Прескочи до съдържание

Beijing за 2 дни, месец март


Препоръчани мнения

През този втори ден отдели внимание на стената.Коя секция ще посетиш и как ще отидеш до там си е твой избор и ти сама трябва да решиш.Ето какво ще ти предложа аз като бонус за този ден.Ако посетиш секцията на стената при Mutianyu на връщане накарай шофьора да те остави до олимпийския комплекс с Птичето гнездо и Водния куб.Пътя ти минава оттам и ще е кощунство да не спреш.Денят през март не е дълъг и светлените ще са запалени рано-рано.След като се насладиш на тези невероятни спортни съоръжения си хвани метрото от спирка Olympic sports center-зелената линия на метрото и слез на Nanluoguxiang-която се явява свързваща със оранжевата линия на метрото.Следващата спирка се явява Dongsi,която е твоята.

преди 10 часа, Гост каза:

Събота:

  • Великата Китайска Стена, частта Mutianyu, цял ден

След много лутане и колебания засега спрягам версията да използвам автобусен трансфер само:

За самата Китайска стена – споделете, как е най-добре да я види човек? Пеша е ясно. Препоръки за лифт – плюсове, минуси, някакви подсказки?

Посещението на Олимпийския комплекс, имам предвид да го направиш само отвън,където са всичките осветени зали и спортни съоръжения,а не да влизаш вътре.

Това се явява като допълнение към този ден,предназначен основно за стената.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, Гост каза:

Неделя:

  • Площад Тиенамън със Забраненият град – преди обяд
  • Исках и Beihai Park, но ме съмнява, че е постижимо...

 

Стигнахме и до заветния ден Неделя.

Правиш площад Тянанмън и се нареждаш на опашката за билети/освен ако не си се сдобила вече с безценните хартийки/на касите на Забранения град.Така или иначе ще се озовеш вътре,ще го разгледаш и ще се озовеш на северната врата.Излезеш ли връщане назад няма.Ако искаш да отидеш в парка Бейхай имаш достатъчно време да го направиш.Гледката към Забранения град е невероятна.След като излезеш през северната порта тръгни наляво покрай каналите и стените на Забранения град.След последната кула на стените продължаваш само напред и след кратко ходене ще се озовеш пред касите на парка.Като влезеш вътре и разгледаш Кръглия дворец продължи към Островът на Хортензията.Изкачи се до върха за да видиш бялата ступа и павилиона с 455 гланцирани буди по стените.Препоръчвам ти да продължиш още нататък и хващайки си корабче да прекосиш езерото.Ще се озовеш в Павилиона на Петте Дракона.Района е много красив.Там е и стената на деветте дракона -една от малкото останали такива в цял Китай.Един голям недостатък в този период на пътуване ще е,че дърветата няма да са разцъфнали и парковете ще "сивеят" в буквалният смисъл.

Ако решиш да пропуснеш Бейхай парк,то тогава посети парка Дзиншан,който се намира точно срещу Забранения град.От върха се открива панорамна гледка към Забранения град .

Изморена ли си? Ако не си продължи на север и отиди до Кулите на Барабана и Камбаната.Двете кули са много интересни,а в Кулата на Барабана на всеки час има представление от което ще останеш впечатлена.Намираш се само на две спирки с метрото от твоя хотел,така че ако си си оставила багажа там можеш да отидеш да си го вземеш и да потегляш към летището.Хващащ метрото на спирка Shichahai,която е на зелената линия и вече по-познатата схема се прекачваш на оранжевата линия на спирка Nanluoguxiang и слизаш на спирка Dongsi.

Връзка към мнение
преди 13 минути , krasen_denev каза:

Изморена ли си? 

Не 😁 Безкрайно ти благодаря! Чувствах се поизгубена, сега навирих гребен... 🙂 Надявам се да ми разпишат билета и ще последвам изцяло съветите ти.

 

Още един въпрос - за Великата Китайска Стена. Имам големи изкушения за един тур - който включва и Летния Дворец.

 

Дават 2 часа за Стената, в частта на Mutianyu, който е моят избор. Достатъчно ли е времето?

 

Пак благодаря!

Връзка към мнение
преди 1 минута , Mistela каза:

0B1A65D8-305E-482F-AB3A-13F290B430C3.png

Нещо такова предполагам търсиш

Не. Не искам гробниците, а само Летния Дворец - освен Стената, без посещения на фабрики. The Mutianyu Great Wall and Summer Palace.

 

Нещо такова: 

 

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/mini-group-tour-the-mutianyu-great-wall-and-summer-palace.a539557.activity-details?srp=true&location=Beijing%2C+China&startDate=2020-03-14&endDate=2020-03-14&categories=&latLong=39.906%2C116.385&rid=178237&pageNumber=1&expandedRegion=false 

 

 

Връзка към мнение
преди 22 минути , Гост каза:

Още един въпрос - за Великата Китайска Стена. Имам големи изкушения за един тур - който включва и Летния Дворец.

 

Дават 2 часа за Стената, в частта на Mutianyu, който е моят избор. Достатъчно ли е времето?

Дай ми малко повече подробности.Постни линк да го разгледам този тур. И ние посетихме стената за два часа.Те за повече няма и да те оставят,че трябва да те водят по капани.При нас стана голям скандал,защото тура бе осем часов от които един час имахме на Императорските гробници и два часа на стената+един час обяд.И останалите четири часа по фабрики и чайни.

Връзка към мнение
преди 1 минута , krasen_denev каза:

Дай ми малко повече подробности.Постни линк да го разгледам този тур. И ние посетихме стената за два часа.Те за повече няма и да те оставят,че трябва да те водят по капани.При нас стана голям скандал,защото тура бе осем часов от които един час имахме на Императорските гробници и два часа на стената+един час обяд.И останалите четири часа по фабрики и чайни.

Заповядай!

 

Много съм внимателна какъв тур бих избрала - просто много се изкушавам за Летния Дворец. При комбинации дават около 2 часа за Стената. 

 

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/mini-group-tour-the-mutianyu-great-wall-and-summer-palace.a539557.activity-details?srp=true&location=Beijing%2C+China&startDate=2020-03-14&endDate=2020-03-14&categories=&latLong=39.906%2C116.385&rid=178237&pageNumber=1&expandedRegion=false

 

This is a Hassle-Free, No More Than 6 People mini-sized group tour to the two most beautiful attractions in Beijing!

7:00-8:30 Hotel Pick-up

Your tour guide will be waiting for you in your hotel lobby for pick-up, the exact pick-up time will be confirmed with you about 2 days before your travel date.

9:00 - 9:30 Arrive at Mutianyu Great Wall

After the hotel pick-up, you will be driven to the Mutianyu Great Wall through a beautiful countryside road, you will arrive earlier enough to avoid the crowds and queue to better enjoy the Wall. You will spend about 2 hours hiking on the Wall before gathering up for lunch.

You can choose to take a cable car round-trip, or chair - lift up and toboggan sliding down, it is highly recommended, so that you won't need to climb 30mins stairs before reaching the actual Great Wall.

11:30 - 12:30 Lunch - The Chinese Buffet, or Chinese food in a family style local restaurant, soft drinks are included.

12:30 - 14:00 Drive back to the city and pass by the Olympic Stadium for photos

14:00 - 14:00 Arrive at Summer Palace

You will enjoy a nice view and a cooler summer in here. First you will see the Palace Area to find out how luxury life the Imperial Family had, and then have a walk through the longest Corridor with paintings in the world to get on an Imperial Ferry Boat in Kunming Lake to enjoy the stunning view of this massive Imperial Garden, which was a birthday gift from an emperor to his mother almost 300 years ago.

16:30 - 17:00 Hotel Drop-off

If you go with the “Acrobat Show Option“, you will be driven to the Red Theatre around 17:00, enjoy the Show with VIP seats for 1 hour. It is the best acrobatics show in China, there are best performers and the most exicting actions you never seen before. After the show, you will be drop-off at hotel at the last.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

Нещо такова: 

Ами и аз за този маршрут ти разказах по-горе, с преминаването покрай Олимпийския комплекс след връщането от стената.

Не съм сигурен колко време ще ви остане за Летния дворец.Със сигурност по-малко от два часа,а за него си трябват минимум шест.Не си заслужава. Ние влязохме в Летния дворец сутринта и излязохме към 16 часа следобед.И това е с ядене на крак.Летния дворец е огромен и много красив,събрал историята на Китай в него и определено заслужава повече от два часа! Това е лично мнение и не те ангажирам с него.

Връзка към мнение
преди 2 минути , krasen_denev каза:

Ами и аз за този маршрут ти разказах по-горе, с преминаването покрай Олимпийския комплекс след връщането от стената.

Не съм сигурен колко време ще ви остане за Летния дворец.Със сигурност по-малко от два часа,а за него си трябват минимум шест.Не си заслужава. Ние влязохме в Летния дворец сутринта и излязохме към 16 часа следобед.И това е с ядене на крак.Летния дворец е огромен и много красив,събрал историята на Китай в него и определено заслужава повече от два часа! Това е лично мнение и не те ангажирам с него.

Затова и го цитирах... Не мога да имам повече от два часа. Или само Стената, автобус ще ползвам само - без тур, 4-5 часа на Стената, или този.  Благодаря за съветите много!

Връзка към мнение

Има още нещо,което трябва да ти кажа за стената.Не очаквай да видиш цветовете от снимките в интернет пространството.Самата стена да,но заобикалящата я природа-не.Сиви клони и дървета сливащи се със същата сива стена.При нас имаше малко цъфнали дървета,но това бе през месец Май,а ти ще си месец Март.

 

DSC_0062.JPG.10a8559632560b38bc9194871ce0487b.JPG

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , krasen_denev каза:

Има още нещо,което трябва да ти кажа за стената.Не очаквай да видиш цветовете от снимките в интернет пространството.Самата стена да,но заобикалящата я природа-не.Сиви клони и дървета сливащи се със същата сива стена.При нас имаше малко цъфнали дървета,но това бе през месец Май,а ти ще си месец Март.

 

DSC_0062.JPG.10a8559632560b38bc9194871ce0487b.JPG

Нямам очаквания за нищо, пълна Терра Инкогнита ми е Китай. Просто искам времето да ми е достатъчно да пообиколя стената, но ако два часа наистина са достатъчни, тогава ще надникна и другаде - на цената на повече пари. Ако би било препускане, може би не е нужно разкъсване. Нямам никаква идея какво е усещането там 🙂

Връзка към мнение

Още нещо,много важно! Ако случайно се случи времето облачно и без вятър,просто забрави за всякакви гледки от високо.Целият град ще е обвит в гъст  смог.Това автоматично изключва парка Дзиншан от който се открива гледката към Забранения град,а парка Бейхай трябва да го посещаваш заради самият парк,а не заради разкриващата се от него гледка към града.

 

Гледка към Забранения град от върха на парка Дзиншан.

 

DSC_0266.JPG.1e55d163e8b9a0e72037393275b12684.JPG

  • Шок 1
Връзка към мнение

@krasen_denev Евалата братле, ти ме разби. Може ли и аз да питам нещо:

Как става купуването на билет за метрото и каква валута да нося от тука? Нужно ли е да взема предварително юани? 

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

Нямам очаквания за нищо, пълна Терра Инкогнита ми е Китай. Просто искам времето да ми е достатъчно да пообиколя стената, но ако два часа наистина са достатъчни, тодава ще надникна и другаде - на цената на повече пари. Ако би било препускане, може би не е нужно разкъсване. Нямам никаква идея какво е усещането там 🙂

@Гост,ние отделихме осем дни само на Пекин и затова видяхме толкова много.Посетихме почти всичко,което може да се посети.Разстоянията в този мегаполис разпрострял се на територията на половината държава Белгия са огромни.Предвижването от точка А до точка Б става бавно пеша или с метро,което означава,че не можеш да разчиташ на гъвкава програма и промяна на плановете в последния момент.Планировката е трудна и трябва добра организация с цел пестене на време.

Връзка към мнение
В момента, krasen_denev каза:

@Гост,ние отделихме осем дни само на Пекин и затова видяхме толкова много.Посетихме почти всичко,което може да се посети.Разстоянията в този мегаполис разпрострял се на територията на половината държава Белгия са огромни.Предвижването от точка А до точка Б става бавно пеша или с метро,което означава,че не можеш да разчиташ на гъвкава програма и промяна на плановете в последния момент.Планировката е трудна и трябва добра организация с цел пестене на време.

Нямам осем дни. Просто съм го приела. Ще съм щастлива, ако имам 2,5 дни 🙂 Затова и толкова внимателно те слушам и ще последвам всичките ти съвети.

 

Един съвсем конкретен въпрос за Стената, Три въпроса 🙂 На теб 2 часа стигнаха ли ти? Как направи обиколката? Използва ли лифт или само пеша?

Връзка към мнение

https://www.klook.com/activity/14946-mutianyu-great-wall-downtown-beijing-round-trip-bus-pass-beijing/
 

погледни и тук какво се предлага като турове (и аз сега търся нещо подходящо с максимум 4-5 часа)

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , VVP каза:

Как става купуването на билет за метрото и каква валута да нося от тука? Нужно ли е да взема предварително юани? 

Ако можеш си купи някакви юани от България,но имай предвид,че там курса е много по добър.Не обменяй валута в чейндж-бюрото на летището,защото взимат много голяма комисионна.Обменяй юани само в банките.Там срещу паспорт ти обменят валута на много добър курс.

Билети за метрото купувахме на касите на спирките.Всеки билет си важи за точно определена спирка и не важи за друга.Не видях да има билети за неколкократно ползване,или поне ние като бяхме нямаше.Сега може нещата да са се променили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Гост каза:

Един съвсем конкретен въпрос за Стената, Три въпроса 🙂 На теб 2 часа стигнаха ли ти? Как направи обиколката? Използва ли лифт или само пеша?

Използвах лифт нагоре и тобоган надолу.Два часа ми стигнаха като след качването тръгнах надясно,стигнах до края на реставрираната част и продължих на собствен риск нататък по почти изчезналата и разрушена част на стената.След това се върнах и изминах доста голяма част от стената вляво от лифта,но не можах да измина цялата част от стената.На мене времето ми стигна!

Връзка към мнение

Значи на дадена спирка, трябва да посоча спирката до която пътувам и взимам билет така ли? И после на следващата по същия начин? Тая процедура от гише ли става или автомат? Спирките на метрото как са, има ли обозначения на английски? Лесно ли е за ориентиране? 

Връзка към мнение
преди 1 минута , krasen_denev каза:

Използвах лифт нагоре и тобоган надолу.Два часа ми стигнаха като след качването тръгнах наляво,стигнах до края на реставрираната част и продължих на собствен риск нататък по почти изчезналата и разрушена част на стената.След това се върнах и изминах доста голяма част от стената вдясно от лифта,но не можах да измина цялата част от стената.На мене времето ми стигна!

Човек, имаш поне една бира от мен! Знам, че не ги долюбваш англичаните, но когато наминеш през Лондон, ще те водя на пъб и мач. Ще си говоря с жена ти, докато ти зяпаш ритнитопковците 😄 

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , VVP каза:

Значи на дадена спирка, трябва да посоча спирката до която пътувам и взимам билет така ли? И после на следващата по същия начин? Тая процедура от гише ли става или автомат? Спирките на метрото как са, има ли обозначения на английски? Лесно ли е за ориентиране? 

Не си ме разбрал или аз не съм се изразил добре.Всеки път като влизаш в метрото на касата на спирката си взимаш билет.Този билет те допуска да влезеш в метрото само на тази спирка от която си го купил.Веднъж влязъл под земята можеш да обиколиш всички линии и спирки,но излезеш ли ще трябва да си купиш нов билет,с който ще можеш да влезеш отново на спирката на която си го купил. Билетите се купуват от каси със служителки-лесно е.Спирките са обозначени със сини табели на които не винаги има текст на английски но знака наподобява на кръг/кльомба с бял квадрат в него.Понякога се губи представа за посоката,затова е хубаво да имаш някаква карта за ориентиране.

преди 11 минути , Гост каза:

Човек, имаш поне една бира от мен! Знам, че не ги долюбваш англичаните, но когато наминеш през Лондон, ще те водя на пъб и мач. Ще си говоря с жена ти, докато ти зяпаш ритнитопковците 😄 

Няма дерт! Живи и здрави да сме!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , krasen_denev каза:

Използвах лифт нагоре и тобоган надолу.Два часа ми стигнаха като след качването тръгнах надясно,стигнах до края на реставрираната част и продължих на собствен риск нататък по почти изчезналата и разрушена част на стената.След това се върнах и изминах доста голяма част от стената вляво от лифта,но не можах да измина цялата част от стената.На мене времето ми стигна!

@Гост,да знаеш че си редактирах мнението и затова се само цитирам.Бях обърнал посоките и щях да те подведа.Сега това което е изписано е вярно.

Връзка към мнение
преди 1 минута , krasen_denev каза:

@Гост,да знаеш че си редактирах мнението и затова се само цитирам.Бях обърнал посоките и щях да те подведа.Сега това което е изписано е вярно.

(Пред)последен въпрос за Стената 🙂 Закрит или открит лифт използва? Аз съм привърженик на снимки без стъкло, та... 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

(Пред)последен въпрос за Стената 🙂 Закрит или открит лифт използва? Аз съм привърженик на снимки без стъкло, та... 

Открит лифт.Времето през май месец го позволяваше.Ти ще трябва да прецениш на място,дали няма да ти измръзнат мартинките.😀

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.