Прескочи до съдържание

Киргизстан и Таджикистан, август 2019 г.


Гост

Препоръчани мнения

преди 2 минути , Венелин каза:

Смятай средна скорост 50 кмч на дълги разстояния и няма да сбъркаш с много

Смятам... И виждам, че няма да се разберем с математиката! 🙂 Благодаря!

 

преди 2 минути , Stanislav Dimitrov каза:

Аз знаеш на куфарите,ама хич не съм фен.Не се познаваме лично/което може би ще поправим някой ден,но ти си била планинарка/от снимки съдя.Вземете си раници бе хора :).

Майтапа на страна,смятам че и с куфари може да го направите.В таксито ще има място,а хората там са супер свясти,никой няма да ви пипне багажа.Аз мисля си оставих раницата при човека,беше много приятен дядка.По скоро тъпканицата е в маршрутките,ако с много големи куфари незнам,там как ще се наместите.

Усмихна ме. Не съм планирала багажа си, но раница със сигурност ще имам.

 

Аз искрено мразя чекиран багаж, но ограниченията в ръчния на Аерофлот са сериозни, та накрая ще направя някаква откачена комбинация. Иначе имам една 45+15 Deuter в София, но трябва много да се мразя да пътувам с такава раница само. След два дни всичко ще е на топка в нея 🙂 Да, представям си за маршрутката... 

 

За @patilana - не сме коментирали багажа й, но доколкото схащам, и тя е по куфарите. Купон ще бъде 😎

Връзка към мнение
Преди 1 час, Stanislav Dimitrov каза:

Вземете си раници бе хора :).

Всъщност, смятам да те послушам. Отдааааавна се каня на тази раница и мисля, че Киргистан е чудесен повод.

 

Equator 2.0 Backpackers Carry On

 

https://cabinmax.com/carry-on/200-equator-20-backpackers-carry-on-0702679485095.html

 

Оказва се, че ръчният багаж на Аерофлот не е толкова малък. 

 

https://www.aeroflot.ru/ru-en/information/preparation/luggage

 

Само ще видя как ще се справя с течностите, ама както винаги.

 

Днес една приятелка се оплакваше, че са й загубили чекиран багаж, но нито една авиокомпания не е застрахована.

 

@Stanislav Dimitrov Благодаря ти за вдъхновението и ръчкането!

 

На @patilana няма да й се бъркам в решенията 🙂 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Гост каза:

Всъщност, смятам да те послушам. Отдааааавна се каня на тази раница и мисля, че Киргистан е чудесен повод.

Браво,супер си.Между другото Deuter 45+15,е много добра и удобна раница.Аз ползвах ползвах една guide+ 35 литрова,за последното пътуване на Карибите за 5седмици(а междудруго и в Африка бях с нея лятото)и ми стигаше.А  и навсякъде минаваше за ръчен багаж.Вие ще трябва да носте повече дрехи разбира се,че там са планини и си хладно вечер,но и с Дойтера ще може да се справиш според мен.Но пък и нова раница винаги си е супер да си вземе човек 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Stanislav Dimitrovами слушам, защо иначе да питам 🙂 Благодаря ти за подсказките! 

 

Дойтерът е в София, а аз не планирам прибиране скоро. Той е супер за преходи, ама не е за ръчен багаж, а и не става за нормално пътуване - за мен де 🙂 вертикалното подреждане ще ме влуди. На тази раница е хоризонтално. 

 

Ще бъде интересно как ще се натамъним, но ще трябва да сменя някои свои багажни навици, ако искам да ми е удобно... 

Връзка към мнение
преди 18 часа, Stanislav Dimitrov каза:

Вземете си раници бе хора :).

Добре, де , ще си вземем И раници. Мислех по - нататък да купя, но ще е за това пътуване. 

Знам, че не обичаш Лимончо, макар, че нищо не ти е направил. Обаче от Пеперудка няма да се откажа. Как ще пренеса ябълките? 

 Там нямало нито плодове, нито зеленчуци. Храната била ориз с месо. Почти две седмици, няма да го преживея лесно, та не мисля и да си го причинявам. А и една торба с лекарства ще трябва - широко спектърни. И сто пакета мокри кърпички. Плюс бански и хавлия за след плуването в някакво езеро. Няма да стане без чекиран багаж. Пък и както казва една моя леля, дето живя сто години в Израел - Щом съм го платила, ще си го ползвам.:girl_blum:

Моля, сподели как намери тази цена от 5 евро за самолетен билет.

 

@Венелин ти си истински експерт по тези места, човече!!! 

Хиляди благодарности за отговорите и подсказките. :good:Със сигурност ни обогатяват.

Кои са авиокомпаниите с евтини полети по тези ширини? Трябват ни от Бишкек до Ош. Засега само това, друг път и за другаде по тези ширини .

 

 

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Ще бъде интересно как ще се натамъним, но ще трябва да сменя някои свои багажни навици, ако искам да ми е удобно... 

@Гост, вземи си раница, която се отваря като куфар. Няколко несесера, пакинг кюбс, вакуум пликове и си готова. Тайната на пътуването само с раница е да подържаш ред през цялото време. Аз направих и НЗ и Перу така - повече от 2 седмици. Няма нищо по- освобождаващо да си само с ръчен багаж!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 минути , Цвете каза:

@Гост, вземи си раница, която се отваря като куфар. Няколко несесера, пакинг кюбс, вакуум пликове и си готова. Тайната на пътуването само с раница е да подържаш ред през цялото време. Аз направих и НЗ и Перу така - повече от 2 седмици. Няма нищо по- освобождаващо да си само с ръчен багаж!

Точно за такава раница говоря, да...

 

Аз и ред е огромен оксиморон! 😎

 

И аз съм огромен фен на ръчния багаж - 16 дни в Бразилия с такъв, но с куфар... Избягвам винаги чекираният багаж доколкото мога, но само с раница не съм била. Много съм...разхвърляна. 

 

Благодаря! Сподели малко повече подробности за пакинг кюбс, несесери, вакуумиране и прочие, моля те! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
1 hour ago, patilana said:

Кои са авиокомпаниите с евтини полети по тези ширини? Трябват ни от Бишкек до Ош. Засега само това, друг път и за другаде по тези ширини . 

Когато знам, че търся директен полет в някое забутано място като Киргизстан, винаги чета страниците на двете летища в Уикипедия на английски и проверявам споменатите компании една по една. Ако нещо не е споменато там, значи е компания която лети с "кукурузници" и по-добре да не се занимавам да ги търся.
Все още не съм летял по дестинация, където единствените самолети са някакви развалини без информация в интернет, но за тези места предполагам, че ще бъдат споменати във всички разкази по интернет и рано или късно ще попадна на тях.
Пегасус-Еър Манас май е най-изгодният вариант там, макар че през август очаквам цени от няколко десетки долара, не 5 долара. Ама може да имате късмет.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:

! Сподели малко повече подробности за пакинг кюбс, несекери и прочие, моля те! 

Моите са купувани от тук - от Джъмбо и един супермаркет. Гладиш, сгъваш и нареждаш в несесера. Побира се огромно количество. Така знаеш къде ти е всяко нещо и не се създава хаус. За гащи, за чорапи, за блузи, за зарядни и т.н. Дебелите дрехи вакоумирани. 

В това ми е бельото - около 10-12 БР. 20х10х8см

700E3412-58C1-4D52-B623-7C0ADB93C168.jpeg.aeb4c52fceacf16ad2c7716c943f908a.jpeg

в това блузи и тениски- около15бр 34х16х18см с две отделения е

918D3D14-0A83-4D68-B46D-CABA5C66D439.thumb.jpeg.aec42d35660dda9f9f7a22d28f621b96.jpeg

Ето още няколко

57CD1F1D-B4FB-4F33-BF3D-983A0FA841D0.thumb.jpeg.2683f612e4336adb9d2c5a986d88fa39.jpegA33AA956-E060-4CCE-BF67-E3E96C14997B.thumb.jpeg.5ab73dccb3f4bf0720c90de6c34441f7.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 34 минути , Венелин каза:

 

Пегасус-Еър Манас май е най-изгодният вариант там, макар че през август очаквам цени от няколко десетки долара, не 5 долара. Ама може да имате късмет.

Точно до тях стигнах и аз в проучванията си. Цени - с чекиран багаж - около $40. Още не са ги пуснали за нашите дати. Търсенето им беше екзотично 🙂 Благодаря! 

 

преди 29 минути , Цвете каза:

Моите са купувани от тук - от Джъмбо и един супермаркет. Гладиш, сгъваш и нареждаш в несесера. Побира се огромно количество. Така знаеш къде ти е всяко нещо и не се създава хаус. За гащи, за чорапи, за блузи, за зарядни и т.н. Дебелите дрехи вакоумирани. 

В това ми е бельото - около 10-12 БР. 20х10х8см

700E3412-58C1-4D52-B623-7C0ADB93C168.jpeg.aeb4c52fceacf16ad2c7716c943f908a.jpeg

в това блузи и тениски- около15бр 34х16х18см с две отделения е

918D3D14-0A83-4D68-B46D-CABA5C66D439.thumb.jpeg.aec42d35660dda9f9f7a22d28f621b96.jpeg

Ето още няколко

57CD1F1D-B4FB-4F33-BF3D-983A0FA841D0.thumb.jpeg.2683f612e4336adb9d2c5a986d88fa39.jpegA33AA956-E060-4CCE-BF67-E3E96C14997B.thumb.jpeg.5ab73dccb3f4bf0720c90de6c34441f7.jpeg

Благодаря! Ще гледам тук какво ще намеря. Решена съм да опитам. За вакуумирането да споделиш личен опит? Без прахосмукачка! 🙂 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

За вакуумирането да споделиш личен опит? Без прахосмукачка!  

Става с всякакви пликове с цип. Аз купувам от Джъмбо по 2 БР в комплект - голям и малък за около 3-4

лв.

E223A0F9-E8E9-4A75-9802-C9591D566488.jpeg.e4ab49c3b9460cc7d1e14bba61a51fce.jpeg

Слагаш дрехите, затваряш почти до край и започваш да навиваш отдолната страна, избутвайки въздуха. Накрая дозарваряш.

Ако намериш някой пътуващ към Лондон до август, ще ти изпратя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях точно август.Цената беше точно 5евро/долари писах миналият път,че още съм в долари от последното пътуване.Авиокомпания Pegasus.И врътка с някакви карти.Та от 20 на 5.

Не искам да ви спомена за колко летях Истанбул-Аламати-Бишкек-Истанбул,че ще ме разпнете.Само ще кажа,че освен че беше много евтино,хванах промоция на Пегасус и за закупен международен билет,получаваш друг такъв безплатно.И после с тези билети/след няколко месеца,направих и едно пътуване до Иракски Кюрдистан 🙂.

Бай дъ уеи,съсвем до скоро/до краят на януари,цените на Пегасус до Бишкек,за летните месеци,бяха 210 паунда от Истанбул,двупосочният.Директно от сайта на Пегасус,без врътки,който могат да намалят още.

Редактирано от Stanislav Dimitrov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Stanislav Dimitrov каза:

Аз бях точно август.Цената беше точно 5евро/долари писах миналият път,че още съм в долари от последното пътуване.Авиокомпания Pegasus.И врътка с някакви карти.Та от 20 на 5.

Не искам да ви спомена за колко летях Истанбул-Аламати-Бишкек-Истанбул,че ще ме разпнете.Само ще кажа,че освен че беше много евтино,хванах промоция на Пегасус и за закупен международен билет,получаваш друг такъв безплатно.И после с тези билети/след няколко месеца,направих и едно пътуване до Иракски Кюрдистан 🙂.

Бай дъ уеи,съсвем до скоро/до краят на януари,цените на Пегасус до Бишкек,за летните месеци,бяха 210 паунда от Истанбул,двупосочният.Директно от сайта на Пегасус,без врътки,който могат да намалят още.

@Stanislav Dimitrov Никога не съм имала претенции, че постигам най-добра цена, но ако ти изпратя разбивката за Пегасус от Истанбул до Бишкек, заедно с вътрешни полети и хотел; и чекиран багаж, и сравнението с Аерофлот open jaw Истанбул - Бишкек; Ош - Истанбул, балансът не е задължително в полза на Пегасус 🙂 

Но това е вече минало, просто го споделям за протокола. Ще видим какво ще постигнем с Бишкек - Ош.

Благодаря ти!

преди 40 минути , Цвете каза:

Става с всякакви пликове с цип. Аз купувам от Джъмбо по 2 БР в комплект - голям и малък за около 3-4

лв.

E223A0F9-E8E9-4A75-9802-C9591D566488.jpeg.e4ab49c3b9460cc7d1e14bba61a51fce.jpeg

Слагаш дрехите, затваряш почти до край и започваш да навиваш отдолната страна, избутвайки въздуха. Накрая дозарваряш.

Ако намериш някой пътуващ към Лондон до август, ще ти изпратя.

Благодаря ти много! Първо ще се разтърся тук и ако имам дерт, ще свирна 🙂 

Връзка към мнение

Може ли малко актуална информация за визите за тези две държави или информацията в темата с визите е достатъчно актуална?

Връзка към мнение
На 2.03.2019 г. в 23:22, fastandfurious каза:

След спускането в пустинята в Киргизстан се прекосява пресъхналото Аралско море и се достига Bishkek.

Това с Аралско море не го разбрах....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.tajembassy.ru/ru/konsulstvo/vizovye-voprosy/elektronnaya-viza-respubliki-tadzhikistan

По официален източник от този няма.

 

http://mfa.gov.kg/contents/view/id/410

Нито пък от този. 

 

Мога само да коментирам, че не е евтино, но поне е лесно. И няма за тези е така, пък за онези онака.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, boogy83 каза:

Може ли малко актуална информация за визите за тези две държави или информацията в темата с визите е достатъчно актуална?

Виза Киргистан - цената бях я намерила уж, ама сега не мога точно. Намерих това: 

63$ for 30 day single-entry e-visa
88$ for 60 day double-entry e-visa 

Ще ни трябва double entry, ето линка ->   http://evisa.e-gov.kg/ 

 

Виза Таджикистан - цена $70, ето линка -> https://www.evisa.tj/index.evisa.html 

 

Както каза @patilana

 

преди 48 минути , patilana каза:

 

Мога само да коментирам, че не е евтино, но поне е лесно. 

 

Наистина е лесно! 

преди 48 минути , patilana каза:

И няма за тези е така, пък за онези онака.

 

С неудобство признавам, че в Киргистан влизам без виза 🤔 

Връзка към мнение
преди 6 часа, ruwenzogy каза:

Това с Аралско море не го разбрах....

Сигурно се е объркал @fastandfurious - Kакто ти явно ти се запознат - а аз сега се зачетох, Аралско море се намира в Казахстан. Маршрутъ на Памирската магистрала в посока Osh минава покрай езерото Karakul. И за мен тези земи са нови, сега се запознавам с тях отблизо...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ами да, като не го изчетох до края , т.е. всичките му страници на линка, съм се изказала неподготвена за киргизката виза. 

Благодаря, ти @Rainy , че ми обърна внимание.

 

http://mfa.gov.kg/contents/view/id/216

Това е правилният линк за визовите и безвизови режими. Горният е по - общ и информира за възможностите и изискваните документи.

Връзка към мнение

За хората, които биха се интересували от полети Бишкек - Ош или сходни полети в региона, Пегасус пуснаха промоционални билети.

 

Не зная дали е валидно за други дестинации, знам че някои магеланци очакват промоции в региона, аз се бях абонирала през Aviasales.ru и получих съобщение за полета. Цената е 1319 рубли -> 20 USD. Възможно е някой сайт да намалява цената, но не ги пробвахме тези варианти. 

 

Ние си купихме за 16 часа два билета 🙂 

 

 

image.png.aa54637b543c14173a38a00c9c8e8b0e.png 

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

За хората, които биха се интересували от полети Бишкек - Ош или сходни полети в региона, Пегасус пуснаха промоционални билети.

Благодаря за информацията, Rainy!

И аз се сдобих с билети 😀

  • Браво 1
Връзка към мнение
На 4.03.2019 г. в 21:34, Гост каза:

Виза Киргистан - цената бях я намерила уж, ама сега не мога точно. Намерих това: 

63$ for 30 day single-entry e-visa
88$ for 60 day double-entry e-visa 

Ще ни трябва double entry, ето линка ->   http://evisa.e-gov.kg/ 

 

Виза Таджикистан - цена $70, ето линка -> https://www.evisa.tj/index.evisa.html 

 

Както каза @patilana

 

Наистина е лесно! 

С неудобство признавам, че в Киргистан влизам без виза 🤔 

А визите позволяват ли ти да влезнеш и по суша, че някой имаха изискване да е само от летище. Мисля, че Киргизстан.... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.