Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 19 минути , Lindt каза:

Ние пък добавяхме след първата стъпка само голям салонен и при Латам, и при Авианка за 1 от нас, не и за двамата. Не помним дали е различно за чекиран, но за ръчния със сигурност може да се добави на всеки поотделно в следващите стъпки от резервацията. 

Ама излиза много по-скъпо. Сега пак пробвах, ако се сложи след избора на най-евтината тарифа за Bogota - Pereira e 100k, а ако се избере тарифата в началото разликата е 20к

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

Ама излиза много по-скъпо. Сега пак пробвах, ако се сложи след избора на най-евтината тарифа за Bogota - Pereira e 100k, а ако се избере тарифата в началото разликата е 20к

e, не, на нас определено ни излезе много по-евтино - 17 $ за един нормален салонен багаж, както ни е необходим, вместо по 26$ за всеки за тарифа S. Разбира се, има и други разлики в тарифите, но в този примерен вариант, ако искаш чекиран багаж, плащаш 54 $ за тази М тарифа. 

image.png.37ab9902176c55d236cdd24e85e1fa27.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още една заявка за София-Анталия през лятото, този път от Pegasus. Полетите трябва да стартират от юни, но още не са в продажба.

Виждам, че има заявени слотове на нашето летище - вторник и събота по обяд.  

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
На 31.03.2022 г. в 0:33, yordanov каза:

Още една заявка за София-Анталия през лятото, този път от Pegasus. Полетите трябва да стартират от юни, но още не са в продажба.

Виждам, че има заявени слотове на нашето летище - вторник и събота по обяд.  

Полетите вече са в продажба в сайта на авиокомпанията, започват от 24.05.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Преди 1 час, Ivko каза:

Оглеждам билети от София за Анталия за септември-октомври и са с фиксирана цена 52 паунда, предпоагам, че ще паднат.

На Пегасъс схемата на ценообразуването не е като на райън и уиз и досега не съм забелязала да падат цени с наближаване на дата, напротив.

Имаме билети IST-DLM-IST за септември, купени на 1 март. Цената им в края на януари беше 85 лв двупосочно, аз купих по 101 лв, сега за същите дати са по 170 лв.

Преди ковид ми се е случвало да купувам 11 месеца предварително – винаги цената после расте.

И още нещо – ако не сте с карта с британски лири, сменете си горе валутата и вижте дали в турски лири няма да ви е по-ниска цената. Автоматично слага британски лири при избран английски език за сайта. Може и в евро да пробвате.
Аз винаги плащам в TL, което е минус единствено в случай на връщане на пари и главоломно падане на курса на турската лира – това дърво го изядохме при избухването на ковид при конкуренцията търкиш с -30% надолу. Пегасъс предлагаха по-гъвкава политика за смяна на дати без доплащане. Сега не знам как е.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Argentique каза:

На Пегасъс схемата на ценообразуването не е като на райън и уиз и досега не съм забелязала да падат цени с наближаване на дата, напротив.

Имаме билети IST-DLM-IST за септември, купени на 1 март. Цената им в края на януари беше 85 лв двупосочно, аз купих по 101 лв, сега за същите дати са по 170 лв.

Преди ковид ми се е случвало да купувам 11 месеца предварително – винаги цената после расте.

И още нещо – ако не сте с карта с британски лири, сменете си горе валутата и вижте дали в турски лири няма да ви е по-ниска цената. Автоматично слага британски лири при избран английски език за сайта. Може и в евро да пробвате.
Аз винаги плащам в TL, което е минус единствено в случай на връщане на пари и главоломно падане на курса на турската лира – това дърво го изядохме при избухването на ковид при конкуренцията търкиш с -30% надолу. Пегасъс предлагаха по-гъвкава политика за смяна на дати без доплащане. Сега не знам как е.

В повечето случаи цената расте, но се е случвало и да падне, особено когато има някаква промоция. И ние я играхме тази игра с плащане в лири и ни върнаха с почти 50% по малко,  вече плащам в евро😀. Смяна на дати е позволена, но вече е с доплащане.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 21 минути , Argentique каза:

Аз винаги плащам в TL, което е минус единствено в случай на връщане на пари и главоломно падане на курса на турската лира – това дърво го изядохме при избухването на ковид при конкуренцията търкиш с -30% надолу. Пегасъс предлагаха по-гъвкава политика за смяна на дати без доплащане. Сега не знам как е.

 

преди 9 минути , Marisha каза:

И ние я играхме тази игра с плащане в лири и ни върнаха с почти 50% по малко,  вече плащам в евро😀. Смяна на дати е позволена, но вече е с доплащане.

 Не се бях сетил за това. Сега гледам, че в евро излиза най-изгодно.

52 GBP/55 EU/956 TL, 121лв/108лв/112лв

Цените са само с ръчен ама кабинен багаж е евтин 8 евро.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Цените за нашите дати се вдигнаха най-малкото заради покачването на горивата. Четох тези дни, че масово карали хората с платени чартъри до Турция да си доплащат за горивна такса по 30€.

За съжаление, все още нямам умения за предсказване на падане на цени, но опитът показва, че при Пегасъс за натоварени линии в курортен сезон това е малко вероятно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е предполагам зависи и от сезон/месец.

 

преди 38 минути , Argentique каза:

На Пегасъс схемата на ценообразуването не е като на райън и уиз и досега не съм забелязала да падат цени с наближаване на дата, напротив.

Ами от доста време вече няма схема за цените на късмет е аз съм вземал билети по 20 евро седмица преди полет, които са били 60 примерно. И все пак е малко страно всички полети да са с една цена. Ще изчакаме и видим, като почнат да купуват и как ще се движат. Имат флекс за 10 евро към полета с който променяш и отменяш без такса.

Връзка към мнение
преди 59 минути , Ivko каза:

 

 Не се бях сетил за това. Сега гледам, че в евро излиза най-изгодно.

52 GBP/55 EU/956 TL, 121лв/108лв/112лв

Цените са само с ръчен ама кабинен багаж е евтин 8 евро.

Така като гледам тази страница, под "ръчен багаж" явно нямат предвид само раница, а и малък куфар (кабинен при Ryan/Wizz) с размери 55x40x20 cm, което поне за мен е екстра. Разбира се, може да се вземе само едно от двете (раница или куфар), а не и двете с basic пакета.

 

Иначе jetcost.de->lastminute.de сваля около 30 евро за двупосочен за двама с Diners. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 минути , Христиан каза:

Така като гледам тази страница, под "ръчен багаж" явно нямат предвид само раница, а и малък куфар (кабинен при Ryan/Wizz) с размери 55x40x20 cm, което поне за мен е екстра.

Грешката е моя 8 евро е 20кг чекиран багаж. Те нямат май голям кабинен.

Връзка към мнение

Ръчният багаж при Пегасъс е с чудесни размери (55x40x20) за всички, свикнали с малките раници на райън и уиз. Цените на местата също са ниски.

Но цените на билетите обикновено са еднакви за повечето дати за дадена дестинация (за празници са по-високи). Не се и променят често като при европейските нискотарифки.

Линията си има търсене – чартърите се продават по около 200€ двупосочно на седалка, като билети няма на свободния пазар, а вървят в комплект с хотелски пакет. Цените на AI хотелите по сайтовете (без букинг) са по-ниски от тези на агенциите, има и хора като мен, които почиват в апартаменти без изхранване, та не мисля, че ще има празни седалки дори и при тези цени. Аз с Пегасъс с незаети места в сезон не съм летяла, като умишлено избягваме уикендите. 
Това са мои размисли по повод дали ще има билети по 20€ за септември, когато е най-чудесното време за море в региона. Извинявам се, ако не е по темата. 🙂

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Можете да прехвърляте точки (BolPoints) между акаунти в Pegasus. Има ограничения, разбира се, но е добра инициатива.

https://www.flypgs.com/en/bolpoint-transfer?v56

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

След линиите Анкара-Баку, Измир-Баку, Алания-Баку и Истанбул-Гендже, Pegasus пускат линията Истанбул-Баку.

Цени от $135 (€135) извън промоция. Полетите са от/до летище Сабиха Гьокчен, засе
га в доста неудобни, нощни часове.

TSTdY.png

 

Междувременно Pegasus връща полетите до Украйна от края на октомври, тоест от началото на зимния сезон, до Херсон, Харків, Запоріжжя и Лвiв

 

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Hakkâri Spor каза:

Междувременно Pegasus връща полетите до Украйна от края на октомври, тоест от началото на зимния сезон, до Херсон, Харків, Запоріжжя и Лвiв

Доста оптимистично. Готов съм да се обзаложа, че полет няма да има края на другият месец до Херсон ...

https://www.euronews.com/2022/08/29/ukraine-launches-counter-offensive-to-retake-kherson-say-authorities

Полети и аз искам, защото че значи край на войната. Дано турците имат вътрешна информация 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 часа, Hakkâri Spor каза:

Pegasus пускат линията Истанбул-Баку.

Всяко ново нещо е добре забравено старо. Имаше я линията до Баку преди (много) години.

преди 3 часа, jorocontrola каза:

че полет няма да има края на другият месец до Херсон ...

До края на годината няма да има полети до всички изброени украински дестинации.  Май от авиокомпанията търсят начини да съберат малко кеш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да, и аз мисля, че е оптимистично за Украйна. А Киев не фигурира изобщо в плановете. Колкото до Баку... да, имаха полети преди. Имаха от Истанбул и до Габалá (Qəbələ), и до Ланкаран (Lənkəran), но после ги спряха поради мижав интерес.  То и до София имаше, ама... дали ще върнат тези полети, никой не знае.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май не сме коментирали, но са оставили полетите от София до Анталия и през зимата... за сега поне. Също и мернах новина, че вече са преместени на Т2 в София.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, yordanov каза:

, но са оставили полетите от София до Анталия и през зимата...

Има логика в зимните полети.  Някои хотелиери от анталийската агломерация ще дойдат на ски  в Боровец  или Банско самостоятелно.  Възможно е турски туроперстори да  изпращат  групи  през зимата на ски в България. И още нещо интересно. При къс времеви интервал с Пегасус е по-евтино да се лети до Истанбул, отколкото с Turkish Airlines. Конкретно проверирих в дълбочина от 7 дена:

733206476_Screenshot_20220906-162520_SamsungInternet.jpg.96ffe766f5dd153aca2892c0dc912806.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес Pegasus пуснаха лятното си разписание. Цените са в предсказуема посока. От Истанбул все още се намира нещо за по под 30 евро вътрешен полет. Вътрешните полети са винаги и с 15 кг чекиран багаж. Сравнявайте и с Turkish, понякога те имат по-ниски цени за някъде.
Напомням, че е хубаво да се проверят цените в различните валути – GBP, € и TL. При плащане в TL и евентуална отмяна, накрая може да се получи доста по-малка сума от платената заради постоянния спад на TL.

@Doctor Who, тагвам те да си уведомен. 🙂

P.S. Истанбул-Даламан има и по 17€ билети, но са за ограничени и често неудобни за мен часове.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Argentique каза:

че е хубаво да се проверят цените в различните валути – GBP, € и TL.

Отдавна съм престанал да проверявам цените в различни валути. Отдавна съм установил, че е най изгодно в €вро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 часа, epetkov каза:

Отдавна съм престанал да проверявам цените в различни валути. Отдавна съм установил, че е най изгодно в €вро.

Това е валидно за международните полети. За вътрешните е една идея по-евтино да се купува в TL. В случая – 50 € срещу 850 ТЛ. Не е голяма разликата, но я има. Писах това за валутите за хора с по-малко опит с Пегасъс, отварящи английската версия на сайта, която по подразбиране зарежда GBP. 🙂

 

345671460_Screenshot(192).png.3fd0e9950f766303899a0dd0a2144c03.png

 

30864666_Screenshot(191).png.e48c35e67b68f6209d1eec44dfe7d3a0.png

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз именно с вътрешен полет (Истанбул-Даламан) пътувах по време на пандемията за 15 евро, и то билет купен седмица преди пътуването (в началото на септември). Пресметнати в евро, тези цени винаги са ниски за нас. Чакам да пуснат някакви промоционални неща за след зимния сезон.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.