Прескочи до съдържание

Съвети за кратка Андалусия


jul

Препоръчани мнения

@Zaro, чела съм го твоето пътуване и помня, че климатът не беше много с вас, та затова следя основно Гранада и ми прави впечатление, че там винаги е с няколко градуса надолу спрямо останалите градове, мисля, че и @Георги бяха пострадали от студ там

 

то пък ако и рано сутрин/късно вечер е топло, си представяме какво ще бъде през деня, нали :))

Връзка към коментар
На 20.02.2020 г. в 13:53, jul каза:

Някой няма ли да се връща вече и да сведе прясно инфо 🙂 @iva 80? @Мон

@antea, чакам да пишеш доколко точни са ALSA, че още се чудя дали да купувам билети Гранада-летище Малага или за по-ранен час до Малага.

@jul, дотук всичко е точно с автобусите, това ни е третото пътуване и всеки път тръгват навреме и пристигат по разписание или малко по-рано

 

на сегашната отсечка Кордоба-Гранада поради някаква причина ни настаниха всички в автобус на друга фирма, въпреки че на определената платформа си дойде и оригиналният' Alsa рейс, май и него почнаха да го пълнят малко преди да потеглим, вероятно е имало много купили билети в последния момент и са пуснали два автобуса; по първите две отсечки се намираха и празни места, шофьорите отмятат по списък фамилиите на купилите онлайн

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
Надя Воденичарова

Здравейте,

И ние ще пътуваме в Андалусия. Избрахме 4 дни в Малага и разходки с връщане до близките градове. Запазих Абхамбра, Каминито ел рей и ферма за бикове в Ронда.

Вечерите сме в Малага. Наистина ли паркинга е 25 евро.  Няма ли безплатни? На улицата не може ли да се паркира? 

 

Вечерта пристигаме късно в Малага. Има ли отворени магазини за храна вечер късно?

Връзка към коментар

В Малага всичко работи до късно. Заведения за хранене, ресторнтчета. Градчето е много оживено. Ще си намерите място за хапване със сигурност.

Местата за паркиране са според мястото ви за настаняване. Ние бяхме в апартамент без възможност за ползване на безплатен паркинг.

Връзка към коментар
На 28.08.2022 г. в 20:15, Надя Воденичарова каза:

Здравейте,

И ние ще пътуваме в Андалусия. Избрахме 4 дни в Малага и разходки с връщане до близките градове. Запазих Абхамбра, Каминито ел рей и ферма за бикове в Ронда.

Вечерите сме в Малага. Наистина ли паркинга е 25 евро.  Няма ли безплатни? На улицата не може ли да се паркира? 

 

Вечерта пристигаме късно в Малага. Има ли отворени магазини за храна вечер късно?

 

Малага е голям град и паркирането няма как да е безплатно, още по-малко безпроблемно, ако е безплатно. Обаче има много паркинги, включително и подземни, които не бяха кой знае колко скъпи.

25 евро паркинг за какво? Час, ден, седмица?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Надя Воденичарова
На 30.08.2022 г. в 12:38, Zaro каза:

 

Малага е голям град и паркирането няма как да е безплатно, още по-малко безпроблемно, ако е безплатно. Обаче има много паркинги, включително и подземни, които не бяха кой знае колко скъпи.

25 евро паркинг за какво? Час, ден, седмица?

на ден

Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...

Здравейте,

Включвам се и аз към тази тема с едно питане 🙂 Купих билети за Андалусия (11-18.06) с кацане в Малага почти в полунощ на 11.06. На другия ден имаме билети за Алхамбра. И тук ми е питането- как най-удачно да разпределя нощувките?

За сега планирането е :

2 нощувки в Малага (ще ползваме да посетим Гранада), 2 в Севиля ( тук и Кордоба), 1 в Гибралтар (за маймунките) и 2 в Марбея ( ще си оставим 2 дни за плаж и ще опитаме да видим Ронда)

Как ви се струва? Или направо да ги разделя на Малага и Севиля и да си обикаляма с колата

 

  • Шок 1
Връзка към коментар
На 18.04.2023 г. в 15:41, Venitogo каза:

Здравейте,

Включвам се и аз към тази тема с едно питане 🙂 Купих билети за Андалусия (11-18.06) с кацане в Малага почти в полунощ на 11.06. На другия ден имаме билети за Алхамбра. И тук ми е питането- как най-удачно да разпределя нощувките?

За сега планирането е :

2 нощувки в Малага (ще ползваме да посетим Гранада), 2 в Севиля ( тук и Кордоба), 1 в Гибралтар (за маймунките) и 2 в Марбея ( ще си оставим 2 дни за плаж и ще опитаме да видим Ронда)

Как ви се струва? Или направо да ги разделя на Малага и Севиля и да си обикаляма с колата

 

Здравейте,  сега се завръщаме от обиколката на Андалусия.  Програмата Ви е доста натоварена, да не кажа неосъществима. Имайте предвид, че разстоянията между градовете Малага- Гранада-Кордоба-Севилия отнема между час и половина до два часа шофиране. Отделно от това, паркирането в Гранада и Кордоба е доста трудно (ние си бяхме букнали паркинг предварително, за да не се лутаме в търсене и да не губим време) и това също отнема време.  За Алхамбра имате фиксиран час за Nadrid Palaces и трябва да сте поне 15 минути по-рано,защото опашката е доста дълга. Предвижването от централния вход до двореца през градината също отнема петнайсетина минути. С електронните билети с QR код бързо се влиза,но обезателно носете паспортите- проверяват ги. Обиколката на целия комплекс Алхамбра отнема между 3 и 4 часа. Миналата седмица беше 30 градуса, което допълнително изморява. Не си представям след това отново да трябва да се пътува към Малага. Няма да успеете да усетите приказната атмосфера на Кордоба,ако минете пътьом. Гранада -Кордоба са около 2 часа път. Разглеждането на Мескитата отнема час, после Кордоба-Севилия още около 2 часа.

Преосмислете плана си, по мое мнение.

Ние пристигнахме в Малага със същия вечерен полет. Наемането на кола, с попълване на всички документи,  ни отне около 40 минути и веднага се отправихме за Гранада. Полетът до Малага (над 3 часа) и пътят до Гранада ни изтощиха,затова се наспахме добре и букнахме час за Алхамбра в 13 часа. Беше много горещо (юни месец ще е още по-тежко) и почивахме често под сенките на дърветата в градините на Алхамбра. Цялата обиколка ни отне 4 часа,но ние се съобразявахме и с малко дете. В Гранада бяхме с 2 нощувки. На втория ден се потопихме в атмосферата на града и разгледахме другите забележителности, включително и нощна Алхамбра от площада Мирадор де Сан Никола. В Кордоба имахме една нощувка.  В Севилия - 3, там има много за разглеждане и са необходими повече дни - фламенко шоу,Алказар, площад Испания,катедралата и т.н. Горещината ни изтощаваше - 32 градуса и се налагаше следобед да почиваме. В Гибралтар бяхме 1 ден, но от скалата,пещерата и маймуните не сме впечатлени. Цялата обиколка с буса отнема 1 час и 40 минути,  с лифта е още по-бавно. Паркира се в испанската част (в Гибралтар е почти невъзможно, а и имаше допълнителни условия от рента-кара,ако се излиза от европейската територия) в Ла Линия и има около 20 минути вървене до бусовете,ако няма опашка на граничния пункт. За Малага оставихме последния ден преди полета. Бъдете на летището поне 2 часа по-рано, секюрити контролът отнема доста време. За жалост не остана време за Кадиз и Марбея,но те не бяха приоритет. От Ронда се отказах, заради тежкия път със завои,които не понасят на малко дете. 

Ако имате конкретни въпроси, ще отговоря!

Поздрави!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 28.08.2022 г. в 20:15, Надя Воденичарова каза:

Здравейте,

И ние ще пътуваме в Андалусия. Избрахме 4 дни в Малага и разходки с връщане до близките градове. Запазих Абхамбра, Каминито ел рей и ферма за бикове в Ронда.

Вечерите сме в Малага. Наистина ли паркинга е 25 евро.  Няма ли безплатни? На улицата не може ли да се паркира? 

 

Вечерта пристигаме късно в Малага. Има ли отворени магазини за храна вечер късно?

В Гранада букнахме предварително паркинг, за да имаме гарангирано място близо до квартирата (да не пренасяме куфари на дълги разстояния). Цената беше 28 евро на ден. В Кордоба и Севилия беше по 25 евро на ден. Доста е скъпо, но пък си спокоен,че имаш място и зарязваш колата за целия престой. Има платена зона на улиците, по 2,50 евро, но свободни места е истинско чудо да откриеш. Трябва да се внимава, кои места са обазначени само за резидентите-жителите на града, за тях цената на час е по-ниска. Освен това да тичам да слагам билети от машините, да внимавам да не просроча времето и да мъкна куфари на далечно разстояние,  реших да не си го причинявам и да прежаля платения паркинг. В Кордаба платената зона на улиците беше в часовете между 9 и 14 часа, след това беше безплатно, но не знам дали това е правило или беше така заради уикенда. В делнични дни може би през  целия ден е платена зоната, не знам, не съм се интересувала.

Връзка към коментар
преди 16 часа, stefansky каза:

В Гранада букнахме предварително паркинг, за да имаме гарангирано място близо до квартирата (да не пренасяме куфари на дълги разстояния). Цената беше 28 евро на ден. В Кордоба и Севилия беше по 25 евро на ден. Доста е скъпо, но пък си спокоен,че имаш място и зарязваш колата за целия престой. Има платена зона на улиците, по 2,50 евро, но свободни места е истинско чудо да откриеш. Трябва да се внимава, кои места са обазначени само за резидентите-жителите на града, за тях цената на час е по-ниска. Освен това да тичам да слагам билети от машините, да внимавам да не просроча времето и да мъкна куфари на далечно разстояние,  реших да не си го причинявам и да прежаля платения паркинг. В Кордаба платената зона на улиците беше в часовете между 9 и 14 часа, след това беше безплатно, но не знам дали това е правило или беше така заради уикенда. В делнични дни може би през  целия ден е платена зоната, не знам, не съм се интересувала.

Много благодаря за отделеното време, за да опишете престоя си в Андалусия. Правихме нещо подобно в Сицилия за 7 дни и беше ок:-)

Програмата я смених леко и решихме да спим само в Малага 4 нощи и 3 в Севиля. Тук се колебая да не ги обърна 3 Малага, 4 Севиля. И за Гибралтар, но моя мъж държи да види маймуните 🙄

На плаж и море ще е другия месец 🙂

Имам питане за полета към Малага, в колко часа кацнахте? те са час назад нали, което е 23:30? или греша и освен Алхамбра за друго място билети предварително трябват ли?

 

 

Връзка към коментар
преди 58 минути , Venitogo каза:

освен Алхамбра за друго място билети предварително трябват ли?

за Катедралата в Севиля, ако решите да направите някой от по нестандартните турове. (мога да препоръчам 90 минутната организирана обиколка по покривите на катедралата)

за кралският дворец в Севиля (Alcázar of Seville)

за Джамията-Катедрала в Кордоба (не съм сигурен дали свършват билетите). Тук от 8:30 до 9:30 всеки ден има бeзплатен вход.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Venitogo каза:

освен Алхамбра за друго място билети предварително трябват ли?

Ако искате да гледате автентично фламенко в някоя от къщите в Севиля. Почти всяка седмица в някоя от тях участват звезди на фламенкото, а залите са малки. Изживяването е незабравимо и билетите бързо свършват.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Venitogo каза:

Много благодаря за отделеното време, за да опишете престоя си в Андалусия. Правихме нещо подобно в Сицилия за 7 дни и беше ок:-)

Програмата я смених леко и решихме да спим само в Малага 4 нощи и 3 в Севиля. Тук се колебая да не ги обърна 3 Малага, 4 Севиля. И за Гибралтар, но моя мъж държи да види маймуните 🙄

На плаж и море ще е другия месец 🙂

Имам питане за полета към Малага, в колко часа кацнахте? те са час назад нали, което е 23:30? или греша и освен Алхамбра за друго място билети предварително трябват ли?

 

 

За Алказар в Севилия (малката Алхамбра 😊) отидохме на място да купим билети за следващия ден и ни казаха,че предварителна продажба е възможна само онлайн. Билети за същия ден имаше,но в неудобни часове. Часовете са фиксирани.Има много сайтове и човек се обърква,затова помолихме да ни посочат официалния сайт - www.alcazarsevilla.org. Съобразете обедните горещини,ако искате да разгледате и градините,не само двореца.

За фламенко шоуто запазихме предварително в Музея на фламенкото. Билетите бързо се изчерпват и няма за дни напред. Фламенко гледахме и на площад Испания,но усещането в театъра беше различно и с повече танцьори - 2 жени и 1 мъж,двама певци и един китарист. Колкото повече участници,толкова по-интересна програма. Изпълниха няколко танца и смениха по три тоалета.

За Мескитата в Кордоба и катедралата в Севилия - купихме на място на касата,билети имаше достатъчно.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Venitogo каза:

Много благодаря за отделеното време, за да опишете престоя си в Андалусия. Правихме нещо подобно в Сицилия за 7 дни и беше ок:-)

Програмата я смених леко и решихме да спим само в Малага 4 нощи и 3 в Севиля. Тук се колебая да не ги обърна 3 Малага, 4 Севиля. И за Гибралтар, но моя мъж държи да види маймуните 🙄

На плаж и море ще е другия месец 🙂

Имам питане за полета към Малага, в колко часа кацнахте? те са час назад нали, което е 23:30? или греша и освен Алхамбра за друго място билети предварително трябват ли?

 

 

 

Категорично Севиля трябва да е водеща.

Аз бих разпределил 7 нощувки така: 3 в Севиля (абсолютен задължителен минимум), 2 в Малага (ако държите на Малага, иначе 1) и по 2 между Кордоба и Гранада с предпочитания към Кордоба). С риск да бъда набит :crazy:, според мен Гранада извън Алхамбра не е кой знае колко интересна. Кордоба е по-мъничка, но пък уличките са прекрасни. Тези два биха били разпределени и за двата града, като просто нощувките ще са само в единия.

 

След като ще гледате маймуни в посока Гибралтар, включете в прорамата си зоопарка във Фуенхирола, който е уникален и доближава в максимална степен естествената среда на животните. Малък е, но наистина е уникален. По NG има филми за него.

 

Билетите за Алкасар в Севиля ги купих през телефона на влизане. За нас имаше след половин час.

 

Явно не сте гледали "Синьо лято" като малки, иначе Нерха връща спомените.

 

Ето описание на нашата обиколка там. Мисля, че доста се припокрива с това, което търсите, с изключение на маймуните.

 

На летището в Малага продават такава сол:

https://images.shopdutyfree.com/image/upload/c_pad,f_auto,h_350,w_350/v1570010545/030/003/015/8413700562518/8413700562518_1_default_default.jpg

Страаааашна!

  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, имам питане за Гибралтар- ще бъдем с кола под наем и ще тръгнем от Малага. Предполагам колата се оставя на границата и самата граница се минава пеша, поне така разбрах от един разговор, поправете ме ако греша

Къде са тези бусчета, с които се обикаля Гибралтар с водач? Как става организацията?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.