Прескочи до съдържание

Пътуване до Рим, бюджетни хотели и съвети


Lindt

Препоръчани мнения

Доволни ли сте от сайта http://www.rentalinrome.com/? Има различни отзиви за него. Харесали сме си този апартамент http://www.rentalinrome.com/saintpeterapartments/houseinthecityapartment, но коментарите не са кой зае колко много

Редактирано от maiags
Връзка към мнение

Доволни ли сте от сайта http://www.rentalinrome.com/?

 

Използвал съм сайта. Мисля два пъти даже. И в двата случая имаше посредник. В смисъл се уговаряш със служител за ключа, а не със собственика. И това го намирам за голям минус. Защото сериозно закъсняха или нещо не бяха разбрали. И нещо се оправдаваха.

 

Същата ситуация се случи тази година с Airbnb. Отново посредник-мърляч, който закъсня с 1 час. 

 

Не бих казал, че е от сайта. А от хората. 

Връзка към мнение

 

Същата ситуация се случи тази година с Airbnb. Отново посредник-мърляч, който закъсня с 1 час. 

 

Не бих казал, че е от сайта. А от хората. 

 

Благодаря, Spqr. Дано имаме късмет, т.к. полетът ни е в 8 ч. сутринта края на другия месец от Чампино и трябва да излезем рано. Надявам се и с апартамента да улучим, и да е като на снимките. :)

Редактирано от maiags
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Няма да пускам нова тема защото още нямам конкретно формулирани въпроси, така че ще задам тук един бърз. Ходили сме в Рим веднъж за 3 нощувки, крайно недостатъчни.

 

Предстои второ посещение - пак за 3 нощувки. (2 пълни дни и половина) Коя част от града да избера за хотел, миналия път бяхме близо до гара Tuscolana и до метро и ни беше ОК? Сега обаче съм намерил супер местенце в Centro Storico на 5 мин от Piazza Navona и на 10-15 мин. от Пантеона. Повечето места са ни на пешаходно разстояние.

 

Лошото е, че полетът ни наобратно е в 08:00 с Райън от Campiano и придвижването ще е доста трудно, та най-вероятно ще трябва да хванем такси (30 евро фиксирана тарифа) от Piazza di Tor Sanguigna, който е на 2-3 мин. пеша.

 

Та това е единствения недостатък, който виждам, че това такси ще ни излезе по-скъпо от полетите ни за връщане. (2x9,79 EUR)  

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

при моето посещение в Рим за локация избрах виa Национале и по-конкретно: http://www.hotelmiami.com/en/ чиято цена в Booking бе доста добра, много добри условия и страхотна закуска. От там всичко на сравнително добро пешеходно разстояние, метро спирка Република е в района, а виа Марсала от където тръгват шатъл бусовете също е на една ръка разстояние, а района е супер спокоен и приветлив :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Шатълите на Теравижън сега спират и тръгват от другата страна на Термини, съобразете го, ако ги ползвате тях. Отделно от това самата Термини очевидно отваря към 04,30 часа. Тръгнахме си точно с този полет на Ryanair, като предварително бях купила билети за автобуса за връщането /да ми е спокойно/. Чампино е изключително малко летище /в сравнение с Фиумичино/ и според мен отиването ни два часа по-рано си беше пълна загуба на време.

Връзка към мнение

Здравейте, а знаете ли какви други варианти има за стигане от Термини до Чампино за този ранен полет? С малко дете ще сме и никак не ми се виси толкова време на летището.

Връзка към мнение

Здравейте, а знаете ли какви други варианти има за стигане от Термини до Чампино за този ранен полет? 

 

Метро + автобус. С този вариант Термини става излишно. 

 

Коя част от града да избера за хотел? Сега обаче съм намерил супер местенце в Centro Storico на 5 мин от Piazza Navona и на 10-15 мин. от Пантеона. 

 

Избираш си тази част, която ще ти е удобна при разглеждане. Спрямо това, каквото ще разглеждаш. Заради сутрешния полет може да помислиш за квартал Монти. Ако не е полетът, действително около Навона и Трастевере са топ локации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В крайна сметка мисля да преглътна 30те евро за такси (реално 20 в повече, защото автобус от Термини ще е по 5евро) и да бъдем в центъра. Плюсовете ми се виждат много повече, реално така за 2,5 дни ще спестим и от разходи за градски транспорт, т.к. няма да го използване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние взехме такова решение - резервирахме хотел близо до Треви, който предлага и транспорт до Чиампино. Прежалихме парите за транспорта до летището, хем да сме сигурни че ще стигнем (то кой ли може да е абсолютно сигурен де), хем да не скиторим по нощите две блондинки ;)

 

Другата седмица, като се върнем, ще дам отчет (ако има интерес). :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

а приблизително можете ли да ме ориентирате каква е най-ниската цена за билет София-Рим, на която сте попадали, да речем за периода април-май? в момента по сайтовете ми излиза цена около 80-85 евро (с Diner`s) и полет на Alitalia, на Уиз и Райън си вървят над 100 Е на човек, има ли накъде да вървят надолу или това е обичайното равнище за тази посока?

Връзка към мнение

Мойте билети до Рим ги взех по 10€ на посока,взех ги от сайта на Раян,мисля са падали до 7€ посока

Но за април, май е рано според мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не очаквам да паднат цените за април и май, защото тогава е Великден, ваканции. През май имаме неучебни дни 18-24 май. И вече са скочили цените от БГ.

Връзка към мнение

а приблизително можете ли да ме ориентирате каква е най-ниската цена за билет София-Рим, на която сте попадали, да речем за периода април-май? в момента по сайтовете ми излиза цена около 80-85 евро (с Diner`s) и полет на Alitalia, на Уиз и Райън си вървят над 100 Е на човек, има ли накъде да вървят надолу или това е обичайното равнище за тази посока?

 

Тази цена е страхотна за Алиталия!!Лично аз предпочитам полети до Рим с Алиталия(Бългерия Еър) като си избирам часовете и плащам малко повече. Не вярвам цените на Раян през април да паднат кой знае колко много. Като прибавиш и някой и друг куфар цената нищо чудно да надхвърли 80-90 евро в двете посоки. Имай предвид ,че тази година Великден е на 16.04 и съвпада с православния Великден, както и с този на протестантите. Така ,че ще е пълна лудница в Рим от туристи +богомолци!!

Също така у нас от 9.04 е голямата пролетна ваканция на учениците която продължава до 18.04.Т.е няма да си единствената която ще гледа за билети до Рим в този период:-))).Ако си решена твърдо да посетиш Рим ,не се колебай-това е твоята цена!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване до Рим в началото на февруари. Запазила съм стаи в на 300м от гара Термини хотел www.hotelleoneroma.com, тъй като обратния полет е рано-в 8:00 сутринта. Прочетох мнения, че е опасен район и се притесних. Имам време да го сменя, може ли още мнения, някой нощувал ли е там?

Връзка към мнение

Здравейте, предстои ми пътуване до Рим в началото на февруари. Запазила съм стаи в на 300м от гара Термини хотел www.hotelleoneroma.com, тъй като обратния полет е рано-в 8:00 сутринта. Прочетох мнения, че е опасен район и се притесних. Имам време да го сменя, може ли още мнения, някой нощувал ли е там?

Според мен не е чак толкова опасен по скоро е  неприятен има много бездомни които спят отпред пред гарата.Аз се върнах преди 20 дена бях и с дете на 9г и нашият хотел беше до Термини, на сутринта отидохме в 4,30 и си взехме реиса до летището но всеки сам си преценява

Редактирано от Божидар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, предстои ми пътуване до Рим в началото на февруари. Запазила съм стаи в на 300м от гара Термини хотел www.hotelleoneroma.com, тъй като обратния полет е рано-в 8:00 сутринта. Прочетох мнения, че е опасен район и се притесних. Имам време да го сменя, може ли още мнения, някой нощувал ли е там?

Ние спахме в този район в началото на декември и не сме се чувствали застрашени в нито един момент. Вярно, че има доста бездомници но по никакъв начин не са ни притеснявали  Доста по нахални са продавачите на селфистикове и на други джунджурии :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Божидар, благодаря за отговора. А относно транспорта до летището, къде и как стигнахте? Необходимо ли е да купувам предварително билети или може на място?

Билети си взехме он лаин виж тази тема http://magelanci.com/topic/1911-%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB/

Редактирано от Божидар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Изключително полезна информация, на която ще разчитам за предстоящото ми пътуване до Рим. Костов, прочетох и пътеписа ти - все едно писан точно за моя маршрут. Ние (4 човека) също ще пътуваме с Райън ( 12.99Е, как да не планираш) за първата неделя на февруари, три нощувки. Хотела е в близост до Термини, поради ранния обратен полет. Ще ми е полезна всяка информация във връзка със следните вътроси:

1. В сайта на Райън има възможност да закупя и трансфер от летището до Рим, така ли да направя или по стандартния начин с шатъл. Ако е с шатъл трябва ли да закупя онлайн билети или на място - доколкото разбирам има няколко линии, които предлагат транспорт до Рим и всъщност ако закупя на линия "Х", а пристигне друга, на която има място да се качим?

2. Уместно ли е от Термини да се отиде до Ватикана с автобус (кой номер), а на връщане пеша. Google maps го дава 55 мин. пеша.

3. Ако закупя за Ватиканските музеи билети за определен час и го пропусна, проблем ли е? В колко часа е най-добре да съм там, за да избегна големи опашки (говоря за началото на февруари)?

4. Места за хранене около Термини (нямаме закуска в хотела)?

5. Знам, че има сайтове за синоптичните прогнози, но все пак какво да очаквам в началото на февруари в Рим (ще нося чадър, дъждобрани и надежда да е по-топло от тук)?

Благодарна съм за всяко мнение!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Изключително полезна информация, на която ще разчитам за предстоящото ми пътуване до Рим. Костов, прочетох и пътеписа ти - все едно писан точно за моя маршрут. Ние (4 човека) също ще пътуваме с Райън ( 12.99Е, как да не планираш) за първата неделя на февруари, три нощувки. Хотела е в близост до Термини, поради ранния обратен полет. Ще ми е полезна всяка информация във връзка със следните вътроси:

1. В сайта на Райън има възможност да закупя и трансфер от летището до Рим, така ли да направя или по стандартния начин с шатъл. Ако е с шатъл трябва ли да закупя онлайн билети или на място - доколкото разбирам има няколко линии, които предлагат транспорт до Рим и всъщност ако закупя на линия "Х", а пристигне друга, на която има място да се качим?

2. Уместно ли е от Термини да се отиде до Ватикана с автобус (кой номер), а на връщане пеша. Google maps го дава 55 мин. пеша.

3. Ако закупя за Ватиканските музеи билети за определен час и го пропусна, проблем ли е? В колко часа е най-добре да съм там, за да избегна големи опашки (говоря за началото на февруари)?

4. Места за хранене около Термини (нямаме закуска в хотела)?

5. Знам, че има сайтове за синоптичните прогнози, но все пак какво да очаквам в началото на февруари в Рим (ще нося чадър, дъждобрани и надежда да е по-топло от тук)?

Благодарна съм за всяко мнение!

От термини си вземете метрото за 5 спирки до Ватикана.Шаталите спират на различни спирки, около Термини няма как да се качиш на друга линия а и те няма да те качат, букваш си билети он лаин и ти е мирна главата .Около Термини има много места за хапване,поразходете се и сама ще се обедиш.

Редактирано от Божидар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.