Прескочи до съдържание

Препоръки за програма за Ница и Лазурен бряг


bad kid

Препоръчани мнения

Планирам седмица през май на Cote d Azur.

За сега нощувките са 3 в Ница, 3 в Кан и последна последна в Ница заради ранния полет.

На пръв поглед май си струва да се видят Ез, Монако, Мантон, Антиб, Сен Тропе.

 

Идеи за места и транспорт?

 

 

Връзка към мнение

Бих добавила Сейнт Пол дьо Ванс + Екс ен Прованс.

Ние бяхме с кола под наем - препоръчвам. Не бих могла да дам мнение за друг транспорт.

Редактирано от Juliaaa
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сент Пол дьо Ванс също е хубаво. Имаш достатъчно време.

Ако имате интерес и Кап Фера с вилата на Ефруси Ротшилд. По това време градината ще е разцъфтяла а и тя е имала интересен живот.

Предвижването е лесно и евтино с обществен транспорт, основно автобуси. Влак може да ползвате до Мантон и после навръщане да вземете автобус по крайбрежието. Имаше магелански пътеводител за Лазурния бряг в темите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме 7 дни в Мантон и ползвахме само влак до останалите места - Монако, Ница (2 дни), Антиб, Вилфранш-сюр-Мер, Кан. Пропуснахме по-малките селца, защото така или иначе нямаше достатъчно време за всичко, те ще са за друго ходене.  Билети за влака купувахме от автоматите на гарата в същия ден, обикновено имаше места за сядане, независимо, че доста хора пътуват с влак. Хубави гледки, бързо пътуване и гарата винаги е в центъра 😉 

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , bad kid каза:

В Марсилия и нагоре съм ходил, така че за сега няма да се връщам. Кола също не е вариант.

Автобусният транспорт е изключително удобен и евтин за цялата Ривиера. На Променад дез Англе - крайбрежната алея, има голям инфоцентър.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както са написали по-горе,автобусите са правилният начин за предвижване из Лазурният бряг.Автобус №100 се движи до Монако и Ментон. Трябва на място да провериш кои са автобусите отиващи до малките селца пръснати из склоновете над Монако и Ментон.

Връзка към мнение

Ако имаш време ще ти препоръчам да се качиш до ето това селце:

1194820912_.png.4f9c6730981567871c18e6b23a850b04.png

Ще избягаш от туристите,гледката е невероятна а и самото селце също.Крепостта не е кой знае каква ,но за сметка на това, малките улички с многобройните площадчета ,от които можеш да се насладиш на крайбрежието,са незаменими като изживяване.Силно ти го препоръчвам.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 12 минути , bad kid каза:

https://www.lignesdazur.com/en

това ли е сайта на транспорта? Не виждам карта до къде се движат автобусите

Има карти които можеш да теглиш от този сайт и там са показани до къде се движат автобусите.Това е в секцията maps.Иначе можеш да си планираш пътуването до всяка една точка с раздела Trajet,където ти показва кой автобуси ходят до зададеното от тебе място.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

@bad kid ,ето ти един сайт от който можеш да видиш автобусните линии в Ментон и Монако.Всичките тръгват от Gare Routiere,като линия 21 ходи до селцето за което ти казах а и до Монако.

https://www.zestbus.fr/Pratique/Lignes-et-horaires/10-Ste-Agnes-Menton-Gare-Routiere

Всички линии и планове можеш да отвориш от раздела Plans du reseau.

Редактирано от krasen_denev
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, bad kid каза:

Планирам седмица през май на Cote d Azur.

За сега нощувките са 3 в Ница, 3 в Кан и последна последна в Ница заради ранния полет.

На пръв поглед май си струва да се видят Ез, Монако, Мантон, Антиб, Сен Тропе.

 

Идеи за места и транспорт?

А каква е идеята освен в Ница да нощувате и в Кан? :rolleyes: 
Аз ако е за нощувка на друго място освен Ница, бих предпочел Антиб, вместо Кан, но не съм сравнявал цените де, ама не вярвам в Кан да е (много) по-евтино.

Като се каже Ница, Монако, Сен Тропе ... и т.н. всеки логично мисли основно за море и плажове, но департаментът не случайно се нарича Аlpes Maritimes (Mорските Алпи).  Ето защо, щом сте там цяла седмица, аз бих ти препоръчал, или по-точно не препоръчал, защото аз не успях да го направя, но ти давам следната идея - както ние си имаме (все още) теснолинейка Септември-Добринище, така и там си имат теснолинейка от Ница до Digne-les- Bains. Това е т.нар. Train des pignes ( влакът на шишарките, "pigne" на провансалски диалект е шишарка ) или също Train touristique de Provence.
Аз като ходих до Ница много бях се навил да я пробвам тази теснолинейка, обаче - греда - френските железници пак имаха стачки и точно в този ден точно тези влакове не вървяха :sad:.
Четох тук-там, че е живописен маршрутът, има готини селца/градчета по трасето. Цялото разстояние е 150км. , има по 4-5 влака на ден във всяка посока. Също така има и влак с парен локомотив, така че ако имате деца в групата, сигурно ще е интересно. 
Когато проучвах нещата, си запазих няколко линка  с полезна информация - има описание, карта на маршрута, разписание, тарифи... .
Ако представлява интерес, ето връзки с инфо:
Link1
Link2
Link3
Link4
Link5
Link6

Link7

 

Доколкото забелязах, в момента май има ремонт в някакъв участък, по който се движат заместващи автобуси. 
Гарата в Ница е различна от основната, но се намира недалеч от нея - една нова модерна сграда - цък

 

 

23-78926103-23-78926104-1460094785.jpg

cp-4.jpg

 

RSA_3431a.jpg
 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

В Кан намерих  изгодна стая и реших там да е базата за Сен Тропе и Антиб (евентуално и още нещо), в Антиб цените са космически.

Връзка към мнение

Аз писах и в другата тема - ако не държите като мен да видите червения килим Кан не е кой знае какво (ако и старият град да е приятно място). И според мен 3 дни там няма смисъл, Ница е супер като отправна точка за всичко.

 

Освен Сент Пол де Ванс, наблизо е и Ванс (10-ина мин. с автобуса от Сент Пол, има запазен средонвековен град и хубави гледки - обикаля се за около час-два). 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 46 минути , Сосче! каза:

Да попитам за Океанографския музей-линк за закупуване на билети,моля.Нещо не мога да се справя сама.

Благодаря!

https://billetterie-oceano.tickeasy.com/en-GB/products

Сосче!😍

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой ходил ли е в Ментон на Празника на Лимона? Какво е времето  и заслужава ли си да се разгледа района в началото на март или да прежалим лимонения празник и да отидем в по-топло време?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Март там е по-скоро топло, доколкото вече може да се дават пропъръки за времето -  около 15, стига и до 20 градуса температурата през деня.

Случвало ми се е да излетя по това време от Ница на 17-18 градуса и слънце и да кацна в Париж час по късно където беше 2-3, с мокър сняг и северен вятър 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Някой ходил ли е в Ментон на Празника на Лимона? Какво е времето  и заслужава ли си да се разгледа района в началото на март или да прежалим лимонения празник и да отидем в по-топло време?

Ние, нали бяхме там от 4 до 14 март, чудесно време си беше. 20-22 градуса, местните си седяха на плажа, тук- там, имаше и по някой къпещ се. Там и зимата е мека и топла, така че, според мен - много ще е хубаво на лимонения празник. По- добре тогава, лятото си е много народ, а през март спокойно , без поашки и навалици.

До сега сме били там, все лятото, за пръв път отидохме зимата и ни беше супер.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Много благодаря! Значи и градините ще са красиви вече по това време!

За лимонения празник - кои от дейностите препоръчвате да се купят и билетите свършват ли, колко време предварително да се купят?

Връзка към мнение

Значи, за догодина датите са 15 февруари-3 март. Билети оттук.

Цената - 10-35 евро.

Програмата.

 

 Видео от фестивала тази година :

 

Ако си падате по такива фестивали, можете да съчетаете три - Карнавал в Ница, Празник на лимона в Мантон и Празник на мимозата в Мандельо.

Горе-долу, по едно време са.

И са наблизо.

 

1184657347_Screenshot(58).png.140aeaae9262f913cf1d1f329d99cc69.png

 

Ето ти един руски сайт, с информация.

 

По-добре е да се купи комбиниран билет, по-евтино е и не клечиш на опашки.

А там, всичкото гледане е с пари - и парка Gardin Biovès , и шествието по улиците, което започва в  неделя , 14,30.  Там, откъдето минава то, има високи огради и не може да се види над тях.

 

Тук се вижда оградата:

image.png.52f5b5832f1d6daffce8b291ff318a46.png

 

Намерих ти една брошура от 2014, да се ориентираш за цените и пакетите:

 

 

1427093084_Screenshot(59).png.f6fab08cef2f735bbb6c76a373e52a2a.png

Моят съвет е, като си купила вече самолетните билети и си букнала хотелите, купи и билетите. Може и на място, но с големи опашки. Особено, в неделите, когато е шествието, е голяма гмеж.

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не знам дали тук е най-правилно да питам:

 

Изправен съм пред трилема - нощувка в Ница, Антиб или Ментон?

В Ница и в Антиб съм бил вече - в Антиб повече ми харесва, в Ница също става, но искам да ми е по-спокойно, в Ментон обаче не съм, разстоянията гледам, че също не са кой знае какъв проблем (има влакове и автобуси за тази работа)

Приемам съвети и идеи всякакви

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 40 минути , Радо каза:

Не знам дали тук е най-правилно да питам:

 

Изправен съм пред трилема - нощувка в Ница, Антиб или Ментон?

В Ница и в Антиб съм бил вече - в Антиб повече ми харесва, в Ница също става, но искам да ми е по-спокойно, в Ментон обаче не съм, разстоянията гледам, че също не са кой знае какъв проблем (има влакове и автобуси за тази работа)

Приемам съвети и идеи всякакви

Ментон е спокойно градче. На нас ни беше база за Формула 1. Удобен транспорт към Ница и Вентимиля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Ментон е спокойно градче. На нас ни беше база за Формула 1. Удобен транспорт към Ница и Вентимиля.

Ок. Мерси 🙂 Booked . Всичко е готово вече! 😉 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.