Прескочи до съдържание

Beijing за 2 дни, месец март


Препоръчани мнения

Имам отговор от Joe - цена 100 USD. Имам му координатите от магеланка Мая. Иначе другият силно препоръчван шофьор е Simon, но той твърдо ми оферира 145 USD и ми осигурява чужда фирма. Joe e качил 50 юана за 3 години. Сега остава да реша дали да търся непознат шофьор за 600 юана или да разчитам на познат. Засега го резервирах. 

 

П.П. Убиват ме с тези техните западни имена 😄 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 11 минути , Гост каза:

П.П. Убиват ме с тези техните западни имена 😄

Ако беше някой Bai Hui по-добре ли щеше да е? 😁

  • Смея се 4
Връзка към мнение

@krasen_denev Щото си ме осиновил на тема маршрути 🙂  (за бирата се разбрахме), щото ми заяви, че 1.5 часа е смешно за Летния Дворец и щото слушам @Adventurer да си взема кола, да отида много рано на Стената и на връщане да ме изсипе на Двореца, за да се разхождам на воля, ще трябва да се прибера сама в Double Happiness Courtyard Hotel. 

 

Правилно ли дефинирам маршрута, взет от https://www.rome2rio.com/map/Summer-Palace/Beijing-Double-Happiness-Courtyard-Hotel - тъкмо @Mistela да разбере за ефетивността на сайта:

 

Качвам се на станция Xiyuan, линия 4, прехвърлям на Pinganli - линия 6 (моята) и слизам на Dongsi (не знам защо сайтът ми препоръчва другата, по далечна спирка). 1 час.

 

Правилно? 

 

В това метро има ли надписи на английски, апропо? :blush:

Връзка към мнение
преди 47 минути , Гост каза:

@krasen_denev Щото си ме осиновил на тема маршрути 🙂  (за бирата се разбрахме), щото ми заяви, че 1.5 часа е смешно за Летния Дворец и щото слушам @Adventurer да си взема кола, да отида много рано на Стената и на връщане да ме изсипе на Двореца, за да се разхождам на воля, ще трябва да се прибера сама в Double Happiness Courtyard Hotel. 

 

Правилно ли дефинирам маршрута, взет от https://www.rome2rio.com/map/Summer-Palace/Beijing-Double-Happiness-Courtyard-Hotel - тъкмо @Mistela да разбере за ефетивността на сайта:

 

Качвам се на станция Xiyuan, линия 4, прехвърлям на Pinganli - линия 6 (моята) и слизам на Dongsi (не знам защо сайтът ми препоръчва другата, по далечна спирка). 1 час.

 

Правилно? 

 

В това метро има ли надписи на английски, апропо? :blush:

Прибирането в твоя случай е супер лесно.Започнала си да се ориентираш добре! Да това са спирките-Xiyuan,която е на небесно синята линия на метрото и смяната на оранжевата линия при спирка Pingali.

Тук има една тънкост. Сигурно си забелязала,че има още една спирка на небесно-синята линия намираща се близо до Летният дворец а именно Beigongmen. Ако влезеш през източния вход и след това обиколиш двореца то тогава можеш да излезеш през северния вход и да си хванеш метрото на спирка Beigongmen.Аз обаче ти препоръчвам да кажеш на шофьора ти да те остави на северния вход от където да влезеш в двореца,след това да го разгледаш и да излезеш от източния вход/изход.Имай предвид,че двореца в смисъл императорските павилиони са оградени със стена и един път излезеш ли от него не можеш да се върнеш.Двореца и градините са две различни неща.

Ако се обърка от описанието ми....кажи?!?

Имай предвид също,че линиите може да са обозначени с различни цветове от тези които ти казвам.Има три сини линии- тъмно синя,светло синя и небесно синя.

Връзка към мнение

За това ти говоря.....! Ако излезеш от ограденото няма връщане назад.Там е Ламаистки храм,Голямата пагода,Бронзовия павилион и храма Море от мъдрост.Останалата част от двореца е също много интересна.Съветвам те да отидеш до южния остров.Той се намира в средата на езерото и е свързан със сушата чрез мост със седемнадесет арки.

 

108613134_letendvorec.jpg.d4d8f096dd9b9fa09830201ef2326dc8.jpg

 

Иначе ще видиш за какво ти казвам,че два часа са малко.Двореца е огромен! Не пропускай и павилионите до източния вход.Те също са много красиви.Там  е и скулптурата на дракона.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Rainy, това което ти дава на картата не е твоят хотел и затова и спирката на метрото е по-далечната, не се предоверявайте на тези приложения и си поглеждайте и дали адресът е правилният.

 

https://www.rome2rio.com/map/Summer-Palace/37-Dongsisitiao-Dongcheng-Beijing-东四东城区-China

 

В метрото има надписи и съобщения на английски, както и на автоматите за билети. 
www.youtube.com/watch?v=25ozzA9aOko 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Adventurer каза:

В метрото има надписи и съобщения на английски, както и на автоматите за билети. 
www.youtube.com/watch?v=25ozzA9aOko 

Супер, благодаря! 

 

преди 1 минута , Adventurer каза:

@Rainy, това което ти дава на картата не е твоят хотел и затова и спирката на метрото е по-далечната, не се предоверявайте на тези приложения и си поглеждайте и дали адресът е правилният.

 

https://www.rome2rio.com/map/Summer-Palace/37-Dongsisitiao-Dongcheng-Beijing-东四东城区-China

Нали затова питам бе, човек 🙂 Ако се доверявах само на приложенията и мрежата, нямаше да водя този диалог...

 

Да, видях, че ми дава другата спирка в приложението и се учудих. Аз ползвам принципно google maps. Наистина има места, където Google се представя зле. Може би това е едно от тях. Ако знаеш по-добро приложение за там, сподели.

 

image.png.0294a6b2e3077566e9235c85c6ad42e4.png

 

image.png.16f9fd110062f39a95e8888ed418e3e9.png

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Adventurer каза:

Втори опит, не е проблемът в Goolge Maps, виж моя линк, това, което ти показва rome2rio не е твоят хотел. 

Явно съм тъпа, но не разбрах къде ми е грешката.

 

П.П. Разбрах къде ми е грешката 🙂 

 

Ама човек, звучиш сякаш ти е досадно. Надявам се да не е. Аз ако знаех всичко, нямаше да питам и да гледам тъпо картата... 

 

 

 

П.П. Спирката ми е Dongsi и повече не гледам :laugh:

Връзка към мнение

Не бе глупости, просто правя хиляда неща и това между тях и си мислех, че е достатъчно ясно, явно не е било, извинявай! Просто като си напишеш името на хотела в romeo2rio и то те праща в друг хостел на няколко километра от там, затова използвай адреса и визуално гледай да си запомниш и разпознаваш мястото.

 

Аз каквито и приложения да ти кажа не мога да ти гарантирам, че някое няма да оплеска някъде нещо. Виж и moovit, но в него мисля, че имаше повече йероглифи от колкото е прилично за нас, ще помисля дали ще се сетя и за нещо друго после.   

Връзка към мнение
преди 3 минути , Adventurer каза:

Не бе глупости, просто правя хиляда неща и това между тях и си мислех, че е достатъчно ясно, явно не е било, извинявай! Просто като си напишеш името на хотела в romeo2rio и то те праща в друг хостел на няколко километра от там, затова използвай адреса и визуално гледай да си запомниш и разпознаваш мястото.

 

Аз каквито и приложения да ти кажа не мога да ти гарантирам, че някое няма да оплеска някъде нещо. Виж и moovit, нов него мисля, че имаше повече йероглифи от колкото е прилично за нас, ще помисля дали ще се сетя и за нещо друго после.   

Точно така е станало. Въвела съм хотел вместо адрес и rio-то ме е пратило малко встрани. Благодаря ти, че ми обърна внимание, но наистина гледах тъпо! :laugh: Аз щото си знаех Dongsi и се чудех... Наистина помагаш! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.