Прескочи до съдържание

Инвазия в Санкт Петербург?


Alexander

Препоръчани мнения

преди 10 часа, crazyhorse каза:

Миналата година ходихме наобратно:София-Будапеща-Москва и Санкт Петербург-Будапеща-София с Уиз!Между двата града ползвахме нощен влак(пътува около 8 часа и струваше около 43 лева)!Но ако ходите в Москва-ще трябва да си платите виза,докато за Санкт Петербург има безплатна електронна!

Може ли малко информация за Санкт Петерсбург (транспорт, възможности за интернет, пасове), че по нашите сайтове и форуми информацията е оскъдна

Връзка към мнение
преди 42 минути , mimsun71 каза:

Може ли малко информация за Санкт Петерсбург (транспорт, възможности за интернет, пасове), че по нашите сайтове и форуми информацията е оскъдна

 

 

https://www.spb-guide.ru/

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 50 минути , mimsun71 каза:

Може ли малко информация за Санкт Петерсбург (транспорт, възможности за интернет, пасове), че по нашите сайтове и форуми информацията е оскъдна

http://www.visit-petersburg.ru/ru/transport/198703/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 5 часа, Цвете каза:

Някой, ако  може ли да препоръча апартамент в Санкт Петербург. Благодаря!

Има ли специални изисквания?

Била съм в хотел  типично руски соц.стандарт и с гледка към Нева и Смолни събор.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Kalina Ivanova каза:

Има ли специални изисквания?

Била съм в хотел  типично руски соц.стандарт и с гледка към Нева и Смолни събор.

Може ли да споделиш? 

Връзка към мнение
преди 39 минути , Цвете каза:

Може ли да споделиш? 

Разбира се.

Това е изглед от хотелската стая.

20181009_222005_LLS.thumb.jpg.45a0df6bfecad005ff54948f34f2e79f.jpg

 

А така изглежда хотела. Бях по време на ремонт, сигурно е поприключил вече :-))

Но заради гледката си позволявам да го предложа. 

20181009_232948_LLS.thumb.jpg.69a631b041dbf2dca08e92f4cd61e084.jpg

 

https://www.google.com/travel/hotels/охтинская гостиница/entity/CgsIrN6HuOSunIOuARAB/photos?g2lb=2502548%2C4258168%2C4260007%2C4274032%2C4276710%2C4305595%2C4306835%2C4308216%2C4314846%2C4317915%2C4322164%2C4326763%2C4328159%2C4329288%2C4330862%2C4341278%2C4358374%2C4360589%2C4270859%2C4284970%2C4316256&hl=en&gl=bg&un=1&q=охтинская гостиница&rp=EKzeh7jkrpyDrgE4AkAASAE&ictx=1&hrf=IgNCR04qFgoHCOQPEAMYEhIHCOQPEAMYExgBKAA

 

Снимките са трагични, но само с това разполагам в момента.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, Цвете каза:

Някой, ако  може ли да препоръча апартамент в Санкт Петербург. Благодаря!

Цвете, мога да ти препоръчам нашия апартамент /студио/ в Сан Петербург, в което бяхме една седмица през август 2019 год.

Намира се на страхотно място- на ул. Малая Морская улица №16. На 50 метра от Исакиевския събор. На 150метра от метро станция Адмиралтейская. До спирка на автобуси и тролеи пътуващи по Невски проспект и стигащи до централната гара, на 200метра от Невски проспект, на 5минути пеша от Ермитажа, Адмиралтейская набережная  и пристаните на Нева.  До апартамента има няколко хранителни магазини и бюджетния ресторант Столовая 57, срещу апартамента страхотна Булачная и пресни закуски всяка сутрин.

Супер хост, една изключителна дама, която ни обгрижваше през цялото време, като ни даде дори и карта за намаление за пазаруване в Большой Гостиный Двор. Ако ходим пак в Петербург бих отседнал отново в него.

Единственото неудобство е, че е без асансьор сградата, но като качиш петте етажа биваш възнаграден с гледка откриваща куполите на Исакиевския събор и умората минава!

Ето и самия апартамент: https://bg.airbnb.com/rooms/6819771

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Има :

 

1."The administration answers: You can hand over a large bag or backpack larger than 35cmX25cmX15cm to a wardrobe located in the lobby of the Catherine Palace. Luggage storage is not provided for large suitcases"

 

 

2. https://peterhofmuseum.ru/plan-a-visit/service

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Галин Маргаритов
На 5.03.2020 г. в 8:07, Roje каза:

Цвете, мога да ти препоръчам нашия апартамент /студио/ в Сан Петербург, в което бяхме една седмица през август 2019 год.

Намира се на страхотно място- на ул. Малая Морская улица №16. На 50 метра от Исакиевския събор. На 150метра от метро станция Адмиралтейская. До спирка на автобуси и тролеи пътуващи по Невски проспект и стигащи до централната гара, на 200метра от Невски проспект, на 5минути пеша от Ермитажа, Адмиралтейская набережная  и пристаните на Нева.  До апартамента има няколко хранителни магазини и бюджетния ресторант Столовая 57, срещу апартамента страхотна Булачная и пресни закуски всяка сутрин.

Супер хост, една изключителна дама, която ни обгрижваше през цялото време, като ни даде дори и карта за намаление за пазаруване в Большой Гостиный Двор. Ако ходим пак в Петербург бих отседнал отново в него.

Единственото неудобство е, че е без асансьор сградата, но като качиш петте етажа биваш възнаграден с гледка откриваща куполите на Исакиевския събор и умората минава!

Ето и самия апартамент: https://bg.airbnb.com/rooms/6819771

Здравейте ,бихте ли ми казали това студио има ли тераска или балкон ,защото жена ми е пушач ?Като цяло ми хареса и мястото е великолепно!

Връзка към мнение

@Галин Маргаритов, за съжаление жена ти ще трябва да се задоволи с пушене на отворен прозорец с широк перваз ако изберете това студио.

Но пък предимствата му са толкова много, че едва ли  една или две цигари биха могли да ги преборят.

А иначе напълно ти съчувствам и разбирам. Допреди три години бях в твоето положение.... 

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 35 минути , Roje каза:

@Галин Маргаритов, за съжаление жена ти ще трябва да се задоволи с пушене на отворен прозорец с широк перваз ако изберете това студио.

Но пък предимствата му са толкова много, че едва ли  една или две цигари биха могли да ги преборят.

А иначе напълно ти съчувствам и разбирам. Допреди три години бях в твоето положение.... 

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор !А през лятото как е в Санкт Петербург без климатик ?Аз по принцип съм зиморничав и обичам топлото ,но все пак !

Връзка към мнение

Ние бяхме през август, и в нито един момент не сме почувствали нуждата от климатик за разхлаждане. Напротив радвахме се, когато можехме да се разхождаме с летни дрехи /разбирай къси панталони и тениска/ в някои от дните. А в някои си беше истинска късна, мрачна, студена и дъждовна есен, когато каквото и да си облякъл все ти е студено. 

 

Връзка към мнение
На 20.01.2020 г. в 10:04, Eva eva каза:

И на мен ми се ходи, засега май ще съм пас. Все пак да попитам - възможно ли е да се съчетае с Москва и съответно как ще се осъществи трансфера между градовете?

Влак е много удобен вариант. Особено Сапсан-а,  с който пътуването отнема около 4 часа

https://sapsan.su/

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Използвам темата за да споделя,че в момента на сайта, който си бях отбелязала за информация и екскурзии sputnik8.com ,има чудесна инициатива за онлайн екскурзии от местни  екскурзоводи на символична цена. За Петербург предлагат няколко екскурзии,има и за други градове. Ако на някой му е интересно,може да се включи.

Дано имаме шанс да видим Санкт Петербург тази година!

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Оф, и аз искам да посетя Санкт Петербург тази година с полетите на Уиз. Гледам през Юли са супер изгодни цените. Според вас дали ще е възможно? В момента какви са рестрикциите за влизане в страната и спрени ли са електронните визи, че вече се омотах от толкова много информация?

Връзка към мнение
преди 1 минута , saved_ каза:

Оф, и аз искам да посетя Санкт Петербург тази година с полетите на Уиз. Гледам през Юли са супер изгодни цените. Според вас дали ще е възможно? В момента какви са рестрикциите за влизане в страната и спрени ли са електронните визи, че вече се омотах от толкова много информация?

По-добре изчакай,цените падат със всеки изминал ден.Колкото и оптимистично да се опитваме да гледаме едва ли спокойно да може да се пътува през юли.Някои страни заговориха за здравен паспорт - документ,че си здрав и че не си заразен с коронавирус,за да не провалят летният сезон.Но не е ясно коя държава ще одобри подобна политика и коя не.

Връзка към мнение
преди 20 минути , iMari каза:

Колкото и оптимистично да се опитваме да гледаме едва ли спокойно да може да се пътува през юли.

Аз още не съм изгубил съвсем надежда за нашите билети в края на юни :smile3:, въпреки че ако съм реалист - все по-малко вероятно изглежда ...:unsure:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, saved_ каза:

Оф, и аз искам да посетя Санкт Петербург тази година с полетите на Уиз. Гледам през Юли са супер изгодни цените. Според вас дали ще е възможно? В момента какви са рестрикциите за влизане в страната и спрени ли са електронните визи, че вече се омотах от толкова много информация?

 

преди 30 минути , Фил каза:

Аз още не съм изгубил съвсем надежда за нашите билети в края на юни :smile3:, въпреки че ако съм реалист - все по-малко вероятно изглежда ...:unsure:

Аз също следя отблизо ситуацията в Русия, тъй като през май и юни имах пътувания там, макар че вече почти ги отписах.

 

В момента Русия въобще не допуска никакви чужденци, като официално засега това е до началото на май. Приятели от Москва обаче казаха, че местни медии съобщавали за планирано удължаване на мерките до края на юни. Проблемът е, че в Русия тепърва предстои ескалация на епидемията 😞 А после така или иначе не мога да си представя експресно и пълно отваряне на страната.

 

Без да искам да звуча крайно негативно, но няма да се изненадам чужденци да не могат да стъпват в Русия до края на лятото.

 

Препоръчвам да не се бърза с покупка на билети, независимо колко изгодно изглеждат в момента...

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Аерофлот са спрели продажбите на билети за международните полети до Август.

 

https://www.themoscowtimes.com/2020/04/17/russias-aeroflot-cancels-international-flight-sales-until-august-a70029

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Мирослав Василев каза:

Аерофлот са спрели продажбите на билети за международните полети до Август.

 

https://www.themoscowtimes.com/2020/04/17/russias-aeroflot-cancels-international-flight-sales-until-august-a70029

Ясна е работата.😔

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.