Прескочи до съдържание

Препоръки за програма за Ница и Лазурен бряг


bad kid

Препоръчани мнения

Имам въпрос относно нашето позициониране. За престй от 5 -6 дни къде е най удобрно да се нощува Ница или Антиб, ще позваме градски транспорт, но ще обикаляме района. В смисъл не сме  били тук  и ми се ще каквото можем да видим...и Кан и Монако и Антиб и някое от селцата нагоре са доста живописни.

Връзка към мнение

И аз да питам...

Намислила съм една седмица в началото на Септември. Понеже сме повечко хора - ще наема вила. Харесах си  Villeneuve-Loubet . Не мога да се ориентирам по спирките на транспорта колко ще ми е близо и удобно.  С деца и баби пътувам...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, samuraika каза:

И аз да питам...

Намислила съм една седмица в началото на Септември. Понеже сме повечко хора - ще наема вила. Харесах си  Villeneuve-Loubet . Не мога да се ориентирам по спирките на транспорта колко ще ми е близо и удобно.  С деца и баби пътувам...

Честно казано, с деца и баби ми се вижда малко хамалогия... Видях, че има автобус, който уж свързва Вильньов-Лубе с летището в Ница (предполагам, там ще кацнете), но той спира на Villeneuve-Loubet-Plage и оттам ще трябва да вземете друг автобус, за да се придвижите до града. Всъщност, зависи точно къде ви е вилата, може да е удобно, ако сте близо до плажа. 

След това на място, също ще трябва да гоните автобуси, ако искате да обикаляте из района. От това, което видях, може би районът около плажа е по-добрият вариант за настаняване, откъм комуникация. Там е и гарата.

 

Това, разбира се, само на база от прочетенето в нета, понеже изобщо не познавам района (досега не съм ходила до Лазурния бряг 🙂 ).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Роца каза:

Честно казано, с деца и баби ми се вижда малко хамалогия... Видях, че има автобус, който уж свързва Вильньов-Лубе с летището в Ница (предполагам, там ще кацнете), но той спира на Villeneuve-Loubet-Plage и оттам ще трябва да вземете друг автобус, за да се придвижите до града. Всъщност, зависи точно къде ви е вилата, може да е удобно, ако сте близо до плажа. 

След това на място, също ще трябва да гоните автобуси, ако искате да обикаляте из района. От това, което видях, може би районът около плажа е по-добрият вариант за настаняване, откъм комуникация. Там е и гарата.

 

Това, разбира се, само на база от прочетенето в нета, понеже изобщо не познавам района (досега не съм ходила до Лазурния бряг 🙂 ).

И на мен ми се вижда хамалогия...

Ето я вилата.

Връзка към мнение
преди 4 часа, samuraika каза:

И на мен ми се вижда хамалогия...

Ето я вилата.

Вилата изглежда супер, ама така като я гледам, ще ти трябва кола за всичко 😞 

И аз като погледнах малко спирките и маршрутите на автобусите в околността, спирките и изобщо транспортът е съсредоточен много по-близо до плажа. Мислили ли сте за кола под наем, или е изключено като опция?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Спирка на автобус 200 има на около километър и половина , около 20 мин. пеша, но за мен това настаняване категорично  не става без кола. :no:  Особено както описваш с деца и баби - как си го представяш поне по 2 пъти на ден? И то да беше нещо Promenade des Аnglais или някаква алея - иди-дойди - човек да повърви и 5км., ама то някакво асфалтово пътче с 50см. "тротоари" (ако въобще ги има по цялото трасе) - ще е мъка.   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Роца каза:

 Мислили ли сте за кола под наем, или е изключено като опция?

Мислила съм, ама като карате на обратно...и размислям.😜

 

Прави сте, не става. Продължавам да търся. Ама не е лесно...с деца и баби.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Hadzhitodorovi каза:

Чисто технически, в по-голямата част от Европа караме on the right side of the road, така че...

Чисто практически, навсякъде по света да карат от дясната страна, за мен пак ще е обратната, ако аз карам от ляво. Иначе готин pun 😉 сФанах го.

Аз и други разни вариянти мислих, но бях посрещната от тоз ънфрендли месидж :

Uber in Nice, France has 0 Uber car service ready to pick you up.

Търся алтернативни настанявания, тази вила ми остава в резерви. Има една пешеходна пътека до плажа, ако се зумне на мапса се вижда като тънка линийка успоредно на пътя, минава под магистралата. По нея ще е доста по-пряко.

 

 

Връзка към мнение
преди 7 минути , samuraika каза:

Търся алтернативни настанявания, тази вила ми остава в резерви.

Колко човека сте, кои дати?
Аз преди време бях намерил (май беше от airbnb) една чудна къща за гости с хубава тераса в Ница, на много добра цена  и тъкмо да резервирам ... погледах дребния шрифт - приемали само жени :shok: 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Фил каза:

Колко човека сте, кои дати?
Аз преди време бях намерил (май беше от airbnb) една чудна къща за гости с хубава тераса в Ница, на много добра цена  и тъкмо да резервирам ... погледах дребния шрифт - приемали само жени :shok: 

Да не е била някоя сама живееща хазяйка, която да дава част от вилата? Познавам такава, та затова. Но тя приема семейства, двойки. Само да не са група 3-4-5 младежа, че не може да се оправи с тях.

 

Иначе сме 6 човека. 5-12 септември. Сложното идва от това, че вече съм пост airbnb...сега съм на вълна homexchange...дотук е феноменално, но да събера малко повече "данни" и ще споделя по-подробно. То си има и такава тема.

Връзка към мнение
преди 3 минути , samuraika каза:

Да не е била някоя сама живееща хазяйка

Точно - сама хазяйка. 

преди 4 минути , samuraika каза:

сега съм на вълна homexchange

Аааа, добре.

Връзка към мнение
преди 2 часа, samuraika каза:

Uber in Nice, France has 0 Uber car service ready to pick you up

Напълно извън темата си прося наказания, ама тая "шега" ми е в топ-фаворитите:

Франция: забраняваме Uber, щото бла-бла-бла....

Естония: решихме проблема с Uber като направихме допълнителен app, свързан с данъчните..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявам се, че досаждам вече, но вашата помощ ми е безценна. Нещо не се опрявям със сайта с автобусните спирки.

Пак с мойта вила...ама намерих автобусна спирка на 18 минути пеша. Но не намирам какво и колко спира на нея и къде ще ме отведе. Още мъъъничко помощ моля 🥰

Deux Rives Bus Stop

Връзка към мнение
преди 4 часа, samuraika каза:

Извинявам се, че досаждам вече, но вашата помощ ми е безценна. Нещо не се опрявям със сайта с автобусните спирки.

Пак с мойта вила...ама намерих автобусна спирка на 18 минути пеша. Но не намирам какво и колко спира на нея и къде ще ме отведе. Още мъъъничко помощ моля 🥰

Deux Rives Bus Stop

Видях, че минава автобус 200, кйто е много удобен и върви от Ница (Алберт 1ви) през летището, Антиб и стига до Кан. Само не мога да намеря в тоя сайт как да извадя карта само на тази линия!

Връзка към мнение

https://moovitapp.com/lineGroupStops?lgid=415867&lid=1426060&customerId=4908&ref=2&poiType=line&metroId=3260&lang=e

Горе вдясно има бутонче карта. Като го натиснеш ти ги дава. 

В ляво де, ама вдясно от спирките. 😄😄😄

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А ако не успееш с горния линк, ето още една алтернатива:

https://www.sudmobilite.fr/horaires/?rub_code=23

 

може да търсиш по спирка, или по линия и после да смъкнеш карта с маршрута на линиите.

 

Между другото, заинтригува ме, че в сайта на Uber estimator ти дава, че няма коли за Ница и проверих директно в приложението ми на телефона. От летището до вилата, която си харесала, ми дава, че има свободна кола за 4 минути и най-евтиният вариант е 20-26 евро, но на вас може би ще ви се наложи да вземете ван, понеже сте повече хора.

 

Screenshot_20190801_073744_com.ubercab.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

https://www.lignesdazur.com/en/your-network-is-reshaped-as-lines-2-and-3-of-the-t/1031

 

не знам дали тук да го постна за всички които ще пътуват септември до Ница

 

Payment possible with coins or by credit card for amounts of €2 or above. Banknotes are no longer accepted in the machines.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

Някой ползвал ли е French Riviera Pass?

Има включени доста неща, но не знам за 3 дни до каква степен могат да се видят повечето от тях, и дали си струват?

 

Връзка към мнение
На 26.07.2019 г. в 18:46, Моника каза:

И аз да се включа с един въпрос. От летището има ли автобус до Сен Пол дю Ванс или от Ница някъде тръгва? :))

Това което виждам от картата line bus 94  ходи до там и е 7 евро. Дано да е актуална информацията, аз също имам интерес и се ровя из Ница за предстоящето ни пътуване.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.