Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Докладавам , не се трупа  кеш бек във Визата за трансакциите по прехвърляне на средства от Виза към Дайнерс  ;)

От ПИБ си го написали:

 

Услугата "Захранване на микросметка" (наименованието е примерно) от револвираща кредитна карта на портали като www.ePay.bg, www.eBg.bg и www.moneybookers.com (изброяването не е изчерпателно), при които се извършват трансакции на прехвърляне на средства (включително прехвърляне на средства на банкомат), както и всички сайтове за залагания, и трансакции, с които се прехвърлят средства, без трансакциите да се обработват като покупка на стока или услуга при търговец, не натрупват бонус точкив програма CashBack.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Голяма греда с тези кредитни карти в Западна Европа.Не знам поради каква причина,но Diners-са почти никъде не го искат.Само като я извадя и "Sorry,Diners no.".На доста места и в Швейцария и в Австрия си измислят някакви минимални лимити за плащане с КК-10 евро,20 евро.

Преди месец за два дена в Сърбия плащах 100% с КК,динари изобщо не видях даже как изглеждат.Сега като тръгвах се чудих дали да вземам кеш или не,добре че взех.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Скъпа им е на търговците затова.

Аз ако не беше за полетите и салоните по летищата никога не бих си извадил Diners.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

То е очевидно - тази карта е профилирана и предназначена за често пътуващи хора. И определено не става за основна карта, но това не й е идеята. Иначе е въпрос на елементарна сметка - аз за 2 месеца ползвах 7 пъти безплатен достъп до бизнес салони и само от това вече си избих таксите за поне 5 години напред. А до края на годината ми се очертават още 10-ина салона най-малко. Като добавим и отстъпките за билети, които се появяват понякога, и работата съвсем заспива.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Георги Матеев

Така казано сметката не е точна. АКо нямаше дайнърс щеше ли да ползваш 17 пъти бизнес салон тази година?

 

Не, но щях да съм похарчил грубо 350 евро за храна, която преди да извадя Diners си купувах от летищата. Така че сметката е много точна.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет магеланци

 

Тези форуми буквално ми 'отвориха очите" ,за което едно голямо БЛАГОДАРЯ.

 

Един въпрос относно Diners.Как се удържа месечната такса,автоматично ти се приспада от сметката или е във форма на кредит, и трябва да се погаси в рамките на гратисният период?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо не разбирам каква е разликата между двете, просто ти се появява като разход и влиза в общата сума за погасяване. 

С Дайнърс нямаш собствена текуща сметка, дължимото се превежда по сметка на Дайнърс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А някой пробвал ли е салоните на Al Maktoum International Airport - Dubai, United Arab Emirates? 

Ами реално има само един салон - Marhaba Lounge. 2 часа престой позволен. Гости се плащат от първия :) Има хубав нет, топла храна по поръчка от 3-4 варианта, бих дал 5/10 като цяло заради 2-та часа(вместо 4). Не може да се равни въобще с примерно Dubai International Hotel First Class Lounge на DXB.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет магеланци

 

Тези форуми буквално ми 'отвориха очите" ,за което едно голямо БЛАГОДАРЯ.

 

Един въпрос относно Diners.Как се удържа месечната такса,автоматично ти се приспада от сметката или е във форма на кредит, и трябва да се погаси в рамките на гратисният период?

Автоматично ти си приспада от сметката (партидата) под формата на кредит (освен ако не си надвнесъл). В периода на гратисния срок си задължен да внасяш МПВ - минимална погастиелна вноска, която е 5% от пълното задължение, но не по малко от 10 лв; или цялото задължение ако е под 10 лв.

Редактирано от adreno
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За последното ни пътуване успяхме да ползваме два салона-на летище София и Порто.На Шарл де Гол има само един салон,който е на Терминал 1,а ние бяхме на Терминал 2.В Лисабон правят ремонт на летището и от салона седеха само указателните табели.

Проблемът е как ще се прави оборот,ако не се купуват самолетни билети.В Италия пазарувах два пъти в магазин и нямаше проблеми.В Австрия,Германия и Швейцария само като извадех Diners-а и чувах-"Sorry,Diners no."

В Португалия никой не ми отказа да платя с Diners,но след въвеждане на ПИН-а излизаше DECLINED.В хотела ми казаха,че понякога не става с четеца и трябвало да се въведе номера на картата и кода,но съобщението беше същото.С Mastercard и VISA нямаше никакъв проблем.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Оборот може да се прави с плащане на битови сметки през ипей или бензин на овергаз (ако не се лъжа). Но напоследък стана все по-трудно да се използват салоните с тези огромни опашки за чекиране и после  - бегом на гейта.

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук е момента да се сетя за изумлението как в Перу навсякъде , често дори на сергиите  със сувенири по пазарите приемаха Diners. Не знам защо , но там са много популярни.

В Европа обаче йок.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Промоцията е удължена.Без месечни такси до края на 2016г.,за месеца,в който няма транзакции:

 

http://diners.bg/bg/diners-club-international-s-promotsionalni-usloviya/page/176

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Еднолично ги обявявам за "Картов продукт на годината". :good:

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
Георги Матеев

Еднолично ги обявявам за "Картов продукт на годината". :good:

 

А пък аз еднолично ги обявявам за "Картов продукт на петилетката".

 

Само на настоящото ми пътуване (което дори не е стигнало и до средата) вече използвах 5 пъти бизнес салони и спестих една кофа пари и нерви. Всеки път като извадя дайнърса и всички какички се разтапят от усмивки и подмазване. Ми, харесва ми :)

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Всеки път като извадя дайнърса и всички какички се разтапят от усмивки и подмазване. Ми, харесва ми :)

Глезльо! :* :* :*

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И да не забравяме , че първите три месеца новоиздадените карти ползват салоните дори без изискване за оборот по тях.

Така се случи, че при моето последно пътуване не можах да се възползвам на нито едно от петте летища , но съм сигурен , че при първа възможност ще нагъвам сьомга и водки като Матеев ;)

 

П.С. Не се възползвах , щото за лош късмет салоните бяха в далечни терминали или кратко време за прекачване не позволяваше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже съм се затичал към ПИБ да вадя 2-3 Diners-a (не съм сам) може ли да кажете след първите 3 месеца колко на месец трябва да е този оборот за да се ползват преференциите?

Връзка към мнение

Понеже съм се затичал към ПИБ да вадя 2-3 Diners-a (не съм сам) може ли да кажете след първите 3 месеца колко на месец трябва да е този оборот за да се ползват преференциите?

Последните три месеца преди ползване на придобивка - салон на летището- трябва да имаш оборот от 500 лв. 

Връзка към мнение

А само да попитам (понеже не съм притежавал никога такава карта) ако дръпна 500 лева от банкомат брои ли се за оборот? :D

 

Брои се... сам си отговорих, бахти кефа.

Редактирано от MARTiNSHO
Връзка към мнение

А само да попитам (понеже не съм притежавал никога такава карта) ако дръпна 500 лева от банкомат брои ли се за оборот? :D

 

Брои се... сам си отговорих, бахти кефа.

От тази привилегия могат да се възползват клиентите, които за всеки период от 90 дни назад от датата на посещение на VIP салона правят минимален оборот с картата от 500 лeва в търговски обекти в България и чужбина.

 

Според горепосоченото не се зачита.

 

А и таксите, който ще платиш за теглене на пари от банкомат, горе-долу ще са ти почти равни на таксата за салона, та цялата операция ще се обезмисли донякъде.

 

Хм, интересно защо само част от цитата се е запазила. :-)

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А... хммм, anyway то и без това малко си е вътре да дърпаш от банкомат... Подадох искане, нищо, че не работя в България, дано не им е проблем.

Връзка към мнение

И аз в резултата на темите тук взех, че си изкарх Дайнърс карта и вече няколко пъти обилно хапнах/пийнах в бизнес-салоните. Макар и с много непредставителна извадка, от досега посетените, салонът в Дубай интернешънъл ми е номер 1.

И малко за разнообразиер след всички хвалби - Дайнърс нямат салон никъде в Австралия ;)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.