Прескочи до съдържание

Препоръки за програма за Ница и Лазурен бряг


bad kid

Препоръчани мнения

На 4.11.2019 г. в 8:21, mililia каза:

Цялото пътуване ще трябва да бъде съобразено и с климата. Ако вали приоритет ще бъдат музеите, а ако е хубаво времето - разходките. 

Съвети какво е must do в района? И евентуално хубави и типично френски селца в района, които да идем да видим специално? 

Ти на какво си се спряла при лошо време? Че ние заминаваме този уикенд и се очертава в два от трите дни да се скъса от валеж, а в понеделник и междуградските автобуси сякаш никакви няма да ги има, че било някакъв празник.  За това пътуване тръгвам тотално неподготвен, мислех да се оставя Лазурният бряг да ме изненада. Но освен за Океанографския музей в Монако, друго не се сещам на закрито, което да ми грабне интереса...

Връзка към мнение
преди 16 часа, master_of_germs каза:

Ти на какво си се спряла при лошо време? Че ние заминаваме този уикенд и се очертава в два от трите дни да се скъса от валеж, а в понеделник и междуградските автобуси сякаш никакви няма да ги има, че било някакъв празник.  За това пътуване тръгвам тотално неподготвен, мислех да се оставя Лазурният бряг да ме изненада. Но освен за Океанографския музей в Монако, друго не се сещам на закрито, което да ми грабне интереса...

Аз още нямам идея по детайлите. При нас ще бъде по-лесно, че ще бъдем с кола и можем лесно да се нагодим с програма според времето. И честно да си кажа искам времето да е ок. Иначе аз много харесвам галерии и със сигурност там има много такива. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, master_of_germs каза:

Ти на какво си се спряла при лошо време? Че ние заминаваме този уикенд и се очертава в два от трите дни да се скъса от валеж, а в понеделник и междуградските автобуси сякаш никакви няма да ги има, че било някакъв празник.  За това пътуване тръгвам тотално неподготвен, мислех да се оставя Лазурният бряг да ме изненада. Но освен за Океанографския музей в Монако, друго не се сещам на закрито, което да ми грабне интереса...

Музея на принца за автомобили в Монакo може да ви се стори интересен The Cars Collection of H.S.H. the Prince of Monaco. Също така и дворецът ако е отворен по това време за посещения си заслужава според мен.

 

В Ница парк Феникс, който може би ако не вали е по-подходящо да го посетите, но има и закрита част все пак. Има Музей на спорта, Музей на модерното изкуство..в случай, че обичате музеи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Моника каза:

Музея на принца за автомобили в Монакo може да ви се стори интересен The Cars Collection of H.S.H. the Prince of Monaco. Също така и дворецът ако е отворен по това време за посещения си заслужава според мен.

 

В Ница парк Феникс, който може би ако не вали е по-подходящо да го посетите, но има и закрита част все пак. Има Музей на спорта, Музей на модерното изкуство..в случай, че обичате музеи.

Благодаря 🙂 Тези съм ги проверил, но Дворецът е затворен, а не че не обичаме музеи, ама точно автомобили и модерно изкуство със сигурност няма да гледаме 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля за съвет с кой автобус да се придвижим рано сутрин от района на гарата в Ница до летището. Излизат ми ужасно много опции, но все с прекачване. Има ли някоя проверена?

Връзка към мнение
преди 19 часа, master_of_germs каза:

Ти на какво си се спряла при лошо време? ....
 друго не се сещам на закрито, което да ми грабне интереса...

Аз съм набелязал евентуално за големия дъжд да оползотворим някой и друг час като посетим  Salon du Palais Gourmand, което се провежда от 7-ми до 11-ти ноември, от 10 до 19ч. на хиподрума в Кан сюр Мер - това е изложение за  храни и питиета от различни френски региони  :smile3:  - колбаси, сирена, пастети, касулета, морски и речни дарове, сладкиши, вина, шампанско, безплатни дегустации.  Две покрити пространства с 300 изложители, предлагащи регионални специалитети от Югозападния регион, Аверон,  Елзас, Кориска и даже от Антилите. 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Фил каза:

.............................. Salon du Palais Gourmand, което се провежда от 7-ми до 11-ти ноември, от 10 до 19ч. на хиподрума в Кан сюр Мер - това е изложение за  храни и питиета от различни френски региони  :smile3:  - колбаси, сирена, пастети, касулета, морски и речни дарове, сладкиши, вина, шампанско, безплатни дегустации. 

За това ти завидях и то не само благородно.....😂

Връзка към мнение
преди 17 минути , mililia каза:

За това ти завидях и то не само благородно.....😂

Нищо де, вие пък ще имате Коледен базар :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 3 часа, mary_shery каза:

Моля за съвет с кой автобус да се придвижим рано сутрин от района на гарата в Ница до летището. Излизат ми ужасно много опции, но все с прекачване. Има ли някоя проверена?

@mary_shery, какво ще кажеш с трамваите, дали ще свършат работа: трамвай номер 1 от гарата (Gare Thiers NICE) в посока Hôpital Pasteur за една спирка. Оттам се пускате в подземната част на трамвай 2 до летището. Нещо такова: (3 screenshоt-a, че пътят е дълъг, просто местих картата, иначе разписанието в ляво е еднакво)

498806770_Trajet-Synthsedesrsultats-LignesdAzur-GoogleChrome.jpg.7d86aa2675c2b377745493e240c90d24.jpg

 

727577682_Trajet-Synthsedesrsultats-LignesdAzur-GoogleChrome_2.jpg.af1c0f8b10ee28db907f44ad448dd37b.jpg

 

783399716_Trajet-Synthsedesrsultats-LignesdAzur-GoogleChrome_3.jpg.a7bc17f5842538bb3f104f03ca11c2f6.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.11.2019 г. в 11:13, Фил каза:

След известно ровене по сайтовете за живописни места в района, съм приготвил тази карта с отбелязани препоръчани селца и примерни маршрути  за два дни с по една обиколка  за всеки ден.  По гугъл-карти излиза около 80-90 км. и 2.30ч. път на ден.  Но това е по-скоро програма максимум, вероятно ще я редуцираме и модифицираме и според прогнозата за времето. 

Ще чакам отзиви за програмата. За двата дни направо я копирам. После ще кажеш какво сте успяли да видите и кое си заслужава респ. не си заслужава. 

Обаче имам да запълня още три дни. 

За Ница цял ден ли да отделя? 

Връзка към мнение

Ще ми е много интересно да разкажете после за зимна Ница. Градът и изобщо Лазурния бряг са прекрасни на слънце и топло. 

От гарата с трамваите е много удобно за летището. Защо ви притеснява прекачването? Градът е малък, летището близо, транспортът редовен. Ползвала съм и Убер, около 16 евро беше цената от гарата до летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, mary_shery каза:

Има ли място, от където може да се види такава или подобна гледка на St. Paul de Vence и къде е, ако някой знае?

 

14321521420_5386a8f468_k.jpg

Това, което ми хрумва е ако сте с автобуса да слезете по-рано 1-2 спирки или пеша да се разходите. Това съм го снимала с телефон, с апарат може да постигнете по-близък ефект, от автобуса съм снимала. 

:74467671_1353034531525363_7783789326692777984_n.jpg.83dafe31593457557ddb10d06f15b395.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Препоръчвам Антиб, където е музея на Пикасо. Градът също е очарователен.

Предвижване до летището с трамвай 2.Може и пеша до спирката, която е подземна на бул.Виктор Юго.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 12.11.2019 г. в 22:51, mililia каза:

@Фичо, успя ли да си изпълниш програмата от плана за двата дни? Има ли нещо, което да отпадне или пък да се добави? 

При нас Ница си отне цял ден, че чак не стигна. Разгледахме следните неща (около 10-12 км; реално тръгнахме от гарата, после Негреско; после до църквата Нотр Дам дю порт (пристанището); после Castle Hill; после Стария град; после градина Алберт I и после към гарата; от гарата към летището с автобус 99 за 6 евро или автобус 23 (малко се върви на запад от гарата) за 1.5 евро):

Castle Hill

Old Town (Vieille Ville)

Promenade des Anglais

Place Massena

Place Garibaldi

Cathedrale Sainte-Reparate

Place Rossetti (има сладкарница Fenocchio с 90 вида сладолед)

Palais Lascaris

Monument aux Morts

Cathedrale Orthodoxe Russe St-Nicolas a Nice

Basilique Notre-Dame de Nice

Palais de la Prefecture

Palais de Justice

Eglise Saint-Martin dite Saint-Augustin

Chapelle de la Misericorde

Place Saint-Francois

Chapelle Saint-Sepulcre

Monument du Centenaire

Ядохме в ресторантче на Place Charles Felix. След това навлязохме в Стария град и умрях от яд - нашето място за ядене беше много туристическо и ширпотреба, а тук беше много по-вкусно, а да не говорим колко по-евтино.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Oldkozel каза:

При нас Ница си отне цял ден, че чак не стигна. Разгледахме следните неща (около 10-12 км; реално тръгнахме от гарата, после Негреско; после до църквата Нотр Дам дю порт (пристанището); после Castle Hill; после Стария град; после градина Алберт I и после към гарата; от гарата към летището с автобус 99 за 6 евро или автобус 23 (малко се върви на запад от гарата) за 1.5 евро):

Castle Hill

 

Old Town (Vieille Ville)

 

Promenade des Anglais

 

Place Massena

 

Place Garibaldi

 

Cathedrale Sainte-Reparate

 

Place Rossetti (има сладкарница Fenocchio с 90 вида сладолед)

 

Palais Lascaris

 

Monument aux Morts

 

Cathedrale Orthodoxe Russe St-Nicolas a Nice

 

Basilique Notre-Dame de Nice

 

Palais de la Prefecture

 

Palais de Justice

 

Eglise Saint-Martin dite Saint-Augustin

 

Chapelle de la Misericorde

 

Place Saint-Francois

 

Chapelle Saint-Sepulcre

 

Monument du Centenaire

 

Ядохме в ресторантче на Place Charles Felix. След това навлязохме в Стария град и умрях от яд - нашето място за ядене беше много туристическо и ширпотреба, а тук беше много по-вкусно, а да не говорим колко по-евтино.

Много благодаря за идеите! 

Да разбирам ли, че препоръчваш заведенията в Стария град? 

Връзка към мнение
преди 5 минути , mililia каза:

Много благодаря за идеите! 

Да разбирам ли, че препоръчваш заведенията в Стария град? 

Да, определено. Ценово заведенията бяха така: на променадата е резачка, после заведенията по Place Charles Felix, после по Place Rossetti и накрая заведенията по самите улички на стария град. Реално ние се бяхме наяли, но миризмите и гледките на уличната храна в стария град бяха невероятни и се направихме на свине. Не мога да препоръчам заведение в стария град, но менютата, които разгледах по уличките бяха доста добре и като разнообразие и като цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямам мои снимки, защото на козлето му течаха лигите и забрави да снима. Затова ето една снимка от нета от тук:

image.png.9c87553c75128a6ece9455b8199e2adb.png

Пълнено печено прасенце. Продават го като порция с пържени картофки и сосове или като сандвич - в багета слагат сосове и месо. Режат го на резенчета (slice). Ядеш и ревеш. А жената злоупотреби на някаква сладкарница с тезгях директно на улицата с макарони, някакви кроасани, тартове ... Абе много грозно се получи - лежахме на пейките в градината Алберт I да реанимираме.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Oldkozel каза:

Нямам мои снимки, защото на козлето му течаха лигите и забрави да снима. Затова ето една снимка от нета от тук:

 

image.png.9c87553c75128a6ece9455b8199e2adb.png

Пълнено печено прасенце. Продават го като порция с пържени картофки и сосове или като сандвич - в багета слагат сосове и месо. Режат го на резенчета (slice). Ядеш и ревеш. А жената злоупотреби на някаква сладкарница с тезгях директно на улицата с макарони, някакви кроасани, тартове ... Абе много грозно се получи - лежахме на пейките в градината Алберт I да реанимираме.

Като цени как е? 

Връзка към мнение

@mililia , нашите нощувки бяха съвсем до гарата.

Бих казал, че най-евтините заведения са точно около гарата, като има всичко - от закусвални, take away, макдоналдси, дюнери, азиатско...

Понеже знам, че харесваш азиатска кухня, точно в сградата на нашия хотел ти препоръчвам виетнамски ресторант Pho Paganini. Трима души хапнахме добре и пийнахме сокове за под 40 евро общо. На няколко метра по същата улица има азиатски ресторант на шведска маса Resto Leopard с уклон към морската храна. За през уикендите и за вечеря за 19 евро на човек се яде на корем, а в делничен ден на обяд е за под 14 евро. Скариди, раци, суши... Абе каквото ти душа иска. Като включват и голяма бутилка вода.

В стария град обаче изглежда много по-уютно. Има една широка улица, която е цялата в заведения, но точно по-мъничките местенца в тесните улички ни хванаха окото. Но не сме сядали там.

А по променадата влязохме само в Макдоналдс... За тоалетна, не за друго.

Имай предвид, че асансьорът нагоре по хълма към парка с бившия замък не работеше, та си е катерене, но си струва усилието.

Ние направихме Ница в две следобедно-вечерни разходки. Едната след Ден Пол дьо Ванс, а другата - след Мантон.

Ако сте планували да видите руската църква, не я оставяйте за вечерта, защото не е осветена и градинката около нея е затворена. То всички градини ги затварят през нощта.

За летището си ползвайте трамваите. За момента трамвай L2 от летището върви до спирка Jean Medecin в центъра (там е под земята). Отгоре се прави връзка с трамвай L1. Двойката до края на годината ще стигне и до пристанището. А от днес трябва да са открили и новата трамвайна линия 3 от летището до стадиона Алианц Ривиера. За феновете на френската Лига 1 🙂

Като вземете трамвай 2 към летището внимавайте, защото е като нашето метро. На парк Фьоникс линията се разклонява и някои трамваи са за CADAM, а други -за летището. Ние за малко да го проспим това рано сутринта.

Макар че вие сте с кола и вероятно трамваи няма да ви трябват.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Костов каза:

Като цени как е? 

Ще те излъжа, но нещо около 5-6 евро сандвича и около 12 евро порцията (резенът прасе е около 1,5-2 см от цялата обиколка на прасето). За сравнение преди това бяхме дали примерно 12 евро за стандартна за нашите разбирания като грамаж Salade Nicoise (имаше и малък грамаж за около 8 евро, но реално те го водят това вече като side dish, а не като салата), а за основните не искам да се сещам 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние също спахме на гарата - хотел Kyriad Nice Gare. Потвърждавам, че там цените на храната са най-евтини - едната вечер ядохме на Avenue Thiers в China Fast Food на 50 метра от хотела. Супер евтино и вкусно. Тук козлето си снима бирата в подготовката си за посещение на Азия 🙂

IMG_0258.JPG.30c02f85f95f2989c2b88571b123d609.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.