Прескочи до съдържание

Българският ловец на билети


Препоръчани мнения

Съгласен съм за руснаците, че имаме много общо, но чуя ли много руска реч и чувството ми за екзотика се изпарява.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не че се бях засилил натам, но това обстоятелство ми намали с една степен желанието да посетя дестинацията :biggrin:

Спкойно може да отпишеш Южна Франция и Израел ;)

Връзка към мнение

По-гнусно нещо от организирана група руснаци не съм виждал в чужбина, без извинение при това... :)

Говоря за курортите в Тайланд поне които аз видях. И да наистина има много неприятни гледки понякога. Рускини и украинки са единствените бели които проституират и може да видиш на пилоните , но в крайна сметка някой руски клиенти явно искат нещо познато и родно колкото и да е странно. Със сигурност повечето хора са си нормални ,с децата и както там се пада.

Иначе в Банкок си е ОК !

Връзка към мнение

Абе, нямам против хората, но имам против липсата на хигиенни навици и неизменните къси панталони и три четвърти бели чорапи... :lol:

Връзка към мнение

По темата - Колко и добър ловец да си , ако не споделиш плячката с другите ловци - не се брои.

От всички  големи "търсачи" на евтини билети само от Георги успях да "намажа" - така и не разбрах как успя да сметне тия 788лв с комбинирания полет :good:

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Абе, нямам против хората, но имам против липсата на хигиенни навици и неизменните къси панталони и три четвърти бели чорапи... :lol:

Ха, ха!!! Като за начало трябва да се изнесеш от България! 7/8 панталони с много джобове, бели чорапи и обувки или мокасини...

 

Развесели ме!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Колкото до руснаците - направо щях да падна когато февруари на Варкала продавачите ни подканяха със заучени руски фрази. Тия са плъзнали навсякъде и сигурно вече конкурират китайци, японци и корейци взети заедно

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Zaro, била ли си на скъп ол инклузив? Т.е. отричаш нещо, което не познаваш заради убеждения на някой, които не споделяш? И разбира се, примерно можеш да надникнеш във бг мама и да видиш дали средностатистиеската домакиня не е наясно кое е евтино, кое скъпо, кое е на сметка и как ще и пробутат нещо, което е по-скъпо само защото не и се рови... Половината девойки там вече са платили летните си почивки, а темата за летните хотели се вихри от месец поне. Тук още не се е отворила дума...

 

Не съм била. Много ми е скъпо. Да тръгна да си сменям пола, че да ходя на ОИ, за да съм била  :P 

 

Иначе съм бил веднъж, щото жена ми ме натисна да отидем. Не беше лошо, хотелът беше много добър, храната беше добра, макар да имаше какво още да се пожелае. но ... това не е моят тип почивка. Не искам освен мен, почивката да си изкарват по същия начин още един куп хора, на същото място. Такава натура съм, че не ме свърта на едно място. Не отричам олинклузива, просто това не е моят тип почивка. Не по финансови причини, а по субективни, по убеждения така да се каже. Дори бих казал, че по начина, по който ходя, индивидуално е по-скъпо, ама кеф цена няма. :) 

 

Не считам, че различното ми мнение може да бъде повод за отправяне на упреци. 

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Извинявай е ти обърках пола... Просто от начина ти на писане ... останах с друго впечатление... Ей на, така е с тези никове - не знае човек мъж ли седи зад някой ник, жена ли...

Връзка към мнение

Абе като сме тръгнали с хейтърски изказвания спрямо чужденци, аз имам доста против спрямо англичаните. И то не срещу самите хора, начина им на обличане, говорене и общуване...ама изглежда, че накъдето тръгнат неизменно там се трупват 10 бара със Sky Sports и всички заведения предлагат английска закуска. Като ято скакалци на нива са, само че вместо опоскана ливада оставят след себе си една камара пъбове :)

 

Между другото, малко празнично съм натоварен с празнични покупки тия дни...ама пак си мисля някакви неща. Приложението за календара ще го използваме за въвеждане на пътувания и засечки тип cck и wilks може да са по-чести, това не е нова идея де. И за тоя клуб мисля, че можем да стигнем до някакво сътрудничество, ние да популяризираме до колкото можем техните офлайн събития, те пък да разпространят някаква информация за нас. Ще го мислим!

 

Ама до тогава, Коледа е и леко с преяждането :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Подозирам, че в момента българите в Тайланд сме много повече от нас двамата. Само като си носих паспорта за виза видях още към 300 други вече готови по масите, като си го взимах - даже повече. Това на ден, и то преди месец.

 

Друг е въпросът на колко човека би им се ходило по срещи, но и двама да са, идеята пак си струва :-)

Връзка към мнение

Абе като сме тръгнали с хейтърски изказвания спрямо чужденци, аз имам доста против спрямо англичаните. хора, начина им на обличане, говорене и общуване...ама изглежда, че накъдето тръгнат неизменно там се трупват 10 бара със Sky Sports и всички заведения предлагат английска закуска. Като ято скакалци на нива са, само че вместо опоскана ливада оставят след себе си една камара пъбове :)

Beertania!!

Връзка към мнение

Хайде и аз да се "разпиша" с изказване по две под-теми :)

 

Като пишем за "ол инлузив" е добре да уточняваме какво точно имаме предвид, защото в повечето случаи сафари и круизни пътешествия  (даже и експедиционен тип круизи) са си "ол инклузив". Предполагам, че в случая имате предвид пакет почивка на море, на която се отива с чартърни полети и където в цената влизат храна, напитки, водни и други спортове и пр. (в зависимост от спецификата на пакета). Това са масови "мероприятия" просто защото се изискват по-голям брой хора за тях. Могат да бъдат много евтини, много скъпи и всички гами и тонове помежду. В така наречените "развити" страни (които наистина са си развити) най-голям брой хора ходят на почивки от този тип. Като цяло това не е домейн на пътешественници, просто е една много удобна почивка, няма абсолютно нищо за уреждане, много често на много красиви места, ядене и пиене на корем (зер сме платили предварително) и пр. Би било много удобно за почивка с деца, без местене от място на място, разни детски кътове, бейбиситъри, басейни, люлки и пр. Има и такива хотелски комплекси, където пък деца не се допускат, почиващите изискват спокойствие и/или пък плажът е нудистки или каквото и да било там, варианти да искаме...

 

Както "ол инклузив", така и индивидуално разработени пътешествия могат да бъдат много евтини, много скъпи и всичко помежду, така, че фактора цена в сравнението за мен не е релевантен. Зависи какво на човек му харесва по принцип или пък в определен момент и ситуация. Аз лично съм ходил на такава пакетна морска почивка само 2 пъти през живота си - един път на море във Венецуела като бях съвсем млад (още студент) - никога не бях виждал тропическо море преди това, всъщност бях виждал само 4-5 държави, пакета беше изключително евтин (към 650 долара с полета - от Канада през 1993 г.) и естественно много ми хареса. Вторият път беше преди 3 години, когато исках да покажа на жена ми Ривиера Мая (полуостров Юкатан в Мексико), та взехме един никак не-евтин (за моите разбирания) "ол инклузив" пакет в Плаякар (Плая дел Кармен). Чудесен хотелски комплекс на брега на морето, разкошен плаж, супер храна, напитки, коктейли, само, че как да избягам да не гледам груповите забавления на аниматорите (игри в басейна, гимнастики, подобия на ТВ игри и пр.), изобщо цялото това усещане за организирано и планирано от други вместо нас "предварително храносмляно" удоволствие. Естественно, че си прекарахме прекрасно, но на третият ден въпреки, че си бяхме платили предварително, хванахме самолета от Канкун и отидохме до Хавана, Куба, където прекарахме самостоятелно 3 от общо 7-те дни на "ол инклузив-а". През останалите 4 дни обикаляхме из Юкатан - руините в Тулум, сенотета и като си помисля колко сме стояли на плажа в комплекса и в самият хотел осъзнавам, че ако трябваше да стоим там през 7-те дни нямаше да съм толкова доволен. Изключение биха били някакви супер евтини и изгодни ол-инклузив почивки заради полета, както някои приятели българи вземат такива от Германия и Швеция на Зл. Пясъци, като почти не ползват хотела/храната/напитките или пък само като екстра от време на време, просто защото пакета е по-евтин или колкото само полет до България.

 

Та, зависи от хората, какво харесват, какви са им приоритетите, като цяло за един и същи бюджет могат да се направят и двата вида пътувания (едното леко клони към термина "почивка", другото към "пътешествие"). :)

 

Относно "хейтърските" настроения към туристи от различни нации, аз пак правя уговорка, че обсъждаме "масовият турист", движещ се в група, където към омразните за мен руснаци (способни да съсипят чара на дестинация) се прибавят и китайците (от 10-на години насам и то само тези от КНР, китайците от Тайван, Хонг Конг, Сингапур като цяло са супер), това са нации, които нямат традиционна "култура на пътуване". Не, че група от английски тъпанари не може да ти скъса нервите или пък да не изпитаме огромно удоволствие от общуването с изключително приятен пътешественик руснак. Трика да не се прекарва време около този тип туристи е да се избягват или свеждат то минимум дестинациите, където те преобладават (пример - в Тайланд да не се ходи на море в Пукет, ами на по-отдалечени от летищата острови) :)  Остава уговорката, че масовият турист и от нашата нация също не е от най-приятните (самоиронията е изключително полезно качество), но все пак понеже България е малка държава, като цяло липсва типичната наглост на руснаците и китайците.

 

Това са си мои разсъждения, базирани на личен опит без никакви претенции за универсална правота :)

 

П.П. И още едно нещо, за което винаги се сещам, когато започна да се оплаквам от тълпи туристи на някои места - в такива случаи забравяме, че и ние сме част от тълпата, щом се намираме там :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе важно е да не влизаме в някакви хипер подробности, мисля че стана ясно какъв тип ол инклузиви се имат предвид :) Да речем пример със скандинавците и англичаните на Слънчев Бряг. Ако го кажем в едно изречение, че всичките идват в България заради евтините пакети и още по-евтиния алкохол ще е грубо опростяване на ситуацията, защото много от тях посещават и рилските езера и манастира и т.н. Но пък важи за огромен процент от тях. Важното е контекста да се разбере, едва ли някой ако критикува ол инклузивите има предвид лична вила с личен готвач и т.н. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм изключително голям фен на руските пътешественически сайтове.

Може би по простата причина, че като манаталитет руснаците са много по-близки до нас отколкото американците, германците или скандинавците. Дори и това, че дълги години са били спирани да пътуват и сега са като отвързани ни сближава.

И установих, че техните форуми са много по-полезни и с по експертни мнения отколкото западните.

 

Не е само до пътешественическите сайтове. Винаги, когато съм търсил някаква експертна и подробна информация по даден интересуващ ме въпрос, съм я откривал отлично разработена в руски форуми и сайтове. Просто не може да има никакво сравнение с англоезичните. Обяснението за мен е просто - принципно руснаците, досущ като нас, са големи ентусиасти, движени от чисто творчески импулси за взаимно обогатяване със знания и информация, за разлика от англоезичните им събратя, чиято основна цел е да правят пари. Да не генерализираме толкова крайно де - има си голям брой изключения и от двете страни, но като цяло това са ми дългогодишните наблюдения над свободния виртуален свят  :)

 

Арабските форуми също изглеждат изключително фенски направени, а и за китайските се говори, че има от пиле мляко, но езикова бариера - какво да правиш  :)

 

Между другото, идеята за "пътешественическата къща" съм я срещал и по сръбските форуми. Наемат къща или голям апартамент някъде в чужбина за няколко месеца и приемат пътешественици от цял свят. Всеки може да пренощува безплатно, колкото нощи желае, като в замяна помога в домашната работа. Разходите по наем и текущи нужди се покриват от дарения. Много добра идея. Надявам се някой ден да се пръкне и проектът "Магеланска къща" :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Относно "хейтърските" настроения към туристи от различни нации, аз пак правя уговорка, че обсъждаме "масовият турист", движещ се в група :)

 

Абе то "масовият турист, движещ се в група", при всички положения си е една доста неприятна и често дразнеща гледка за всеки пътуващ естет :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За китайските групи съм напълно солидарна... но най-страшно е в Китай, щото там други няма.  :lol:  Наистина нямат никаква култура като туристи. Най-се дразнех, когато катерехме нагоре по стълбите на планините, на никой от слизащите не му минаваше мисълта да направи място. Пътеката широка поне 3-ма да се разминат, но те си я изпълваха цялата хванати под ръчичка и това, че качващия нагоре е по-натоварен и следва да му се направи път  въобще не го и осъзнаваха. Уж интелигентна нация, но много бавно стоплят в някои ситуации, затова винаги са организирани в големи групи и си имат водач.

Относно ол инклузива, ходила съм с децата, но на третия ден откачам. Това си е пасивна почивка, като цяло организирана около хотела и услугите, които предлага, основно лежане и хапване и по тази причина не е моя начин да си прекарам добре. При мен няма ли екшън, няма ли движение, направо си умирам от скука и досада, приключенския дух ми е малко в повече предполагам.  :biggrin:  По тази причина предпочитам и отсядане в двойна стая в хостел, пред същата в хотел. Има места, където наистина има страхотна атмосфера, събираме се вечер с други туристи, лафим си, обменяме информация, с хазяите също си говорим относно местата, хората, ами такива работи, винаги научавам нещо ново и интересно. Най-общо в хотела се спазва дистанция, в хостела - не. В първите, където и да съм по света нямам усещане за различност и местна култура, защото хотелите от по-висок клас предлагат подобни услуги и условия навсякъде, имам чувството, че минавам през местата без да усетя, че съм била там. Но това си е моето усещане за път, начинът да извлека максимум удоволствие за парите, които давам. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

За китайските групи съм напълно солидарна... но най-страшно е в Китай, щото там други няма.  :lol:  Наистина нямат никаква култура като туристи. Най-се дразнех, когато катерехме нагоре по стълбите на планините, на никой от слизащите не му минаваше мисълта да направи място. Пътеката широка поне 3-ма да се разминат, но те си я изпълваха цялата хванати под ръчичка и това, че качващия нагоре е по-натоварен и следва да му се направи път  въобще не го и осъзнаваха. Уж интелигентна нация, но много бавно стоплят в някои ситуации, затова винаги са организирани в големи групи и си имат водач.

Те китайците нямат никаква култура (поне не по начина по който ние я разбираме) не само като туристи. Не само по пътеките, ами и в метрото, асансьора, не са научени да изчакват първо слизащите, ами направо тръгват да се качват и едни слизат, други се качват - блъсканицата е пълна. А да ядеш с китайци е голямо изпитание - мляскат, плюят, ужас някакъв. Но те не го имат за невъпитано, така си е нормално...

 

Иначе според мен в различни периоди от живота и в различни ситуации на човек му харесват различни неща. Дори и тук, в този форум, сме толкова различни, напр. някои от градовете, които други съфорумци мразят са ми сред любимите, други пък много харесвани не предизвикват никакъв интерес у мен. И това му е хубавото на живота и света - да е шарен и разнообразен. Важното е да има избор и мноооого информация, така че всеки да почива и пътува според предпочитанията си.

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз лично си пожелавам на първо място и другата година да продължат хубавите промоции на билети. Има ли избор всеки ще си направи екскурзията по свой вкус. Благодаря на Жоро за сайта, намирам полезна информация и събирам нови идеи, това е важното. Досега не съм гледала руските, но не се е и налагало... то и времето не би ми стигнало при цифрите, които споменавате. Като цяло Иран доста ме заинтригува, Исландия също, но къде ще ме отвее вятъра, въобще не знам... важното е да е попътен.  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Изключителен фен съм на руския сайт на Вински (дори членувам там). Това е най-доброто за самостоятелно пътуване. Никога не тръгвам за някъде преди да съм изчел почти всичко по темата. Не подценявайте руснаците. Те са най-близко да нас по манталитет и светоусещане, и по любознателност. Естествено, че не говорим за организираните групи руски туристи, които не ни интересуват, а за нашите сродни души, автори на многобройни самостоятелни пътешествия. В този сайт има огромно количество полезна информация, проверена лично от пътуващите и може да ни окаже невероятна логистична подкрепа.

През 2006 година предприех първото си самостоятелно пътуване, и то 40 дни в Перу и Еквадор, именно вдъхновен от тези хора и с цял наръч печатни материали от сайта им.

Сега толкова се радвам, че и ние започваме нещо такова и ще бъда много щастлив да го развием. Важното е да си помагаме, а не да се противопоставяме.

И аз съм бил и на круизи, и на ол инклузив, и на организирани екскурзии и не се срамувам от това. Всичко е според човека, всичко е безценен опит. Всеки има право на избор.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Защото няколко пъти в темата се споменава, че руснаците са най-близки по манталитет до нас българите, нали ми позволявате да не се съглася с подобно обобщение? Няма да влизам в излишни полемики, само ще кажа, че сходството в езика съвсем не означава сходство в манталитета. Ако трябва да търся сходство по манталитет с нас българите, лично аз бих заложил на балканските народи отвъд западната ни граница до адриатическото крайбрежие. Руснаците са съвсем различни от нас и като народопсихология, и като ценностна система, и като всичко останало. Да не робуваме на остарели стереотипи, това се опитвам да кажа...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Въобще не робуваме на остарели стереотипи. Всеки изхожда (поне аз) от настоящият си опит. Отделно, че съм работил с руснаци, но тук става въпрос за самостоятелни пътешественици, от които можем да почерпим опит. Препоръчвам ти въпросният сайт.

Също нямам намерение да налагам своето мнение на другите.

Всеки да почерпи най-доброто, откъдето намери за добре....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И какво му е толкова на тоя билетин ловец?! :rofl:  Човек, който е попаднал на грешка/и в рез. системи. Често сме се срещали с тези грешки. Въпрос на късмет. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.