Прескочи до съдържание

2-3 дни в Киев


Alexander

Препоръчани мнения

20 minutes ago, Дани Магелани said:

А и пътуването с влак в Украйна си е приключение! Трябва да се опита веднъж поне.

О, със сигурност ще опитаме някой ден, особено като се има предвид състоянието на пътищата им (извън основните направления) и липсата на полети до някои места.

 

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, DaBo каза:

О, със сигурност ще опитаме някой ден, особено като се има предвид състоянието на пътищата им (извън основните направления) и липсата на полети до някои места.

 

 

 

Докато не са изчезнали четириместните спални купета. Местният влиза, застила леглото, сваля костюма и облича спортен екип. Пълни масичката с водка, печени пилета, понякога и сельодка, като неизконсумираната храна си мирише в горещото купе. Носи си чай и захар, нищо че шафнерът  ще му предложи. Налива си гореща вода (безплатна). 

Хапва, пийва на леглото на долния етаж, мята се на своето на втория и захърква. Буди се 15 - 20 мин преди пристигане, облича костюма и отива по държавни дела.

Е ако имаш късмет да купиш купе за двама, тогава е друго нещо. Сами сте си и има други емоции.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Хаха, ама много добре си го представям. 🤣 Ако ще е спален влак, то ще е със сигурност в двуместно купе. Изобщо няма шанс да кача мъжа ми на нещо подобно... Иначе, както казах, местен приятел много ни хвали ICE+, но пък те пътуват само по няколко основни дестинации, до които си има редовни полети.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, DaBo каза:

Хаха, ама много добре си го представям. 🤣 Ако ще е спален влак, то ще е със сигурност в двуместно купе. Изобщо няма шанс да кача мъжа ми на нещо подобно... Иначе, както казах, местен приятел много ни хвали ICE+, но пък те пътуват само по няколко основни дестинации, до които си има редовни полети.

В миналия век да се вредиш за двуместно купе си беше късмет. Сега ситуацията е различна. Не си причинявай четириместно, освен ако не искаш близки  срещи от такъв вид!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.07.2019 г. в 22:19, t_petkov каза:

За ходилите до Чернобил имам следния въпрос: След като вече бяхте там можете ли да кажете, че си заслужава ходенето? Взели сме билети до Киев 11-14 Август. Пристигането на 11-ти е следобед към привечер, а на 14-ти се тръгва доста рано. Практически имаме 2 дни и малко отгоре. Заслужава ли си толкова много да дам 1 ден за Чернобил, при положение, че ще имам 1 ден и малко за Киев след това?

Според мен си заслужава ходенето до Чернобил, но мястото е нестандартно и за едни си струва, за други не.

Връзка към мнение
13 hours ago, DaBo said:

Да, те и разстоянията тук не са малки. Така и не разбрах кога започват продажбата на билети - някъде пише 30 дни преди датата, някъде 60... Но като цяло е много популярно и сравнително евтино пътуването с влак и билетите бързо свършват. Та като си намериш това, което те устройва, купувай веднага, че само ден след това може да се окаже, че влакът е целият разпродаден.

Еми така и стана. Сега влязох да купя и има останали само единични места в отделни купета, а на мен ми трябват 3 в едно. Тъпото е, че май не са разделени мъже/жени, а ще пътуват три жени. Май ще им купя билети за следобедния IC+ и ще добавя нощувка в Киев, но ми се искаше да имат цели ден...както и да е.Другите да знаят, че билети задължително месец по-рано. Аз гледах за 11.08.

Връзка към мнение

Не знам тук ли му е мястото или в малките обяви, но имам молба към някоя добра магеланска душа, която ще се върне от Украйна до 16.09.

Голямата ми молба е да ми купи карта за нет, колкото да си поръчаме такси, че кацаме през нощта. От София съм, плащането ще го уговорим на ЛС.

Кацаме на Жулияни в 0.10ч и не ми се вярва нещо да работи,но ще се радвам, ако ме опровергаете.

Връзка към мнение
преди 11 минути , noshtna_ptica каза:

Не знам тук ли му е мястото или в малките обяви, но имам молба към някоя добра магеланска душа, която ще се върне от Украйна до 16.09.

Голямата ми молба е да ми купи карта за нет, колкото да си поръчаме такси, че кацаме през нощта. От София съм, плащането ще го уговорим на ЛС.

Кацаме на Жулияни в 0.10ч и не ми се вярва нещо да работи,но ще се радвам, ако ме опровергаете.

Ако ме подсетиш в началото на август ще ти купя.

Аз все още не съм прочела нищо за дестинацията, но поне не кацаме през нощта. :laugh:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз в момента съм в БГ, но се прибирам за малко в Киев и после пак ще пътувам за БГ средата на август. Мога да ти купя, не е проблем!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

On 7/10/2019 at 10:23 PM, Jorro said:

Еми така и стана. Сега влязох да купя и има останали само единични места в отделни купета, а на мен ми трябват 3 в едно. Тъпото е, че май не са разделени мъже/жени, а ще пътуват три жени. Май ще им купя билети за следобедния IC+ и ще добавя нощувка в Киев, но ми се искаше да имат цели ден...както и да е.Другите да знаят, че билети задължително месец по-рано. Аз гледах за 11.08.

Купих билетите за следобедния влак, който пристига в полунощ в Киев. Май не беше толкова добра идея. Сега се чудя къде да им запазя апартамент и ме притеснява до колко е безопасен района около гарата. Чудя се дали да им запазя този апартамент близо до гарата https://goo.gl/maps/mHFSGN5xbjJyo8Xk8    , но не ми се вижда добра идея да вървят сами жени през нощта пеша до там. В тази връзка май е по-добре да  им взема нещо в центъра за да си хванат такси или да ползват метро? Какво мислите? Имат ли предложение? Такситата пред гарата само копърки ли са или има и нормални?

Връзка към мнение
преди 23 минути , Jorro каза:

 

Купих билетите за следобедния влак, който пристига в полунощ в Киев. Май не беше толкова добра идея. Сега се чудя къде да им запазя апартамент и ме притеснява до колко е безопасен района около гарата. Чудя се дали да им запазя този апартамент близо до гарата https://goo.gl/maps/mHFSGN5xbjJyo8Xk8    , но не ми се вижда добра идея да вървят сами жени през нощта пеша до там. В тази връзка май е по-добре да  им взема нещо в центъра за да си хванат такси или да ползват метро? Какво мислите? Имат ли предложение? Такситата пред гарата само копърки ли са или има и нормални?

Да този апартамент се пада на гърба на гарата, не мисля  че ще има проблем  това че са сами жени, вечер късно редовно съм виждал в крайните квартали от типа на Люлин , Младост  сами жени по улиците,  колкото до такситата всички  мой познати Украйнци поръчват по телефона или чрез мобилно приложение, там предварително диспечерите обявяват цената и знаеш колко ще ти струва.

Връзка към мнение
преди 38 минути , Jorro каза:

 

Купих билетите за следобедния влак, който пристига в полунощ в Киев. Май не беше толкова добра идея. Сега се чудя къде да им запазя апартамент и ме притеснява до колко е безопасен района около гарата. Чудя се дали да им запазя този апартамент близо до гарата https://goo.gl/maps/mHFSGN5xbjJyo8Xk8    , но не ми се вижда добра идея да вървят сами жени през нощта пеша до там. В тази връзка май е по-добре да  им взема нещо в центъра за да си хванат такси или да ползват метро? Какво мислите? Имат ли предложение? Такситата пред гарата само копърки ли са или има и нормални?

Района около гарата и като цяло Киев ми се видяха доста по-сигурни от който и да е голям град в Западна Европа.От тази страна на Киев Пасажирски има доста заведения и магазини,твърде възможно е някои и да са денонощтни.Едва ли да е безлюдно,а и имаше доста полиция.Апартамента на който си се спрял е много близо до гарата,няма да ходят много.Мойте наблюдения са,че там жените командват☺️

Двама пияни мъже се спречкаха в метрото,беше към 22:00.По едно време жената на единия(солидна мадама)го избута встрани,изпъчи гърди пред противника му,който беше два пъти по-висок от нея и почна да му нарежда нещо.След две минути всички бяха усмихнати и си стискаха ръцете,като стари приятели.🙂

Все пак това са впечатления от 2дни и половина,DaBo ще ти даде най-точна информация.Щом ще пътуват от Лвов,може да си купят карти за интернет и да ползват Bolt или Uber,ако се откажеш от този апартамент.

 

Връзка към мнение

Ние бяхме отседнали в района на гарата в хотел Westend hotel Kiev. Не мисля, че района е опасен, ама поне през деня на мен ми изглеждаше леко неприятно, че имаше доста съмнителни типове. Не беше опасно по скоро малко неприятно място. Вечер винаги ползвахме Юбер, но изглеждаше спокойно. 

Сега, ако трябва да пътувам за Киев задължително бих отседнала в топ центъра заради разстоянията. 

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , mililia каза:

Сега, ако трябва да пътувам за Киев задължително бих отседнала в топ центъра заради разстоянията. 

Еми, дай един пример къде би отседнала? Без да гледаш цена и оценки - само като конкретен район ме интересува.

Връзка към мнение
В момента, Mary каза:

Еми, дай един пример къде би отседнала? Без да гледаш цена и оценки - само като конкретен район ме интересува.

Ами на мен ми хареса около Майдана и в района на Софийския събор. Там ми хареса защото излизаш и вече си в центъра на събитията. 

Иначе метрото им е добро, но за да излезеш от спирката вървиш по 15 мин и си е уморително.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Около Майдана, Бесарабка и Златната врата са топ локациите за мен. В пътеводителя съм писала и дала карта. Не съм замръквала около гарата, но Киев като цяло е спокоен и сигурен град.

@Jorro, каква им е програма в Киев - само за една нощувка ли са или ще поостанат повечко дни? Ако са за една нощувка, то този апартамент е напълно ок, но ако ще останат още, може би нещо в по-централната част ще е по-удобно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
13 hours ago, DaBo said:

Около Майдана, Бесарабка и Златната врата са топ локациите за мен. В пътеводителя съм писала и дала карта. Не съм замръквала около гарата, но Киев като цяло е спокоен и сигурен град.

@Jorro, каква им е програма в Киев - само за една нощувка ли са или ще поостанат повечко дни? Ако са за една нощувка, то този апартамент е напълно ок, но ако ще останат още, може би нещо в по-централната част ще е по-удобно!

Пристигат в неделя вечерта и се прибират в сряда със сутрешния полет на раян за София. От тази гледна точка си мислех за апартамент до гарата, защото в сряда трябва да хванат влака за летището много рано. Единствено ме притеснява да ходят по тъмно там... 

Връзка към мнение
На 12.07.2019 г. в 22:07, noshtna_ptica каза:

Не знам тук ли му е мястото или в малките обяви, но имам молба към някоя добра магеланска душа, която ще се върне от Украйна до 16.09.

Голямата ми молба е да ми купи карта за нет, колкото да си поръчаме такси, че кацаме през нощта. От София съм, плащането ще го уговорим на ЛС.

Кацаме на Жулияни в 0.10ч и не ми се вярва нещо да работи,но ще се радвам, ако ме опровергаете.

Много благодаря на многото добри магелански души в този сайт! Вече си имам украинска карта! 😊

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
On 7/14/2019 at 1:00 PM, Jorro said:

Пристигат в неделя вечерта и се прибират в сряда със сутрешния полет на раян за София. От тази гледна точка си мислех за апартамент до гарата, защото в сряда трябва да хванат влака за летището много рано. Единствено ме притеснява да ходят по тъмно там... 

Колко годишни са тези дами? Тоест ще имат ли смарт телефон, оправят ли се с такъв? Защото ако е да, то тогава една локална сим карта с интернет и да свалят приложението на Убър, Уклон или Болт, ще им свърши много добра работа. Като пристигнат в Киев на гарата, ще си извикат кола да ги закара до апартамент в центъра (например), ще обикалят из забележителностите без да се налага всеки път да се прибират до гарата и в сряда сутринта ще повикат нова кола за летището. Райън еър използват терминал Ф, а влакът спира на терминал Д. Има шатък, но е на половин час, а пеша си е 15-на, 20-на минути. Могат да използват тези приложение не само в Киев, но и другите градове. Щом са три, пътуванията няма да излязат толкова по-скъпи.

Ако не използват обаче смарт телефон и/или няма да се оправят с такъв, то този апартамент им върши много добра работа.

 

@noshtna_ptica - тоест аз да не вземам карта?

Връзка към мнение
6 hours ago, DaBo said:

Колко годишни са тези дами? Тоест ще имат ли смарт телефон, оправят ли се с такъв? Защото ако е да, то тогава една локална сим карта с интернет и да свалят приложението на Убър, Уклон или Болт, ще им свърши много добра работа. Като пристигнат в Киев на гарата, ще си извикат кола да ги закара до апартамент в центъра (например), ще обикалят из забележителностите без да се налага всеки път да се прибират до гарата и в сряда сутринта ще повикат нова кола за летището. Райън еър използват терминал Ф, а влакът спира на терминал Д. Има шатък, но е на половин час, а пеша си е 15-на, 20-на минути. Могат да използват тези приложение не само в Киев, но и другите градове. Щом са три, пътуванията няма да излязат толкова по-скъпи.

Ако не използват обаче смарт телефон и/или няма да се оправят с такъв, то този апартамент им върши много добра работа.

 

@noshtna_ptica - тоест аз да не вземам карта?

Ами възрасни са на по 60 години и малко ме съмняват, че ще се справят с приложението, но ще минат обучение преди да заминат. Те пристигат в Лвив в събота ще трябва там да си намерят сим карта, ще видим. За летището ще отидат по-рано и няма да имат проблем мисля.

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Jorro каза:

Ами възрасни са на по 60 години и малко ме съмняват, че ще се справят с приложението, но ще минат обучение преди да заминат. Те пристигат в Лвив в събота ще трябва там да си намерят сим карта, ще видим. За летището ще отидат по-рано и няма да имат проблем мисля.

Не ги подценявай! И ти ще станеш някога на 60, тогава друго ще говориш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, недей така! 60 годишните не са чак толкова възрастни. 😉

Ако могат да се оправят със смарт телефон и приложенията, ще е най-добре и удобно за тях.

 

А откъде пристигат във Лвов? Уиз еър обявиха, че канселират много полети м/у Киев и разни европейски градове, добре е да се провери и за Лвов.

https://kiev.informator.ua/2019/07/16/wizz-air-otmenila-nekotorye-rejsy-iz-kieva-kogda-pochemu-i-kak-vernut-bilet/

Връзка към мнение
43 minutes ago, Дани Магелани said:

Не ги подценявай! И ти ще станеш някога на 60, тогава друго ще говориш.

 

41 minutes ago, DaBo said:

Е, недей така! 60 годишните не са чак толкова възрастни. 😉

Ако могат да се оправят със смарт телефон и приложенията, ще е най-добре и удобно за тях.

 

А откъде пристигат във Лвов? Уиз еър обявиха, че канселират много полети м/у Киев и разни европейски градове, добре е да се провери и за Лвов.

https://kiev.informator.ua/2019/07/16/wizz-air-otmenila-nekotorye-rejsy-iz-kieva-kogda-pochemu-i-kak-vernut-bilet/

 

Не ги подценявам и не ги обиждам в никакъв случай, много добре съм ги обучил просто и обикалят тази година повече и от мен даже, ударна група са 😄

Просто смартфоните не са им сила.....

Проверих за полета , всичко е наред за сега. Надявам се , няма да ги засегне. Пристигат с Уизз от Братислава иначе.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Върнахме се от Киев много възхитени и много очаровани!

Освен всичко изброено от ходилите преди нас , ще добавя две неща:

Не знам случайност ли е или не, но навсякъде бяхме добре дошли, а хората бяха изключително мили и позитивни. Впечатляващо е как си плащат в маршрутките - на един куп всеки си оставя парите, взима си рестото, а шофьорът дори не е там. После пита има ли още някой да плаща и готово...

Ходихме на балет и това беше истински празник - с червения килим, по който минахме, невероятната атмосфера и прекрасния спектакъл!

 

2A80C30C-D1B6-4A7B-9458-9240E6FEF8D0.jpeg

CC6E195D-13F8-4387-A8FD-433D5BE5EE88.jpeg

E33F8F4C-3E64-4893-8FD0-EF17547C61E4.jpeg

7923C86A-62EF-4842-8B3E-6180EFAF31DE.jpeg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Препоръчвам посещение в Музея на Ракетните войски със стратегическо предназначение. Уникална реликва от времето на Студената война недалеч от пътя Киев - Одеса близо до Первомайск.
 

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fleonartis%2Fvideos%2F10217554699052487%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.