Прескочи до съдържание

Българският ловец на билети


Препоръчани мнения

Само да питам това долното откъде е известно. Хубав хотел в Белек струва между 4500 и 10 000 лева за седмица. Както е известно за тези пари може спокойно да се иде за седмица в Бали... 4 звезди ол  Бг струва 1600-3500 за седмица, нискодоходните групи ходят на бунгала за 1/10 от парите. Недейте с това пренебрежение. В 3-4 поста се прокрадна вече... Пак ще стигнем до темата за клишетата :P . За Доминикана, Майорка и т.н. дума няма да отварям. Ол инклузивите не са само евтини колбаси и ръгане за пържени картофи... Има го и варианта, в който ти сменят сами коктейла на плажа само защото се  изпотил...

 

Ще ти кажа моята версия. 

 

От една страна под фасадата на "по-евтино", ол-инклузивът се продава по-скъпо. Щото потребителите му знаят, че другото е по-скъпо, щото "не им се занимава да търсят". 

 

От друга страна, в България процъфтяват два слоя на търговията и услугите - много евтиното и много скъпото. Затова една част от хората ходят на евтин ол-инклузив, другата на скъп ол-инклузив. Едните с убеждението,че е по-евтино, а другите от свои съображения, които аз не споделям.  :P

Връзка към мнение

Стрaшно много руснаци също пътуват неорганизирано. На практика последните години имам субективното усещане , че това е най-пътуващата европейска нация. Moже би дългите години на изолация правят така масово да искат да видят света..

 

Напоследък се разрових за руски пътешественически сайтове. Ако имаш нещо интересно под ръка, ще се радвам да споделиш. Забелязал съм, че уснаците по принцип са поне няколко века пред американците и като сайтове, и като усещане за света - тъй че по тях трябва да се равняване, а не по някакви американски уонабита. Трипадвайзъра патки да пасе! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така е нещата не са черно-бели.

 

Ето например all inclusive офертите на TUI за България топ сезон 2014  (всички цени включват полети и трансфери ) : 

 

http://www.tui.com/pauschalreisen/suchen/hotels/Bulgarien-(Sonnenstrand)/1080?useExtendedFilterDefaultValues=true&startDate=2014-08-01&endDate=2014-08-08&popularitySortWeight=5%3B5%3B30%3B30%3B30

Умножи сега цената по 4 и виж къде трябва да спиш за по малко от 4 к на седмица... Все пак не всички имат удоволствието да пътуват сами.

Естествено без полет и трансфер цената на семейство се доближава до това, което съм написала за 4 звезди тук.

Zaro, била ли си на скъп ол инклузив? Т.е. отричаш нещо, което не познаваш заради убеждения на някой, които не споделяш? И разбира се, примерно можеш да надникнеш във бг мама и да видиш дали средностатистиеската домакиня не е наясно кое е евтино, кое скъпо, кое е на сметка и как ще и пробутат нещо, което е по-скъпо само защото не и се рови... Половината девойки там вече са платили летните си почивки, а темата за летните хотели се вихри от месец поне. Тук още не се е отворила дума...

 

Разбира се, няма да тръгна да ви навивам да ползвате ол - всеки има право на мнение, но не така пренережително. Обиждате хора, които ползват и които не са нито тъпанари, нито хора, които не знаят как да си похарат парите...

Редактирано от На път
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Напълно подкрепям мненията На път :) .

Само човек, който е чел за, но не е използвал ол инклузив може да каже, че той бил за ниско доходните групи.

За пръв път разбрах, че пътуващите се делели по такъв признак и аз попадам в тази низша категория :lol: .На всичкото отгоре пък имам по много снимки от посетените места, а това също не било правилно да се снимам пред и в разни кули и забележителности. Интересно как ли трябва да съхраня спомените си освен в снимки, клипове и описване на пътуването. Очаквам някой скоро да ме заклейми и за това, че не обичам хостели, а резервирам основно 4 и 5 звездни хотели.

В ол инклузива не се включват само манджите и пиенето, а и много други бонуси, които ти позволяват да се чувстваш по-комфортно. Пример за такъв ол инклузив е хотел Ел Пасо в Порт Авентура, Испания. Ако някой го интересува повече мога да му разкажа по-подробно.

И тъй като темата е за ловеца на билети. Хайде да не си мислим, че само тези дето сме тук сме много знаещи и можещи, а останалите едва ли не втора категория. Тук май ще станем много вождове, а малко индианци, а едва ли Георги е замислял форума да се развие по този начин....

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Разбира се , че цената е на човек . То си го пише съвсем ясно. Сега не е коректно и автоматично да умножаваме по 4 , защото едва ли всички пътуват с две големи деца. Все пак има млади двойки , такива с деца които ползват безплатно настаняване и полет , други разни отстъпки и т.н.

Връзка към мнение

Напоследък се разрових за руски пътешественически сайтове. Ако имаш нещо интересно под ръка, ще се радвам да споделиш. Забелязал съм, че уснаците по принцип са поне няколко века пред американците и като сайтове, и като усещане за света - тъй че по тях трябва да се равняване, а не по някакви американски уонабита. Трипадвайзъра патки да пасе! 

 

http://turbina.ru - споменахме го и друг път. Ама не се заглеждай много, че ще забравиш да се върнеш тук :) Руснаци също и аз съм срещал абсолютно навсякъде, факт. Между другото и Frommers, и създателите на Lonely Planet (ако не се лъжа), и Rick Steves споменат от stenk, са американци, които са развивали индивидуалното пътуване доста преди на всички да ни стане хипер лесно с компютрите.  Нека не навлизаме в спорове кой е по-по-най. Генерално най-много информация има на английски, и тая информация в голямата си част е предоставена именно от американци.

 

За намесването на all inclusiv-ите. Мисля, че прекалено много се връзвате на малко генерализиране, което е направено просто за да илюстрира пример. Круизите също са вид ол-инклузив, едва ли някой си мисли, че там е за бюджетните пътници :) Има ол-инклузив, има и ол-инклузив, но факт е че масовия процент са на евтините екскурзии в Турция, което мисля беше илюстрирания пример.

 

Абе с две думи, недейте се хващайте буквално за думата, а четете между редовете :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тази вечер гледах по Блумбърг ( BG on Air ги излъчват ) предаване за Rick Steves ... как му завиждам на тоя човек.

Та извън пътеводителите и ТВ шоутата работата му е да развежда платежоспособни американски туристи из Европа .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стенк, виждам, че си пуснал да ти изчисли цената на база 2ма в една стая... Т.е. ако спиш сам цената ще ти е двойна. Както навсякъде, така и ол инклузив хотелите се наема ПОМЕЩЕНИЕ, а не легло. Приличен 4 звезди нощувката почва от 220 лева/нощ. И нека не влизаме в темата за ранните записвания и колко пада цената ако се букне на 23 декември /днес/ за 1 август. И няма безплатно настаняване - имаш цена на помещение, в което можеш да спиш сам или максималния брой туристи, оказани за съответната стая. Ако искаш можеш да си броиш, че твоето легло струва 220 лева, а жената, детето и кучео летуват безплатно. Твоя воля. За чужбина е същото. Разликата е в цената на билетите. Досега освен промоцията на дубайците аз за безплатни полети и хотели на деца не съм чувала.  И за турция съм написала ХУБАВ хотел в БЕЛЕК... То 5 звезди в кушадасъ сигурно и за 300 лева на човек може да се вземе някъде по баирите, но той коренно няма да се различава от кремиковската станция в китен... Нека спрем темата... Тя е безрайна... Факт е, че това пренебрежително отношение дразни. Не изхождайте аз неща, които не познавате от собствената си представа за тях... Този път не съм сама в спора. Явно и Роже се е жегнал от коментарите. Едни хора искат аквапарк, други увеселителен парк, трети искат да играят тенис, четвърти искат да ги анимират, пети не искат външни хора на плажа и предпочитат той да е частен, шести искат всичко това накуп и е добре, че има и такива хотели. Не говорим въобще за медицински услуги, масажи и спа, собствени паркове по 50 декара и отгоре и т.н. Естествено има и такива, които искат палатка на плажа и да посрещат залеза... Е, за всекиго по нещо. Не разбирам защо обаче първите са бедни, последните богати... Ми аз ще си седя при бедните... Догодина пак на ол лятото... Децата го обичат, аз също...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ясно аз не съм твърдял друго.

Ако човек е сам разбира се плаща цялата стая , но пък кой ходи сам на море :-) ?

 

Факт е и че има безумно евтини предложения all inclusive в нискокатегорийни хотели.

Колко от десетките хиляди млади англичани или скандинавци отсядат в такива хотели за които говориш ?

А в колко турски дори четиризвездни хотели хора се редуват по тъмна доба да запазят шезлонги , щото ако идеш след закуска нямаш никакъв шанс ?

Всички сме виждали германски туристи похапващи на плажа яйцата които си носят от закуската в хотела и които не харчат и стотинка навън.

Ще е интересно човек от агенция да сподели какъв е процента на хората резервиращи места като въпросните хотели в Белек спрямо тези които резервират пак споменатите от теб хотели в Кушадасъ...

 

Та нека не противопоставяме най-доброто от all inclusive туризма с най-лошото от индивидуалните пътувания и обратно.

Ето Roje е пример как може да се наслаждаваш комфортно и на двата типа пътуване.

Има и хора които дори да могат да си го позволят предпочитат по-автентична обстановка или са си авантюристи по природа , трети са просто стиснати и т.н.

Шарен свят , хора всякакви ...няма лошо.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стенк, повечето ми пътувания са самостоятелни и организирани от мен и то не по близки дестинации и влачейки деца. Не противопоставям нищо. Опитах се да кажа,че няма нужда да вкарвате обидна нотка, говорейки за ол без да подозирате явно, че ол- не е само хотел с евтино ядене и пиене. Колко скандинавци ходят по хубави ол хотели не мога да ти кажа, ма все някой ходи, нали? Иначе нямаше да има толкова много.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напоследък се разрових за руски пътешественически сайтове. Ако имаш нещо интересно под ръка, ще се радвам да споделиш. Забелязал съм, че уснаците по принцип са поне няколко века пред американците и като сайтове, и като усещане за света - тъй че по тях трябва да се равняване, а не по някакви американски уонабита. Трипадвайзъра патки да пасе! 

Аз съм изключително голям фен на руските пътешественически сайтове.

Може би по простата причина, че като манаталитет руснаците са много по-близки до нас отколкото американците, германците или скандинавците. Дори и това, че дълги години са били спирани да пътуват и сега са като отвързани ни сближава.

И установих, че техните форуми са много по-полезни и с по експертни мнения отколкото западните.

Дори трипадвайзър  е с прекалено лаишки отговори и почти липсват експертните мнения.

Георги вече спомена Турбина Ру.

Но аз искам да спомена за един от любимите си световни пътешественици- Сергей Винский.

Един уникален за мен човек с нещата, които съвсем безкористно прави.Защото да наемаш за по няколко месеца дом в различни държави по света и да приемаш в него пътешественици е нещо уникално.

Ето линк към сайта му.  http://awd.ru/info/

Може би Георги като търсене и идеи се доближава малко до него. пожелавам му да го настигне, защото това което той прави на българска почва наистина е изключително голямо :) .

Но тъй като ставаше въпрос за Вински. мисля, че неговия форум е наистина един от най-значимите, от които човек може да почерпи страшно много информация. Точно от този форум и неговите отчети възприех идеята за максимално подробно описание на пътуванията, за да могат тези описания да бъдат максимално полезни на всички пътуващи.

Убедете се сами какво чудо има в Русия по отношение на пътешественическите форуми. Обърнете внимание на броя на темите и броя на отговорите към всяка една от тях. Просто свят ти се завива. Примерно само за Тайланд темите са 19 319!!!, а отговорите 498 000!!!!!! /да, няма грешка/. Практически няма незададен въпрос и отговор за него. Защо ми е да ровя в други форуми :) -

http://forum.awd.ru/index.php

И накрая поздравления и респект за Поли и нейните организаторски способности.Пожелавам следващата година числеността на сбирките на Магеланци да достигнат тези на Вински :)

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=177&t=187314

Редактирано от Roje
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 Опитах се да кажа,че няма нужда да вкарвате обидна нотка, говорейки за ол без да подозирате явно, че ол- не е само хотел с евтино ядене и пиене. 

 

 

Къде я вкарах тази обидна нотка ?

Връзка към мнение

Дали ловецът на билети се нарича Пенин или Генадиев, за общността това няма особено значение. Разбира се, ако Пенин реши да основе "магеланци.ком", това ще е полезно, а ако Генадиев иска да е пътешественик само в тясната си общност, защо не.

 

За наближаващата 2015 г. съм спокоен: "Магеланци" АД ще заработи, като ще има туристическа агенция, агенция за самолетни билети, списание, издателство...

Усилията, фантазията и предприемчивостта на Жоро трябва да се, я и аз да ползвам малко купешка лексика, "монетаризират". Още от сега си купувам акции от гореспоменатото АД.

 

За предстоящата 2014 г. имаме най-важната задача: да осигурим на "магеланци.ком" още много автори, които да споделят опита си.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди търсех информация в тези руски сайтове:

 

http://www.ayda.ru/

http://www.votpusk.ru/

http://www.travel.ru/

http://forum.otzyv.ru/allforums.php

 

 

http://awd.ru/info/  обаче наистина е форумът който обезмисля останалите  :)

 

 

От българските обичам да чета при Стойчо само дето сайта много трудно ми зарежда:

 

http://patepis.com/

 

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=144073

 

Разбира се пътеписите на Домосед много преди да го има форума:

 

http://domosed.dir.bg/_wm/library/item.php?did=12857&df=8&dflid=3

 

http://ide.li/

 

 

Напоследък и BG-Mamma.

 

 

От години наистина предпочитам tripadvisor , защото пишат много местни хора. Разбира се човек трябва да пресява кое е безкористно и кое със скрита цел , но на ескпертите по дадена дестинация  спокойно може да се довериш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Руснаците са ми много по-близки като душевност и предпочитам техните форуми, а не англоезичните.

Обърнете внимание, че форумът на Вински си има график за срещи на съфорумците по света!!!

 

А относно All inclusive - никога не съм ходила, но след като проучвах дълго за Доминиканската република, установих, че ми е много по-изгодно да "се метна" за 750 евро в 5*хотел, отколкото сама да го организирам. Значение има и фактът, че ще съм сама с детето, защото другите членове на семейството са ангажирани, освен това искам малкият да види и такъв тип почивка, а децата се кефят на разните му там атракции и километрични басейни. За себе си: искам да си съкратя зимата, защото мразя да ми е студено, просто ми се излежава... ииии един куп други фактори, които влияят на решението ми. 

 

Та, какво сравнявате кон с кокошка? Когато пътувам по начин, който на мен ми харесва, какво ме интересува как пътува някой друг!!! И още нещо: по-добре на all inclusive в Турция, отколкото изобщо да не пътуваме!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Руснаците са ми много по-близки като душевност и предпочитам техните форуми, а не англоезичните.

Обърнете внимание, че форумът на Вински си има график за срещи на съфорумците по света!!!

 

Вински е един вид като на турне. Форумът му е такава огромна общност , че във всяка точка на света по това време ще има негови последователи. Не ,  че  пътуват дотам специално за форумните сбирки . Излежаваш се на Пукет , ровиш из форума , виждаш , че Основателя  е там в определен ден и отиваш на сбирката.

 

Колко магеланци ще пътуват ако Жоро насрочи следващата магеланска среща да кажем края на януари в Ню Йорк ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вински е един вид като на турне. Форумът му е такава огромна общност , че във всяка точка на света по това време ще има негови последователи. Не ,  че  пътуват дотам специално за форумните сбирки . Излежаваш се на Пукет , ровиш из форума , виждаш , че Основателя  е там в определен ден и отиваш на сбирката.

 

Колко магеланци ще пътуват ако Жоро насрочи следващата магеланска среща да кажем края на януари в Ню Йорк ?

 

Дайте малко време де, гледам там форума е най-рано от 2006, 7 години начален старт не са малко :) Естествено, само пожелателно е, нямаме населението на Русия за да се получи съвсем така. Но пък на по-масовите места - Гърция, Турция, Италия - като нищо. То Тайланд на руснаците им е нещо такова :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Колко магеланци ще пътуват ако Жоро насрочи следващата магеланска среща да кажем края на януари в Ню Йорк ?

Простият отговор е: на колкото им "отпуснат" визи :D Или на колкото им се занимава да се молят на някой да ги пусне, без да е сигурен в резултата

Ама и ти уцели държавата...

Не,че за Тайланд не трябват визи - и за нас, и за руснаците, но има огромна разлика м/у издаването на двете визи, вкл. и Visa OA ;)

 

P.S. Е, примерно довечера със cck ще се виждаме в Банкок. нЕкак по-лесно оъществимо е, си мисля...

Редактирано от wilks
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Просто казвам , че където и да отиде Вински там  в района вече има няколко хиляди руснака и поне някой чете форума му.

Мащабите са несъизмерими.

Ако имаме няколко магеланеца в Ню Йорк и околностите сигурно и Жоро може да спретне хубава среща ... всъщност не е лошо да обяви нещо подобно във форума та кой знае колко ли човека четат точно оттам ;-)

 

 

Относно Тайланд то наистина си е като руска губерния. Много от тях прекарват месеци там , дори там раждат и т.н.

Връзка към мнение

Относно Тайланд то наистина си е като руска губерния. Много от тях прекарват месеци там , дори там раждат и т.н.

Не че се бях засилил натам, но това обстоятелство ми намали с една степен желанието да посетя дестинацията :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.