Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Не съвсем, но около...

Нека приемем , че към 01/08 имаш изхарчени 620 лв.
И посещаваш  салона на 08/08 без проблем.
Нека  приемем, че на 20/08 отново искаш да посетиш такъв салон.
Това ще ти бъде позволено само ако в периода 20/05 - 20/08 имаш 500 или повече лева изхарчени през картата.

Това е "моят прочит", както е модерно да се казва, 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не съвсем, но около...

 

Нека приемем , че към 01/08 имаш изхарчени 620 лв.

И посещаваш салона на 08/08 без проблем.

Нека приемем, че на 20/08 отново искаш да посетиш такъв салон.

Това ще ти бъде позволено само ако в периода 20/05 - 20/08 имаш 500 или повече лева изхарчени през картата.

 

Това е "моят прочит", както е модерно да се казва,

Според твоя прочит може да посещаваш колкото салона искаш по правилото за 500 лева и 90 дни назад ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен не ми харесва, но мисля че е коректно:
За всяко посещение условието е еднакво : за 90 дни назад натрупаният кредит да е поне 500 лв.
пп...бих се радвал да не съм прав

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
 

Нещо много ограничително звучи.
Значи пътуваш насам натам и се ограничаваш само с едно посещение ако е наистина такова тълкуванието..

 

Защо да се ограничаваш само с едно посещение? Ако имаш 500 лв. оборот за 3-те предходни месеца, то винаги посещението ти е безплатно. Независимо колко пъти ползваш салони, ако ще и всеки ден да е.
 

И на мен не ми харесва, но мисля че е коректно:
За всяко посещение условието е еднакво : за 90 дни назад натрупаният кредит да е поне 500 лв.
пп...бих се радвал да не съм прав

 

Да, точно така е...

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-сигурно е, ако през 90 дни еднократно плащаш по 500(+) лева. Няма да ти се налага за смяташ кой ден колко ти „идват“ или „отпадат“, просто трябва да помниш датата на последното плащане.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е точно това питах.

Дали условието се разбира 500 лв. за последните 90 дни , или трябват поне 500 лева и между всеки два салона.

Един вид да не би с посещение на първия да си си изчерпал привилегията :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Е точно това питах.

Дали условието се разбира 500 лв. за последните 90 дни , или трябват поне 500 лева и между всеки два салона.

Един вид да не би с посещение на първия да си си изчерпал привилегията :)

 

Принципно няма логика, макар че в чест на истината условията са малко двусмислени написани, тъй като се говори за "салон" в единствено число.

 

Ако ти се занимава дрънни утре един телефон на Diners за да сме 100% сигурни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съвсем нормално е да ползвате колкото салона искате, ако в рамките на предишни 90 дни имате 500лв.
Проверете другите държави Diners какви изисквания имат за салоните - ще се учудите :) В бг сме си добре, поне на този етап.

Връзка към мнение

Попрочетох и аз:)
Направиха ми впечтление няколко доста смешни довода на Острова, с които искат да обяснят на клиентите, че при всички случаи ще трябва да си платят посещението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И през ден да ходите, щом има оборот няма проблем. Тествано - 3 посещения за 8 дни - мито дума в извлечението  :P

 

Аз нищо двусмислено не виждам - човек няма как да е в повечето от един салон едновременно

Редактирано от adreno
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

И през ден да ходите, щом има оборот няма проблем. Тествано - 3 посещения за 8 дни - мито дума в извлечението  :P

 

Само за протокола - отчетите от чуждестранните салони пристигат в Дайнърс България с няколкомесечно закъснение. Та не бързай да се радваш още  :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Говорих с Diners и казаха , че мога да ползвам безплатно колкото пъти искам салоните стига да е спазено условието за оборот 500 лева в тези 90 дни назад.

За нови клиенти - също може да ползват без ограничение салоните без изискване за оборот в първите 90 дни от издаване на картата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз да потвърдя - два салона ползвах - в Краков и Варшава. Минават картата през машината, подписвам се и никакъв проблем. Доста по-добре, отколкото да бъхташ 20-30 полета чрез дадена авиогрупа, за да стигнеш до това ниво на безплатно обслужване.

Проблем на отиване през Мюнхен беше, че най-близкият салон беше в съседния терминал.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой вадил ли е втора пластика към сметка? Целта ми е да влизаме двама в салоните, и да имаме по два патрона на тримесечие в edreams. С едни и същи 500 лв оборот на сметката. Такава ли е схемата?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Някой вадил ли е втора пластика към сметка? Целта ми е да влизаме двама в салоните, и да имаме по два патрона на тримесечие в edreams. С едни и същи 500 лв оборот на сметката. Такава ли е схемата?

 

И аз исках да изхитрея по този начин, но за съжаление всяка пластика трябва поотделно да е направила по 500 лв. оборот към сметката за да се класира за безплатен салон. Информацията е директно от Diners.

 

Относно ограничението в edreams - не забравяй, че системата им е настроена да проверява не само номера на картата, но и името на пътника. Тоест, дори и с друга карта на чуждо име пак няма да можеш да си купиш билет за себе си, освен ако не са минали 3 месеца.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Току-що и жена ми си взе нейната Diners точно поради тези причини,но от нейната сметка.Иначе не виждам проблем с този оборот за три месеца,горивото на колите ми е повече и зареждам само с КК.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И аз исках да изхитрея по този начин, но за съжаление всяка пластика трябва поотделно да е направила по 500 лв. оборот към сметката за да се класира за безплатен салон. Информацията е директно от Diners.

 

Относно ограничението в edreams - не забравяй, че системата им е настроена да проверява не само номера на картата, но и името на пътника. Тоест, дори и с друга карта на чуждо име пак няма да можеш да си купиш билет за себе си, освен ако не са минали 3 месеца.

 

Българите сме с по 3 имена  ;)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев

Българите сме с по 3 имена  ;)

 

Хитрец! Дори не ми беше хрумвало досега :)

 

Само дето мен и това не ме огрява, тъй като презимето и фамилията са ми еднакви  :lol:

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Обаче не спирам да се кефя какви велики комбинатори сте! :biggrin:
Остап Бендер само може да ви диша праха. :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз се възползвах от тази опция. Не съм сигурен дали ще дадат още 1% (по скоро не), но със сигурност по този начин си удължих безплатно с 1 месец периода за плащане, т.е. ще си платя задълженията с 1 месец бонус.

Би ли пояснил произхода на това удължаване?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Би ли пояснил произхода на това удължаване?

 

Идеята е, че през epay безплатно си погасяваш пълното задължение към Diners най-късно до 15-то число, като плащаш чрез друга кредитна карта. Така дефакто Diners задължението ти се прехвърля към другата карта, която на свой ред трябва да се погаси до 5-то число на следващия месец (5-то число, ако е карта на ПИБ, за другите банки не знам какви са сроковете).

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.