Прескочи до съдържание

2-3 дни в Киев


Alexander

Препоръчани мнения

Ух, че ми се ходи в Киев, най-вече заради Чернобил. Ако някоя дама проявява интерес за компания, много ще се радвам да се организираме за 2-3 Дни. Моите приятели и мъжо не искат да дойдат с мен 🙂 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Eva eva каза:

Ух, че ми се ходи в Киев, най-вече заради Чернобил. Ако някоя дама проявява интерес за компания, много ще се радвам да се организираме за 2-3 Дни. Моите приятели и мъжо не искат да дойдат с мен 🙂 

Коледният ми късмет за пътуване беше с теб, Ева. Съжалявам, че не успяхме да се запознаем на сбирката. Пътуването трябваше да ни заведе до Аржентина. Не виждам обаче защо да не започнем с Киев. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер!  Аз съм заета началото на април, след това - май, юни с удоволствие бих направила един Киев 🙂  За теб ок ли е тогава? Разбира се и други дами може да се включат 🙂 

Ще следя полетите и ще дам знам, като излезе нещо изгодно. 2 или 3 нощувки? Как да го направим?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Но по топлото, че аз бях февруари и март на -20 И ми се обледеняваше лицето от студ и влага. 

Май,юни е добре. И предвидете 1 вечер на Опера или друго там. Много е красиво! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност за 2 нощувки няма как, става или за 3 или за 4. Гледам полети на Раянеър. Мисля си, че четвъртък-неделя е добър вариант. Един ден за Чернобил, ден и половина за Киев. @Дани Магелани благодаря за мнението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще продължа темата ми, понеже ще се ходи за втори път за 3 дни по Великден. За сега нямам никакви планове, ще дебна ако паднат малко билетите до Минкс, че 110 евро двупосочно за по 1 час полет си е грехота и няма да им дам.

Ако не паднат поне малко, ще си обикаляме из Киев.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Днес е +10 градуса, направо леко пролетно време. 😀

 

Великден е много хубав период тук. Ако някой е сам тук, да се обажда за компания за града. В Чернобил не ми се ходи...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз обмислям ходене до Киев и Чернобил, но го мисля за Април или началото на Май, оттам мисля да отскоча до Катовице ( Полша ) и лагера Аушвиц... Доста черен туризъм ще ми се събере, но и моите хора вкъщи не искат да идват с мен, така че ще се възползвам от възможността да видя и двете неща в едно пътуване. Така че може да обмислим нещо заедно...😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
29 minutes ago, saved_ said:

И аз обмислям ходене до Киев и Чернобил, но го мисля за Април или началото на Май, оттам мисля да отскоча до Катовице ( Полша ) и лагера Аушвиц... Доста черен туризъм ще ми се събере, но и моите хора вкъщи не искат да идват с мен, така че ще се възползвам от възможността да видя и двете неща в едно пътуване. Така че може да обмислим нещо заедно...😉

Супер! Пишете, ако имате конкрено предложение. Аз април не мога, но ако е май-юни ще е супер! Ще се включа само в първата част на пътуването. Полша ще е друг път 🙂 

Връзка към мнение

Чернобил е хитова дестинация сега, мисля, че основно покрай едноименния сериал, но аз бих препоръчал бившата ракетна база на Съветската армия между Киев и Одеса - Музей на страгегическите ракетни войски в близост до Первомайск. Уникален в световен мащаб музей, възможност да се докоснете до студената война. Да изчакате обратното броене и да натиснете "червеното копче" (което е сиво) на междуконтинентална атомна ракета и да ликвидирате Ню Йорк, Сан Франциско, или Калифорния.


 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Eva eva каза:

Супер! Пишете, ако имате конкрено предложение. Аз април не мога, но ако е май-юни ще е супер! Ще се включа само в първата част на пътуването. Полша ще е друг път 🙂 

И аз мен периода май - юни е удобен. Ева, ще се радвам да се запознаем на някоя от сбирките ...ако се присъединят и други Магеланци ще е супер. Остава да следим за билети. Да си призная честно , нямам никакво желание да ходя в Чернобил, самият град Киев ще ми е много по интересен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, stebal said:

И аз мен периода май - юни е удобен. Ева, ще се радвам да се запознаем на някоя от сбирките ...ако се присъединят и други Магеланци ще е супер. Остава да следим за билети. Да си призная честно , нямам никакво желание да ходя в Чернобил, самият град Киев ще ми е много по интересен. 

Няма проблем! И сама мога да отида до Чернобил 🙂  

Връзка към мнение

Аз дори не си помислям да ходя до Чернобил, камо ли пари да давам и се чудя на мераците ви.

Достатъчно е, че заради едни другари ме валя радиоактивен дъжд.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, leonartis каза:

Чернобил е хитова дестинация сега, мисля, че основно покрай едноименния сериал, но аз бих препоръчал бившата ракетна база на Съветската армия между Киев и Одеса - Музей на страгегическите ракетни войски в близост до Первомайск. Уникален в световен мащаб музей, възможност да се докоснете до студената война. Да изчакате обратното броене и да натиснете "червеното копче" (което е сиво) на междуконтинентална атомна ракета и да ликвидирате Ню Йорк, Сан Франциско, или Калифорния.


 

 

Ха! Краси! Радвам се, че си се регистрирал и пишеш. Ако разберат магеланци колко много можеш да помагаш за Полша... 🙂 🙂  

Добре дошъл! Включвай се по-често, моля! Имаш какво да кажеш!

Връзка към мнение
2 hours ago, violeta said:

Ако разберат магеланци колко много можеш да помагаш за Полша... 🙂 🙂  

Добре дошъл! Включвай се по-често, моля! Имаш какво да кажеш!

С най- голямо удоволствие.

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте групата. И ние ще пътуваме до Киев Юни месец. Как се ползва този UBER. Като БГ такситата ли е или трябва да звъниш на някакъв номер или по нета? Навремето завърших КВИРТУ ПВО в Киев на Мелникова, но от тогава и сега има голями различия.

  Някой ползвал ли е и коли под наем и дали си заслужава?

 

Редактирано от mehur555
Връзка към мнение
На 2.02.2020 г. в 13:39, Eva eva каза:

Ух, че ми се ходи в Киев, най-вече заради Чернобил. Ако някоя дама проявява интерес за компания, много ще се радвам да се организираме за 2-3 Дни. Моите приятели и мъжо не искат да дойдат с мен 🙂 

Ние ще сме голяма магеланска компания в Киев за великден (16-19 април). От нас @patilana си търси другарче за Чернобил.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 minutes ago, master_of_germs said:

Ние ще сме голяма магеланска компания в Киев за великден (16-19 април). От нас @patilana си търси другарче за Чернобил.

Бих се включила с най-голяма удоволствие, но на 15-ти късно се прибирам от САЩ и Кариби 🙂 

Връзка към мнение
преди 1 час, mehur555 каза:

Как се ползва този UBER. Като БГ такситата ли е или трябва да звъниш на някакъв номер или по нета?

През приложението се вика, даваш му адрес и колата идва при теб

Връзка към мнение

Ще посетим Киев през февруари, още си се чудя на акъла защо реших да ходя точно в Киев през февруари, но понякога действам доста импулсивно. Форума ми беше страшно полезен, за да добия информация къде отивам и какво да очаквам. Заминаваме от сряда до неделя и след това ще мога да споделя впечатленията си. За сега сме запазили апартамент до Майдан Незалежности и в близост до метростанцията. По план първо трябва да се сдобием с карти за интернет и някаква валута от летището, а също така и да си извикаме такси. В тази връзка възможно ли е плащането с карта в таксито? Дали на терминал F има от къде да си купим карта за интернет и да обменим малко пари?

Връзка към мнение

В момента в Киев е топло, колкото по бг Черноморието. Засега киевска зима няма... но все пак си вземете шапки, че духа от реката.

За съжаление, с подробна информация за терминал Ф не мога да помогна. Ако обаче няма нито карта, нито смяна на пари, терминал Д е на 15 мин пеша, а има и шатъл помежду им. Отидете там.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Като ми остане време ще споделя подробно впечатленията ни от Киев, но за сега само ще дам информация за терминал F.

Има чейнч бюро, но с неизгоден курс- 1 евро за около 22 гривни. Продават и карти за интернет, които не мога да преценя колко са изгодни, но ги имаше само на едно място на летището. Ние си взехме карта за неограничен интернет за 300 гривни. Ако на някой му трябва мога да му я подаря, но така и не разбрах до кога е валидна.

На терминала има будка за кафе и безалкохолни, а също и няколко автомата.

Не разчитайте на безмитна зона. Просто няма такава или поне всичко, ако въобще е било отворено, беше затворено в 21:30. Иначе има две кафенета и зона за пушачи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Събуждам тази тема с молба за кратка програма за най-интересните забележителности, места за хранене , всичко разпокъсано в няколко дни само вечер.

Мъж ми заминава командировка днес до събота. И ще има само вечер време да пообиколи за по 2-3 часа .

Лети с Windrose , пристига по разписание 16:20 местно време т.е. докато се настанят в хотел извън центъра пак ще има време само за бърза вечерна обиколка.

 

@DaBo ще съм много б;агодарна , ако можеш да нахвърляш нещо

Връзка към мнение
Преди 1 час, silvia_b каза:

Събуждам тази тема с молба за кратка програма за най-интересните забележителности, места за хранене , всичко разпокъсано в няколко дни само вечер.

Мъж ми заминава командировка днес до събота. И ще има само вечер време да пообиколи за по 2-3 часа .

Лети с Windrose , пристига по разписание 16:20 местно време т.е. докато се настанят в хотел извън центъра пак ще има време само за бърза вечерна обиколка.

 

@DaBo ще съм много б;агодарна , ако можеш да нахвърляш нещо

Погледни в пътеводителя:

 

 

Днес съм цял ден навън и не мога да подготвя нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.