Прескочи до съдържание

Кафе и кафеджии?


Alexander

Препоръчани мнения

Тези румънци и целя абонамент, ще излязат откритието на годината поне.

С този абонамент не можем да покрием цените на кафетата, които изпраща дори на 50%, в някои случаи  дори 25% от цените. Явно прави много силна - агресивна реклама и е готов на големи загуби.

Геишата която изпрати по всички магазини струва минимум от 60лв за 250гр. 

Следващата пратка беше по-нормална, но пак много добра, просто със стандартни вкусове.

Сега чакаме третата в понеделник и отново едното кафе е от румънска пекарна, която е шампион в Румъния и вице шампион в света за 2019 година!

 

MABÓ Coffee Roasters is the home of Bogdan Georgescu, the 2019 World Coffee Roasting Vice-Champion and Romania Roasting Champion

 

Quality first and nothing else!

 

Само единият пакет, който ще получим в понеделник, ако се купи от пекарната струва 25лв/200гр без пратката, а ние за 25лв ще поличим 2х250 грама и безплатна пратка или пак я стигнем 50%, я не.

 

Няколко човека ме питаха за абонамента, но не знам дали някой се абонира, поне не е писал отзиви.

 

 

Аз съм намерил още едно място за пазарене, ама сега нямам смисъл, като свърши периода ще пиша и може желаещи да се включат в обща поръчка. Интересното е, че може всеки да си избира всяко кафе по  три степени на печене по скалата на Agtron SCAA. 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Пекарната Комета Своге ми изпратиха код за -30% за всички кафета.
https://kometa.coffee/кафе/

 

Скъпите им кафета са доста добри и с това намаление си струват.

Кодът ще важи между 20 и 25 юли.

 

SUMMER30

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 24.05.2020 г. в 13:40, Alexander каза:

Излъгал съм те, офертата е валидна до 30 май.

 

Ако те интересува, трябва да се регистрираш във форума и да им пишеш.

 

https://coffeeforums.bg/viewtopic.php?p=8893#p8893

Отново пуснаха намаление, има варианти за абонамент за 3, 6 и 12 месеца. Аз ще плащам за още 3 месеца или ще имам за още 6 напред. Страшно доволен съм. 1 пакет излиза 14-15лв и пращат два пъти в месеца по два или за всяка седмица ново кафе. Следващите ще са от Испания и Холандия

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ако сравняваме най-евтината истинска еспресо машина Delonghi  EC221 за около 100-150лв (на промо)

http://101coffeemachines.info/delonghi/bar32/

И скъпа машина за 1500-2000лв например Delonghi Dinamica Plus

 

Може ли да кажем че ако правим просто еспресо и смляното кафе което двете ползват е едно и също, кафето ще стане абсолютно еднакво?


Тоест дали предимството на скъпата машина е че е 

-пълен автомат

-мели кафето преди да го направи 

-може да прави много други страхотни напитки освен еспресо

 

Но за просто еспресо и с евтината машина може да се направи много добро ако кафето е хубаво и прясно

 

Дали е така?  

Връзка към мнение

С нормална кафе машина като цитираната може да се направи най-малко същото като качество еспресо или дори по-хубаво спрямо  всеки един автомат-това е пределно ясно и няма значение марки и какви  реклами  са изписани по кутията на машината.

Автомата е добре за хора, които не искат да се занимава с нищо и да натиснат само едно копче, както и за разни млечни, ако има такива екстри.

От друга страна е доста по-скъп, по-претенциозен, има склонност да се запушва, много по-чести ремонти и т.н.

 

Автомата мели кафе преди правенето, но ако се пие по 1 кафе на пускане, винаги се пие кафе от предното мелене, никога не остава на нула. Дори второто кафе пак не е с изцяло прясно смляно кафе.

 

За 1500-2000лв може да се вземе някоя Lelit с мелачка има и комбинирани варианти като LELIT KATE  PL82T (тази е под 1800лв) или LELIT ANITA PL042TEMD (тази е под 1500лв), като и двете  имат дори ПИД контрол на температура което е една от най-добрите екстри за кафе машини.

Която и да е от тях или друга подобна  няма да има абсолютно нищо общо с всеки един автомат, но зависи кой какво търси.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес е последен ден на намаление за абонамент на кафе, (пуснаха за черния петък), за който съм писал няколко пъти по-назад.
Малко по-скъп е вече, 60лв на месец излиза за 4 пакета в месеца изпратени на два пъти по 2 броя.

Въпреки това пак е много изгодно защото всичко кафета са доста по-скъпи дори без транспорт до Бг.

 

9DBC0401-371C-476A-9B66-CB10BC86C530.thumb.jpeg.5b6e3914a45539c4f06dad11848480e4.jpeg

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам код за безплатна доставка от Дъбов, няма да мога да го ползвам, ако някой иска мога да му го дам. Важи за доставка до 31.12.2020

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъкмо ходих до Дъбов за един пакет, уж на промоция, а на живо не бил, не знаят защо така.. та си взех друг.

Ако знаех малко по-рано, щях да си го поръчам с този код.

Връзка към мнение
6 minutes ago, Alexander said:

Тъкмо ходих до Дъбов за един пакет, уж на промоция, а на живо не бил, не знаят защо така.. та си взех друг.

Ако знаех малко по-рано, щях да си го поръчам с този код.

Тюх, язък. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Препоръчвам всичко, което предлагат в ANDROMEDA COFFEE TEA в Сандански. Собственикът Марио се справя повече от добре, дори и с предлагане само за вкъщи...  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Alexander каза:

Макар и рядко попадам на доста хубави италиянски  пекарни. Днес беше такъв ден.

 

724D2A2D-47DA-491D-AD06-28DE84C09A45.thumb.jpeg.98b3202d1b5f67d78450e46e6ad66cd4.jpeg

Сподели повече информация,моля.

Толкова добре изглежда!

Връзка към мнение
преди 1 час, mamaivy каза:

Сподели повече информация,моля.

Толкова добре изглежда!

От италианска пекарна е, такива кафета не се предлагат по нормалните магазини, нито в чужбина, нито у нас.

Писах много пъти за абонамента с румънците назад, те ми го изпратиха последния път.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Прочетох темата и разбрах, защо автоматите не са подходящи за истинските ценители. Само че вкъщи май ценим повече времето и удобството пред върховния вкус на кафето 🙂 Досега караме с машина с капсули и като цяло бива, на жена ми си и харесват кафетата, а аз чат-пат удрям по някое капучино, еспресо въобще не пия. Само че с работата от вкъщи почнахме да произвеждаме по едно 5-6 празни капсули на ден, което идните няколко месеца сигурно би изплатило поне половината кафе автомат, а за количеството нерециклируем боклук да не говорим. 

 

Съвсем в началото на намеренията сме, дори не съм сигурен че ги имаме, но все пак - какво различава автомат от 2000лв спрямо такъв от 500 или още по-евтин? Някакви груби препоръки за машина, която освен кафе може да кипва мляко и т.н. неща?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поразгледах как е положението сега и питах някои хора, няма нищо ново като марки и развитие и започвам да пише.

Ако търсиш машина, която да ти прави сама млечни-капучино, макиато и пр, то такива няма под 1000лв или поне не съм виждал.

Общо взето автоматите са обикновени за еспресо и най-много с чучур за ръчно разпенване и вече пълни автомати, оттам варира и сериозно цената, като колкото повече млечни може да прави, по-скъп става, има някои правят капуично, лате, макиато,  мляко с пяна и т.н. Като изпълнение повечето машини вътре няма особена разлика.

По мое мнение, трябва да гледаш за една от тези марки Саеко, Делонги и Юра-Jura или както се произнася.

Първите две са класики, като уж Саекото се ремонтирала по-лесно. Говорим за нови машини, но трябва да знаеш, че този ден ще дойде, дори да  тръгнеш да си го правиш сам. Вътре има много части и няма как да не стигне до ремонт, макар да имаш гаранция, просто трябва да си подготвен.

 Делонгито е почти идентично, като цени и това което вади като напитки.

 

Юрата е по-различна, особено в по-скъпите серии, там има по-различно изпълнение на някои елементи-възли вътре, които подобряват качеството на напитките, но и са по-скъпи. Друг минус е, че тази марка у нас е по-слабо разпространена, много по-трудно се намират части и още по-малко хора ги поправят.

 

Зависи колко екстри искаш да имаш-а това са броя млечни, според бюджета ти и вече лични предпочитания разгледай какво предлагат изброените марки за да добиеш представа.

Най-грубо виж тези модели правещи млечни напитки  SAECO SM5473/10, Delonghi ECAM ELLETA 44.660 B-има много млечни, JURA D6-прави капучино  и по-скъпата с много млечни екстри JURA ENA 8.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси, добър начален старт. Сякаш отвъд разпенване на мляко и евентуално капучино, ама то и апетитът идва с яденето и не е зле да се подсигуриш да има накъде да растеш 🙂 При толкова пари ми се иска сякаш инвестицията да е еднократна за много дълъг период от време, а това за развалянето ме притеснява. Ще го мислим. 

Връзка към мнение

Жоро, не съм спец, но мога да ти споделя моя челен опит с автомат - сега, не беше от споменатите марки, но беше немски, нов, с много екстри и на стойност 1000 лева. За година и 10 месеца се развали поне 5 пъти, ходи на сто ремонта, непрекъснато правеше проблеми, последния път се наложи да го връщам 3 пъти за ремонт, защото не можеха да го направят, и въпреки 3 годишната гаранция, накрая го зарязах. Ей така си седи, хиляда левов боклук. Брат ми преди мен си беше купил Саеко, те пият по рядко от мен кафе, и неговата се развали 4 пъти и на 3 година спряха да я ползват. Аз след това си купих за капсули, но сметката показва, че кафето излиза скъпо. Та сега си купих едно делонги за нормално еспресо и си се кефя. След 2 години ще си го хвърля. Ако бих си купила автомат, би бил само за кафе и без електроники, защото на мен те ми правиха проблемите. Но ти пък си искаш капупино. Иначе моята машина не разпенваше мляко, а си имаше някаква специална чаша-приставка, която се свързва с машината и правеше макиатото, но е най най най идиотската ми покупка евър. Нова - като спечеля от тотото...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Георги каза:

Мерси, добър начален старт. Сякаш отвъд разпенване на мляко и евентуално капучино, ама то и апетитът идва с яденето и не е зле да се подсигуриш да има накъде да растеш 🙂 При толкова пари ми се иска сякаш инвестицията да е еднократна за много дълъг период от време, а това за развалянето ме притеснява. Ще го мислим. 

От една година имаме автомат на Philips. Преди това сме имали други два. Този прави страхотно капучино и хубаво еспресо. За мен е идеален вариант - можеш да дозираш интензитета и дължината на кафето.

 https://www.philips.bg/c-p/EP3246_70/series-3200-fully-automatic-espresso-machines мисля, че това е модела, миналата година струваше около 900лв, тази трябва да е по- евтин. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И моите две стотинки по темата. Имам от евтините делонги, имам я от 7-8 години, не се е разваляла досега. Напоследък само цедката с крема диска почна да ми прави проблем и трябва да си взема нова, но доколкото разбрах е около 20лв новата.

Истинските ценители за които приготвянето на кафе е религия да спрат да четат по-нататък :rofl:

Та ако не си особено придирчив към кафето. Вземи си една такава машина само за еспресо и една кана за разпенване, мисля, че има около стотина лева.

Правиш си еспресо докато каната ти разпенва и затопля мялкото, изсипваш ги на едно място и си готов 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По тази логика и нов автомобил не трябва да си купуваш, а си купи. Просто идеята е, че тези машини са сложни, с много части, точно както новите коли и просто е добре  да  знаеш, че няма да ги оправи кварталния майстор за 10-20лв, както би било с някоя обикновена машинка.

 

Според мен, ако пиете по 5-6 напитки на ден ще минат години докато се наложи да се прави нещо, а и имаш гаранция няколко години, за това и според мен е по-удачен избор Делонги или Саеко, заради сервизната мрежа и ремонтно пригодността им.

 

Автоматите са взискателни към кафето, ако уцелите кафе по вкус и не сменяте много настройките на мелене и не се налага да мели много фино, ще карате много време без проблеми.

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих обърнала внимание и на почистването след това. Незнам как е при автоматите частта с млякото, но при обикновените машини с опция за пяна и подгряване, дюзата трябва веднага след ползването да се почисти иначе млякото засъхва, може и да се запуши и после е още по-тегаво. Изключително досадно за мен. Това е една от причините да го ползвам много рядко, въпреки че пия само кафе с мляко-затоплям млякото в микровълновата и отгоре сипвам еспресото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Георги, от няколко места ми казаха много добри неща за този автомат на Gaggia, това е сериозна марка, но повече прави стандартни машини и мелачки.

 

Има много екстри, много млечни и автоматично почистване на млечната част, каквато имат по-скъпите машини.

Не знам как ти е като цена, но я пускам да погледнеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Alexander каза:

@Георги, от няколко места ми казаха много добри неща за този автомат на Gaggia, това е сериозна марка, но повече прави стандартни машини и мелачки.

 

Има много екстри, много млечни и автоматично почистване на млечната част, каквато имат по-скъпите машини.

Не знам как ти е като цена, но я пускам да погледнеш.

Мерси, цената със сигурност не е лесна за преглъщане с оглед на нашата консумация, но съвсем по лаишки при цени между 500 и 2000лв в масовия случай, златната среда очаквах да е...по средата 🙂 Хубаво е, че имат българско представителство, ако все пак се наложат ремонти. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Последното зареждане от различни пекарни в Европа.

Най в дясно е от вицешампиона в света  за 2019год.7535E6CF-F483-440B-8CA2-F04E62B45C40.jpeg.b9280727e202a1dc41177ecfe06eaa89.jpeg

 

6009C8BB-E97B-4C13-90C9-1B3B851CD65C.jpeg.706ace657b29bb3d8ee77acf973ae7fa.jpeg

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.