Прескочи до съдържание

Пътуване до Рим, бюджетни хотели и съвети


Lindt

Препоръчани мнения

Харесах си това: https://www.airbnb.com/rooms/1125325?checkin=12%2F05%2F2015&checkout=12%2F10%2F2015&guests=2&s=bLR3m5eX

Но не разбирам къде бъркам: докато гледам картата с всички предложения, мога да видя къде е точното разположение. А като отворя страница с даден апартамент, не виждам къде е точно, а ориентировъчно?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо не грешиш, така е системата на airbnb. Където и да е в квартала Монти, е добра идея. Само в близост до гарата нещата са под въпрос. Вървиш в правилна посока. Каквото и да избереш ще е по-добре от първите ти варианти до гробищата и две метро спирки от Ватиканските музеи. Щом като си била в Рим, избери спането спрямо програмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не знам къде точно да питам, но тъй като въпросът ми е свързан с екскурзия до Рим си позволявам да бъде тук. Получавам оферти за самолетни екскурзии, от каквито живо се интересувам, от някаква туристическа агенция, но се страхувам да ползвам услугите й /да не се окаже измамна/. Някакви идеи как мога да проверя тази агенция?

Връзка към мнение

Не знам къде точно да питам, но тъй като въпросът ми е свързан с екскурзия до Рим си позволявам да бъде тук. Получавам оферти за самолетни екскурзии, от каквито живо се интересувам, от някаква туристическа агенция, но се страхувам да ползвам услугите й /да не се окаже измамна/. Някакви идеи как мога да проверя тази агенция?

Ами тук не ползваме много агенции, но пусни името на туристическата агенция в гугъл и виж какво ще ти излезе писано за нея.

Освен това на сайта на Министерството на туризма има информация за предлагащите туристически услуги, провери дали тези си имат валидна застраховка. То пак няма да е на сто процента сигурна информация, но все някаква идея ще добиеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор!
Нали съм чисто нов Магеланец и все още ми е много трудно да се самоорганизирам... Имам много идеи, невероятно желание за пътуване, но ... нямам смелост. Хайде, ще си кажа - тъкмо да ви разсмея, направо си ме е страх да направя опит за покупка на самолетен билет от Wizz или друга нискотарифна... За хотелите не се страхувам, тъй като съм резервирала много и винаги всичко е било ок, но самолетните билети не знам защо толкова ме плашат.

Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор!

Нали съм чисто нов Магеланец и все още ми е много трудно да се самоорганизирам... Имам много идеи, невероятно желание за пътуване, но ... нямам смелост. Хайде, ще си кажа - тъкмо да ви разсмея, направо си ме е страх да направя опит за покупка на самолетен билет от Wizz или друга нискотарифна... За хотелите не се страхувам, тъй като съм резервирала много и винаги всичко е било ок, но самолетните билети не знам защо толкова ме плашат.

Знаеш ли, Биляна ... за всяко нещо си има първи път. Щом си тук мисля, че ти е дошло време за първото самостоятелно организирано пътуване. Хората тук са супер отзивчиви и ще ти помогнат. Рим е лесен за организиране.

Пусни си една тема специално за теб и почвай с въпросите, един по един, докато се получат нещата в завършен вид. Нито е трудно, нито сложно закупуването на самолетен билет.

 

П.П. И сега аз ще те разсмея. Въпреки че съм пътувала и то повечето пъти сама, всеки път като тръгна за някъде съм голямо шубе. Но това е докато тръгна. Щом се озова на софийското летище съм забравила страховете и го давам само напред.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор!

Нали съм чисто нов Магеланец и все още ми е много трудно да се самоорганизирам... Имам много идеи, невероятно желание за пътуване, но ... нямам смелост. Хайде, ще си кажа - тъкмо да ви разсмея, направо си ме е страх да направя опит за покупка на самолетен билет от Wizz или друга нискотарифна... За хотелите не се страхувам, тъй като съм резервирала много и винаги всичко е било ок, но самолетните билети не знам защо толкова ме плашат.

В един или друт момент всички сме били новаци. :)

По-важно е да имате желание!

Страх ви е от самата компания Wizz, или по принцип? Голяма част от магеланците са ползвали Wizz и други нискоразходни компании, та могат да дават съвети. 

Ако имате нужда от насърчение или помощ, пуснете си една тема с това, което ви вълнува и със сигурност ще намерите много хора, готови да помогнат.

 

ПП Докато пиша и mililia написа почти същото като мен. :lol:  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Страхотни сте! Много благодаря!
Да си призная - чета ви отдавна, но скоро се регистрирах. Страшно полезен форум!

Тази година посетих Рим и логично искам догодина да се върна отново. Макар, че ми беше за първи път се справих отлично там и видях почти всичко, предварително запланувано.

Това, което ме притеснява е самото закупуване на самолетни билети /на поносими цени, разбира се/. Летях с националния превозвач, но цената в сравнение с другите компании е доста висока, поне до Рим. По тази причина ми се иска да купя през Wizz или подобна. Благодаря ви!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте на всички,

Идеално ми се появява тази тема, защото планираме да пътуваме до Рим май месец за тенис турнира там ( датите са 8-15 май 2016 ) плюс минус два три дни. Моля да ми помогнете с това как да избера полет ( като не ме притеснява да летим от София или Букурещ ). Също ще помоля за съвети в настаняването . Мисля си за апартамент, защото ще сме 8-9 човека. Ще е добре да е около Стадио Олимпико - където е и тенис комплекса. Багаж много няма да носим , но все пак ще има по куфар на семейство ( това за цената на полета е важно ). Мерси на всички предварително.

Връзка към мнение

Също ще помоля за съвети в настаняването . Мисля си за апартамент, защото ще сме 8-9 човека. Ще е добре да е около Стадио Олимпико - където е и тенис комплекса. 

 

Регистрирай се в airbnb.com и там може да търсиш апартаменти под наем. Ето в твоя случай за периода. Има и други сайтове, разбира се. Но апартаментът е добра идея. До олимпийския комплекс няма метро и съответно ако искате да пътувате от/до историческия център гледайте апартамента да е между олимпийския комплекс и via Flaminia (по нея минава трамвай, с който бързо се достига до piazza del Popolo).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С толкова много народ направо сте перфектни за апартамент, дано се намери достатъчно голям, но ако не става в airbnb може да потърсиш за два близки апартамента, например един за 5 човека и един за 4. 

 

За полети до Италия общо взето избора ти е Wizz, България Ер или Алиталия, който извади най-ниската цена. Доста време има до тогава, не пречи да изчакаш и да следиш цените периодично. В момента има промоция изтичаща след 2-3 часа и двупосочния на твоите дати ще се върже към 170лв. Но няма лошо и да поизчакаш, може и да паднат цените. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Ние си харесахме това място - https://www.airbnb.com/rooms/2456077?checkin=04%2F07%2F2016&checkout=04%2F11%2F2016&guests=2&s=-yLFmQDd

Още не е запазено, но ме притеснява на прибиране има ли с какво да се придвижим до Термини в 4.00 ч. сутринта? Полетът ни е в 6.30 и има автобуси на Теравижън в 4.30 ч. и 4.50 ч. Ако хванем по-късния автобус ще успеем ли навреме за самолета? А разстоянието от апартамента до Термини много ли е голямо за пеша? Мерси предварително :)

Връзка към мнение

Далечко си е от Термини, а и като цяло от повечето забележителности. Търсете нещо по-централно. Иначе за транспорт през ноща, предполагам отново ще ви излезе доста и ще трябва такси. Ако пък толкова държите на това място, просто си вземете за последната вечер някаква нощувка близо до Термини, дори да не е най-доброто място, защото в крайна сметка ще ви трябва само да пренощувате. 

Редактирано от Krum4ov
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Последните известно количество мнения, които се отнасяха основно за резервация през сайт или директно с хотела са отделени в нова тема: Резервация онлайн или директно с хотела?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

От скоро съм регистрирана в сайта, но искам да благодаря на всички пишещи тук за полезните съвети и информация.

Преди 3 дни се върнахме от 4-ри дневно приключение в Рим. Бях изчела всички статии свързани с настаняване, забележителности, места за хранене и др.

Мога да дам няколко съвета и аз:

- за да се избегне чакане на дълга опашка от хора пред Колизеума, може да се мине първо през Римския Форум, където хората са доста по-малко, а билета важи и за двете забележителности

- ако си вземете билет за 1,50 евро за 100 мин. ползване наградски транспорт, имайте на предвид, че излезете ли от метро станцията не можете да влезете 2-ри път със същия билет през тези 100 мин.

- купете предварително билети за автобус от летище Terravison, понеже се чака следващ, ако няма места /т.е. с предимство са тези с билети/

- непременно яжте сладолед от този: http://www.gelateriaromana.com/- фаворит ми е шоколадов с печени цели бадеми

- вземете си пица от тук: http://www.pinsereroma.com/- само 4,50 евро , а е чудесна /има хора постоянно/

- носете си шише за вода, навсякъде има чешми за пълнене

- намерете си хотел със закуска, може би ще ви излезе по-изгодно /поне за нас беше така/

 

Пожелавам успех на следващите, които ще се потопят в невероятния РИМ. Заслужава си :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
 Ние си харесахме това място в Рим -Premier Cavour Via Cavour 47 Stazione Termini, намира се на 150 м от гара Термини, но като чета вашите препоръки и мнения , започвам да се колебая дали да резервирам този хотел за месец август, макар че цената за 4 нощувки е много изгодна :( 

Можете ли да ми кажете от гара Термини кой транспорт е най- удобен за двете летища -Рим Фиумичино (FCO) и Рим Чампино (CIA). Ние със съпруга ми ще пътуваме от Рим за София от Чампино , а синът ни ще пътува от летище Леонардо да Винчи за САЩ.

Очаквам ващите безценни напътствия :)

Връзка към мнение

 Ние си харесахме това място в Рим -Premier Cavour Via Cavour 47 Stazione Termini, намира се на 150 м от гара Термини, но като чета вашите препоръки и мнения , започвам да се колебая дали да резервирам този хотел за месец август, макар че цената за 4 нощувки е много изгодна :( 

Можете ли да ми кажете от гара Термини кой транспорт е най- удобен за двете летища -Рим Фиумичино (FCO) и Рим Чампино (CIA). Ние със съпруга ми ще пътуваме от Рим за София от Чампино , а синът ни ще пътува от летище Леонардо да Винчи за САЩ.

Очаквам ващите безценни напътствия :)

 

 

До Фиумичино има Леонардо Експрес - сравнително скъпичък, но безпроблемен влак. И до двете места има шътъли на Terravison, които са по-евтини, не много по-бавни, ама точно аз веднъж имах малка драма с тях, по-скоро изключение :) http://www.terravision.eu/#

Връзка към мнение

Via Cavour не е зле. Не се плаши.Щом се търси бюджетно решение става , а и пак си близо до много забележителности.

От Чампино най-добре с шатъл бус , Фиумичино може и с влак Леонардо Експреса или обикновен + метро за по-евтинко.

Връзка към мнение
Дани Магелани

На двете успоредни на ж п линиите улици около гара Термини тръгват автобуси на различни фирми за двете летища. Има няколко спирки по улицата, една след друга, и на всяка има съответното разписание. Цена около 6 евро. Билети се купуват от автобуса. Понякога се налага да се почака повече, предвиждайте резерв 30 мин. Винаги питайте за кое летище е конкретният автобус, защото може на автобуса да пише за  Фиумичино , а да е за Чампино или обратно. Виждала съм подобни неща.

Връзка към мнение

Колебая се между Тrenitalia и Italotreno. Italotreno предлагат много по- атрактивни цени на билетите от Венеция за Рим, и това ме навежда на мисълта дали няма някаква уловка и сигурно ли е пътуването с тях или са им много мизерни влаковете. Времетраенето на пътуването и на двете фирми е почти едно и също- от Venezia S. Lucia до Roma Termini e 03:45 часа.

Ако някой има информация и впечатления, моля да сподели. Приемам всякакви съвети:) :)

Връзка към мнение

Колебая се между Тrenitalia и Italotreno. Italotreno предлагат много по- атрактивни цени на билетите от Венеция за Рим, и това ме навежда на мисълта дали няма някаква уловка и сигурно ли е пътуването с тях или са им много мизерни влаковете. Времетраенето на пътуването и на двете фирми е почти едно и също- от Venezia S. Lucia до Roma Termini e 03:45 часа.

Ако някой има информация и впечатления, моля да сподели. Приемам всякакви съвети :) :)

 

Е, ти нищо не каза.

 

Italo са частен оператор, ползват последното поколение високоскоростен влак, произведен от Алстом - АGV. Интериорът е една идея по-луксозен от Trenitalia, вътре е като космически кораб. Ползвал съм ги от Рим до Болоня. Между Рим и Флоренция се дживат с 250 км/ч, от Флоренция до Болоня - с 300 км/ч.

Разликата е във вагоните - Italo са малко по-къси, с една врата на вагон, Trenitalia са с врати в двата края.

В Italo седалките са като в самолетите, а само в средата има четворки с маса по средата. В Trenitalia всички са с масички по средата.

От скоро Trenitalia пуснаха Frecciarossa 1000, което им е най-новият най-бърз влак (те имат три нива на високоскоростни влакове - Frecciarossa, Frecciargento и Frecciabianca).

 

В Рим Italo спират на Tибуртина и Остиенсе, а Trenitalia - на Термини.

 

Тук ще намериш достатъчно информация и шарени картинки:

 

http://seat61.com/italo.htm

 

http://seat61.com/frecciarossa.htm#.Vu_SfTEcMwg

 

Кое да изберем: http://seat61.com/frecciarossa.htm#Trenitalia-or-Italo

 

Схема на местата в Italo

 

Схема на местата в Trenitalia

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

ZARO, благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор.

Не съм се съмнявала в качеството и нивото  на  обслужване на  италианските железници,но цената на Italo ми се видя доста скромна-9.90 Евро, затова събуди в мен учудване.

Ние пътувахме миналата година от Барселона за Мадрид с AVE, който развива 301 км/час- наистина космически  и супер удобен и комфортен влак.

От картинките, които си ми предоставаил за двете италиански железници се уверявам, че който и да изберем, няма да сгрешим.

Italo ми дава опция Venezia-S. Lucia-Roma Termini, което идеално ме устройва. Хотелът в Рим, който съм резервирала се намира на 150 м от Термини - на Via Cavour.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.