Прескочи до съдържание

Стоичков, киселото мляко или как сме известни по света


Препоръчани мнения

При изобилието на информация, която имаме в интернет, едно четиво за нас, българите, се откроява със страшна сила - "Япония като за Япония" от Марко Семов. За кой ли път го препрочитам и му се радвам. Та в тоз капитален пътепис има много истини, актуални трийсетина години след неговото публикуване.

 

Ако някой ден ви се чете нещо качествено и стойностно, изберете горепосоченото произведение, което, като всяка добра литература, може да се използва и като социология, и като народопсихология, па ако щем и като най-нова българска история. 

 

Увлечени от новите времена, под път и над път казваме, че еди-какво си имало "култов статус", било "култово" и проч. Именно "Япония като за Япония" през 80-те беше култова книга в любимата ни, затворена Татковина, а днес е образец за пътеписния жанр.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Това е едно чудесно начало, аз имах предвид да отвориш една тема, нещо от рода на "Живот в Шанхай", "Как се живее в Шанхай" или каквото и да било. Моят скормен опит е, че за да се сетиш какво да пишеш трябва мисленно да се върнеш в онова време и да преживяваш отново нещата, но видяни с очите на новачка, каквато си била в началото, сега като знаеш кое как е и не ти прави впечатление. Та само идея де... Иначе може и да нямаш време или да не ти се прави, никой не е длъжен да пише :) А съфорумците ще ти помагаме с въпроси, не се тревожи, ще се заформят интересни дискусии.

 

 

Ще напиша, но в момента нямам време. А трябва и да си събера малко мислите и да се върна пак обратно там (че беше преди 7-8 години :) ). Но обещавам да напиша.

 

А по повод киселото мляко  - в Китай масово киселото мляко е подсладено. На един приятел поляк много му се ядеше натурално кисело мляко. Даже пита в един турски ресторант от къде си го вземат и те му казаха, че си го квасят, ако искат и на него ще дадат да си подкваси :) . Накрая откри в Карфур, обаче не му беше много под ръка за да си пазарува всеки ден и реши да си кваси. Проверил в интернет как се прави, имаше само едно затруднение  - как да провери кога темепературата е около 37 'С и откри това, което всяка българска баба може да му каже - да го провери с ръка да е теелсна температура :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Aбе не е същото турското кисело мляко . Ял съм  много пъти.

 

В Израел има пък сирене което се води като "българско бяло сирене "  в магазините и предполагам е привнесено навремето от нашите евреи .

Връзка към коментар

Aбе не е същото турското кисело мляко . Ял съм  много пъти.

 

В Израел има пък сирене което се води като "българско бяло сирене "  в магазините и предполагам е привнесено навремето от нашите евреи .

 

Абе не е същото, ама поне не е сладко :)

Връзка към коментар

Отделих това клонче от темата за ловеца на билети, че стана ужасно голяма и с потенциал да и е необходим цял форум само за нея :)

 

Не, че и тук няма подобен потенциал, но да видим :)

 

Да добява в Стоичковата колекция - Виетнам. Но там знаеха и Бербатов! Друго нещо, с което сме много популярни във Виетнам е едно стихотворение на някой техен известен поет, в което се споменава българската роза. 

 

А относно киселото мляко, ето снимка от летището в Пекин или Шанхай.

 

222193_10150174326652965_3880955_n.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Но в Мексико го познават (Стоичков де :) ). В едно малко магазинче в Тлаке паке (Гуадалахара) ме питаха от къде съм. И като разбраха, веднага беше споменат Стои(ч)ков :lol: , както го наричат

Връзка към коментар

Стоичков беше една от първите истински звезди на футбола, които заиграха в Япония.

Относно това дали е добре в света да ни свързват на първо място с горецитирания господин съм на мнение, че лоша реклама няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стоичков е Доктор Хонорис Кауза! (така ли се казваше?)   ;) А вие кои сте? Ха ха!

 

Аз съм посланик на добра воля без нАучна титла... Жалко, че не станах ритнитопковец, за да мога да прославям родината по очевидно единствения правилен начин - с топка в крака и псувня на уста... :blush:

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм посланик на добра воля без нАучна титла... Жалко, че не станах ритнитопковец, за да прославям родината по очевидно единствения правилен начин - с топка в крака и псувня на уста... :blush:

Псувнята на уста всеки я може, виж с топка в крака... Ритнитопковци много, но той е гениален ритнитопковец, което и обсъждаме толкова време!

Връзка към коментар

Аз пък си мислех, че обсъждаме дали един безкрайно прост наш съгражданин (ако въобще може да се нарече съгражданин след всичките си публични отричания от татковината през годините), па макар и гениален в своята професия (ако въобще ритнитопковщината може да се нарече професия по който и да било морален закон), може да бъде наречен посланик на страната ни по света... :unsure:  

Връзка към коментар

Аз пък си мислех, че обсъждаме дали един безкрайно прост наш съгражданин (ако въобще може да се нарече съгражданин след всичките си публични отричания от татковината през годините), па макар и гениален в своята професия (ако въобще ритнитопковщината може да се нарече професия по който и да било морален закон), може да бъде наречен посланик на страната ни по света... :unsure:  

 

Май Елена е права, празниците ни дойдоха в повече... :(

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Викам да пуснем кепенците със следния виц, най-вероятно по действителен случай: 

 

Влиза японска камериерка в стаята на Стоичков в хотел в Япония, покланя се учтиво и пита: 

- Стоичков сан, ще пиете ли чай или да си е.. п....... майна?

 

:P

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ебаси как ме намесихте :lol:

 

В интерес на истината донякъде съм съгласна с Meidj - тъпо ми е, че страната ми се свързва с човек, който не веднъж се отрича от и Но нейм, не си права - хората, на които отказа помощ са точно родителите му. По-скоро имах в предвид, че нещо в много крайности изпадаме и в тази и в другата тема за Рим (там едва се въздържах, толкова простотия се изсипа). Така, че дайте го малко по-спокойно и друг път се е случвало да сме на различни мнения пък по-кротко сме се разбирали :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мен ми "дреме" к'ъв е бил на игрището, а не в живота, както ми би дремело как някой свири/пее/рисува, а не к'ви ги върши извън областта, в която е гениален. Стоичков бе точно такъв и то във време, в което нямаше интернет, та да си прави/му правят реклама навсякъде по света.

 

п.п. в момента има много хора известни, но главно заради рекламата, която им правят.

Редактирано от SeeKnDestroY
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.