Прескочи до съдържание

Пътуване до Рим, бюджетни хотели и съвети


Lindt

Препоръчани мнения

Здравейте! Изключително полезна информация, на която ще разчитам за предстоящото ми пътуване до Рим. Костов, прочетох и пътеписа ти - все едно писан точно за моя маршрут. Ние (4 човека) също ще пътуваме с Райън ( 12.99Е, как да не планираш) за първата неделя на февруари, три нощувки. Хотела е в близост до Термини, поради ранния обратен полет. Ще ми е полезна всяка информация във връзка със следните вътроси:

1. В сайта на Райън има възможност да закупя и трансфер от летището до Рим, така ли да направя или по стандартния начин с шатъл. Ако е с шатъл трябва ли да закупя онлайн билети или на място - доколкото разбирам има няколко линии, които предлагат транспорт до Рим и всъщност ако закупя на линия "Х", а пристигне друга, на която има място да се качим?

2. Уместно ли е от Термини да се отиде до Ватикана с автобус (кой номер), а на връщане пеша. Google maps го дава 55 мин. пеша.

3. Ако закупя за Ватиканските музеи билети за определен час и го пропусна, проблем ли е? В колко часа е най-добре да съм там, за да избегна големи опашки (говоря за началото на февруари)?

4. Места за хранене около Термини (нямаме закуска в хотела)?

5. Знам, че има сайтове за синоптичните прогнози, но все пак какво да очаквам в началото на февруари в Рим (ще нося чадър, дъждобрани и надежда да е по-топло от тук)?

Благодарна съм за всяко мнение!

https://www.rometoolkit.com/transport/rome_bus.htm

Ето ти номерата на автобусите от Термини до Ватикан. Сигурно знаеш ,че има и пряка връзка с метро. Доста далеч е за ходене пеша, особено човек като е обикалял по музеите, качвал се е на купола и е разглеждал Св.Петър и площада. Но всеки си знае:-))

Мисля ,че няма да има проблем ,ако се закъснее до час за музеите. За повече не ми е ясно:-)).

Опашка пред музея има почти винаги(но аз не съм ходил през февруари. Тогава може и да няма).

За времето:-))),виж статистиката. Нооо все пак си е зима!!За  сняг едва ли можем да говорим(макар ,че този месец е валяло точно в Рим).

За закуски около гарата??Никога не съм спал в този район ,но в самата гара има магазин CONAD,нещо подобно на LIDL у нас. Там продават и сандвичи(даже хубави).Отделно може да си купи човек и вода на нормална цена.Но все пак си е гара.

Никога не съм ползвал шатъл на Раян от Чампино или Фиумичино,но не би трябвало да има проблем. Едва ли е по-скъп или неудобен от останалите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще припомня една тема преди време, която я развих Маршрути в Рим

 

20-то мнение е моя карта с храна в Рим. Не всичко е на ниво, но се стремя да съм подбрал добри възможности.

 

Бих отличил сладоледите на Come Il Latte, недалеч от Термини. Deska, това е златен съвет, да знаеш. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 Папкане - може и на Термини, спокойно манджичките (пици, паста, сладкиши) на вкус се сравняват и с много прехвалени места. На Via Flavia, където всички препоръчват Pinsere (не успях да ги пробвам, защото бяха затворени), аз препоръчвам Pizza Al Taglio - най - вкусните пици, които аз пробвах в Рим.

 

Нашият хотел беше до Via Nazionale, откъдето една сутрин зачакахме автобус за Ватикана, но имаше някакъв празник, някои от улиците бяха затворени, автобусите препълнени и бяха като костенурки, та след две- три спирки слязохме и ходихме пеша до Ватикана. Просто тръгнахме към реката и се озовахме на Ponte Cavur, а оттам много приятен маршрут през Via Vittoria Colonna, Piazza Cavour, Sant Angelo и към San Pietro.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Включвам се с едно изречение само: ако времето е хубаво, и сте в добра кондиция, защо не се разходите пеш до Ватикана? Възможно е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Район като район:-)).Просто не знам какво очаквате.Иначе с трамвай номер 8 си направо до Пиаца Аржентина(центъра).Близо ви е гарата(Трестевере),а това значи ,че с евтиния влак от летище Фиумичино може да стигнете до хотела.Мисля,че билета от/до Фиумичино беше 8 евро.От тази гара може да хванете влака до езерото Брачиано(със замъка).Близо е и римския битак на Порта портезе(в събота).Общо квартала е шарен,но в крайна сметка нали няма да купувате апартамент в района:-)).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

На мен ми се струва ужасно далече от всичко.

В Рим се ходи много и след цял ден обикаляне ще ви се стори безкрайно далече.

Връзка към мнение

дали някой може да изкаже мнение за района?

 

Средно положение. Трастевере, но в чак края на квартала. Ще използвате градски транспорт всеки ден.

 

За мен е приемлив вариант, защото може да се разхождате в Трастевере и вечерно време.

Връзка към мнение

....Ние (4 човека) също ще пътуваме с Райън ( 12.99Е, как да не планираш) за първата неделя на февруари, три нощувки. Хотела е в близост до Термини, поради ранния обратен полет. 

 
Здравейте, предстои ми пътуване до Рим в началото на февруари. Запазила съм стаи в на 300м от гара Термини хотел www.hotelleoneroma.com, тъй като обратния полет е рано-в 8:00 сутринта. 

 

Само от любопитство да попитам - ако ви притеснява ранния полет обратно от Рим, защо не сте взели за връщане полета на Wizz,който е в 15:30?  

Гледам сега неделя и понеделник цената е 19.99 с дискаунтклуб , а без - 34.99лв. ?

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Средно положение. Трастевере, но в чак края на квартала. Ще използвате градски транспорт всеки ден.

 

За мен е приемлив вариант, защото може да се разхождате в Трастевере и вечерно време.

Целта ми е точно вечер да има къде да се разходим и хубави заведения .

 

Тъй като съм харесала и едно място до спирка Manzoni на метрото ,а този квартал как е ? Хубав ли е точно за такива надвечерно-вечерни разходки и сядания по заведения ?

Връзка към мнение

Тъй като съм харесала и едно място до спирка Manzoni на метрото ,а този квартал как е ? Хубав ли е точно за такива надвечерно-вечерни разходки и сядания по заведения ?

 

Спирка Manzoni е по-добро местоположение. Колизеят е на 15 минути, а Латерано на 5. Но е и по-имигрантски, мулти-културен спрямо Трастевере.

 

Хубави заведения има на много места из Рим. В Трастевере е много добро вечер, но пък вечерна разходка по улица Фори Империали е неземно преживяване, а Манцони е по-удобно за втория вариант. Ако фокусът са забележителностите, със сигурност Манцони е по-добре.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Спирка Manzoni е по-добро местоположение. Колизеят е на 15 минути, а Латерано на 5. Но е и по-имигрантски, мулти-културен спрямо Трастевере.

 

Хубави заведения има на много места из Рим. В Трастевере е много добро вечер, но пък вечерна разходка по улица Фори Империали е неземно преживяване, а Манцони е по-удобно за втория вариант. Ако фокусът са забележителностите, със сигурност Манцони е по-добре.

 

Фокусът са и двете  :)  .

Връзка към мнение

Здравейте  !Отново съм аз :) . Все още не съм се спряла на хотел , но май последно реших да се ориентирам за район в близост до Термини и хотел с 24 часова рецепция .

Днес загледах два хотела с доста добри цени за ношувка .

https://www.booking.com/hotel/it/hoteldorica.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSANiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQKoAgM;sid=97026d260e42cf6b5cec7fe6be0d1a7e;checkin=2017-03-15;checkout=2017-03-21;ucfs=1;highlighted_blocks=8122503_88156403_0_2_0;all_sr_blocks=8122503_88156403_0_2_0;room1=A,A;nflt=pri%3D2%3Bpri%3D3%3Bdi%3D2282%3Breview_score%3D70%3Bhr_24%3D8;hpos=4;dest_type=city;dest_id=-126693;srfid=713469c31fb7abce2640d4a24e97b84241e0653cX4;highlight_room=#map_closed

 

https://www.booking.com/hotel/it/ascot-roma.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSANiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQKoAgM;sid=97026d260e42cf6b5cec7fe6be0d1a7e;checkin=2017-03-15;checkout=2017-03-21;ucfs=1;highlighted_blocks=36343702_88172168_0_1_0;all_sr_blocks=36343702_88172168_0_1_0;room1=A,A;hpos=1;dest_type=city;dest_id=-126693;srfid=1a455e308f5af9bca0427699a03f4ed0d83a6ccbX1;highlight_room=

 

Кажете си и вие мнението , кой е по-добрия вариант ?

Първият хотел:-)).Хотел Дорица

Редактирано от Еминко
Връзка към мнение

Линковете не ми отварят конкретни хотели, а търсене в букинг.

Единия хотел е 

Hotel Dorica Piazza Viminale 14, Рионе Монти,

а другия 

 

Hotel Ascot Via Montebello 22, Гара Термини
Връзка към мнение

Чудя се още нещо , ако се прем на хотел или къща за гости ,където няма 24 часова рецепция или е упоменато ,че напускането е от 8 до 10 примерно , а ние с този ранен полет трябва да тръгнем към 5 от хотела ,дали ще имаме някакви спънки ?

Връзка към мнение

По същата логика ,а дали би имало възможност като пристигнем преди часа за настаняване да си оставим багажа и да ходим на разходка ? Каква е практиката в подобни случаи ? 
 

П.П. след като не работи рецепцията къде се оставя ключа ? 

Връзка към мнение

По същата логика ,а дали би имало възможност като пристигнем преди часа за настаняване да си оставим багажа и да ходим на разходка ? Каква е практиката в подобни случаи ? 

 

П.П. след като не работи рецепцията къде се оставя ключа ? 

Възможно е .Правили сме подобно нещо точно в Рим,но предварително се обяхме уговорили със стопанина на апартамента.Апартамента го бяхме ангажирали в airbnb.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.