Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Така е, не трябва да се мисли по този начин, иначе това означава да не летим изобщо. Аз от 2009 летя постоянно с Пегасус, и вътрешни полети в Турция, и международни до Азия и Африка. Не съм имал проблеми с тях никога. Но не това е важно. Няма нито една турска авиокомпания, която да е в Топ 10 и Топ 20 на тези с най-лоша история. Така че споко.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 18.04.2023 г. в 9:57, Hakkâri Spor каза:

Няма нито една турска авиокомпания, която да е в Топ 10 и Топ 20 на тези с най-лоша история

😉Не само , че има такава турска авиокомпания, но тя заема първо !!! място в света по брой жертви (+900) и тежки инциденти (19) , втори в черната статистика са АА с +800 жертви ..

 

 Естествено, в днешно време са подобрили положението драстично , но и последният тежък инцидент ( карго )  със загинали (39 жертви ) не е чак толкова отдавна -2017г . Аз лично нямам притеснения да летя с ТК и все си мисля , че са стотици пъти по-сигурни от  Тара, Ариана , Суси и Камpan пристаpan приставкаspan приставка

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 18 часа, Йосиф Милчов каза:

Нова линия на Pegasus от Истанбул до Казан.

Тази новина вчера не я постнах, защото  при симулация на покупка на билет  даваше eror.  Много е деликатно с полетите към Русия. Неведнъж  анонсират някакъв полет до Русия и после не започва изобщо. Мисля, че е някаква тяхна игра за събиране на кеш. Отделно едвали  магеланците мислят за Русия  в  сегашната обстановка.

Връзка към коментар
преди 3 часа, epetkov каза:

Тази новина вчера не я постнах, защото  при симулация на покупка на билет  даваше eror.  Много е деликатно с полетите към Русия. Неведнъж  анонсират някакъв полет до Русия и после не започва изобщо. Мисля, че е някаква тяхна игра за събиране на кеш. Отделно едвали  магеланците мислят за Русия  в  сегашната обстановка.

И аз симулирах купуване на билет за 19 юни и всичко си излиза точно, и цени, дори и дати за връщане. Дори стигам до плащане, до момента в който трябва да кликна на плати. Но съм до тук. Иначе, полети до Москва и С. Петербург има всеки ден и вероятно се изпълняват, а и често срещам руснаци извън Европа, така че не виждам кой знае какво деликатно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Сигнал: Защо няма полети Истанбул - Пловдив?

1702014.jpg

До редакцията на Plovdiv24.bg дойде сигнал от пътник на турската нискотарифна авиокомпания "Пегасус“ (Pegasus). Той иска да знае защо няма полети Истанбул -  Пловдив за периода от 12 юни до 30 октомври.

"Полетът ми от Истанбул на 2 юли до Пловдив беше отменен без известие, случайно проверих подробностите онлайн и видях, че е отменен от компанията. Пиша, тъй като има нещо странно с полетите на Pegasus от и до Пловдив и Истанбул, няма налични от 12 юни до 30 октомври", информира още нашият читател, който се представи за чужденец. 

В желанието си да бъдем полезни на нашите читатели, се свързахме с управата на Летище "Пловдив". Оттам бяха категорични, че нямат информация за отменени полети и препоръчват на пътника да направи запитване до авиокомпанията "Пегасус", както обикновено се процедура в такива случаи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Иван Попов каза:

Сигнал: Защо няма полети Истанбул - Пловдив?


В желанието си да бъдем полезни на нашите читатели, се свързахме с управата на Летище "Пловдив". Оттам бяха категорични, че нямат информация за отменени полети и препоръчват на пътника да направи запитване до авиокомпанията "Пегасус", както обикновено се процедура в такива случаи.

Летище „Пловдив“ биеха тъпана по всички медии месеци преди да започнат тези полети. Сега, когато ги спряха – нямат информация, питайте „Пегасъс“. :biggrin:
И чат-пат излизат с новина как се разраства дейността на летището – „Летим евтино през Истанбул до 70 дестинации“ (моята представа за евтино явно е друга) или „Летище Пловдив увеличава трафика“ (за два чартъра от Израел) и т.н., и т.н....
Но самолети летят по няколко на ден – чувам ги. :smile3: Може и не всички да са граждански.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Явно Пегасус са видели, че самолетите не се пълнят достатъчно и ако следят резервациите занапред, а те показват под 50% запълняемост на местата, са решили да резнат тази линия. Може да си имат и по-висок процент като изискване за запълване на местата. Иначе само харчат пари за тия полети, пък хората пътуват с автобуси 😄

Помня как ни продъниха ушите за влака Пловдив-Одрин. Той се движи 1 уикенд и го спряха 😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Когато имаше полети през 2011, самолетите си бяха пълни, по мой спомен, пътувал съм няколко пъти. А цените бяха 25 евро едната посока, 20 евро в другата. Реално това си бяха цените и на автобусите ... 90 лв двупосочно. Но линията просъществува един сезон. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой знае ли как ще върнат парите за билетите от Пловдив до Истанбул?Нямам мейл за канцелиран полет,видях в приложението.Дали ще ги върнат по картата или трябва да им пишем?

Връзка към коментар
преди 15 минути , Fili_pina каза:

Някой знае ли как ще върнат парите за билетите от Пловдив до Истанбул?Нямам мейл за канцелиран полет,видях в приложението.Дали ще ги върнат по картата или трябва да им пишем?

Влизате си в резервацията и там има опции за промяна или връщане на пари.

Досега винаги са ми връщали много бързо по картата.

Всъщност силно ме спечелиха в началото на ковид с лесното управление на отменени полети (смяна на дати и дестинации, връщане на пари) в сайта без никакви телефонни разговори в сравнение с Търкиш, които така и не ми върнаха едни 200 лв.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
12 minutes ago, Argentique said:

Влизате си в резервацията и там има опции за промяна или връщане на пари.

 

При мен няма такава опция.Бутоните са неактивни.

Преди като теб съм правила промени и ставаше през приложението,а сега - нищо

Връзка към коментар
преди 11 минути , Fili_pina каза:

При мен няма такава опция.Бутоните са неактивни.

Преди като теб съм правила промени и ставаше през приложението,а сега - нищо

Може да се провери в десктоп версията или да се изчака.
Обикновено отмененият полет се показва в бледосив шрифт. И със съответния надпис cancelled.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
50 minutes ago, Argentique said:

Може да се провери в десктоп версията или да се изчака.
Обикновено отмененият полет се показва в бледосив шрифт. И със съответния надпис cancelled.

Да,точно така е в бледо сиво.Ще видя на компютър.Благодаря

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

От 16 септември, Пегасус лети от Анталия до Астана.  В някои от дните може да се направи връзка от София (мисля, че вторник на отиване, петък срещу събота на връщане).  При промоции може би има изгодни цени. Извън промоционални периоди: от 160 долара на посока

 

 

 

 

Screenshot 2023-08-19 at 17.49.43.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ама ти говориш за Алма Ата, това е друг град (бил съм в него, Алмати, дето му викат), а аз говоря за столицата Астана, там не съм бил. А тези два града са доста раздалечени един от друг и между тях се пътува с вътрешен полет. Иначе е 9 дена път с камили. И ти гледаш от Истанбул, защото си живееш близо до границата. А от София е по-удобно с евтин полет до Анталия и прекачване там на нощния самолет за Астана.  Като има промоции, ще разгледам цените. До Астана имаше и друг вариант: София-Будапеща с евтин Раянеър и после Будапеща-Астана с Уизеър, но имаше слухове, че тази линия ще я спрат поне за зимния сезон.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Разписанието за пролет-лято 2024 още не е качено, кога го качват? Според вас дали ще си запазят за м.май догодина двата дни полети (вторник и събота), които имаха миналото и това лято?

В момента е качено само до м.март, когато са четвъртък-неделя.

 

Добавка: добре че e @Hakkâri Spor - София Анталия 🙂

Връзка към коментар
преди 3 минути , Coo каза:

Според вас дали ще си запазят за м.май догодина двата дни полети (вторник и събота), които имаха миналото и това лято?

 

За коя линия говорите? Не сте написали дестинацията.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.