Прескочи до съдържание

Beijing за 2 дни, месец март


Препоръчани мнения

преди 4 минути , krasen_denev каза:

Открит лифт.Времето през май месец го позволяваше.Ти ще трябва да прецениш на място,дали няма да ти измръзнат мартинките.😀

Много ти благодаря наистина! Много ми помогна! Сега стискам палци да ми разпишат командировката - не че не съм си резервирала хотела 😄 Само турът ще поизчака... Сигурно пак ще питам разни неща, но вече имам подреден хаос в главата 🙂 

Връзка към мнение

Аз се извинявам за глупавият въпрос, но как се спира тобогана? Ако вземем комбиниран билет, нагоре с лифт, надолу с тобоган /има ли някаква спирачка, да не се забием като пирончета в мляко 🤣/ не сме много по екстремните спортове, и има ли някакъв чалъм на завоите как да се навеждаш да не изхвръкнеш?

Връзка към мнение
преди 10 минути , Mistela каза:

Аз се извинявам за глупавият въпрос, но как се спира тобогана? Ако вземем комбиниран билет, нагоре с лифт, надолу с тобоган /има ли някаква спирачка, да не се забием като пирончета в мляко 🤣/ не сме много по екстремните спортове, и има ли някакъв чалъм на завоите как да се навеждаш да не изхвръкнеш?

Между краката има лост,който се опъва назад и тобогана направо спира.Аз те съветвам обаче да не го правиш много често,защото има малоумни китайци,които сякаш не са чули инструкциите и пускайки с пълна скорост настигат предния тобоган и го блъскат.Много неприятно се получава.Иначе изживяването е на макс,просто трябва да се престрашиш малко и да му отпуснеш.......спирачката.😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , krasen_denev каза:

Между краката има лост,който се опъва назад и тобогана направо спира.Аз те съветвам обаче да не го правиш много често,защото има малоумни китайци,които сякаш не са чули инструкциите и пускайки с пълна скорост настигат предния тобоган и го блъскат.Много неприятно се получава.Иначе изживяването е на макс,просто трябва да се престрашиш малко и да му отпуснеш.......спирачката.😀

Тоест да регулирам скоростта, а как да съм сигурна другия пред мен къде е да не го блъсна? И там където свършва пистата /не знам така ли се казва/ примерно 5-10 метра преди това има ли знак или друго което да ми подскаже че трябва да дръпна ръчката? Сещам се за дивергенти как щеше да се забие в стената девойката!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Mistela каза:

Аз се извинявам за глупавият въпрос, но как се спира тобогана? Ако вземем комбиниран билет, нагоре с лифт, надолу с тобоган /има ли някаква спирачка, да не се забием като пирончета в мляко 🤣/ не сме много по екстремните спортове, и има ли някакъв чалъм на завоите как да се навеждаш да не изхвръкнеш?

И аз съм глупава тогава, щото и мен това ме вълнува 🙂 

 

П.П. Исках да кажа, че въпросът е много добър!

Връзка към мнение

Не прави асоциации с никакви филми! Пистата/улей се вижда пред тебе.Ти седиш седнала все едно на лагерна количка и имаш отлична видимост.Няма как да се забиеш някъде или в някои освен ако ти не го пожелаеш,но едва ли искаш да се самонараниш?!?

преди 2 минути , Гост каза:

И аз съм глупава тогава, щото и мен това ме вълнува 🙂 

 

П.П. Исках да кажа, че въпрокът е много добър!

И тук идва моят отговор,който ще ви успокои.😀

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , neuromancer каза:

Абе който го е страх от мечки да не ходи в гората 😁

Не е страх, а чувство за самосъхранение! А и няма да се излагаме пред чужденците, че не може да управляваме една шейничка 😉 отиваме с вътрешна информация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билети за транспорта в Пекин освен на касите се купуват от автоматите, също така има и смарт карти (Yikatong) без имена и паспорт срещу 20 yuan депозит, които се купуват/зареждат в метрото, летището, смарт центрове и на много други места (има си и мобилното приложение само на китайски за сега). Важат за метрото и Airport Express Train, автобусите, S2 влаковете, както и като като чардж карта за почти всички таксита, велосипеди, някои паркинги, бензиностанции магазини и заведения. Подобно на Лондон, за метрото и автобусите на дълги разстояния се маркират на влизане и излизане, за градските автобуси само на влизане. Също така има и еднократни 3-7-15 дневни пасове за туристи за определен брой пътувания. 

 

https://www.chinahighlights.com/beijing/transportation-smart-card-yikatong.htm
http://www.timeoutbeijing.com/features/Feature/172372/How-to-use-your-phones-to-tap-and-go-on-public-transport.html

 

@Гост, хотелът, който ти предложих е с идеално централно местоположение, по-добро трудно може да бъде, но ти търсиш "местна къща за гости", в което няма лошо, но за мен лично това не е точно идеалния вариант за там. Иначе хотелът ти всъщност е малко по-отдалечен от центъра и на мен не ми е особено автентичен, а повече туристически, както и повечето такива места, но това видимо допада на доста хора, така, че ще си останем на "хора разни". Имай предвид обаче, че тези места са много тесни и сбутани и хостел/мотел елемента ще си го има повече или по-малко и си организирай добре транспорта от там, за да не губиш време.

 

За ден 1 и 3 няма какво да коментирам, ще си подтичваш насам натам и ще си видиш каквото решиш, но за ден 2, директно ти го казвам разбери се с шофьора и си плати, сутринта рано отиди до стената за няколко часа и след това направо към летния дворец, където си стой колкото ти хареса, не бих го пропуснал, освен всичко друго си има специфична атмосфера, а ти нали за това отиваш. 

 

Въпросът за агенциите, фабриките, пазарите, чайните... не знам от къде изникна в този форум точно, но мисля, че искаш да се върнеш от там със спомени, а не с главоболия, не виждам особена нужда и от гнезда и люпилни пък били те и олимпийски особено предвид краткия ти престой. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , Adventurer каза:

 

@Гост, хотелът, който ти предложих е с идеално централно местоположение, по-добро трудно може да бъде, но ти търсиш "местна къща за гости", в което няма лошо, но за мен лично това не е точно идеалния вариант за там. Иначе хотелът ти всъщност е малко по-отдалечен от центъра и на мен не ми е особено автентичен, а повече туристически, както и повечето такива места, но това видимо допада на доста хора, така, че ще си останем на "хора разни". Имай предвид обаче, че тези места са много тесни и сбутани и хостел/мотел елемента ще си го има повече или по-малко и си организирай добре транспорта от там, за да не губиш време.

Така е, прав си.  Ще преразгледам отново разбирането си за хотел там. Напълно възможно е да съм сгрешила.

 

преди 9 минути , Adventurer каза:

За ден 1 и 3 няма какво да коментирам, ще си подтичваш насам натам и ще си видиш каквото решиш, но за ден 2, директно ти го казвам разбери се с шофьора и си плати, сутринта рано отиди до стената за няколко часа и след това направо към летния дворец, където си стой колкото ти хареса, не бих го пропуснал, освен всичко друго си има специфична атмосфера, а ти нали за това отиваш. 

Ясно... И тук ще преосмисля намеренията си.

 

Много ти благодаря - и за останалата информация!

Връзка към мнение
На 13.01.2020 г. в 19:22, Adventurer каза:

Пак ги гледах хотелите. Твоят е брутално скъп, иначе много ми харесa!  Ако сменя моята къща за гости - за която нямам други претенции, освен че има много високи отзиви и ми харесва, ще бъде за хотела на Рони.  

 

На 13.01.2020 г. в 6:50, Роми каза:

Виж Crown Plaza Wangfujing. Невероятно разположение. За около 10 мин пеша се ходи до Забранения град, в началото на пешеходната улица с шопинг и ресторанти. Много близо до улицата с масажите, около 30 мин пеша през парк до Небесния храм. А както нямоте време - точно до метро и автобуси. Води се 5 звезди, но си е по-стар. Но пък и цената не е като на други, а е доста по-обрана. От хотелите, в които съм била аз в Пекин, този бих избрала за лична почивка.

Само където там отзивите са брутално ниски.

  

Няма угодия 🙂

Връзка към мнение

Смених си хотела 😄 Трудно излизам с мухите си на глава. Много се борих със себе си, но не мога голям хотел - искам традиционен. Искам си шаренко и циганийка  🙂 Хотелът на @Adventurer ми хареса много, но няма как да дам почти £400 за две вечери...  

 

Изборът ми - (пред)последно - е Beijing Double Happiness Courtyard Hotel. Няма нужда от смяна на програмата - ще ползвам същата метро станция. 

 

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294212-d813642-Reviews-Double_Happiness_Beijing_Courtyard_Hotel-Beijing.html 

 

Писах и на един от шофьорите - каква цена ще ми даде за половин ден до Стената, после да ме изсипе на Летния Дворец, а аз там да откарам до вечерта. 

 

Благодаря много за съветите!

Връзка към мнение
преди 20 минути , Гост каза:

Изборът ми - (пред)последно - е Beijing Double Happiness Courtyard Hotel. Няма нужда от смяна на програмата - ще ползвам същата метро станция. 

Ох.......отдъхнах си ,след като прочетох последните четири думи!🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Чакай не са ти разписали още има време... после ще разгледам шаренийката даже с интерес, че сега други неща ме занимават, но провери само travelrepublic.co.uk каква цена ще ти дадат за Beijing Hotel Nuo, че са ти градски...   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Adventurer каза:

Чакай не са ти разписали още има време... после ще разгледам шаренийката даже с интерес, че сега други неща ме занимават, но провери само travelrepublic.co.uk каква цена ще ти дадат за Beijing Hotel Nuo, че са ти градски...   

Не мога бе, човек - влече ме шаренийката 😁 Знаеш ли колко го гледах на Рони хотела... Ами като видя тези зали и се потрисам! После една седмица в Батам съм в бизнес хотел - няма такава скука 😞 Това съм аз...

 

Иначе твоят хотел е много класен! Просто не ми е приоритет такава висока цена. Не че не съм плащала, но не му е сега момента, а и искам да се топна в по-местна атмосфера - нищо че е за гринговци 😁 Наистина съм благодарна за съветите ти! 

Връзка към мнение

Ето и моето предложение за непретенциозно и типично хотелче, може на някой друг да послужи. Управлява се от младо семейство с малко детенце, жената говори английски, което си беше истинско облекчение за по-дълъг престой. На пешеходно разстояние до доста интересни местенца - https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294212-d1493262-Reviews-Bieyuan_Couryard_Hotel-Beijing.html ; https://www.booking.com/hotel/cn/bei-jing-si-he-bie-yuan-jing-pin-jiu-dian.bg.html?aid=304142.

За тобогана въобще не го мислете, аз съм си страхливка, а то се оказа доста лесно, даже после ти се иска пак да се повозиш. За втория ден, да шофьор е най-добре, изчаква те в колата и когато си готова се връщаш. Моят не говореше английски, поради което платих по-малко, но пак се разбрахме - беше инструктиран от шефа си + използвахме апликация на телефона му.

Връзка към мнение

https://www.rome2rio.com/map/Beijing-West-Station/Holiday-Inn-Express-Beijing-Temple-of-Heaven

този сайт за определяне на времето за придвижване дали е читав по отношение на актуална информация?

Връзка към мнение
преди 9 минути , Mistela каза:

https://www.rome2rio.com/map/Beijing-West-Station/Holiday-Inn-Express-Beijing-Temple-of-Heaven

този сайт за определяне на времето за придвижване дали е читав по отношение на актуална информация?

Аз само добри отзиви съм чела за този сайт. Самата аз съм го ползвала за информация, но нямам спомен дали времето е било идентично с предсказаното...

На 15.01.2020 г. в 21:14, Mistela каза:

https://www.klook.com/activity/14946-mutianyu-great-wall-downtown-beijing-round-trip-bus-pass-beijing/
 

погледни и тук какво се предлага като турове (и аз сега търся нещо подходящо с максимум 4-5 часа)

@Mistela Намери ли 4-5 часов тур? Моля те, ако откриеш, да свирнеш. Колите ми предлагат цени от порядъка на 145 USD, при положение, че искам само да ме оставят на Летния Дворец и реално ще са ангажирани около 6 часа. Намирам го за скъпо - за мен. Вие ако сте повече хора, е ок.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

Аз само добри отзиви съм чела за този сайт. Самата аз съм го ползвала за информация, но нямам спомен дали времето е било идентично с предсказаното...

@Mistela Намери ли 4-5 часов тур? Моля те, ако откриеш, да свирнеш. Колите ми предлагат цени от порядъка на 145 USD, при положение, че искам само да ме оставят на Летния Дворец и реално ще са ангажирани около 6 часа. Намирам го за скъпо - за мен. Вие ако сте повече хора, е ок.

Ние сме четирима, но аз мислех за трансфера до стената и обратно да пиша на хотела да съдействат с местен превозвач, защото не ни се включва в групи. Един вид сами да си разполагаме с времето.

Връзка към мнение

Аз писах на няколко  шофьора от тук https://www.thebeijinger.com/classifieds/cars-drivers

Предлагали са ми цени между 600 и 700 юана. Както споменах при най-евтини цени, най-вероятно няма да говори английски, но едва ли ще ти е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , CarpeDiem каза:

Аз писах на няколко  шофьора от тук https://www.thebeijinger.com/classifieds/cars-drivers

Предлагали са ми цени между 600 и 700 юана. Както споменах при най-евтини цени, най-вероятно няма да говори английски, но едва ли ще ти е проблем.

Благодаря много! Някъде съм се забляла и съм пропуснала тази информация или съм се вторачвала в друго решение... 

Връзка към мнение

@Гост, @Mistela а и всички останали,отправили се към Китай. Много важно е ,да имате местата до които искате да стигнете, било то хотел или забележителност на китайски! Таксиметровите шофьори не говорят английски.На нашия шофьор му показах хотела изписан на английски и китайски/от ксерокопието на резервацията ми в Агода/ и въпреки всичко,той не можа да се ориентира къде се намира.Той се обади на телефона за свръзка с хотела и така разбра къде точно се намира.Сигурен съм,че и за забележителностите ще е по същия начин.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , krasen_denev каза:

@Гост, @Mistela а и всички останали,отправили се към Китай. Много важно е ,да имате местата до които искате да стигнете, било то хотел или забележителност на китайски! Таксиметровите шофьори не говорят английски.На нашия шофьор му показах хотела изписан на английски и китайски/от ксерокопието на резервацията ми в Агода/ и въпреки всичко,той не можа да се ориентира къде се намира.Той се обади на телефона за свръзка с хотела и така разбра къде точно се намира.Сигурен съм,че и за забележителностите ще е по същия начин.

 

Абсолютно всичко, до което искам да се добера, ще бъде разпечатано във формат А4 на китайски - дано не напиша някоя глупост  😄 (и на английски) Благодаря!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.