Прескочи до съдържание

Пътуване до Рим, бюджетни хотели и съвети


Lindt

Препоръчани мнения

Навремето работата ми бе свързана и с намиране на бази в Рим и други кътчета от великата Италия. В тази връзка съм "маал гащи" из много римски хотели, хостели, общежития на религиозни ордени (най-обичам джузепинците!) и темподобни бази, както и съм разговарял с много управители и съдържатели, като и съм изпробвал местата за настаняване с колеги от България. Разбира се, тогава системата за апартаменти под наем, "каучсърфинг", "airbnb" и проч. не беше така разпространена.

 

В тази връзка ви призовавам, когато избирате бази за настаняване, да бъдете по внимателни, дори понякога да бъдете по-скептични към описанията на определени места за настаняване, за да не бъдете неприятно изненадани: ако сте жени, от петна, нечиста баня и безброй още причини, ако сте мъж - от мрънкането на безценното си съкровище и внезапния спад в емоционалното му състояние.

 

Ето, навремето ми писна да ходя по какви ли не хотели и изревах на умряло на италиански колеги, викам им: "Дайте ми нормален хотел в Рим, че изгорЕх". Неколцина от тях веднага ми препоръчаха Леонарди хотели: и там има какво да се дяла, но поне плюсовете надделяват над минусите.

 

Умната в Рим, пазете си добре джобовете!

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние също бяхме в района на Термини, и не сме имали проблеми.Бяхме в апартамент ,но за 5 човека,така че не мога да бъда полезна тук.За мен най-важното освен ценовата рамка на локацията, е и близостта до транспорта,  който ще се ползва.В Рим вървяхме много пеш,метро линиите са 2 или поне бяха тогава,спирките бяха далеч една от друга.Не можахме да се ориентираме с автобусите.Нещата които останаха в мен като спомен от атмосфера са: една пекарна близо  до апартамента,която сутрин ни събуждаше със мирис на печива,а вечер се превръщаше в романтично място със жива музика и масички за двама .Трастевере-магия която трябва да се преживее,за мен най-римското място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно Термини - ние бяхме в хотел в района между Посолствата на Германия, Турция и точно до посолството на Великобритания. Има денонощна охрана навсякъде, улиците са осветени и не е имало никакъв проблем. Прибирали сме се дори и в 3 сутринта. Да, не е центърът, но при бюджетна екскурзия не мисля, че е лош вариант.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Не знам дали финализира плановете за хотелите, не ми се чете цялата тема да видя какви бяха вариантите и предложенията, но може да метнеш едно око на това, с промоцията 58 евро на вечер, в другите сайтове е над 80. Изглежда май не е до метро, но пък и не е около критикуваната зона Термини :)

 

http://clk.tradedoubler.com/click?p(233758)a(2298815)g(21256466)url(https://www.hrs.com/deals/deal/l/en/d/1222/)

 

 

Връзка към мнение

Не знам защо толкова се критикува зоната около Термини,преди 10 години въобще не беше толкова страшна. Един плюс, там съм яла най-вкусната пица с манатарки в Италия. И то в едно малко павилионче за пица на парче. Като се излезе от страничния ляв изход се пресича улицата и там. Вътре по стените на заведението имаше изрезки от вестници, статии, в които се прославяше невероятната пица. Бях в Рим 10 седмици, пообиколих и Италия, но по-вкусна пица не ядох. Нито в Неапол,нито Флоренция и т.н.

Връзка към мнение

И така .. ние се върнахме от Рим. Покрай покачването на цените на полетите, се бях ядосала и резервирах 23-28 януари. 

Плюсовете бяха, че е празно и няма навалици, а цените бяха повече от приемливи. И че не знаех, че януари така ще се заредя с позитивна енергия от зеленина, трева, палми. И балансът по улиците ме впечатли - топли цветове, не видях синя, зелена или лилава сграда, меки линии, заоблени форми. Влюбих се в този град и с удоволствие ще го разгледам  в друг сезон след време. 

Минусите -  ами градът не кипеше от живот, например Испанските стълби бяха напълно празни, а заведенията не бяха подготвени с нещо повече от газова лампа и найлони, за да стоплят мокрите туристи(малко одеала щяха да са полезни). Много от забележителностите се реставрираха, укрепяваха или нещо подобно сега, не знам как е в сезона.

Все пак искам да благодаря на SPQR и Kadmira, както и на всички други тук, които много ми помогнаха.

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Супер! Щом сега ти е харесал...иди през април-май! Води до пристрастяване, вярвай! За година планирам 3-то пътуване. ОООООбичам го този град! Освен това, извън сезона можеш да караш с наистина смешно малко пари. Яхвай всяка промоция на самолетни билети и се наслаждавай, по- евтино е от който и да е БГ курорт!

Редактирано от eloena
Връзка към мнение

Lindt, само искам да ти кажа: "Поздравления и смело напред!"

 

Прочетох от началото тема ти и плануваното ти посещение. И сега реализацията и впечатленията ти, които са истински и наистина специални. Направо ме върна години назад, в положителен смисъл, и видях себе си в теб.  

 

Предстоят ти много пътешествия, нови места и изживявания! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Zon, благодаря за пожеланието!

На път се променям - така характерното ми желание за още, за повече, за по-добро изчезва, чувствам се идеално от това, което мога да си позволя и получа на момента. И не знам защо е така, но определено ме прави щастлива.Няма как да спра да пътувам, надявам се това усещане да се запази и да изпитвам такова удоволствие всеки път, когато мога да отида някъде.

 Желая и на всеки друг да реализира това, което го прави пълноценен и щастлив.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

През декември дали ще има много туристи в Рим? А идея за времето - дали вали, студено ли е?

 

Туристи ще има, но ще са по малко. По всяка вероятност ще вали/ръми доста, но няма да е студено. Била съм цял месец по това време и въпреки че валеше почти непрекъснато не пречеше на обиколките по забележителностите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От 8 декември 2015 г. до 20 ноември 2016 г. в Рим ще е юбилейна година и се очаква голямото преселение на поклонниците. Очакват се 20-30 милиона души. Последно е имало през 2000 г.


 


На 8 декември папата традиционно ще отвори Свещената врата на Свети Петър. Тя винаги е затворена. Като влизаме в базиликата се пада вдясно от портата, през която се влиза. Всяка от четирите папски базилики (Св. Петър, Св. Павел отвъд стените, Сан Джовани ин Латерано и Санта Мария Маджоре) има такава врата.


 


И да вероятно ще има повече хора от обикновено, но колко точно през декември само може да гадаем.


  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Чудя се за този апартамент: https://www.booking.com/hotel/it/vatican-penthouse.html?aid=368032;label=gen173bo-17CAQoggJCGHNlYXJjaF92YXRpY2FuLXBlbnRob3VzZUgzWANoF4gBAZgBMbgBBMgBBNgBAegBAfgBApICAXk;sid=73be4a9941dc34596b17b21911a0fe72;dcid=4;origin=disamb;srpos=1;disam_hsr=1

Ще сме (вероятно) четирима (двама сигурни, билетите са купени; чакам другите двама)

 

Ако си останем само двама, си харесах това: https://www.booking.com/hotel/it/residenza-camilla.html?aid=368032;label=gen173bo-17CAQoggJCGHNlYXJjaF92YXRpY2FuLXBlbnRob3VzZUgzWANoF4gBAZgBMbgBBMgBBNgBAegBAfgBApICAXk;sid=73be4a9941dc34596b17b21911a0fe72;dcid=4;atlas_src=hp_iw_btn

само че през друг посредник, защото цената е доста по-различна. Леко ме притесняват отзивите за бежанци наоколо.

Връзка към мнение

Чудя се за този апартамент: https://www.booking.com/hotel/it/vatican-penthouse.html?aid=368032;label=gen173bo-17CAQoggJCGHNlYXJjaF92YXRpY2FuLXBlbnRob3VzZUgzWANoF4gBAZgBMbgBBMgBBNgBAegBAfgBApICAXk;sid=73be4a9941dc34596b17b21911a0fe72;dcid=4;origin=disamb;srpos=1;disam_hsr=1

Ще сме (вероятно) четирима (двама сигурни, билетите са купени; чакам другите двама)

 

Ако си останем само двама, си харесах това: https://www.booking.com/hotel/it/residenza-camilla.html?aid=368032;label=gen173bo-17CAQoggJCGHNlYXJjaF92YXRpY2FuLXBlbnRob3VzZUgzWANoF4gBAZgBMbgBBMgBBNgBAegBAfgBApICAXk;sid=73be4a9941dc34596b17b21911a0fe72;dcid=4;atlas_src=hp_iw_btn

само че през друг посредник, защото цената е доста по-различна. Леко ме притесняват отзивите за бежанци наоколо.

За мен са много в страни от всичко. Района на Термини не го харесвам, и затова отсядам винаги в Прати. Последния път бях в http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187791-d1441172-Reviews-Ottaviano_Augusto-Rome_Lazio.html. Недостатък му е само липсата на кухня. Но е удобно за връзка с летището (ако сте с Wizz).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Emilia, има една тема Хотел или апартамент в Рим. Препоръчвам ти да разгледаш също и настоящата тема, както и други, които може да прочетеш от пътеводителя. Пробвай и с апартамент/ стая под наем. И двата варианта от booking са отдалечени. Вторият е до гробищата, a метрото не е мн близко. Няма никакъв смисъл. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Emilia, има една тема Хотел или апартамент в Рим. Препоръчвам ти да разгледаш също и настоящата тема, както и други, които може да прочетеш от пътеводителя. Пробвай и с апартамент/ стая под наем. И двата варианта от booking са отдалечени. Вторият е до гробищата, a метрото не е мн близко. Няма никакъв смисъл. 

Е как мислиш, че не съм я чела :)

Близо до втория бях през януари (в Best Western). Не е далече от метрото - на 10 минути пеша.

Връзка към мнение

Ето  тук от airbnb колко много опции има за цели апартаменти за под 100 евро за двама. Ако се търси за четирима души, ще излезе още по-евтино.

 

Bogiana, топ разположение между Треви и площад Испания. Какво повече да искаш? До църквата Сант Андреа дела Фрате. Като влезнеш вътре в църквата има плоча, посветена на Петър Парчевич.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много по-добро разположение. 100 евро за двама на нощувка ли е бюджетът?

 

Не, за четиримата.

 

А това: http://bg.otel.com/hotels/acropoli_hotel_rome.htm?processid=PX-54300340IT9TYY0

Много евтино ми се струва, обаче има поне хладилник, което си е плюс.

Връзка към мнение

Не, за четиримата.

 

А това: http://bg.otel.com/hotels/acropoli_hotel_rome.htm?processid=PX-54300340IT9TYY0

Много евтино ми се струва, обаче има поне хладилник, което си е плюс.

 

Да, за бюджетно пътуване става. До Термини е. Разгледай темите назад, има и други линкове за евтино спане около гарата. Това че е по-евтино е заради района.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.