Прескочи до съдържание

Съвети за кратка Андалусия


jul

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Roberto Baggio каза:

Здравейте, и аз имам чуденка. Трябва да избера между две нощувки в Малага (след и преди полета) или една нощувка в Малага и една в Нерха.Как мислите? Заслужава ли си Нерха да и отделим една вечер или по-добре и двете вечери да сме в Малага?

 

Ако си гледала "Синьо лято", Нерха е задължителна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 9.12.2019 г. в 16:32, antea каза:

още не съм, гледах, че има такива цени и през януари, така че не е някакъв спешен момент да се купуват сега, по-скоро сайтът на Alsa е малко проблемен, не зарежда винаги добре, когато тръгнеш да купуваш, и на всичкото отгоре начислява такса по 2,60 евро на билет - което се преодолява, ако си направиш регистрация и станеш Member на Alsa+, и след първата покупка /примерно на един билет/ вече не я начисляват тази такса

 

 

за който ще пътува с обществен транспорт, да потвърдя, че така е начинът да се заобиколят допълнителните такси, които начислява Alsa и които са пропорционални на стойността на билета - т.е. за най-евтиния билет от 5,50 евро е например 2,60

та, направих си регистрация като member на Alsa+, купих един такъв най-евтин от тези, които ми трябваха, на него ми взеха таксата от 2,60, а за всички останали вече я нямаше, в последствие /след около час/ купих и втория билет за същата отсечка, за която първо купих, защото ми даваше съседното място като заето, а след известно време се освободи съседната седалка

 

остана ми само последната отсечка, Гранада-Малага, понеже още се колебая дали да седим там до края и директно на летището или да дадем 3-4 часа на Малага, и с тях тоталът за транспорт ще стане 76 евро за двама Малага-Севиля-Кордоба-Гранада-Малага, което си е съвсееем чудесна цена за такава обиколка :smile:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

Ако си гледала "Синьо лято", Нерха е задължителна.

За съжаление не съм. Надявам се, че въпреки това градчето има чар и атмосфера, която да ни допаднат, в противен случай сега е времето да ме разубедите от нощувка там. Пътуваме края на февруари, ако има значение.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Roberto Baggio каза:

За съжаление не съм. Надявам се, че въпреки това градчето има чар и атмосфера, която да ни допаднат, в противен случай сега е времето да ме разубедите от нощувка там. Пътуваме края на февруари, ако има значение.

Много поколения израстнаха с този сериал. Жалко, че не са го пускали по някой тв канал и на вашето!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз се чудя дали да купувам билети предварително, или на място. 

antea, на приложение в телефона ли са или се принтят? 

Ще чакам да пишеш как сте решили и осъществили последната отсечка, че както установихме имаме едно и също терзание 😀

Дани Магелани, има го онлайн Синьото лято. Поне 2 лета подред се опитвах да зарибя дъщеря ми и племенничките да гледат, но уви. Може би всяко време и всяко поколение с филмите си ☺️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@jul  купих ги през браузър в сайта, билетите дойдоха на имейл като PDF, после си инсталирах приложението им и ги импортнах вътре - става по номер на резервации и фамилия на пътуващ, възнамерявам да ги показвам направо оттам, понеже си имат QR кодове

 

Малага на бърз поглед със street view в старата си част ми допада за кратка разходка, а и да усетим малко аромат на море, бих се надявала при втория вариант :smile:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Roberto Baggio каза:

За съжаление не съм. Надявам се, че въпреки това градчето има чар и атмосфера, която да ни допаднат, в противен случай сега е времето да ме разубедите от нощувка там. Пътуваме края на февруари, ако има значение.

Ако не си гледал филма и ако няма да е през лятото, за мен е абсолютно безсмислено да се ходи там. 

Извън сезона си е мъртво, както нашите черноморско села и градчета.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@antea,Малага е прекрасна.И двата пъти бяхме позиционирани там и абсолютно се влюбих в този град.Но истината е,че бледнее пред Кордоба,Гранада,Севиля.Нейната атмосфера и красота се усеща по-бавно и на глътки,няма го този Уау ефект на изброените градове.Ако отидете за 3-4 часа,твърде възможно е да останете разочаровани.Аз лично бих отделила това време за Гранада 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Дани Магелани каза:

Някой бил ли е в средата на юни там? Дали ще е убийствена жега?

Непоносимо ли е , ако се пътува само с обществен транспорт?

В Малага си беше екстра.Даже си спомням,че в България беше много по-горещо.Но като отидохме в Севиля беше някакъв ад,40 градуса и не се диша.Убийствена жега беше.

Връзка към коментар
преди 16 минути , VVP каза:

В Малага си беше екстра.Даже си спомням,че в България беше много по-горещо.Но като отидохме в Севиля беше някакъв ад,40 градуса и не се диша.Убийствена жега беше.

Много благодаря!

Важно ми беше, за да взема правилното решение!  Предполагам, че в Кордоба и Гранада климатът е като в Севиля, или греша?

Връзка към коментар
преди 18 часа, Roberto Baggio каза:

За съжаление не съм. Надявам се, че въпреки това градчето има чар и атмосфера, която да ни допаднат, в противен случай сега е времето да ме разубедите от нощувка там. Пътуваме края на февруари, ако има значение.

Еее, не може така. Специално за теб един от любимите ми епизоди от Синьо лято, с български дублаж.

 

Испанците се радват много и са силно изненадани, когато има кажа, че в комунистическа България сме гледали Синьо лято.

Но, и аз съм съгласен, че извън сезона си е умряло село Нерха. Колкото до жегата, в Андалусия си е вече жега след средата на юни, но все пак зависи от конкретната година. Аз бих се подготвил за жега обаче.

 

преди 43 минути , Дани Магелани каза:

Много благодаря!

Важно ми беше, за да взема правилното решение!  Предполагам, че в Кордоба и Гранада климатът е като в Севиля, или греша?

В Кордоба не съм ходил, но в Севиля си беше същата жега като в Гранада дори в началото на септември. Правилото е между 1 и 5-6 следобед да се скриеш някъде на хлад с добре изстудена сангрия.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Някой присъствал ли е на карнавала в Кадис? Тази година се пада 20.02.-01.03, което съвпада с нашето посещение в Андалусия. Според вас заслужава ли си да планирам една нощувка в Касис заради него ( по план ще се падне 29.02) ?

Връзка към коментар
На 12.01.2020 г. в 14:06, Roberto Baggio каза:

Някой присъствал ли е на карнавала в Кадис? Тази година се пада 20.02.-01.03, което съвпада с нашето посещение в Андалусия. Според вас заслужава ли си да планирам една нощувка в Касис заради него ( по план ще се падне 29.02) ?

Аз бях точно по това време и да ти кажа като цяло почти не разбрах, че има карнавал 🙂 По улиците не забелязах нищо особено, освен плакати и афиши и май на централния площад имаше нещо като инсталация. Имаше доста събития, но всичките на закрито с билети, които повечето бяха разпродадени отдавна. Просто не се вписа в моята дефиниция на карнавал 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, имам някои въпроси, свързани с предстоящото ни пътуване до Андалусия. Ще спим в Гранада една вечер и понеже имаме купени билети за Алхамбра в 14ч. си мисля да влезем в двореца веднага като пристигнем в Гранада и накрая да разгледаме Насридите. После да отидем към Сакромонто и в тази връзка видях на сайта на Манастира в Сакромонто, че може да се разгледа само в 17,30ч. Това означава ли, че въобще по друго време не може да се влеза в Абатството? Струва ли си да се пришпорваме, за да стигнем? И също да питам за Museo Cuevas, той пък е с работно време до 18ч. Разбрах, че е открит музей, но бихме ли могли да видим пещерите извън работното им време или е нещо като Етъра (на открито, но ако не работи нищо не можеш да видиш) ?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой няма ли да се връща вече и да сведе прясно инфо 🙂 @iva 80? @Мон?

@antea, чакам да пишеш доколко точни са ALSA, че още се чудя дали да купувам билети Гранада-летище Малага или за по-ранен час до Малага.

Връзка към коментар

@jul, върнахме се. Но ние бяхме с рентакар. Голяма изненада, защото бях запазила малък сеат, а те ни дадоха Рено Каптюр. Чисто ново. 
Ние бяхме много лежерно. Разходки до Нерха и Гранада в един ден. Хапване в малки ресторантчета, не сме влизали в Алхамбра, може би в следващи пътувания. И един ден отделихме за Кордоба. Като там ползвахме безплатния паркинг, който някой беше постнал по- назад в темата. Иначе накратко ползвахме апартамент в центъра на Малага. Колата от малага кар с пълна застраховка, билети самолетни от Уиз с Дискаунт по 18.99 лв. Наемът на колата беше на промоция с 50% намаление. Платени паркинги за 24 часа 25 евро.

1C4C2A78-44BC-483D-8B6D-F2E31E5C914F.jpeg

5B1ECE77-2D0D-4CC0-864D-B1FC1E9B4F0C.jpeg

436097B7-434E-4F62-B3C4-32F4720459D8.jpeg

5AC98AA3-678E-46EE-A01D-81D87960FD22.jpeg

62B80D1F-E194-413B-9469-0C49AC988077.jpeg

080F1E9A-F5BF-4EAB-83E3-78496FB5DBE7.jpeg

65BA7F15-E2D9-4C80-8BC5-8DD397C64A67.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@jul, ще пиша, ние се спряхме на варианта да пристигнем в Малага в 10:15 в събота и там да прекараме остатъка до полета, и такива билети взех; общо-взето има файда да се купуват достатъчно по-рано, ако го оставиш за последния момент цените ще бъдат с минимум 5 евро на човек на отсечка отгоре, а и наблюдавай с местата как е, че намаляват с идването на датата

 

иначе ние сме на финалната права, проверих си хотелите в Севиля и Гранада - чакали ни :grin:, инсталирах си Cabify, ако някъде се наложат таксита, времето засега се очертава идеално, та лека-полека ме завладява тръпката на очакването :smile: имаме само две опорни точки с фиксирано време - тур по покривите на Севилската катедрала, и Алхамбра - всичко останало ще бъде както ни дойде  отвътре на момента

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Започвам поред на въпросите! Полети, летище, разписание....всичко беше точно. Няма закъснения, няма дезорганизация. Летището на Малага е лесно за ориентиране. На излизане точно пред входа има автобусна спирка. От там автобус А вози до центъра. Ние го бяхме проучили чрез мапса.

Настаняване тук-  https://www.booking.com/hotel/es/luz-y-sencillez-en-el-centro-historico-de-malaga.bg.html?aid=397594;label=from_conf_1;sid=24e812f48843ba6f9db1fa690b8a495c

разкошно жилище. Апартаментът беше на пъпа на центъра. Ние бяхме 4 възрастни. Има две отделни спални и кухня. Домакинята ни чакаше с ключовете и топли хлебчета. Изцяло оборудвано жилище с всичко необходимо. Препоръчвам. 

Хапване- естествено в El Pimpi, и тук https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187438-d2022071-Reviews-Los_Mellizos_Malaga-Malaga_Costa_del_Sol_Province_of_Malaga_Andalucia.html, като второто ни го препоръча хазайката като заведение с най-добрата морска храна в района. В Гранада избягвайте да сядате в заведенията около Алхамбра. Ние седнахме уж за кафе, хапнахме и паеля и после като влизахме в заведението за тоалетна останахме ужасени от хигиената.

В Кордоба около Джамията има прилични ресторантчета, където и да изберете няма да съжалявате. За бански не знам. Значи температурите бяха 24 гр навсякъде. За разходки идеално време. 

Другото, да не забравя, който реши да ползва нашето апартаментче да знае, че точно до него има платен паркинг, което е важно ако сте с рентакар, също така е близо и до пристанището и автогарата. Пристанището е на пешеходно разстояние. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Мон, а сутрин/вечер чувствително по-студено ли се усеща температурата? виждам ги амплитудите и знам, че това е субективно усещане, но все пак ще ме ориентира дали да се подготвяме за осезаемо по-хладни часове :smile:

Връзка към коментар
преди 56 минути , antea каза:

@Мон, а сутрин/вечер чувствително по-студено ли се усеща температурата? виждам ги амплитудите и знам, че това е субективно усещане, но все пак ще ме ориентира дали да се подготвяме за осезаемо по-хладни часове :smile:

Миналата година април обикаляхме точно там. Вярно, че точно тогава времето беше необичайно лошо, но в Гранада в деня на тръгването сутринта беше 5 градуса. Така че ... зиме абичка. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.