Прескочи до съдържание

Препоръки за програма за Ница и Лазурен бряг


bad kid

Препоръчани мнения

преди 3 часа, ZORI каза:

Това което виждам от картата line bus 94  ходи до там и е 7 евро. Дано да е актуална информацията, аз също имам интерес и се ровя из Ница за предстоящето ни пътуване.

Благодаря, ние вече посетихме Сен Пол дьо Ванс. Автобус хванахме от Ница, от спирка съвсем близо до летището, автобусът е номер 400 и струва 1.50 евро.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 26.07.2019 г. в 23:17, ZORI каза:

Имам въпрос относно нашето позициониране. За престй от 5 -6 дни къде е най удобрно да се нощува Ница или Антиб, ще позваме градски транспорт, но ще обикаляме района. В смисъл не сме  били тук  и ми се ще каквото можем да видим...и Кан и Монако и Антиб и някое от селцата нагоре са доста живописни.

Връщаме се от Ница, или по-точно от Villeneuve-Loube. Изкарахме фантастично!

 

Малко подробности - от Ница (Parc Phoenix) тръгва автобус 200, който минава през летището (трябва да се отиде до терминал1 и да се качите на Променадата, има пешеходен достъп) , Антиб и финишира в Кан. Струва 1,5 евро в междуградската си част, като качвайки се в автобуса кажете, че отивате в центъра на Ница ви дават и билетче за прекачване на трамвая. В градската част важат билети за по едно евро, може да си купите карнетка с 10 билета и да се возите и повече хора (валидирате толкова ъти, колкото пътници има с вас). Има и други линии (100, 400, 500), които са също междуградски, сравнително бързи и ходят до селацата в района.

 

Както казах, бяхме във Villeneuve-Loube, не много далеч от автобуса. Пеша стигнахме до плажа (беше си 3 километра, но е приятна разходка, на мен не ми беше проблем). Имахме удобен достъп до Ница и Кан, Антиб и много селца - Cagnes-sur-Mer, Biot, Vallauris...На много места има безплатни "навет" - маршрутки, например в Cagnes-sur-Mer се качихме до замъка на върха на хълма с маршрутка, като беше цяло преживяване самото возене по супертесни улички в средновековното село.

Нашето село също много ни хареса - приказна разходка край река, после площадче с малки магазинчета, после хълм с прекрасни улички водещ към църква и замък...абе скачаш от картина на Моне, в Реоар, в Мане - приказка! Имаше интересен музей на кулинарното изкуство с почерпка мелба накрая.

 

До Монако не ходихме - валя ни дъжд в деня, предвиден за него, но щяхме да ходим с влак, имаше от наше село до там.

 

Много красиво място е цялата ривиера! Трудно може да сбърка човек - където и да отиде, все е красиво. И много спокойно ни беше, леко в страни от лудницата на големите градове, на село. Ходехме малко повечко, но си заслужаваше! Бях с две деца и трима 65+, но никой от групата не се оплакваше. Карахме го и малко по-лежерно де.

 

Туристическите бюра навсякъде ми бяха много от полза - дават карти, пишат, обясняват...е, на френски, не знам как би било без езици, но предполагам, че също не би имало проблем. Лесно е за ориентиране и мисл, без кола е дори по-добре - улиците са много задръстени и местартата за паркиране са малко.

 

Успех на всички, на които им предстои!

 

 

 

 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Така като гледам 3 км са си доста нагоре в селото и казваш има транспорт. Може ли някаква карта на автобуса със спирките. Благодаря!

Връзка към мнение
преди 3 часа, samuraika каза:

Имаше интересен музей на кулинарното изкуство с почерпка мелба накрая.

 

Офффф, с това изречение ще ме кандърдисаш да превъзмогна предубежденията си към Лазурния бряг и да си спретна някой дълъг уикенд в околностите 😂😂😂

Радвам се, че сте изкарали добре!

Връзка към мнение

Роц, и аз имах предубеждения, но много зависи как си го направиш. Ако не си в Ница или Антиб, в центъра, с много тълпи туристи или в лъскав хотел е много хубаво.

Китно селце с добра комуникация и много спокойствие - това е рецептата. Много красота има наоколо и много хубава атмосфера.

Музеят не беше нещо кой знае какво, но беше приятен, а и музей в който те черпят - то си е далавера! Иначе, честно, хранехме се в къщи с местни специалитети купени от буланжерията или бакалина в селото - много вкусно! Страх ме беше да не попадна на туристически капан и да ям претоплени боклуци на "лазурни" цени (в Марсилия имам много лош спомен) а и имахме страхотна веранда с гледка към замъка и без никакви хора наоколо - защо да ям навън....?

 

@ZORI 3 км. бяха от вилата до плажа. До спирката бяха няма и 500 метра, но се минаваше по пряка пътека, не по улицата.

Според мен отвори си airbnb и виж по протежение на крайбрежието какво можеш да си намериш - има много апартаментчета в селцата, предполагам не държиш на вила с басейн и 3 спални... После гледай в мапса дали има спирка наблизо. Като харесаш нещо - питай тук, ще го обсъдим 🙂 Аз така направих!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 часа, samuraika каза:

 

, предполагам не държиш на вила с басейн и 3 спални... После гледай в мапса дали има спирка наблизо. Като харесаш нещо - питай тук, ще го обсъдим 🙂 Аз така направих!

Да ти кажа право неискам три спални, но поне две и като ги гледам тези къщи басиейни в Homeexchange приисками се и един басейн... 🙂🙂 ще ползваме градски транспорт и другото изискване е да не е много отдалечено, близко  до спирка на бус... 🙂🙂 

Връзка към мнение
преди 25 минути , Дънди каза:

Здравейте! Имаме едно денонощие преди круиз и се колебая кое си заслужава повече да се види - Ница или Марсилия ?

Благодаря!

кога сте  на круиз и до къде?

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Дънди каза:

Здравейте! Имаме едно денонощие преди круиз и се колебая кое си заслужава повече да се види - Ница или Марсилия ?

Благодаря!

Аз и тук да давам акъл!🙂

Ако не сте били на Лазурния бряг до сега ще бъдете силно впечатлени.Транспорта е много добре развит и от Ница може да отидете до Монако например, за половин ден с автобус 100,който пътува по крайбрежието с чудни гледки.Освен това по това време Ница е празнично украсена и си заслужава да прекарате вечерта там.

Марсилия оставя малко противоречиви впечатления.Няма този Уау ефект,както е при Ница.Като че ли трябва да си дадеш време,за да и свикнеш и да и се насладиш.Такова поне беше моето усешане за краткото време,което прекарахме там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, bad kid каза:

И двете

Аз бих казала нито една от двете, но....

Ница е по-красива, Марсилия е това, което би се получило ако смесиш Танжер и Ница +малко Люлин6.

За целат на питането, според мен най-добре би било да си вземеш автобус 200 от летището и да слезеш на Cagnes-sur-mer. Билета ти струва едно евро до там, на спирката на автобуса спира безплатна маршрутка (44) която води до средновековното селце и замъка в него (много красиви гледки и чаровни улички). Върнете се пеша надолу и минете през пазарната част. Ако си намерите подходящо място - сепете там. Ако не - вземете влака от гарата и отидете в Марсилия. На сутринта ще имате време да разгледате малко от крайбрежната променада и каланките преди да се качите на кораба.

 

Ако решиш за Ница - с трамвая се стига много удобно. С червенат линия (Т1) слизате на Катедралата-Стария град и вървите по уличките. Цял ден може да се убие - на пазара, край морето, древния замък на хълма...Яжте сокА и пийте розе.

 

В информационния център на летището ще ви опътят добре и говорят английски. Дават и карти, услужливи са. Точно на изхода се намира, няма как да го пропуснеш.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , samuraika каза:

Марсилия е това, което би се получило ако смесиш Танжер и Ница +малко Люлин6

Едва ли някой може по-добре да опише и обстановката и преживяването.🙂

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, купихме билети за Ница от 26-31 декември. Ще вземем и кола, която трябва да върнем в 8 сутринта на 30 декември. Беше някаква оферта за наемане на кола.

И в мен се породиха следните въпроси:

1. С оглед, че самолетът е в 8 сутринта, а ние трябва да сме на летището два часа преди това, дали ще можем да се придвижим с автобуса толкова рано? Евентуално варианти за придвижване в 5 сутринта.

2. Имаме 5 пълни дни и освен градчетата около Ница: Монако, Ез , Антиб, Сейнт Пол какво друго да включим? В Кан и Сен Тропе съм била, поради което те не са в сметката.

Дали е разумно да отскочим до Ним, Арл, Авиньон, Марсилия с една нощувка в района? Бихме могли да видим и някое селце.

Дайте идея за зимна ваканция за 5 дни.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Ница, ако имате интерес, музеите на Шагал и Матис - много е впечатляващо. Ако харесваш Кокто - рисуваната от него вила в Saint-Jean-Cap-Ferrat, само трябва да провериш как стават посещенията /ние като ходихме, се обадихме предварително/. Сан Ремо не е далеч и е по-различна разходка. Ментон също е много приятен град. 

Приятно прекарване! Планът ви е много хубав. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

Здравейте, купихме билети за Ница от 26-31 декември. Ще вземем и кола, която трябва да върнем в 8 сутринта на 30 декември. Беше някаква оферта за наемане на кола.

И в мен се породиха следните въпроси:

1. С оглед, че самолетът е в 8 сутринта, а ние трябва да сме на летището два часа преди това, дали ще можем да се придвижим с автобуса толкова рано? Евентуално варианти за придвижване в 5 сутринта.

2. Имаме 5 пълни дни и освен градчетата около Ница: Монако, Ез , Антиб, Сейнт Пол какво друго да включим? В Кан и Сен Тропе съм била, поради което те не са в сметката.

Дали е разумно да отскочим до Ним, Арл, Авиньон, Марсилия с една нощувка в района? Бихме могли да видим и някое селце.

Дайте идея за зимна ваканция за 5 дни.

 

Лятото като бяхме в Ница нашия полет също беше толкова рано, придвижихме се с автобус без проблем. 

 

Програмата ви е чудесна! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, mililia каза:

 

Дали е разумно да отскочим до Ним, Арл, Авиньон, Марсилия с една нощувка в района? 

 

Според мен е малко с една нощувка, оставете го за друг път. Още повече че има и полет до Марсилия вече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите 2 цента (с уговорката, че досега не съм била по Лазурния бряг 😉)

- към точка 2 - бих добавила и Ментон, както и един природен парк в района

 

преди 3 часа, mililia каза:

Дали е разумно да отскочим до Ним, Арл, Авиньон, Марсилия с една нощувка в района? Бихме могли да видим и някое селце.

И аз смятам, че една нощувка ще е малко. Ние навремето на Арл и Авиньон отделихме почти по един ден на град. Четирите за 2 дни ми се виждат множко, особено и през декември, когато дните са къси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Грас е в района, ако обичате парфюми, а имаше и зимни курорти на около 1-2 часа от Ница, ако искате да ви е съвсем коледно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Решихме да се ограничим с градчетата и селцата в близост до Ница. Букнахме един имот в близост до пристанището с безплатен паркинг. Пише, че е на 10-15 минутки от стария град. Наехме и един мини купър за да намалим главоболията с паркирането. 

Цялото пътуване ще трябва да бъде съобразено и с климата. Ако вали приоритет ще бъдат музеите, а ако е хубаво времето - разходките. 

Съвети какво е must do в района? И евентуално хубави и типично френски селца в района, които да идем да видим специално? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, mililia каза:

Съвети какво е must do в района?

Вземете си от местните месни и безмесни пастети, терини, сирена, франзели, бутилка Розе и живота рязко ще стане по-хубав 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 2 часа, mililia каза:

И евентуално хубави и типично френски селца в района, които да идем да видим специално? 

След известно ровене по сайтовете за живописни места в района, съм приготвил тази карта с отбелязани препоръчани селца и примерни маршрути  за два дни с по една обиколка  за всеки ден.  По гугъл-карти излиза около 80-90 км. и 2.30ч. път на ден.  Но това е по-скоро програма максимум, вероятно ще я редуцираме и модифицираме и според прогнозата за времето. 

 

Цитат

Ще вземем и кола, която трябва да върнем в 8 сутринта на 30 декември. Беше някаква оферта за наемане на кола.

Би ли споделила каква е офертата, ако още е валидна?

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, bulpa каза:

Вземете си от местните месни и безмесни пастети, терини, сирена, франзели, бутилка Розе и живота рязко ще стане по-хубав 🙂

 Точно поради тази причина избрах да отседнем в AirBnb, за да имаме всички необходими удобства за похапване с винце😀

преди 2 часа, Фил каза:

След известно ровене по сайтовете за живописни места в района, съм приготвил тази карта с отбелязани препоръчани селца и примерни маршрути  за два дни с по една обиколка  за всеки ден.  По гугъл-карти излиза около 80-90 км. и 2.30ч. път на ден.  Но това е по-скоро програма максимум, вероятно ще я редуцираме и модифицираме и според прогнозата за времето. 

 

Би ли споделила каква е офертата, ако още е валидна?

 

Фичо, благодаря за споделената карта. За офертата ще попитам, тъй като не съм шофьор и не съм се занимавала с това, обаче хората не са от магеланци и едва ли цената е била толкова изпилена😉. Просто разбрах, че било оферта, защото колата трябвало да се ползва до 30 декември и  се взима някъде до жп гарата, а не от летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.11.2019 г. в 11:13, Фил каза:

Би ли споделила каква е офертата, ако още е валидна?

Фичо, офертата е била през Ренталкар, но са ни я канселирали от доставчика поради сгрешена тарифа. Не разбрах повече подробности, но явно тази "оферта" не е била истинска "оферта".😂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • bobybc
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.