Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 41 минути , Argentique каза:

Това е валидно за международните полети. За вътрешните е една идея по-евтино да се купува в TL

С това съм съгласен. Винаги съм купувал  международни полети.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Пегасус стартира редовни полети от Сабиха Гьокчен до Пловдив два пъти седмично

 

https://manager.bg/българия/zapochvat-redovni-poleti-ot-plovdiv-do-istanbul-

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към мнение

Щеше ми се да има и в сайта вече заредени полети, тамън докато трае 40%-овия индирим този уикенд. Но не би. А в статията пише, че така било направено разписанието, че да е удобно прекачването от/за Ереван  за/от Сабиха Гьокчен. Не вярвам да е така, но ... ще видим. По-скоро авторът на статията си е доукрасил както му дойде.

Връзка към мнение

В другите медии пише, че договорът още не е подписан, така че няма как да заредят полети. 

Остава да стискаме палци да не се разсъхне за пореден път. 

Връзка към мнение

Ще има такъв полет,  едва когато го видим написано на турски.  За сега няма абсолютно  никаква информация на турски език за евентуален полет на Пегасус до Пловдив.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

То уж щеше да има и от Бурса, но на летище Йенишехир все още няма международни полети, а то е на 50 км източно от Бурса, по второкласен път и се пътува по-дълго, отколкото по магистралата от Бурса до Сабиха Гьокчен, точно за час се стига до летището. И на автогарата в Бурса е пълно гишета и надписи: Sabiha Gökçen havaalanı - ulaşım (transfer). Поне от това летище има полети до цяла Турция и Европа. А и не само. От летище Бурса-Йенишехир има вътрешни полети до 6 града. 
 

https://novinite.com/articles/217932/Two+Regular+Flights+are+Launching+from+Plovdiv+to+Istanbul?fbclid=IwAR0J4HQBXR381vpLiR9F--VJwYcF5w04PTF9vmwpiNb2RAc93UmJ7DauINk

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 59 минути , Hakkâri Spor каза:

То уж щеше да има и от Бурса,

Именно. От година, година и половина се говореше  за усилията на летище Пловдив да бъде пусната линията до Бурса и.....изведнъж  се договарят с Пегасус за  Сабиха-Пловдив.  Това как се нарича?  Българска работа или бизнес по български?  Накрая  типично по български няма да видим полети нито до Истанбул, нито до Бурса.   И пак ще си кажем:  Хубава работа, ама българска.  

  • Харесвам 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение

Свалили са полетите от София до Анталия след 25 - ти декември. Започват отново в края на март. Аз толкова се чудех какви са тези зимни напъни по тази линия...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Поредно отлагане на линията Истанбул: Сабиха Гьокчен - Пловдив.

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Poletite-ot-letishte-Plovdiv-do-Istanbul-startirat-ot-fevruari-1512175

шефът на летище Пловдив обещава да е от февруари, но на сайта на Пегасус не е зареден Пловдив

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, Hakkâri Spor каза:

Поредно отлагане на линията Истанбул: Сабиха Гьокчен - Пловдив.

Материалът е от 2022 година, а вече сме 2023 година!  Честита Нова Година!  Със сигурност  е публикувано своевремено  в друга тема на форума. 

Връзка към мнение
На 1.01.2023 г. в 13:41, epetkov каза:

Със сигурност  е публикувано своевремено  в друга тема на форума. 

Предполагам, но това е темата на Пегасус за новини. Другата тема е за промоции, оферти, намаления. Според мен, не трябва да има 2 теми, а всичко да е събрано в една, но... това е друг въпрос 😉

Да им е честито на тези, които живеят около Пловдив. Имат по-бърз и по-евтин начин да стигнат до Истанбул, и по въздух, и по жп, и с бус 😉

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Да, бих ползвал за полети с прекачване в Истанбул до различни места (извън Европа), защото опциите с TНY са по-скъпи през повечето време.

Само въпросът е как да стигна от жп гара/автогара юг в Пловдив до летище Крумово? И обратно...

Връзка към мнение
преди 14 минути , Hakkâri Spor каза:

Да, бих ползвал за полети с прекачване в Истанбул до различни места (извън Европа), защото опциите с TНY са по-скъпи през повечето време.

Само въпросът е как да стигна от жп гара/автогара юг в Пловдив до летище Крумово? И обратно...

То това е интересният въпрос. С такси, шатъл за 10 лв/човек (тия наред ли са?) или с влака до Маврудово (Пловдив-Асеновград) и пеша към километър и нещо по нивата. За последното писа някой в темата за летище Пловдив.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хаха, е това ще ме откаже съвсем. Помня, че май миналата година пуснаха някакъв автобус от Пловдив, който ходи до летището, 2 часа преди полет. Ама нито знам откъде минава, нито кой номер е този автобус, ако изобщо има номер... То ние едва се ориентираме, какво остава за чужденците.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Hakkâri Spor каза:

Хаха, е това ще ме откаже съвсем. Помня, че май миналата година пуснаха някакъв автобус от Пловдив, който ходи до летището, 2 часа преди полет. Ама нито знам откъде минава, нито кой номер е този автобус, ако изобщо има номер... То ние едва се ориентираме, какво остава за чужденците.

Ами това е автобусът – шатъл-микробус за 10 лв на човек... Пише го и в смешния сайт на летището.

Връзка към мнение

Явно ще си чакам промоциите на Турските авиолинии, хахха. Хем са от София.  

Но за хората от пловдивския регион все пак си е супер с тази нова линия.  Още ми е в главата онзи влак от Пловдив до Одрин, дето им го пуснаха за 2 дена и го спряха. Пълна подигравка. 

Връзка към мнение

Въх, 3 часа с влак, включая и прекачването 

 

image.png.3d4996bdc0262aae5a4a9b1d2ebcdf1e.png

А летището се заобикаля, 3.1 км ходене, пистата е там, има ограда, няма кой да те напсува дори. А ако има и бездомни кучета, да те лаят, става чудесийка 😉 Пък ако е и тъмно... както няма и лампа в близките 3 км ... велико 😄

image.png.ae49cbceb26115831f305f2739ba8ddf.png

  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Простете, но не разбирам вълнението за съвсем кратката сезонна линия Пловдив-Истанбул. В разписанието на Пегасус между двата града са заложени само 11 полета - от 18.02 до едва 25.03 - и имам подозрение, че и така ще остане. Поне да беше целогодишна линия, но в този си вид е предназначена основно за удобство на турците, идващи в региона на ски/хазартен/секс туризъм.

 

Отделно, че достъпът до летище Пловдив е крайно неудобен и неособено евтин, което допълнително усложнява нещата.

 

За момент се бях запалил да пробвам линията, но като размислих малко (и от гледна точка на идващ от София) не ми излезна аритметиката - нито като време нито като пари.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 23 часа, Argentique каза:

До края на март са заредили дати, но поне цените са надолу от първоначалните 70€.

Дали си открила някаква интересна връзка с друг полет за около 1-4 март примерно? Като специалист по "долните" турски земи 🙂  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.