Прескочи до съдържание

Beijing за 2 дни, месец март


Препоръчани мнения

Съвсем по немагелански - отварям темата със сериозно притеснение... Нямам никаква идея дали и как ще се справя. 

 

Отново искам да изстискам един уикенд и да залепя два дни за една командировка (до Сингапур). Пътуването с Air China ми е сериозен компромис с вътрешните желания - имам някаква психологическа бариера явно, но по-голямо желание ми е да надникна в Китай. Накрая сметнах, че в Пекин ще мога да видя най-много за два дни - с безплатна виза, и ще помоля за помощ. 

 

Полетът планирам да бъде следният: 

 

Четвъртък:
20:25 LHR London Heathrow
14:45+1 PEK Beijing Capital
 

Понеделник (реално е неделя вечер):
00:10 PEK Beijing Capital
06:50 SIN Singapore Changi

 

Чета, че при Air China има доста закъснения. Надявам се тези часове да ми дадат резерв достатъчен, като се надявам да имам два пълни дни. Ако се наложи да смачкам малко времето по служебни причини, ще направя така, че да имам поне ден и половина - смятам ще бъде достатъчно да надзърна в най-култовите места.

 

Нататък ще питам за програма - когато ми разпишат пътния лист и си купя билети. Имам смътни идеи, но то не е голяма философия желанията там. Искам първо да се спра на нощувки, за да мога да ги резервирам. Направих опит да се справя сама... и кротко овесих нос. Отзивите са смразяващи, и то при високо оценен местен хотел. Бизнес (безличен) хотел не искам.

 

Не искам да показвам какви съм ги дробила, затова моля за директна препоръка - коя зона на Пекин, както и много ще се радвам на препоръка за конкретни местенца. Благодаря!

 

 

Връзка към мнение

Виж Crown Plaza Wangfujing. Невероятно разположение. За около 10 мин пеша се ходи до Забранения град, в началото на пешеходната улица с шопинг и ресторанти. Много близо до улицата с масажите, около 30 мин пеша през парк до Небесния храм. А както нямоте време - точно до метро и автобуси. Води се 5 звезди, но си е по-стар. Но пък и цената не е като на други, а е доста по-обрана. От хотелите, в които съм била аз в Пекин, този бих избрала за лична почивка.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Здравей, @Mistela Благодаря!

 

А защо на това място сте взели решение? Аз не съм почитател на Holiday Inn, но бих искала да се ориентирам къде в Пекин да потърся... 

Защото е на пешеходно разстояние от някои забележителности. А и ние пристигаме с влака от Сиан, а гарата му е на ръка разстояние от хотела.

Връзка към мнение

Обикновено хотели не препоръчвам, защото хора разни..., но понеже и аз не харесвам бизнес хотелите... виж Beijing Hotel NUO Forbidden City. Той е от тези с дълга история (1915) и остатъчна петзвездност от други времена, намира се на улица Chang’an Avenue между Забранения град и площад Тянанмън с червената линия (1) на метрото и търговската улица Wangfujing...

 

По принцип моя план задължително би включвал и инспектиране на новото летище Daxing, каквато и врътка да трябва да направя за това, но в твоя случай това едва ли ще стане.

 

https://www.booking.com/hotel/cn/raffles-beijing-beijing.bg.html


https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294212-d630817-Reviews-Beijing_Hotel_NUO-Beijing.html

 

Успех. :smile:

Връзка към мнение
преди 4 минути , Adventurer каза:

Обикновено хотели не препоръчвам, защото хора разни...,

 

Успех. :smile:

Много ти благодаря!

 

И аз така - защото... хора разни 🙂 Искането за препоръка в случая е изключение, че се знам какво съм говедо... Просто се чувствам несигурна за Китай, но ще се окопитя.

 

Препоръките, обаче, ми влязоха в сила - поне за местоположение. Аз разбирам английски и мога да чета разни сайтове с препоръки, но изпитвам безкрайно приятно усещане да ми го препоръчат сънародници тук. Твоят хотел е разкошен. Признавам - много харесах 🙂 Но ми е много далече от центъра. 

 

Спрях се на Hotel Cote Cour Beijing Да видим какви ще ги накъдря 🙂 

Още нямам билет, вярвам да ми разпишат разрешение до един месец и после ще почне купона с йероглифите... 

 

 

Връзка към мнение

Значи, започнах да набирам кураж и даже и програма започнах да гледам. Леко се стрeсирах, че Пекин е малко по-малък от Словения 🙂

Хотелът ми се намира на пешеходно разстояние от Забранения град: 3 km, Храмът на Конфуций и Lama Temple: 3.5 – 4 км; Temple of Heaven: 5.7 км.

Моля ви за коментари – и специално ще съм благодарна за мнение от @krasen_denev, @Guinness, @Георги – коментар на избора ми и забележки.

 

Петък, кацане 12.05ч. От летището смятам да използвам такси.

 

Петък следобяд:

  • Confucius Temple (08:30 to 17:00) и Lama Temple (09:00 to 17:00). Времето за обстойни обикаляния няма да ми стигне, защото ще ми трябва време и за виза, но колкото толкова.

Някакви препоръки?

 

Събота:

  • Великата Китайска Стена, частта Mutianyu, цял ден

След много лутане и колебания засега спрягам версията да използвам автобусен трансфер само:

 

https://www.getyourguide.com/beijing-l186/mutianyu-great-wall-bus-transfer-optional-ticket-cable-car-t165345/?partner_id=8ZL2433&psrc=partner_api&cmp=alinnaenFR

 

Писах на разни китайски шофьори, но нито цената ми хареса, нито ентусиазма им. Групите – само докато им четох описанието на активностите (капани) и се изнервих 🙂 Аз обичам да се мотая сама, с мое темпо, така че и водач не ми трябва. Ако нещо греша, моля да ме поправите.

Единственият минус спрямо частен трансфер е, че бих могла да си тръгна по-рано и да видя Летния дворец, но £9 срещу £90 – освен ако не ме убедите, че наистина си заслужава.  

 

С групи нямам желание сякаш, иначе има една опция – освен ако и за нея не ме убедите (по Оломпийски стадиони не ми се обикаля)

http://www.beijinglocaltour.com/private_tour/mutianyu_great_wall_summer_palace_private_tour.php

 

За самата Китайска стена – споделете, как е най-добре да я види човек? Пеша е ясно. Препоръки за лифт – плюсове, минуси, някакви подсказки?

 

Неделя:

  • Площад Тиенамън със Забраненият град – преди обяд
  • Temple of Heaven следобяд
  • Исках и Beihai Park, но ме съмнява, че е постижимо...

Някакви препоръки?

 

Вечерта такси до летището, полетът е в полунощ.

 

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 5 часа, Гост каза:

Събота:

  • Великата Китайска Стена, частта Mutianyu, цял ден

След много лутане и колебания засега спрягам версията да използвам автобусен трансфер само:

 

https://www.getyourguide.com/beijing-l186/mutianyu-great-wall-bus-transfer-optional-ticket-cable-car-t165345/?partner_id=8ZL2433&psrc=partner_api&cmp=alinnaenFR

 

Писах на разни китайски шофьори, но нито цената ми хареса, нито ентусиазма им. Групите – само докато им четох описанието на активностите (капани) и се изнервих 🙂 Аз обичам да се мотая сама, с мое темпо, така че и водач не ми трябва. Ако нещо греша, моля да ме поправите.

Единственият минус спрямо частен трансфер е, че бих могла да си тръгна по-рано и да видя Летния дворец, но £9 срещу £90 – освен ако не ме убедите, че наистина си заслужава.  

 

С групи нямам желание сякаш, иначе има една опция – освен ако и за нея не ме убедите (по Оломпийски стадиони не ми се обикаля)

http://www.beijinglocaltour.com/private_tour/mutianyu_great_wall_summer_palace_private_tour.php

 

За самата Китайска стена – споделете, как е най-добре да я види човек? Пеша е ясно. Препоръки за лифт – плюсове, минуси, някакви подсказки?

 

Неделя:

  • Площад Тиенамън със Забраненият град – преди обяд
  • Temple of Heaven следобяд
  • Исках и Beihai Park, но ме съмнява, че е постижимо...

Някакви препоръки?

 

Вечерта такси до летището, полетът е в полунощ.

 

Благодаря!

Имай предвид, че пътят до тази част на стената не е малко. Гледай да хванеш точния автобус, че ние доста време загубихме, докато намерим спирката и правилния рейс.

Бих ти препоръчал да се качиш с лифт и да слезеш с тобоган. На мен много ми допадна тобогана. 🙂 Разходи се спокойно по стената и не бързай. При хубаво време гледките са невероятни. 

Препоръчай посещение на Олимпийското село. Дори да не си падаш по стадиони, то ще имаш възможност да се насладиш на модерната футуристична архитектура. Там се намира и "Водния куб". Повече ми хареса вечерта, когато всичко бива осветено ::) 

 

Площад Тиенамън със Забрения град - приготви се за огромни опашки на касите за билети. Когато ние бяхме чакахме около 45 минути. Не забравяй паспорта си, защото не можеш да си купиш билет без него. Ние комбинирахме Тези двете забележителности с парк Бейхал. Летният дворец с Небесния храм ни беше отделен ден. Не знам дали ще можеш да ги включиш и трите. Всичко си зависи от теб и начина ти на разглеждане. Имай предвид, че разстоянията са големи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Guinness каза:

Имай предвид, че пътят до тази част на стената не е малко. Гледай да хванеш точния автобус, че ние доста време загубихме, докато намерим спирката и правилния рейс.

Бих ти препоръчал да се качиш с лифт и да слезеш с тобоган. На мен много ми допадна тобогана. 🙂 Разходи се спокойно по стената и не бързай. При хубаво време гледките са невероятни. 

Препоръчай посещение на Олимпийското село. Дори да не си падаш по стадиони, то ще имаш възможност да се насладиш на модерната футуристична архитектура. Там се намира и "Водния куб". Повече ми хареса вечерта, когато всичко бива осветено ::) 

Това означава ли, че би препоръчал този тур? И кой лифт - седалковият дава по-добри възможности за снимки, обаче нямам никаква идея от къде до къде е.

 

Дават 2 часа за стената - дали са достатъчни, и 45 минути за капанче в Jade Carving Factory... арггхххх! Но е включен летния дворец за 1.5 часа и стадиона. Вечерта не знам дали ще мога да го посетя...

 

http://www.beijinglocaltour.com/private_tour/mutianyu_great_wall_summer_palace_private_tour.php 

 

П.П. Сега видях цената - съмнява ме, че ще я платя... И за частен тур с капани - няма да стане. Но въпросите за стената остават. 

 

Преди 1 час, Guinness каза:

Площад Тиенамън със Забрения град - приготви се за огромни опашки на касите за билети. Когато ние бяхме чакахме около 45 минути. Не забравяй паспорта си, защото не можеш да си купиш билет без него. 

Благодаря! Дали няма онлайн билети? 🙂 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Гост каза:

Дали няма онлайн билети? 🙂 

Намерих този източник - нямам никаква идея дали, какво и защо... Приемам Китай малко като китайски йероглифи 🙂 

 

https://www.travelchinaguide.com/attraction/beijing/forbidden-city/tickets-booking.htm 

 

https://www.forbiddencitytickets.com/booking 

Връзка към мнение

Рейни, с удоволствие ще се включа по темата малко по-късно.

Прекарахме 2 дни в Пекин от китайската ни обиколка миналата година.

 

Най-напред пускам нашия хотел https://www.booking.com/hotel/cn/pentahotel-beijing.en-gb.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaBeIAQGYAQm4ARfIAQ_YAQPoAQGIAgGoAgO4Aoju-vAFwAIB;sid=789ed7a06a2b8585d3d719b002c6d492

 

Пешеходно на 2км от Тианънмън и Забранения град, на 200м от метро станция. Хотелът без забележки, наоколо има заведения за ядене достатъчно.

 

Връзка към мнение

За това време планът е що-годе ясен - Забраненият Град и Тянанмън + стената в избрана от теб секция. 

Аз лично бих отделил ден на стената, с цел да се избяга малко от тълпите и фабриките.  Но, ако отидеш до Бадалинг, можеш да я направиш за половин ден и времето спестено от там може да ти даде да видиш например летния дворец и ще трябва сама да си прецениш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Гост каза:

Благодаря! Дали няма онлайн билети? 🙂 

 

Силно препоръчително е даже, въпреки че за чужденци не е задължително както за китайци, но ще трябва да използваш посредник (има много) за това, в линка долу е обяснено как, какво и защо...

 

https://www.thechinaguide.com/blog/how-to-book-tickets-to-the-palace-museum

 

Иначе това е официалният сайт:
https://en.dpm.org.cn/visit/tickets/

Връзка към мнение

@Гост, с удоволствие ще дам съвети относно посещението ти на Пекин,но първо и най-важно за мене е да знам точното местоположение на хотела ти.Ще ти спретна една програма -"ох горките ми крачета" но ще си много доволна и страшно изморена/сигурно ще ми теглиш няколко майни накрая/.😀

Връзка към мнение
преди 3 минути , krasen_denev каза:

@Гост, с удоволствие ще дам съвети относно посещението ти на Пекин,но първо и най-важно за мене е да знам точното местоположение на хотела ти.Ще ти спретна една програма -"ох горките ми крачета" но ще си много доволна и страшно изморена/сигурно ще ми теглиш няколко майни накрая/.😀

Може ли да се възползвам и аз от програмата? Ние сме също март, за 2 дни, и местата които @Гост е написала сме ги предвидили и ние, но нямаме цялостна организация на времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mistela каза:

Може ли да се възползвам и аз от програмата? Ние сме също март, за 2 дни, и местата които @Гост е написала сме ги предвидили и ние, но нямаме цялостна организация на времето.

Естествено,че може!😀 Само,Rainy да ми прати точното местоположение на хотела и се заемам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , krasen_denev каза:

@Гост, с удоволствие ще дам съвети относно посещението ти на Пекин,но първо и най-важно за мене е да знам точното местоположение на хотела ти.Ще ти спретна една програма -"ох горките ми крачета" но ще си много доволна и страшно изморена/сигурно ще ми теглиш няколко майни накрая/.😀

Много ще съм ти благодарна! Имам добро темпо, не ме жали 🙂 Жадна съм за разглеждане... 

 

Кацане в Пекин: 12 часа на обяд в петък
Излитане от Пекин: 12 часа в полунощ в неделя

 

Това е хотела - аз имам огромна слабост за местни къщи за гости и в общия случай игнорирам 99.99% стандартните хотели. Атмосферата ми е важна, местоположението - също. 

 

Hotel Cote Cour Beijing  
北京八十一演乐酒店

 

No.70 Yanyue Hutong, Dongcheng, Beijing, 100010, China
演乐胡同70号, 东城区, (北京, 100010)

 

@Adventurer 🤝

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Намерих този източник - нямам никаква идея дали, какво и защо... Приемам Китай малко като китайски йероглифи 🙂 

 

https://www.travelchinaguide.com/attraction/beijing/forbidden-city/tickets-booking.htm 

 

https://www.forbiddencitytickets.com/booking 

Това е нещо ново. Когато ние бяхме нямаше онлайн билети. Значи тук си плащаш билет и допълнително няколко долара, за да не се редиш на опашки при влизане. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз нищо не мога да кажа по темата, но се записвам да я следя, защото искам да направо същото посещение на Китай - 72 часа Пекин на път за някъде (примерно Корея). 

Връзка към мнение
преди 27 минути , Гост каза:

Много ще съм ти благодарна! Имам добро темпо, не ме жали 🙂 Жадна съм за разглеждане... 

No.70 Yanyue Hutong, Dongcheng, Beijing, 100010, China
演乐胡同70号, 东城区, (北京, 100010)

Няма да те жаля!

 

Хотелът е малко в страни,но ще се съобразя с избора ти и ще карам подред.Ако полета ти кацне навреме и отчетем факта,че летището се намира на един час път при нормален трафик,който в Пекин е рядкост,то се предполага,че ще си се настанила в хотела към 14:00 часа.Ако си без багаж или по-точно с  малка раница,то можеш да кажеш на таксиметровият шофьор да те закара направо на Lama Temple.За мене този храм е един от най-хубавите в Пекин и аз лично силно го препоръчвам.Да не пропуснеш гигантската 26 метрова статуя на Буда-Maitreya,намираща се в последният павилион.След Lama Temple,съседният Храм на Конфуций ще ти се стори  семпъл.По това време на деня вече няма да ги има представленията /показващи връчването на дипломите на завършилите обучението си/които са доста интересни и пищни.Интересна е залата със "стелите"-каменни блокове на които са изписани части от историята на страната и конфуцианското учение. Ако не те интересува конфуцианството като учение,по добре пропусни храма.Трябва да решиш?!? Ако пропуснеш Храма на Конфуций и часът е към 15:00-15:30,то тогава си хвани метрото на Yonghegong Lama Temple и слез на Tiantan east gate.Тази линия на метрото се води -Лилавата линия.Тази спирка се явява източния вход на Храма на Небето.Влез и го разгледай.Храма е невероятен и напълно различен от другите храмове в Пекин.Имай предвид,че трябва да си събрана и да не се отплесваш много-много,защото храма е доста голям.Не пропускай да отидеш до "Небесния център",намираш се в комплекса на Храма на Небето,но отстоящ южно от него. Този план е изпълним само ако посетиш Lama Temple и Храма на Небето и в никакъв случай не може да се комбинира с Храма на Конфуций.Ако включиш Храма на Конфуций то Храма на Небето автоматично отпада за този ден.Ако си с багаж,правиш абсолютно същото само,че първо отиваш до хотела и след това се качваш на метрото на същата лилава линия само,че на близката до твоя хотел спирка Dongsi.

 

Следва продължение.

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

........ и понеже този пост продължава предишния а часът все още е някъде към 17:30-18:00 а аз съм решил да ти изцедя и последните ти останали силици в тебе,и ти препоръчвам да се отправиш към пешеходната улица Qianmen.Това ще стане като излезеш през западния вход на Храма на Небето и завиеш надясно-отправяш се на север.Улицата по която вървиш е само покрай западната страна на Храма на Небето и се казва- Tianqiao S .Тя е еднопосочна и движението на превозните средства става в твоята посока на вървене.Не можеш да се объркаш.,Там където свършва улицата-реално се пресича с Tiantan Rd. Тука трябва да си внимателна,защото улицата Qianmen започва 50 метра вляво от кръстовището,където ще си стигнала.Ще ти пусна карта с ориентири.Продължаваш все на север и стигаш пешеходната част на улицата Qianmen.Сигурен съм,че това ще ти стане любимата част от града за следващите два дни! Тук се намира старинният трамвай  и занаятчийските работилници,както и много магазини и заведения за хранене.Истинският чар на Пекин се крие в хутонгите намиращи се само една улица встрани на излъсканата и бляскава Qianmen.Това е всеизвестния Дашилян дистрикт-финансовото сърце на древен Пекин.Ресторантите са безброй а храната е много вкусна.Има и много улични сергии с храна-пробвай няма да сбъркаш.Улица Dashilan Commersial е страхотна.Не се подвеждай от името.Заслужава си всеки един изминат метър.

Предполагам,че вече ще си уморена ,затова си хвани метрото-тъмно синята линия от спирка Qianmen намираща се до Кулата на стрелата/Zheng Yang Men Jian Lou/ и след една спирка при Chongwenmen слез и се прехвърли на твоята линия-лилавата и слез на спирката близо до хотела ти Dongsi.

 

Така ще ти завърши първият ден и вече си останала без капка сили.😉

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, krasen_denev каза:

Хотелът е малко в страни,но ще се съобразя с избора ти и ще карам подред.Ако полета ти кацне навреме и отчетем факта,че летището се намира на един час път при нормален трафик,който в Пекин е рядкост,то се предполага,че ще си се настанила в хотела към 14:00 часа.Ако си без багаж или по-точно с  малка раница,то можеш да кажеш на таксиметровият шофьор да те закара направо на Lama Temple.

Този път няма да съм с раничка само, защото ще бъда на едноседмична командировка, освен това ще си взема отделни полети и ще чекирам багажа си до Пекин. Просто ще го хвърля в хотела и ще продължа към този храм Да оставим време и за транзитната виза, обаче.  

 

Преди 1 час, krasen_denev каза:

След Lama Temple,съседният Храм на Конфуций ще ти се стори  семпъл.По това време на деня вече няма да ги има представленията /показващи връчването на дипломите на завършилите обучението си/които са доста интересни и пищни.Интересна е залата със "стелите"-каменни блокове на които са изписани части от историята на страната и конфуцианското учение. Ако не те интересува конфуцианството като учение,по добре пропусни храма.Трябва да решиш?!? Ако включиш Храма на Конфуций то Храма на Небето автоматично отпада за този ден.

Ще пропусна Конфуций, благодаря ти! Heaven of Temple работи до 20 часа, така че ще успея. 

 

преди 36 минути , krasen_denev каза:

........ и понеже този пост продължава предишния а часът все още е някъде към 17:30-18:00 а аз съм решил да ти изцедя и последните ти останали силици в тебе,и ти препоръчвам да се отправиш към пешеходната улица Qianmen.Това ще стане като излезеш през западния вход на Храма на Небето и завиеш надясно-отправяш се на север.Улицата по която вървиш е само покрай западната страна на Храма на Небето и се казва- Tianqiao S .Тя е еднопосочна и движението на превозните средства става в твоята посока на вървене.Не можеш да се объркаш.,Там където свършва улицата-реално се пресича с Tiantan Rd. Тука трябва да си внимателна,защото улицата Qianmen започва 50 метра вляво от кръстовището,където ще си стигнала.Ще ти пусна карта с ориентири.Продължаваш все на север и стигаш пешеходната част на улицата Qianmen.Сигурен съм,че това ще ти стане любимата част от града за следващите два дни! Тук се намира старинният трамвай  и занаятчийските работилници,както и много магазини и заведения за хранене.Истинският чар на Пекин се крие в хутонгите намиращи се само една улица встрани на излъсканата и бляскава Qianmen.Това е всеизвестния Дашилян дистрикт-финансовото сърце на древен Пекин.Ресторантите са безброй а храната е много вкусна.Има и много улични сергии с храна-пробвай няма да сбъркаш.Улица Dashilan Commersial е страхотна.Не се подвеждай от името.Заслужава си всеки един изминат метър.

Предполагам,че вече ще си уморена ,затова си хвани метрото-тъмно синята линия от спирка Qianmen намираща се до Кулата на стрелата/Zheng Yang Men Jian Lou/ и след една спирка при Chongwenmen слез и се прехвърли на твоята линия-лилавата и слез на спирката близо до хотела ти Dongsi.

 

Така ще ти завърши първият ден и вече си останала без капка сили.😉

 

Прелeeeeест! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.