Прескочи до съдържание

Българският ловец на билети


Препоръчани мнения

Днес имах време да го поразгледам по-подробно този прословут сайт на Вински и трябва да кажа, че надмина всякакви мои очаквания! Браво, много са големи братушките!!! Бях сигурен, че и по отношение на пътешествията са ненадминати ентусиасти! 

 

Още веднъж - благодарности за споделените връзки. Точно това търсех! :)

Връзка към мнение

Лично мнение... С руснаците нямаме много общо. Сърби, словаци, хървати, че и унгарци са много повече като нас. Интересно, но португалци също ги усещам близки...

 

Руснаци, поляци са много близки помежду си, но съвсем не ми е комфортно покрай тях. Ясно ми е, че сме био близки много години и ви кефи, че знаят къде е България и за много сме желана цивилизация и лукс (същото си мислят и турците за нас, хаха).

 

Лично мнение, но базирано на собствен опит. За да спестя въпроси - да, живял съм в Русия и в Полша, имам роднини руснаци, така че не си пиша по спомени от прочетено, седмица екскурзия или няколко командировки.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Поразгледах му сайта на този Винскй и прочетох 3 негови пътеписа. От моя гледна точка той въплащава всичко, което не харесвам при пътуващите руснаци от какъвто и да бил аспект - светоусещане, стил, поведение, че даже и външен вид, както и характерната им призма, през която изкривяват реалността.  Снимки как пикаят на нос Добра Надежда, гол на покрива на лодка в Ботсуана (да си ходи както иска, но той и ги публикува), навсякъде се държат бутилки в ръце, думите "спиртное" и "виски" присъстват сериозно в писанията. Да беше някой тинейджър, иди-дойди, ами той дърто магаре, изглежда ми на набор или някъде наблизо. Не съм моралист изобщо, близките ме намират за заклет циник, изпитият алкохол сигурно трябва да го меря с цистерни и тонове, та не е като да съм отблъснат от някакво "неблагоприличие" просто.

 

Форума им и него го прегледах, вярно набързо и отгоре-отгоре, има страшно много участници (има си хас при толкова голям брой руско говорящи), но количеството не прави качество на мненията. Според мен на tripadvisor могат да се прочетат далеч по-интересни неща и да се събере по-точна информация.

 

Нещата разбира се са индивидуални, това, че на мен не ми харесва сайта и типа хора, не означава, че не са много полезни за други, нито пък, че не харесвам хората, които харесват този сайт. :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам слабост към западните ни съседи, но само защото мога да си говоря на български, те на своя език и да се разбираме. Иначе всички сме хора и се вълнуваме от и желаем едни и същи неща. Дали сме балканци, славяни, германци или испанци. А един пътешественик според мен няма националност. Губи я по пътя. Попива знание и култура отвсякъде и после ги носи със себе си, където и да отиде.

Опитвам се да не се водя от стереотипи или предразсъдъци. Не винаги ми се удава. Но определено не намирам германците скучни или пък испанците и арабите - мързеливи.

След като сме запалени по пътуването, всеки сайт би ни бил полезен. Затова споделяйте, моля! Който може да черпи информация на различни езици, е щастливец.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нека все пак уточним , че става дума основно за китайците от континентален Китай :

Какво пише в китайския наръчник за цивилизовани туристи :)

http://profit.bg/news/Kitaj-suvetva-grazhdanite-si-kak-da-budat-tsivilizovani-turisti/nid-113408.html

 

В Хонконг например местните китайци гледат презрително като на втора ръка хора спрямо тези отвъд границата , имат си и разни обидни думи.

Една от причините е именно дивашкото поведение на тези от mainland China.

 

В Индия се случи така , че обикалях по едно време с китайска двойка , но в един момент ощесе чудя как отървахме боя заради наглостта на китаеца.

Иначе бяха симпатяги , а и харесвам хора с по-лош английски от моя  :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам слабост към западните ни съседи, но само защото мога да си говоря на български, те на своя език и да се разбираме. Иначе всички сме хора и се вълнуваме от и желаем едни и същи неща. Дали сме балканци, славяни, германци или испанци. А един пътешественик според мен няма националност. Губи я по пътя. Попива знание и култура отвсякъде и после ги носи със себе си, където и да отиде.

Опитвам се да не се водя от стереотипи или предразсъдъци. Не винаги ми се удава. Но определено не намирам германците скучни или пък испанците и арабите - мързеливи.

След като сме запалени по пътуването, всеки сайт би ни бил полезен. Затова споделяйте, моля! Който може да черпи информация на различни езици, е щастливец.

 

Моите поздравления за това мнение! То имаше една приказка, че пътешествията имали уникалната способност да освобождават угнетената от предразсъдъци, стереотипите и клишета човешка душа, спомагайки за едно по-широкоскроено схващане за света и населяващите го народи, но като чета някои мнения (не само по-горе в тази тема), започвам да се замислям дали на всеки пътуванята му влияят по този позитивен начин  :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ще си позволя скромно само да отбележа, че руските туристи, които отнасят толкова критика тук, в никакъв случай не са по-зле, или по-лоши, от us американските туристи. И тук, в ЮИ Азия, както и навсякъде, където съм ходил до момента, това ми наблюдение получи своето поредно доказателство. С което нито толерирам едните, нито критикувам другите. Само констатирам :-) Това тяхно собственическо и надменно отношение спрямо останалия свят все си мисля, че някак не пасва на идеологията на пътешественик, тръгнал да види света, а не света на всяка цена да види него.

 

Разбира се изключения има както при едните, така и при другите.

 

П.П. Пак според мен, озитата се доближават най-много до представата ми за "пътуващия човек" - толерантни, отзивчиви, любопитни и интирисуващи се от хората и местата, през които минават.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Определено е така за австралийците. При тях околосветско пътешествие след завършването е едва ли не част от задължителните неща, които трябва да направиш. Като кандидатстваш за работа там, местните австралийци ги питат дали са приключили околосветското си пътешествие. Един вид като казармата на времето в България, ако не си карал казарма не те взимат, че означава че в един момент трябва да я изкараш :) Освен това са хипер любопитни са останалия свят, мисля че до някаква степен се дължи на изолираността им.

 

А аз, като прочетох заглавието на тази тема, помислих, че става дума за Основателя

;)

 

Аз, отказвам да твърдя, че правя нещо специално. Просто съм инвестирал малко време в ноухау, иначе като чете между редовете на статията си личи, че човека чете пиратите, flyertalk и подобни, което хиляди хора правят. Конкретно в триковете, има българи които са по в час от нас двамата, но си траят :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз, отказвам да твърдя, че правя нещо специално. Просто съм инвестирал малко време в ноухау...

Ами продължавай все така да правиш "неспециални" неща без голямо усилие  ;)

Връзка към мнение

Твоят основен принос Основателю е в концепцията и съпътстващата я подходящо разработена платформа. Да даваш възможност на членовете да споделят спонтано своите "находки", опит и приключения и проблеми и въпроси, с които се сблъскват - това е разковничето на успеха на Магеланци.

Аз също съм посещавал форума на Вински, Трip Advisor и т.н., но винаги съм оставал с усещането за някаква доминация на нечие мнение и обяснение, към което се добавят коментарите на останалите участници като второстепенни и заглъхващи включвания. В Магеланци нещата ми изглеждат много по-балансирани, а мненията сякаш са с еднаква тежест. Не е дразнещо със сигурност и предразполага към сътрудничество от по-опитни и по-малко опитни пътешественици - и по този начин по-правдоподобни.

Магеланци ми е първия и засега единствен форум, на който съм член.

При личните сайтове с пътеписи положението ми изглежда още по-отвратиелно. Авторитарни по своя характер с нелепата комбинация от възхита от достигната/посетената дестинация и в същото време съпътстващо описание основаващо се на критично принизителен поглед/оценка върху околните и околността, бликащ от дълбините на българския бит и душевност. Купувам от време на време и списания - в повечето случай съжалявам за платените 5 лв. Задоволявам се с търсене на снимки, карти, Google Earth,клипчета - изпускайки коментарите.

Редактирано от Valley
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Твоят основен принос Основателю е в концепцията и съпътстващата я подходящо разработена платформа. Да даваш възможност на членовете да споделят спонтано своите "находки", опит и приключения и проблеми и въпроси, с които се сблъскват - това е разковничето на успеха на Магеланци...

 

... В Магеланци нещата ми изглеждат много по-балансирани, а мненията сякаш са с еднаква тежест. Не е дразнещо със сигурност и предразполага към сътрудничество от по-опитни и по-малко опитни пътешественици - и по този начин по-правдоподобни.

 

Много ми хареса целият пост, но цитирам само това, което ми беше "на върха на пръстите" да напиша още вчера - замислих се, защо ми харесва този сайт (Магеланци). Англо и руско говорящите общности са огромни и колкото и да се развива форума тук, никога няма да достигне такива мащаби (предполагам това не е и заложено в плана). От друга страна малките общности, точно защото са малки са много по-персонални и участниците реагират по-бързо и по-често като голяма част от хората се познават "задочно", някои и на живо.

 

Аз бях много учуден, когато поствах въпрос тук за пръв път и получих 3-4 отговора за 1 час, далеч повече, отколкото на tripadvisor в точната тема за точното място. Информацията, която получих беше изключително вярна, също така и преценена много добре.

 

Та другите сайтове са си други сайтове, този сайт си е този сайт, където даже могат да се коментират други сайтове :) :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

П.П. Пак според мен, озитата се доближават най-много до представата ми за "пътуващия човек" - толерантни, отзивчиви, любопитни и интирисуващи се от хората и местата, през които минават.

Озитата са наистина много приятни пътешественници като цяло, кивитата (Нова Зеландия) също, на мен любимите англо говорящи са ми Южно-Африканците (слагам в кюпа и африканерите), не съм живял или даже още ходил в страната, но съм работил години наред с такива.

Връзка към мнение

Ще си позволя скромно само да отбележа, че руските туристи, които отнасят толкова критика тук, в никакъв случай не са по-зле, или по-лоши, от us американските туристи.

 

Зависи от гледната точка. Да, съгласен съм, че американските организирани групи са не по-малко досадни, но има една съществена разлика. Американците са невъзпитани, изключително шумни и непрекъснато повтарящи думата "cool" за щяло и нещяло. Така е... Но в същото време американците са усмихнати, добре облечени и най-важното не миришат на пот и изглеждат като хора, които често си взимат душ. Това за съжаление не важи за руските групи, там сякаш развитието е застинало от векове... И в единия и в другия случай говорим за общото правило, изключения винаги ще се намерят...

 

Да си стиснем ръцете за испанските групи, ако искаш? Изключително досадни и шумни, да не говорим, че испанките могат да те накарат да се откажеш от плътските удоволствия за много дълго време напред... :lol:

Връзка към мнение

Твоят основен принос Основателю е в концепцията и съпътстващата я подходящо разработена платформа. Да даваш възможност на членовете да споделят спонтано своите "находки", опит и приключения и проблеми и въпроси, с които се сблъскват - това е разковничето на успеха на Магеланци.

Аз също съм посещавал форума на Вински, Трip Advisor и т.н., но винаги съм оставал с усещането за някаква доминация на нечие мнение и обяснение, към което се добавят коментарите на останалите участници като второстепенни и заглъхващи включвания. В Магеланци нещата ми изглеждат много по-балансирани, а мненията сякаш са с еднаква тежест. Не е дразнещо със сигурност и предразполага към сътрудничество от по-опитни и по-малко опитни пътешественици - и по този начин по-правдоподобни.

С тази част от мнението ти съм 100% съгласна

Връзка към мнение

Иначе за групите - най-нелюбими са ми ... българските. Преди време исках да си сменям професията. Беше ми хрумнало да правя туристическа агенция - тогава още нямаше толкова много. И тогава за пръв път отидох на организирана екскурзия. Честно казано организацията на фирмата беше много добра. Екскурзоводът и собственик на агенцията е ерудит. Но това, което не бях пресметнала, бяха българските туристи. Блъсканица, анцузи, мрънкане и пр. Идеята ми за собствен бизнес умря веднага. Може би са се променили нещата, не знам. Но като четох коментарите за китайските организирани туристи - ще се научат хората сигурно. Разликата с българските, обаче, е покупателната им способност. Най-големите магазини в Европа се съобразяват с: руските и китайските (тяхната Нова година) туристи и ... арабските шейхове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зависи от гледната точка. Да, съгласен съм, че американските организирани групи са не по-малко досадни, но има една съществена разлика. Американците са невъзпитани, изключително шумни и непрекъснато повтарящи думата "cool" за щяло и нещяло. Така е... Но в същото време американците са усмихнати, добре облечени и най-важното не миришат на пот и изглеждат като хора, които често си взимат душ. Това за съжаление не важи за руските групи, там сякаш развитието е застинало от векове... И в единия и в другия случай говорим за общото правило, изключения винаги ще се намерят...

 

Да си стиснем ръцете за испанските групи, ако искаш? Изключително досадни и шумни, да не говорим, че испанките могат да те накарат да се откажеш от плътските удоволствия за много дълго време напред... :lol:

 

То зависи и къде. Може би най-много рускоговорящи срещам из южна Франция и предполагам щото денем плажуват не ми миришат на пот. Всяка вечер на променадата е истински парад на красотата ... кой повел жената и щерките , кой любовница , много красавици може би дядо си (поне се надявам ;))

Иначе за хигиенните навици на рускините съм чувал ужасяващи неща от близки живели/живеещи в Русия.

Ще загатна само , че липсата на тоалетна хартия по времето на СССР явно е травмирала цяло едно поколение . Новите руснаци обаче мисля са доста по-различни и тук не става дума за разните мутри-гардероби дето наистина са на всяка крачка ,  а за нормалните млади хора радващи се на света като нас.

 

Относно американците - наистина много общителни , но и прекалено лицемерно любезни. Често общувам с такива и съм възприел техния маниер - всяка десета дума  ми cool и nice ... определено помага.

Всъщност на повечето места ги имат за лигави и надменни , но пък неизменно оставят бакшиш та ги търпят.

Случвало ми се е много пъти хора от персонала и местни да споделят неприязън към тях зад гърба им ... последно в Израел и то на няколко места.

Клишето "тъпи американци" не е български патент ,  а много разпространено мнение по света  , макар да не го споделям в чистия му вид.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За руснаците само да спомена, срещал съм и двата вида. Попадал съм на шумните многбройни групи, но като бях в Санкт Петербург покрай каучсърфинг срещите се запознах с наистина уникални млади хора, без да можеш да ги причислиш към никакви стереотипи. Дори може да се каже, че външните бяхме тези със стереотипите като държахме да пием шотове водка...някой от нас де, аз водка не пия, но се включих за спорта.  На всичките много им се пътуваше, нямаше никаква надменност и имаха доста широк светоглед и кръгозор, но визите за повечето държави им тежат...в това отношение сме късметлии. Но може и от самия град да е, който съвсем не пасва в това, което разбираме като руски стереотип и в тази тема, и в същото време е типично руски. 

 

Иначе мерси за похвалите, точно това е идеята на форума, да даде платформа на максимално много хора да си покажат гледната точка, всеки може да прецени какво най му допада. Дали ще са организираните до последния детайл пътувания на Роже или спонтанните моторджийски истории на forry, колкото по-шарено толкова по-добре. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Дискусията по-горе ми напомня на едно интервю на Камен Донев, по време на което стана дума, че на запад хората били усмихнати, но с неискрената усмивка, докато тук сме си естествено намръщени  ;) .

 

На което Камен Донев отвърна: "Предпочитам да ми се усмихват изкуствено, отколкото да ме псуват искрено".  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Може би най-много рускоговорящи срещам из южна Франция и предполагам щото денем плажуват не ми миришат на пот. Всяка вечер на променадата е истински парад на красотата ... кой повел жената и щерките , кой любовница , много красавици може би дядо си (поне се надявам ;))

Ха-ха, надявай се ! :biggrin:

Връзка към мнение

Mда , но то това не е присъщо само на руснаците.

Няма какво да се лъжем - голяма част от мъжете когато се видят в пари на средна или повече възраст сменят първо колата , после жената ... така се върти света..

 

Както се казва в лафа - светът се движи от трите "П" - ПАРИ , ПУШКИ и още нещо  :biggrin:

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Както се казва в лафа - светът се движи от трите "П" - ПАРИ , ПУШКИ и още нещо  :biggrin:

и  ПИВО , нали ? :biggrin:

(отивам да се разпиша в бирената тема :drinks:  )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Зависи от гледната точка. Да, съгласен съм, че американските организирани групи са не по-малко досадни, но има една съществена разлика. Американците са невъзпитани, изключително шумни и непрекъснато повтарящи думата "cool" за щяло и нещяло. Така е... Но в същото време американците са усмихнати, добре облечени и най-важното не миришат на пот и изглеждат като хора, които често си взимат душ. Това за съжаление не важи за руските групи, там сякаш развитието е застинало от векове... И в единия и в другия случай говорим за общото правило, изключения винаги ще се намерят...

Ами не знам, ама аз сега срещам постоянно руснаци тук (всеки бил в Азия го е потвърждавал многократно, че тук са хиляди), ти не знам за кои години говориш, но сегашните млади руснаци бият по спретнатост и гардероб доста европейци, а за американци да не говорим - с вечната карирана ризка, 3/4 панталони, сандали и бейзболна шапка, от които евентуално само ризката се сменя така по-честичко на 2-3 дена да речем :)
Иначе нямах предвид само организираните групи, ами и индивидуалните американци - то няма случай да влезеш в заведение, хостел, или на пейка на улицата, и ако наоколо има американец да не чуеш колко голяма работа е той, и как света е в краката му едва ли не. Като оня ден (на cck му го разправях даже) - един младичък към 20 и нещо янки на висок глас обясняваше, ама така, че да го чуят хората от всички маси (и да му се възхитят, естествено), видимо опиянен от собственото си его, че обикалял света вече цели 10 месеца, видиш ли ти, а предния ден случайно чух как австралийска двойка скромно беше споделила, че са на път само от 17 месеца, но далеч не колкото техните познати, които от вече 2 години не са се връщали у дома ;)
Та за такива неща говорех. Иначе за руснаците от старата школа кой не е чувал, то и легенди има за тях, но не конкретизирах само техния сучай.

 

 

Да си стиснем ръцете за испанските групи, ако искаш? Изключително досадни и шумни, да не говорим, че испанките могат да те накарат да се откажеш от плътските удоволствия за много дълго време напред... :lol:

Досадни и шумни, спор няма - особено група от испанки на средна възраст...директно оглушаваш! :D
Но и тук - съвременни испански младежи на обиколка - е просто няма такива веселяци, и искрено усмихнати хора. И как постоянно и за всичко питат (не като американците, които знаят всичко, че даже съм бил свидетел как се опитват някои да учат местни на тяхната история и бит - точно в Испания беше).
То това направо като виц звучи - американец да учи европеец на история.  :lol:
Редактирано от wilks
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.