Прескочи до съдържание

CRO картата на crypto.com


Гост Гост 23*6

Препоръчани мнения

преди 51 минути , Capitan Morgan каза:

Някой да е получавал кешбек при плащане в Пей пал? Платих при един търговец за рент а кар през Пей пал и няма никой.

Самият Пейпал не е баннат за кешбек, но със сигурност зависи от търговеца (и неговия код), при когото плащаш. Понякога има кешбек понякога не. Тъй като няма как да се знае предварително, то всички Пейпал плащания ги правя през Кърв. Ако няма кешбек веднага ревърсвам транзакцията към друга карта, която дава кешбек.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 19.08.2021 г. в 10:11, Георги Матеев каза:

Самият Пейпал не е баннат за кешбек, но със сигурност зависи от търговеца (и неговия код), при когото плащаш. Понякога има кешбек понякога не. Тъй като няма как да се знае предварително, то всички Пейпал плащания ги правя през Кърв. Ако няма кешбек веднага ревърсвам транзакцията към друга карта, която дава кешбек.

Как се допавя Пейпал в Кърв?И как точно се ревърсва към друга карта?Не ми е ясно...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, crazyhorse каза:

Как се допавя Пейпал в Кърв?И как точно се ревърсва към друга карта?Не ми е ясно...

Пейпал не може да се добави в Кърв, но към Пейпал може да закачиш карта, която на свой ред закачаш към Кърв. А ревърс на транзакция при Кърв се прави с тяхната опция Go Back in Time.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , Георги Матеев каза:

Пейпал не може да се добави в Кърв, но към Пейпал може да закачиш карта, която на свой ред закачаш към Кърв. А ревърс на транзакция при Кърв се прави с тяхната опция Go Back in Time.

Благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, горд собственик съм на Руби карта и си я ползвам с кеф :)

Зареждам си я с евро от продажби на крипто обаче имам следните въпроси:

 

1. Последно прехвърлих от Binance 500$ и ми взе 20$ такса. Аз ли нещо съм се прецакал или има и друг вариант?

 

2. Не ми стана ясно ако си обменя стакнатите CRO, които бяха заключени за картата дали ще си загубя привилегиите - Spotify?

 

3. Как стои въпросът с данък печалба?

Някой нещо да е декларирал?

Има ли някакъв праг на годишна база до който не се плаща данък и/или не те търсят за такъв :) ?

 

Благодаря за вниманието

Поздрави

 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Plamen Georgiev каза:

Здравейте, горд собственик съм на Руби карта и си я ползвам с кеф 🙂

Зареждам си я с евро от продажби на крипто обаче имам следните въпроси:

 

1. Последно прехвърлих от Binance 500$ и ми взе 20$ такса. Аз ли нещо съм се прецакал или има и друг вариант?

 

2. Не ми стана ясно ако си обменя стакнатите CRO, които бяха заключени за картата дали ще си загубя привилегиите - Spotify?

 

3. Как стои въпросът с данък печалба?

Някой нещо да е декларирал?

Има ли някакъв праг на годишна база до който не се плаща данък и/или не те търсят за такъв 🙂 ?

 

Благодаря за вниманието

Поздрави

 

Добре дошъл!

1. Да прехвърляш директно от Байнанс към Крипто винаги е лоша идея :), независимо дали крипто или фиат валута. Ако става въпрос за $ мисля, че Swift преводите от Байнанс не са баннати и може да прехвърлиш към Револют с минимална такса, а от там към crypto.com напълно безплатно. Ако имаш средства в Байнанс при всички положения е по-добре да си поръчаш картата им. Вчера успешно добавих виртуалната им карта в crypto.com, не съм пробвала да топ ъпвам все още, но предполагам че няма да е проблем. По същият начин става и зареждането на Револют с нея.

2. Да, губиш привилегиите и минаваш на най-ниското ниво карта. Всички чакаме ш*баното CRO да се вдигне, както останалите нормални алт койни при този пореден бул рън на биткойна, но то упорито се инати.😃 Това е и причината да си поръчам картата на Байнанс, като по-добра алтернатива за в бъдеще. 🙂

3. Да, декларират се. Подробно е дискутирано в някоя от темите, но в момента не мога да се сетя в коя точно. Ако някой може да помогне. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Добре дошъл!

1. Да прехвърляш директно от Байнанс към Крипто винаги е лоша идея :), независимо дали крипто или фиат валута. Ако става въпрос за $ мисля, че Swift преводите от Байнанс не са баннати и може да прехвърлиш към Револют с минимална такса, а от там към crypto.com напълно безплатно. Ако имаш средства в Байнанс при всички положения е по-добре да си поръчаш картата им. Вчера успешно добавих виртуалната им карта в crypto.com, не съм пробвала да топ ъпвам все още, но предполагам че няма да е проблем. По същият начин става и зареждането на Револют с нея.

2. Да, губиш привилегиите и минаваш на най-ниското ниво карта. Всички чакаме ш*баното CRO да се вдигне, както останалите нормални алт койни при този пореден бул рън на биткойна, но то упорито се инати.😃 Това е и причината да си поръчам картата на Байнанс, като по-добра алтернатива за в бъдеще. 🙂

3. Да, декларират се. Подробно е дискутирано в някоя от темите, но в момента не мога да се сетя в коя точно. Ако някой може да помогне. 🙂

 

Много Благодаря за бързият отговор.

Повече от четири години съм клиент/абонат на Binance, но не съм запознат с тяхната карта. Може ли малко повече инфо за нея?

Пак ли е дебитна, за какво я използвате, виртуална ли е като на Револют и като цяло с какво може да ми е полезна?

Бая карти ми станаха ама докато има кинти да се "въртят" няма лошо 🙂

 

Благодаря още веднъж

Поздрави

 

П.С. темета за данъците не я открих нещо пък силно ме вълнува 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Всички чакаме ш*баното CRO да се вдигне, както останалите нормални алт койни при този пореден бул рън на биткойна, но то упорито се инати.😃 Това е и причината да си поръчам картата на Байнанс, като по-добра алтернатива за в бъдеще. 🙂

 

3. Да, декларират се. Подробно е дискутирано в някоя от темите, но в момента не мога да се сетя в коя точно. Ако някой може да помогне. 🙂

В какъв смисъл Binance картата е по-добра алтернатива за в бъдеще? Ако говорим за по-дългосрочна перспектива в рамките на 2-3 години, мисля, че CRO тепърва крие доста сериозни изненади, но хубавите неща невинаги стават бързо, а и идеята на CRO никога не е била да скача или пада с по 300% на ден като "нормалните алт койни". Дори на Binance валутата отне години да стигне и позакрепи сегашното си ниво. Съвсем отделен е въпросът, че доста упорито се говори за забрана на Binance на няколко големи пазара, което ако стане факт ще последва рязко поевтиняване на BNB.

 

Декларират се, но не познавам много хора, които да са го правили и да споделят реален опит. А ти?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

...

 

Декларират се, но не познавам много хора, които да са го правили и да споделят реален опит. А ти?

Аз сравнително отскоро започнах разумно да "кешаутвам", но не съм деклалирал нищо за момента.

Интересно ми беше ако ми се наложи да "вадя" по-големи суми как стоят нещата (примерно да си купя автомобил).

Има ли някакви схеми/облекчения или трябва да си плащам 10% като поп.

Сега като си чета поста се замислям, че и да има начин едва ли някой ще го сподели във форум 🙂 (вероятно няма да е много законно)

Съжалявам за офтопика.

 

Поздрави 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Георги Матеев каза:

В какъв смисъл Binance картата е по-добра алтернатива за в бъдеще? Ако говорим за по-дългосрочна перспектива в рамките на 2-3 години, мисля, че CRO тепърва крие доста сериозни изненади, но хубавите неща невинаги стават бързо, а и идеята на CRO никога не е била да скача или пада с по 300% на ден като "нормалните алт койни". Дори на Binance валутата отне години да стигне и позакрепи сегашното си ниво. Съвсем отделен е въпросът, че доста упорито се говори за забрана на Binance на няколко големи пазара, което ако стане факт ще последва рязко поевтиняване на BNB.

 

Декларират се, но не познавам много хора, които да са го правили и да споделят реален опит. А ти?

Дано да си прав 🙂

Байнанс е проблемна от известно време, но преди година BNB беше 20 евро, сега, въпреки турболенциите е над 400 евро, по едно време отиваше към 600 евро. За същият период CRO достигна един краткосрочен връх от около 0,21 евро, като сега е малко над нивото, което беше преди година. А ракетата носител BTC чупи няколко пъти ATH, помагайки на доста по-неизвестни койни да вдигнат стойността си 10-20 пъти. Никой не се оплаква от тази нестабилност. 😉

Ако CRO ни изненада, супер, всички сме щастливи, но ако продължава да се чуди в коя посока да запълзи, защо да не се огледаме за друг вариант.

Вместо да ми се " караш" :), че не виждам светлото бъдеще пред CRo, ще се радвам да пишеш в темата за крипто валутите, със сигурност има какво да научим от теб. 🙂

П.п А не искаш ли да пробваш новата платформа bitbook.net, че търся ентусиасти. 😊

 

 

 

 

 

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

Дано да си прав 🙂

Байнанс е проблемна от известно време, но преди година BNB беше 20 евро, сега, въпреки турболенциите е над 400 евро, по едно време отиваше към 600 евро. За същият период CRO достигна един краткосрочен връх от около 0,21 евро, като сега е малко над нивото, което беше преди година. А ракетата носител BTC чупи няколко пъти ATH, помагайки на доста по-неизвестни койни да вдигнат стойността си 10-20 пъти. Никой не се оплаква от тази нестабилност. 😉

Ако CRO ни изненада, супер, всички сме щастливи, но ако продължава да се чуди в коя посока да запълзи, защо да не се огледаме за друг вариант.

Вместо да ми се " караш" :), че не виждам светлото бъдеще пред CRo, ще се радвам да пишеш в темата за крипто валутите, със сигурност има какво да научим от теб. 🙂

П.п А не искаш ли да пробваш новата платформа bitbook.net, че търся ентусиасти. 😊

Не се карам въобще 🙂 Просто казвам мнението си за платформата за цяло. На мен стабилността и по-плавното нарастване пък ми допадат доста повече от откачената волатилност, която да не забравяме с равен шанс би могла да е и в двете посоки. Но наистина не разбрах какво точно имаш предвид с това, че Binance картата ще е по-добра алтернатива за в бъдеще, тъй като конкретно картата им продължава да е доста по-лош продукт от този на Crypto.com - аз дори още не съм си я извадил понеже не намерих реално приложение за себе си.

 

Само за протокола, замисли се малко. За да расте стойността на даден бизнес, валута и тн, то зад тях трябва да седи нещо реално или поне частично икономически обосновано. Няма сила на света, която да ме убеди, че бизнеса и оборота на Binance рязко са порастнали 30 пъти в рамките на 1 година, та при такава експлозия в курса - и то на основна топ 5 валута - неминуемо ми светва червена лампичка. Даже повече от една, особено като обърна внимание и на коментарите / слуховете, които се носят за Binance през последните 12 месеца.

 

А в темата за крипто валутите предпочитам да не пиша по ред причини.

 

П.С. Засега ще пропусна, но ако ми стане скучно ще ти кажа 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 16.10.2021 г. в 23:25, Plamen Georgiev каза:

Аз сравнително отскоро започнах разумно да "кешаутвам", но не съм деклалирал нищо за момента.

Интересно ми беше ако ми се наложи да "вадя" по-големи суми как стоят нещата (примерно да си купя автомобил).

Има ли някакви схеми/облекчения или трябва да си плащам 10% като поп.

Сега като си чета поста се замислям, че и да има начин едва ли някой ще го сподели във форум 🙂 (вероятно няма да е много законно)

Съжалявам за офтопика.

 

Поздрави 

 

Това с 10% хич не е гарантирано. Без да е записано никъде в закон, данъчните си имат някакво вътрешно тълкуване, че който извърши 3 и повече сделки е търговец по занятие (пълна глупост). Оттук те приравняват на ЕТ и искат 15% данък. Ако не ти изнася не ти остава нищо друго освен да се съдите. За съжаление, доколкото съм запознат, и съдебната практика е както дойде, някъде решават едно, другаде точно обратното. Това не важи само за криптото, за всякакви финансови инструменти е, вкл. акции и облигации извън европейските борси.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Радослав каза:

Днес се опитах да платя на терминал в Лидъл, след което и в едно павилионче, и двете транзакции ми бяха отказани. Някой друг с този проблем? 

Зад Curve минава с доста добри валутни курсове. Превалутирането да не е от Curve, че имат месечни лимити.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 23.10.2021 г. в 18:48, Радослав каза:

Днес се опитах да платя на терминал в Лидъл, след което и в едно павилионче, и двете транзакции ми бяха отказани. Някой друг с този проблем? 

И аз така се шашнах пърия път.

Картата е безконтактна, но при първото и плащане трябва да се вкара в пос терминала.

Всяко следващо може да е безконтактно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте.

Имам един такъв въпрос.

Имам синята безплатна карта от близо 3 месеца но сега реших да ъпдейтна до червената като стейкнах CRO за 350 ерво. 

В приложението посочих че искам да ъпдейтна до новата карта но до сега вече 3 дни няма никаква промяна на статуса. Все още ми стои синята карта в приложението и няма изгледи за никаква промяна по профила. 

Та въпроса ми е кога да очаквам да се случи нещо?

Някой ъпдейтвал ли е от една карта на друга?

Връзка към коментар
На 23.10.2021 г. в 18:48, Радослав каза:

Днес се опитах да платя на терминал в Лидъл, след което и в едно павилионче, и двете транзакции ми бяха отказани. Някой друг с този проблем? 

Успяхте ли да платите някъде било то контактно или безконтактно че и аз имам този проблем?

Връзка към коментар
На 15.11.2021 г. в 16:24, Тодор Бойчев каза:

Успяхте ли да платите някъде било то контактно или безконтактно че и аз имам този проблем?

Да, след използване на чипа, и въвеждане на пин

Връзка към коментар
преди 17 часа, Радослав каза:

Да, след използване на чипа, и въвеждане на пин

Вчера пробвах в бензиностанция ЕКО и плащането мина, но по късно в СПИДИ не. Нито с чип нито безконтактно.

Почвам да си мисля че има значение към коя банка искам да платя.

Тоест на коя банка е ПОС терминалът и ако не се поддържа Crypto.com не става.

Някой друг има ли проблеми с плащане в различни обекти и съответно различни банки?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Тодор Бойчев каза:

Вчера пробвах в бензиностанция ЕКО и плащането мина, но по късно в СПИДИ не. Нито с чип нито безконтактно.

Почвам да си мисля че има значение към коя банка искам да платя.

Тоест на коя банка е ПОС терминалът и ако не се поддържа Crypto.com не става.

Някой друг има ли проблеми с плащане в различни обекти и съответно различни банки?

Активно съм ползвала картата тук и в чужбина, не е имало случай, в който да не мине плащане. Скоро се случи да не стане безконтактно, но с чипа всичко беше наред. Но това е единичен случай, даже не помня да се е случвало преди. В Спиди също плащам с картата. Не е до ПОС терминала, всички поддържат Виза. Освен самата карта да има дефект.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Тодор Бойчев каза:

Вчера пробвах в бензиностанция ЕКО и плащането мина, но по късно в СПИДИ не. Нито с чип нито безконтактно.

Почвам да си мисля че има значение към коя банка искам да платя.

Тоест на коя банка е ПОС терминалът и ако не се поддържа Crypto.com не става.

Някой друг има ли проблеми с плащане в различни обекти и съответно различни банки?

В Спиди имат най-изостаналите като софтуер и хардуер терминали. При мен също никога не е минавала крипто картата, но това беше преди да я сложа за Кърв и то доста отдавна.

В Спиди също не минава и Кърв (ако плащането е през телефон). За там винаги трябва физически да вадя самата Кърв карта, за мога да платя с крипто картата зад нея.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, cybersimo каза:

В Спиди имат най-изостаналите като софтуер и хардуер терминали. При мен също никога не е минавала крипто картата, но това беше преди да я сложа за Кърв и то доста отдавна.

В Спиди също не минава и Кърв (ако плащането е през телефон). За там винаги трябва физически да вадя самата Кърв карта, за мога да платя с крипто картата зад нея.

В Спиди многократно съм плащал в офис или подвижен терминал на адрес през телефон и отзад кърв и кро картата без нито една засечка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, Capitan Morgan каза:

В Спиди многократно съм плащал в офис или подвижен терминал на адрес през телефон и отзад кърв и кро картата без нито една засечка.

Да подвижните терминали работят с телефон, но офисите с терминали на ЦКБ, не работят (поне с Апъл пей). Онзи ден пробвах пак. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.