Прескочи до съдържание

Кафе и кафеджии?


Alexander

Препоръчани мнения

преди 40 минути , домосед каза:

Какво им е на Chucky's ? Точно определен клон ли визираш?

Аз знам само едно кафене-магазин на успоредната на Витошка.

и сега пия там когато съм по центъра, но не винаги е много добре кафето, а имат претенции за максимално качество, даже в някаква класация бяха в топ 50 в света или нещо от сорта.

Връзка към мнение

От много време не бях правил двойно кафе, в случаят с 19гр кафе и пълна чаша вода. Използвано  е бразилското кафе от Комета, което на ниска температура започна да става доста добре и на вкус.

 

IMG_0821.thumb.JPG.f04db4aef546adb57ff4b064b0955cee.JPGIMG_0823.thumb.JPG.142628b4a870d05b4fbf3b55eafefb5c.JPG

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Днес Дъбов има тайна оферта - намеление от  20% и безплатна пратка за Бразилия  кафе на месеца за разфасовка от 1 кг, излиза 51лв/кг, което за бутиково хубаво кафе е отлична цена.

 Аз взех и ще го деля с приятел.

кодът е RB60

 

 

E9089921-A23E-4815-B567-2A54A8E491B5.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Гватемалата на Комета - Своге също излезе доста добра, но не е евтина. Ако се вземе с 10 или 15% намаление си струва отвсякъде. Днес я отворих, супер е.

AE70D8B7-5F78-4B0E-AEAA-5A6DEBD101EE.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бях писал назад за румънците от баршейкър, днес са пуснали страхотна оферта за България, копирам я от кафе форума, където членувам. Аз лично писах да ми изпратят линк за плащане за 3 месеца, идва по 48лв на месец за 800 до 1кг понеже различните фирми предлагат различни пакети. Хем няма да търся и да поръчвам през 2-3 седмици, а качеството ще е на ниво и ще ми идват изненади като вкусове. 

 

Guys!
We are starting our own international coffee subscription ( 3-6-12 months ).
The price is promotional, and valid only 2 more days and only for the romanian market, but if you are interested down below will find the "Bulgarian" version of it:
----
So this would be your version, the promotional price is available only untill 30 may 2020.
Month nr / Special price in Ron/lev

3month / 359Ron - 145.55 Levs
6month / 718Ron - 291 Levs
12month / 1436Ron - 582.18 Levs

Important: this is the final price, so you cant deduct 10%, or add any other discount for this product type! ( so please dont use your coupon for this product, it will not count! )

The standard price will be 40% higher after 1st of June 2020.

What you will got for this price:
- In every 2 weeks 2 bags of coffee ( 200/250g depeding on the roaster ) - so monthly you will get in 4 bags, of total between 800-1000g of fresly roasted coffee.
- Roasting type: mainly for espresso
- Coffee type: 100% arabica, mainly single origins ( whole beans )
- Roasters: we aim to work only with the best roasters from Europe, but if we will have enough subscribers you will find freshly roasted coffee from USA or ASIA as well.
- The shipping will be free! So you will need to pay only once the subscription fee, and than all the shippings well be free!
- Courier: DPD/Speedy
- If you subscribe and if you have a company, we can issue a VAT free invoice as well.
- Shipping time: in every month the first shipping will be around 15th, and then in the second around last day ( 30th) of the current month.

More informations here:
https://translate.google.ro/translate?sl=ro&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fbarshaker.ro%2FC-Coffee%2FAbonamente-De-Cafea

Please let me know if you have any questions.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой може ли да ми предложи кафе за джезве? С изненада открих оня ден в магазина, че освен Нова Бразилия, всички останали марки са за еспресо, американско кафе или кубинска кафеварка (картинките на опаковката гледах). Стори ми се странно толкова да няма.

Връзка към мнение
1 hour ago, bobole4e said:

Някой може ли да ми предложи кафе за джезве? С изненада открих оня ден в магазина, че освен Нова Бразилия, всички останали марки са за еспресо, американско кафе или кубинска кафеварка (картинките на опаковката гледах). Стори ми се странно толкова да няма.

Има едни кафяви метални кръгли кутии турско кафе, които се предлагат в Технополис. Не се сещам да съм ги виждала на друго място. Линка е само за илюстрация: https://cafemag.bg/ground-coffee/mehmet-efendi-ground-250gr. Може предполагам и на друго място да се намери, но това му е цената.

3 minutes ago, MayaS said:

Има едни кафяви метални кръгли кутии турско кафе, които се предлагат в Технополис. Не се сещам да съм ги виждала на друго място. Линка е само за илюстрация: https://cafemag.bg/ground-coffee/mehmet-efendi-ground-250gr. Може предполагам и на друго място да се намери, но това му е цената.

Разтърсих се и то си имало и сайт и къде може да се купи:  http://www.mehmetefendi.bg/bg/article/25-33/where-to-buy.html

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, bobole4e каза:

Някой може ли да ми предложи кафе за джезве? С изненада открих оня ден в магазина, че освен Нова Бразилия, всички останали марки са за еспресо, американско кафе или кубинска кафеварка (картинките на опаковката гледах). Стори ми се странно толкова да няма.

Няма кафе за турско, има мелене за турско.

Да, някои кафета са по-подходящи вкусово за един или друг тип кафе, но това какво пише на етикета няма никакво значение, освен едрината на смилане.

Най-добре е да пробваш различни марки и да си харесаш.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Това кафе съм го пробвала и наистина е много добро затова го препоръчвам, а и е смляно като за джезве. Иначе @Alexander е прав за смилането и вкусовете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Комета - Своге имат 3 дни намаление от 30% за Коста Рика- Лас Лахас, Гватемала-Чипресалес и Кения-Нгугуини, при минимална пръчка от 50лв

Второто и третото кафе са доста добри.

 

Код-  MAY30

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

МНого трудно откривам свястно кафе у нас по кафенета. Нямам претенции на разбирач, но ценя хубавото кафе. Излишно е да казвам, че в Италия обожавам кафето откъдето и да го вземеш.

Много приятно бях изненадана преди две години от кафето в Лисабон. 

Иначе вкъщи нямам машина за еспресо. Правя си на т.нар.кубинки. Сега купувам Лаваца Оро.

В Капитал Форт, където работя в едното заведение предлагат на Дъбов. Първият път, като си взех - супер. След време пак си купувам - ми не беше същото. Нещо развалено ми се стори.

В Сф засега знам само едно място, на което ми харесва кафето. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кафето на Дъбов предлагано в заведенията не е нищо особено и няма нищо общо с другите му кафета.

 

Иначе в Португалия имат добро кафе, за мен са след Италия, но не са известни.

И аз едно време се радвах много  на всяко кафе в Италия и Поругалия, но от 1-2 години вече не ми харесват изобщо в нормалните им кафенета, барове и пр...просто не е много хубаво когато човек стане  много претенциозен.

 

В момента само в разни специализирани кафета-пекарни ми харесват както в България, така и в чужбина, но те са единици навсякъде по света. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Румънците, за които стана въпрос по-нагоре ме изненадаха много. В петък изпратиха първите кафета и във вторник бяха в нас. Печени са на 10 май, днес отворих едното и ме срази. Не бях пил от доста време нещо подобно. Подобен вид кафе сорт Геиша е доста скъпо при Дъбов.

 

 IMG_0846.jpg.8a8025ec89b64fbb44bf20bcb10e0f6e.jpgIMG_0845.jpg.8c9725d4b0db825dbf3e9e9faf82051e.jpgIMG_0848.jpg.48b622ab7a59e1da8298d18334673baa.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ууууууу, да ти завиди човек. Изглежда страхотно. А кое кафе поръча точно или каквото ти пратят. Да взема да си поръчам и аз.

Връзка към мнение
преди 1 минута , MayaS каза:

Ууууууу, да ти завиди човек. Изглежда страхотно. А кое кафе поръча точно или каквото ти пратят. Да взема да си поръчам и аз.

Офертата беше за 2 дни с 40% намаление, пуснал съм я назад. В момента няма опция за абонамент. Да, пращат по тяхна преценка общо 4 пакета на месец, 2 през 2 седмици,  за да е прясно изпечено. Работят само с добри кафета от европейски пекарни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 21.05.2020 г. в 14:40, MayaS каза:

Ууууууу, да ти завиди човек. Изглежда страхотно. А кое кафе поръча точно или каквото ти пратят. Да взема да си поръчам и аз.

Излъгал съм те, офертата е валидна до 30 май.

 

Ако те интересува, трябва да се регистрираш във форума и да им пишеш.

 

https://coffeeforums.bg/viewtopic.php?p=8893#p8893

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
9 hours ago, Alexander said:

Излъгал съм те, офертата е валидна до 30 май.

 

Ако те интересува, трябва да се регистрираш във форума и да им пишеш.

 

https://coffeeforums.bg/viewtopic.php?p=8893#p8893

Благодаря! Мисля да се въползвам.

Връзка към мнение

Днес пробвах и второто кафе също от румънска пекарна. Нямам забележки, много е хуабво.

Казаха, че следващите 2 пакета ще са от някаква европейска пекарна, а след това от наша -вероятно Дъбов.

 

Писах им да ми изпратят линк за плащане за още 3 месеца, ще пратят до ден-два, спазват си промоцията до края на месеца.

 С Револют се спестява 1лв от обявената сума.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако някой иска да си купи страхотна кубинска кафеварка от стомана (а не боклук от алумин) за мизерната цена от 30лв,

на 28 Май 2020 започва промо в метро.

Марка Magefesa испанска https://www.amazon.es/MAGEFESA-CAFETERA-ACERO-INOX-GENOVA/dp/B01MXDTS31 

Имам 2 купени на миналата промоция мога да кажа че са супер красиви и кафето става супер,

никаква разлика като качество с кафето от Bialetti Venus която имах преди, само че цената е наполовина.

 

Само за инфо: имам и кафемашина Delonghi EC221, сега пия повече кафе от нея, 

Повече ми харесва кафето от кафемашината НО вкуса от кафеварката е различен и също хубав и си го правя за разнообразие понякога.

 

 

image.png.99ac46fc6eee1ab8a4b83cc36bb13ee6.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 25.05.2020 г. в 11:06, jujo_si каза:

Ако някой иска да си купи страхотна кубинска кафеварка от стомана (а не боклук от алумин) за мизерната цена от 30лв,

на 28 Май 2020 започва промо в метро.

👍

Връзка към мнение

Днес се сдобих с нещо, за което си мечтаех от доста време. От години имам проблем със сутрешното кафе когато пътувам, защото преди да си изпия ритуално кафето не мога да правя нищо. Досега си правех кафе на джезве с бързовар, но това не е моето кафе. Кафето става много добро. Та ето снимка на преносимата еспресо машина:

 

IMG_20200529_145519.jpg.ea9665c394a41d9d1ed5edc129394aae.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
32 minutes ago, MayaS said:

Днес се сдобих с нещо, за което си мечтаех от доста време. От години имам проблем със сутрешното кафе когато пътувам, защото преди да си изпия ритуално кафето не мога да правя нищо. Досега си правех кафе на джезве с бързовар, но това не е моето кафе. Кафето става много добро. Та ето снимка на преносимата еспресо машина:

 

IMG_20200529_145519.jpg.ea9665c394a41d9d1ed5edc129394aae.jpg

Аз също го ползвам понякога,спестява доста пари в хотели.Пуристите ще възразят че не вдига налягане като истинска еспресо машина и прави нещо средно между еспресо и мока,но ако си нейде в затънтен хотел обикновено избора е между това или прескъпо нескафе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, wasserman said:

Аз също го ползвам понякога,спестява доста пари в хотели.Пуристите ще възразят че не вдига налягане като истинска еспресо машина и прави нещо средно между еспресо и мока,но ако си нейде в затънтен хотел обикновено избора е между това или прескъпо нескафе.

Въпроса не е в цената на кафето а в качеството му. В повечето случаи сервират кофти кафе, а аз на таз тема съм чуствителна. Така мога да си пия от моите предпочитани кафета. А освен това имаш кафе дори и на места където няма от къде да си купиш кафе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз обичам кафе, занимавам се с машини, кафета и пр,  но в същото време, ако не ме кефи или няма мога да не пия с дни-седмица без да ми пречи, нито да ми е кофти. Просто предпочитам да не пия нищо, отколкото нещо лошо, тип шварц или нещо което не ми харесва, нито ще тръгна да обикалям да търся къде има, да си нося от нас и др. 

 

Дойде следващата пратка от румънците, не съм я пробвал. Кафетата са от унгарски пекарни,  поне на вид изглеждат много готини, печени са преди 8-10 дни. Този път дойдоха още по-бързо, изпратени в петък, вчера бяха в нас.

 

 

 

 

16CBDDD8-F08B-4583-9226-9EFC6EC70C07.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.