Прескочи до съдържание

Стоичков, киселото мляко или как сме известни по света


Препоръчани мнения

Meiji са една от най-големите корпорации в Азия за храни изобщо. Кисело мляко предлагат от 1973 . Всъшност те налагат изобщо киселото мляко като продукт. Не е странно, че вкусът се адаптира.

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Понеже стана дума за киселото мляко по света и по-точно за това в Япония, гледам, че хората, които са го пробвали го харесват. Имам приятел капитан от детството, на 40 години е сега или казано познава вкуса на киселото мляко от комунизма.

Та от него знам, че киселото мляко в Япония е най-хубавото което се предлага в момента по света, явно е прав.

Връзка към коментар

Ами просто толкова сме отвикнали от истинския вкус , че поне аз не мога да дам компетентно мнение.

Общо взето има консистенция като на Данон , но с леко кисел вкус като на истинско мляко и трайността му със сигурност не е само 3 дни както беше на оригиналното мляко по БДС.

Връзка към коментар

Ами просто толкова сме отвикнали от истинския вкус , че поне аз не мога да дам компетентно мнение.

Общо взето има консистенция като на Данон , но с леко кисел вкус като на истинско мляко и трайността му със сигурност не е само 3 дни както беше на оригиналното мляко по БДС.

 

А, да бе, сигурно и огледалата не са както едно време...

 

Понеже имам някои контакти с тази сфера, знам, че едно време хигиенните изисквания са били доста занижени, затова и капачетата на бурканчетата се подуваха, а не от нещо друго. То и в лютениците имаше нокти, мишки, и други видове храни, но това е друга тема. А консистенцията "Данон" не е критерии за качествено мляко, а за употреба на сухо такова. Когато загребеш от млякото и го оставиш, трябва да се отдели водичка, цвик.

 

На пазара има и качествени млека, но има и много ментаци. Това не значи, че трябва да отричаме и слагаме под общ знаменател всички. Едно е сигурно - такива изисквания, каквито има за БДС, няма другаде в Европата. Важно е кой ти е технолог, щото той определя рецептата за манджата.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами в това на Мейджи си има цвик , а понеже помня соц. времената знам , че партида с партида не си приличаше - случвало се да бъде много воднисто или пък гъсто. И тогава не бяхме германци , нито японци  ;)

 

Знам това за хигиената и трайността , както и имам абсолютна вяра в японската коректност и педантизъм.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами просто толкова сме отвикнали от истинския вкус

Стига да уточним какво значи "истински вкус", щото, както казват руснаците - "на вкус и цвет товарищей нет".

Аз вече от доста време си купувам кисело мляко "Елена" и съм много доволен от вкуса и качество, мога да кажа, че в общи линии е най-хубавото (купешко, от магазин) мляко, което съм опитвал.

Случвал съм и на хубаво кисело мляко в чужбина, като че ли в Германия беше, чувал съм от приятели, че във Финландия има хубаво кисело мляко, но не съм ходил там още и съответно не съм опитвал.

 

И разните легенди за "едно време" може да вървят пред по-млади хора, на аз ( както се шегуваме с приятели-набори, фенове на снукъра) вече съвсем наближавам half-century break :biggrin:  и съответно имам доста стаж от "едно време", та пред мен не минават тези легенди, защото впечатленията и опита ми са от първо лице ;) .

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Почти навсякъде има хубаво кисело мляко в чужбина, но цените на хубавите са по-различни.

Стандартни 8брх125 грама в Испания са около 1 евро, данона същата разфасковка е 1,8е някъде, като не приличат на кисело мляко. Има обаче разни фирми, където 2х125 грама е 1,5евро и там нещата са различни.

Връзка към коментар

Интересно, че данонските млека във Франция, например, не са лоши, обаче тукашният данон въобще не става  ( по мой вкус) :wacko:  - няма я приятната киселост  и си бие на сухо мляко.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според съпругата ми, която основно консумира кисело мляко, извън България най-добро е млякото в Холандия и Англия, но тя си знае точно кои марки да купува на място. Турция не попада в класацията, защото приемаме за установено, че тамошното мляко си е наше родно с по-високо качество...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В грешка си ако ме обвиняваш в някаква соц. носталгия :)

Последно в Брюксел на закуска ядах доста хубаво кисело мляко. Консистенцията си беше като типичната за там , но вкусът беше много добър.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.