Прескочи до съдържание

2-3 дни в Киев


Alexander

Препоръчани мнения

За по-авантюристично настроените и не обичащи държавните правила хора, скоро попаднах на тази връзка: https://chernobylexplorer.com/

 

Без особен срам си признават, че туровете им са изцяло нелегални, но безпроблемни. Отнемат няколко дни и се иска сериозна физическа подготовка, цените не са особено ниски. Всеки ще си прецени дали нивото му на комфорт му позволява да се впусне в нещо такова. Подозирам, че и едва ли тази фирма е единствената с подобна оферта. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
On 4/29/2019 at 8:48 AM, Alexander said:

В Киев сме и много ни харесва.

Купих супер евтина сим карта за 10лв с 20Гб нет и разговори от един магазин.(не от летището)

 

Трансфера беше супер бърз и точен и ни чакаше по-рано дори.

Апартамента е отличен и с гледка от 24-ия етаж.

 

Метростанциите са много дълбоки и с много стръмни ескалатори, не съм виждаш такива никъде.

 

 

IMG_7537.JPG

IMG_7538.JPG

IMG_7530.JPG

IMG_7531.JPG

IMG_7532.JPG

Кой е апартаментът и къде се намира, хареса ми гледката. Някакви координати?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
On 2/19/2019 at 10:44 AM, DaBo said:

В Киев има две опериращи летища – Бориспил (новото международно летище) и Жуляни (старото им летище). Ако летите с Райън, те обявиха, че ще кацат на Бориспил, което е на 30-на км от града. Жуляни е почти в самия град.



Чета с интерес нещата, които споделяте за Киев. Планирам да направя едно пътуване с кола с престой в Киев 14-17/18 юли, въпреки, че имам и алтернатива със самолет за същите дати.Ценните указания обаче са за пристигащи със самолет. А какъв маршрут бихте препоръчали за пътуващите с кола от България? 

 

 

 

 

Връзка към мнение

За съжаление, никога не съм пътувала с кола по такъв маршрут. Но знам от българи, които живеят тук, че те пътуват през Молдова и Одеса, като възможно най-добър вариант. Но имайте предвид, че пътищата не са особено добри нито в Молдова, нито в Украйна.

Мога утре да попитам за точен маршрут и да пиша.

Връзка към мнение
Just now, DaBo said:

За съжаление, никога не съм пътувала с кола по такъв маршрут. Но знам от българи, които живеят тук, че те пътуват през Молдова и Одеса, като възможно най-добър вариант. Но имайте предвид, че пътищата не са особено добри нито в Молдова, нито в Украйна.

Мога утре да попитам за точен маршрут и да пиша.

Ще бъда много благодарен. Гледах таймлапс Одеса - Киев и четох форуми за състоянието на пътищата, наясно съм долу-горе. Много ме съблазнява идеята преди Украйна да видя и Кишинев, но не бих предприемал рискове, които не си струват, ако има такива. Иначе се надявам за два дни и половина и една вечер преди тях да мога да изкарам приятно времето в Киев. Малко е авантюристично пътуването, но се роди покрай разписанията на самолетните линии. На 14-ти юли привечер жена ми и дъщеря ми биха кацнали на Жуляни от Полша с връщане на 17-ти в ранния следобед. И можем да си направим среща, на която мога да се явя също със самолет от София или Букурещ или с кола, което предпочитам.

Връзка към мнение

Два са вариантите:

1. Браила (Румъния) - Галац (Румъния) - Джурджулещи (Молдова) - Рени (Украйна) - Измаил (Украйна) - Сарата (Украйна) - след това пътят минава пак за много кратко през Молдова - Одеса - Киев

Този маршрут го препоръчват при пътуване с кола от БГ. Можеш да се отклониш за Кишинев, но оттам пак трябва да се върнеш по същия път, защото не може да се минава през Преднестровието (ако не се лъжа за името).

2. През Румъния в северна посока - Чернивци (Украйна) - Виница - Киев

Не го препоръчват, първо защото е по-дълъг, после в Румъния има много и големи ограничения на скороста и не на последно място - пътят м/у Чернивци към Киев е доста лош.

 

Дано съм успяла да помогна!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, leonartis каза:

Кой е апартаментът и къде се намира, хареса ми гледката. Някакви координати?

Не го виждам в момента, беше до метро Лукиановски.

Връзка към мнение
19 minutes ago, DaBo said:

Два са вариантите:

1. Браила (Румъния) - Галац (Румъния) - Джурджулещи (Молдова) - Рени (Украйна) - Измаил (Украйна) - Сарата (Украйна) - след това пътят минава пак за много кратко през Молдова - Одеса - Киев

Този маршрут го препоръчват при пътуване с кола от БГ. Можеш да се отклониш за Кишинев, но оттам пак трябва да се върнеш по същия път, защото не може да се минава през Преднестровието (ако не се лъжа за името).

2. През Румъния в северна посока - Чернивци (Украйна) - Виница - Киев

Не го препоръчват, първо защото е по-дълъг, после в Румъния има много и големи ограничения на скороста и не на последно място - пътят м/у Чернивци към Киев е доста лош.

 

Дано съм успяла да помогна!

Да, полезно ми е, благодаря. Значи Черновци отпада. Ще следя темата, ако някой може да даде допълнителна информация.

Връзка към мнение
Връзка към мнение

Благодаря за темата, следя я с интерес!

И ние ще сме там, през септември, 11 парчета.

Струва ми се, че се заформя и магеланска киевска инвазия и всяко мнение ще е безкрайно полезно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, DaBo каза:

не може да се минава през Приднестровието

Извинявам се, а защо да не може? От страната на Транснистрия ли е проблем, или откъм Молдова?

Връзка към мнение

Между Украйна и Преднестровието е проблемът. Преднестровието е непризната независима република, която се отделя от Молдова и не съм се задълбочавала в тази тематика, но м/у двете има проблем.

Връзка към мнение
На 10.06.2019 г. в 22:22, leonartis каза:

Да, полезно ми е, благодаря. Значи Черновци отпада. Ще следя темата, ако някой може да даде допълнителна информация.

Здравей!

Автоматично забрави варианта "да минем през Украйна с кола"!

Аз съм в момента в Украйна и я преминах от юг на запад-повече от 650 км.по "пътищата". Днеска 300 км ги изминахме за 6 часа,като се има предвид,че последните 130 по отсечката Термопил-Лвов пътя бе перфектен.Преди това обаче успях да разбия камъните в бъбреците на жената.Път почти няма! Повече съм карал в банкета,отколкото по пътя.Боли ме сърцето от това което преживя колата.Дано не се отрази и финансово негативно това приключение.Знам,че твоята цел е Киев и пътя може да е с една идея по-добър,но не се надявай, и забрави за минаване с кола по маршрута Чернивци-Киев.

 

Иначе Украйна е супер!!! Поне на мене много ми харесва.Няма туристи а има много обекти за посещение. Нещо много забавно е,че досега почти не съм намерил местен,който да говори английски,което по своему си е супер приключение!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Вече в Лвов ли сте? Казват, че е много хубав град. Ще чакам снимки оттам, ние още не сме ходили. От тук нататък пътищата ще са хубави.

За съжаление, в Украйна има 3 нормални пътя, всичко останало е от зле до мега зле.

 

Ако се минава през Одеса, от есента е ремонтиран кофтият участък (не разбрах къде точно е той), така че сега пътят бил добре.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , DaBo каза:

Вече в Лвов ли сте? Казват, че е много хубав град. Ще чакам снимки оттам, ние още не сме ходили. От тук нататък пътищата ще са хубави.

Да,вече пристигнахме в Лвов,като в движение променихме плана и се отказахме от Почаив именно заради пътищата.

Ще се опитам да направя достатъчно снимки за всички вас!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 6/12/2019 at 3:46 PM, krasen_denev said:

Здравей!

Автоматично забрави варианта "да минем през Украйна с кола"!

Аз съм в момента в Украйна и я преминах от юг на запад-повече от 650 км.по "пътищата". Днеска 300 км ги изминахме за 6 часа,като се има предвид,че последните 130 по отсечката Термопил-Лвов пътя бе перфектен.Преди това обаче успях да разбия камъните в бъбреците на жената.Път почти няма! Повече съм карал в банкета,отколкото по пътя.Боли ме сърцето от това което преживя колата.Дано не се отрази и финансово негативно това приключение.Знам,че твоята цел е Киев и пътя може да е с една идея по-добър,но не се надявай, и забрави за минаване с кола по маршрута Чернивци-Киев.

 

Иначе Украйна е супер!!! Поне на мене много ми харесва.Няма туристи а има много обекти за посещение. Нещо много забавно е,че досега почти не съм намерил местен,който да говори английски,което по своему си е супер приключение!

Чета, че от Рени до Одеса пътят вече е "пей сърце", това е трасето по което Порошенко вози Бойко Борисов докато се строеше. През април или май е пуснат. Остава ми Одеса - Киев, път със забележки и изненади, но, казват, не толкова, че да не може да се премине. Реших го, с колата ще е, даже съм си ударил среща на рождения ми ден в Киев с жена ми и дъщеря ми, които ще кацнат пък от Полша 🙂 Киев ме вдъхновява все повече, т.е. колкото повече чета.

П. П. А от тия 650 км има ли Одеса - Киев?

Връзка към мнение
1 hour ago, leonartis said:


П. П. А от тия 650 км има ли Одеса - Киев?

Не, Красен се движеше в Западна Украйна. М/у Одеса и Киев пътят е ок.

Тези дни ще пусна клипче от преди 10 дни какво е всъщност път със статут на национален или по-точно липсата на такъв, но хората го намират за нормално и си минават оттам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За ходилите до Чернобил имам следния въпрос: След като вече бяхте там можете ли да кажете, че си заслужава ходенето? Взели сме билети до Киев 11-14 Август. Пристигането на 11-ти е следобед към привечер, а на 14-ти се тръгва доста рано. Практически имаме 2 дни и малко отгоре. Заслужава ли си толкова много да дам 1 ден за Чернобил, при положение, че ще имам 1 ден и малко за Киев след това?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 6 минути , t_petkov каза:

За ходилите до Чернобил имам следния въпрос: След като вече бяхте там можете ли да кажете, че си заслужава ходенето? Взели сме билети до Киев 11-14 Август. Пристигането на 11-ти е следобед към привечер, а на 14-ти се тръгва доста рано. Практически имаме 2 дни и малко отгоре. Заслужава ли си толкова много да дам 1 ден за Чернобил, при положение, че ще имам 1 ден и малко за Киев след това?

Мойто мнение е, че Киев предлага прекалено много неща и 2 дни и малко са дори недостатъчни да се обиколи и види като хората. Само Печорската лавра, ако се фен на обекти на Юнеско и манастири, отнема един пълен ден за разглеждане. Поне на нас толкова ни отне. Киев е изключително красив град и ще искаш да се върнеш 100% отново, така, че Чернобил го оставете за следващо пътуване. Чисто като съвет от мен. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Днес се върнахме от Киев. Градът е много хубав и определено може да уплътни без проблеми 2 дни. Това, което най-много ми хареса е, че нямаше почти никакви туристи и нямаше никакви опашки. Рядко се случва да видиш подобни забележителности без абсолютно никой да ти развали снимката или преживяването. Сега като се замисля май никога не ми се е случвало... На повечето атракции буквално нямаше нито един човек.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Някой пътува ли вече от Лвов до Киев с нощен влак? Има ли купета с 3 легла и как да купя билет онлайн? Намерих сайта https://gd.tickets.ua , него ли да ползвам? До колкото виждам купетата са VIP с по 2 легла или Firm с по 4 в купе. Интересно е , че на 1 от влаковете категорията Firm Premium е с по-ниска цена от Firm . Има 4 нощни влака преди полунощ, които пристигат м/у 4:15 и 7:30 в Киев. Предвид, че няма какво да се прави толкова рано мисля да купя билети за бавния влак  050Л KOBZAR , който тръгва в 23:08 от Lvov, пътува  8 h 25 min  и пристига в 07:33 в Kyiv pas . Някой има ли опит и да каже кой влак е с климатик в купето и в добро състояние на вагоните....?

 

 

Връзка към мнение

Може да използваш и директно сайта на железницата: https://booking.uz.gov.ua/en/

Не съм пътувала с влак, но местни са ни препоръчвали влаковете ICE+ като най-луксозни и бързи. Нещо като италианските скоростни влакове били, в първа класа имало и интернет дори. Но те май нямат спални купета. Ето тук има инфо за тях: https://uz.gov.ua/passengers/scheme_of_passenger_car/354920/

Пак по съвет на местните за нощен влак- най-добре са купетата по 2-ма, водели са 1-ва класа. Навсякъде трябва да има климатици, ама дали и как ще работят е друга тема... Купета с три легла няма, но ако цената те устройва -купи и 4-то легло и така ще си сигурен, че сте само вие. Тези купета с 4 легла се водят втора класа.

 

Връзка към мнение
12 minutes ago, DaBo said:

Може да използваш и директно сайта на железницата: https://booking.uz.gov.ua/en/

Не съм пътувала с влак, но местни са ни препоръчвали влаковете ICE+ като най-луксозни и бързи. Нещо като италианските скоростни влакове били, в първа класа имало и интернет дори. Но те май нямат спални купета. Ето тук има инфо за тях: https://uz.gov.ua/passengers/scheme_of_passenger_car/354920/

Пак по съвет на местните за нощен влак- най-добре са купетата по 2-ма, водели са 1-ва класа. Навсякъде трябва да има климатици, ама дали и как ще работят е друга тема... Купета с три легла няма, но ако цената те устройва -купи и 4-то легло и така ще си сигурен, че сте само вие. Тези купета с 4 легла се водят втора класа.

 

Благодаря. И аз си мислех за вариант за четвърти билет и може би така ще направя. Ще видя сега сайта им, защото преди 2 седмици не ми изкарваше цени за нощните влакове, а въпросните IC+ са само дневни, по два на ден и пътя е близо 6 часа. 

Връзка към мнение

Да, те и разстоянията тук не са малки. Така и не разбрах кога започват продажбата на билети - някъде пише 30 дни преди датата, някъде 60... Но като цяло е много популярно и сравнително евтино пътуването с влак и билетите бързо свършват. Та като си намериш това, което те устройва, купувай веднага, че само ден след това може да се окаже, че влакът е целият разпродаден.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 40 минути , DaBo каза:

Но като цяло е много популярно и сравнително евтино пътуването с влак 

А и пътуването с влак в Украйна си е приключение! Трябва да се опита веднъж поне.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.