиката, мълчанието за истината... В групата бях единствената българка и от тази страна на завесата, другите чужденци много се дивяха на всичко. В Зоната на няколко места ни спираха за паспортни проверки и пътни листи. Сам да влезеш там е абсурд. Не ставаше и от днес за днес да се включи човек. Ние си платихме и дадохме данни на паспортите седмица-две предварително. За истински интересуващите се, имаше и турове вътре в реактора, с някакви специални костюми. Тук малко снимки, защото една приятелка ми говори за сериала и й пращах тази седмица.

IMG-2a62428b45ab8faf0f4a71f0d0bab3e6-V.jpg

IMG-07a6a60a68be64ed47908c28ae60731a-V.jpg

IMG-e96574778c140c95be5fa114c59212ab-V.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз срещам яростна съпротива от Жената за Припят 😄 Колкото и да обяснявам, че е безопасно, все не ми се получава 😄 Смятам да отидем до Киев с някой от юлските полети на Раян. Някой да препоръча хотел?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тези дни прочетох една статия,която ме впечатли,въпреки,че медията не е особено сериозна.Статията е за чернобилските бабушки,жени които са на възраст 70-80г сега.Отказали са да напуснат домовете си след избухването на реактора и въпреки това са доживели до тази възраст.Казват,че тези които са напуснали са починали от мъка по родната земя.Земя,която е преживяла Гладомор и окупацията на нацистите.Не знам дали тази статия би могла да успокои някой относно безопасността на района,но мен този народ продължава да ме впечатлява.

Относно хотел - ние бяхме в този.Далече е от центъра,но е точно до метро станция и след четири спирки си на Майдана.Много добра цена,стаите са просторни,обзаведени в стил Киевски разкош,разбирай кичозно,със златни нишки в тапетите и резбовани мебели,но това дава автентичност на експирианса☺️Всъщност хотела е голям апартамент в жилищна сграда.В стаята има хладилник,кана за кафе/чай,микровълнова.В огромната баня има и пералня.Наблизо има мол,а около метро станцията е пълно със всякакви будки за фастфуд.Препоръчвам дюнерджийницата - такива  вкусни дюнери не бяхме яли до сега.В подлеза на метрото има и чейндж.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 часа, Georgie каза:

Преди колко време?

Може би интереса действително се е засилил, не знам дали това е причината.

Преди около 6 месеца, но там е работата, че не съм 100% сигурен, просто ми се струва, че бяха по 69$, направи ми впечатление, че цената е ниска, но после, 2-3 месеца по-късно, като купихме билетите за Киев и се изненадах, че са по 99$. Това всичко е преди филма. Възможно е да си спомням грешно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Oshko каза:

Преди около 6 месеца, но там е работата, че не съм 100% сигурен, просто ми се струва, че бяха по 69$, направи ми впечатление, че цената е ниска, но после, 2-3 месеца по-късно, като купихме билетите за Киев и се изненадах, че са по 99$. Това всичко е преди филма. Възможно е да си спомням грешно.

Аз ги гледам от 2 месеца и не съм намирал цени под 80 долара.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, iMari каза:

Тези дни прочетох една статия,която ме впечатли,въпреки,че медията не е особено сериозна.Статията е за чернобилските бабушки,жени които са на възраст 70-80г сега.Отказали са да напуснат домовете си след избухването на реактора и въпреки това са доживели до тази възраст.Казват,че тези които са напуснали са починали от мъка по родната земя.Земя,която е преживяла Гладомор и окупацията на нацистите.Не знам дали тази статия би могла да успокои някой относно безопасността на района,но мен този народ продължава да ме впечатлява.

Относно хотел - ние бяхме в този.Далече е от центъра,но е точно до метро станция и след четири спирки си на Майдана.Много добра цена,стаите са просторни,обзаведени в стил Киевски разкош,разбирай кичозно,със златни нишки в тапетите и резбовани мебели,но това дава автентичност на експирианса☺️Всъщност хотела е голям апартамент в жилищна сграда.В стаята има хладилник,кана за кафе/чай,микровълнова.В огромната баня има и пералня.Наблизо има мол,а около метро станцията е пълно със всякакви будки за фастфуд.Препоръчвам дюнерджийницата - такива  вкусни дюнери не бяхме яли до сега.В подлеза на метрото има и чейндж.

 

 

 За " разкоша" на хотела си права. Брутален е.:) От любопитство го погледнах.

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.