Прескочи до съдържание

CRO картата на crypto.com


Гост Гост 23*6

Препоръчани мнения

Тъкмо се зачетох за условията на Крипто картите. Случайно мернах, че издател е Wirecard. Това същата компания ли е, от чиито сметки липсваха едни милиарди и стана скандал на европейските борси?

Screenshot_2020-09-04-15-10-15-499_com.opera.browser.jpg

Връзка към мнение

Аз реших да се пробвам с червената карта, като за начало. Блокират се 1к CRO, което е около 300лв. Чакам верификация на адреса и да ми пращат картата.

За себе си имам засега 2 наблюдения, и не съм особено очарован от тях. Валутата им CRO, не е независима спрямо биткойн, и пропадането на биткойна от вчера от 10к евро до 8800 евро към момента се отрaзява и на стойността на CRO. 

В тарифите им, има такса: закриване на акаунт : 50 евро, имат и такса за неизползван акаунт повече от година.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Радослав каза:

Аз реших да се пробвам с червената карта, като за начало. Блокират се 1к CRO, което е около 300лв. Чакам верификация на адреса и да ми пращат картата.

За себе си имам засега 2 наблюдения, и не съм особено очарован от тях. Валутата им CRO, не е независима спрямо биткойн, и пропадането на биткойна от вчера от 10к евро до 8800 евро към момента се отрaзява и на стойността на CRO. 

В тарифите им, има такса: закриване на акаунт : 50 евро, имат и такса за неизползван акаунт повече от година.

 

Друга неприятна такса е за ъпгрейд на картово ниво - 50 евро. Също така след верификация на адреса се зареди с търпение - отнема около 4-5 седмици от статус "issued" да стане статус "shipped" и после още около една седмица преди да отвориш пощенската си кутия и да видиш новата карта. Но след това следват само добри новини и чакането си заслужава. Първоначално картата не минаваше на всички ПОС терминали в България, но това вече е минало и картата се ползва безпроблемно. За всеки случай може крипто картата да се сложи зад кърв карта и така минимизираш евентуални проблеми. Тествал съм следните схеми за зареждане на картата, които мога спокойно да препоръчам: превод от еврова БГ сметка (ДСК) към фиат уолета; зареждане на револют с левове, превалутиране в революта в евро и после превод пак към фиат уолета в евро; покупка на CRO с дебитна карта от Райфайзен в лева - нямам никакво оскъпяване нито в часта CRO, нито в сметката на Райфайзен. Вчера тествах покупа на CRO с кредитна карта на ДСК, но там очаквам неприятни изненади 😉  Препоръчвам на всички бъдещи потребители на картата, преди да се регистрират и свалят апликацията, да си намерят приятел с рефъръл код, тъй като бонуса и за двета страни е доста привлекателен - по 50 долара.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

В момента таксата от 3,5% за купуване на крипто с кредитна карта е премахната. Някой случайно да е купувал CRO(или друга крипто валута) с Дайнърс или Мастъркард частта от Evolve?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 часа, iMari каза:

В момента таксата от 3,5% за купуване на крипто с кредитна карта е премахната. Някой случайно да е купувал CRO(или друга крипто валута) с Дайнърс или Мастъркард частта от Evolve?

Тая 3.5% такса я махнаха още април, т.е. към момента вече е доста дълга промоция.

 

Няма никакъв проблем при покупка на крипто валути с Evolve, аз само нея ползвам за целта. Няма и допълнителни такси от страна на Дайнърс.

 

@Радослав първоначалната инвестиция за червената карта след рефърал бонуса реално е малко над 200 лв. Тези $50 подарък дефакто покриват до около 30% падане на курса на 1000 CRO, тоест рискът значително намалява. А предполагам си забелязал, че почти всички крипто валути са зависими от курса на биткойн, като CRO не е изключение. Иначе от теб научих за таксите "закриване на акаунт" и "неизползван акаунт", но честно казано ми е трудно да си представя някой, който си извади картата, да спре да я ползва 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тези 50 долара не ги смятах към общата сметка 😀. Така изглежда още по приемливо. Някакси очаквах cro да е независимо от курса на биткойн. 

За близо 3 години заигравка с крипто валути, разбрах едно: инвестирай толкова, колкото можеш да си позволиш да загубиш. 

CROто си има своите рискове, ако се играе с голяма сума. Може да се обезцени спрямо биткойн, а и биткойн да пропадне. Получава се неприятно.. @Георги Матеев незнам дали е разумно да се ъпгрейдваш на 100к ниво, прецени внимателно. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Тези бонуси всъщност как се ползват: безплатни Spotify и Netflix 

 

Доколкото виждам на сайта се възстановяват до 12.99 долара за всяко на месец, но не намерих как практически работи.

Връзка към мнение
преди 34 минути , logist13 каза:

Тези бонуси всъщност как се ползват: безплатни Spotify и Netflix 

 

Доколкото виждам на сайта се възстановяват до 12.99 долара за всяко на месец, но не намерих как практически работи.

Плащаш си месечната такса с крипто картата и след това те ти възстановяват пълната сума (до 12.99 долара) под формата на CRO.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Питането ми е свързано повече с crypto.com,но вероятно в бъдеще ще има връзка и със зареждане на картата. Револют не позволява пазаруване в крипто. Пробвах да добавя в профила там кърв пред револют, но два пъти отказа да приеме картата. Някой успявал ли е?

Иначе дебитна на Уникредит я приема и може да се ползва без каквито и да било такси.

Между другото CRO пак падна значително и ако някой е мераклия за червената карта 1000кро в момента са под 250лв.С реф.линк за 50$ нещата стават още по-привлекателни.

Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Питането ми е свързано повече с crypto.com,но вероятно в бъдеще ще има връзка и със зареждане на картата. Револют не позволява пазаруване в крипто. Пробвах да добавя в профила там кърв пред револют, но два пъти отказа да приеме картата. Някой успявал ли е?

Иначе дебитна на Уникредит я приема и може да се ползва без каквито и да било такси.

Между другото CRO пак падна значително и ако някой е мераклия за червената карта 1000кро в момента са под 250лв.С реф.линк за 50$ нещата стават още по-привлекателни.

Кърв не съм добавял в крипто.ком. Добавил съм револют и това е най-бързия вариант за зареждане на MCO картата: зареждаш революта с лева (безплатно, какъвто вариант си знаеш), превалутираш в евро, когато ти е изгоден курса и после директно зареждаш еврото от револют в MCO карта. Не правиш никакви покупки и продажби на CRO, не минаваш и през фиат уолета, директно в крипто картата. Става за около 1 минута.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Няколко пъти вече се опитвам да добавя Револют в crypto.com, но не се получава. Револют ми изпраща съобщение, че "плащането не може да мине, защото този търговец не се подържа"Всъщност това беше и причината да пробвам с кърв пред Револют, но и там не станаха нещата. Реших, че е временен проблем, но явно не е. Ако на някой друг му се е случвало и има идея как да добавя Револют, може да сподели 🙂

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 14 минути , iMari каза:

Няколко пъти вече се опитвам да добавя Револют в crypto.com, но не се получава. Револют ми изпраща съобщение, че "плащането не може да мине, защото този търговец не се подържа"Всъщност това беше и причината да пробвам с кърв пред Револют, но и там не станаха нещата. Реших, че е временен проблем, но явно не е. Ако на някой друг му се е случвало и има идея как да добавя Револют, може да сподели 🙂

Свържи се със съпорта на Револют, може би има специфичен проблем. При мен работи двупосочно - вчера без проблем си топъпнах крипто картата с Револют, а преди няколко дни пък успешно прехвърлях средства от крипто картата към Револют. И в двата случая ползвах директно картите без Curve.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Доста време курсът на CRO плавно се вдигаше, а лихвите я правеха още по-атрактивна криптовалута.  За кратко време обаче направо се срина. Когато курсът започна да пада преди няколко седмици изглеждаше свързано със спада на биткойн, но в момента няма как да е така. Някой има ли представа какво се случва и как изглежда перспективата?

 

Иначе ако дългосрочно има надежда за CRO, моментът изглежда добър за взимане на по-висок клас карта.

Връзка към мнение

Сривът дойде след като crypto рязко свалиха лихвите по депозитите в CRO. А това им действие пък се обяснява с големият брой нови потребители през последното тримесечие. При 5 млн. потребителите няма как да задържат високи лихви. Има достатъчно предпоставки CROто да не умрЕ, ама ще му трябва време да се качи. Това за по-висок клас карта и аз си го мислех. Но както се шегува един колега" Внимавайте от крипто бикове да не станете обикновени крави" 🙂

 

А статуса на моята карта вече 7ма седмица е issued. Два пъти писах на съпорта, отговарят ми, че във връзка с новите здравни изисквания, картите се произвеждат на партиди, каквото и да значи това. Улучих периода, в който интереса към картата много се вдигна, явно ще се чака. Тъпото е, че от 6 месечният депозитен период, поне 2 месеца не може да ползваш картата, нито Spotify, който се плащал с картата.

 

А Револют директно ме отрязаха. Щом излизало съобщение, че търговецът не се поддържа, това е положението. Споменах, че други потребители плащат свободно с Револют в crypto, но това не ги докосна. Нямало нищо по - специфично в моя акаунт, щом аз не мога да ползвам картата там, няма логика други да могат. Все пак имам някаква надежда да ми позволи да топъпвам с Револют, ама нека първо картата да дойде 🙂

 

Връзка към мнение
преди 20 минути , iMari каза:

Сривът дойде след като crypto рязко свалиха лихвите по депозитите в CRO.

А правилно ли разбирам, че в момента лихва (10%) по блокирания залог има само при картите, за които се иска залог 10000 и нагоре?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 59 минути , iMari каза:

Но както се шегува един колега" Внимавайте от крипто бикове да не станете обикновени крави" 🙂

Тоя цитат веднага го крада 🙂

 

преди 32 минути , Фил каза:

А правилно ли разбирам, че в момента лихва (10%) по блокирания залог има само при картите, за които се иска залог 10000 и нагоре?

Точно така. Първоначално бяха сложили 6% за всички нива карти, но 2 дни по-късно го коригираха - в момента 3% картата носи 10% лихва върху блокираната сума, а 5% и 8% картите - 12% лихва.

 

Иначе спадът на CRO ми прилича на временна и здравословна корекция, а Мари вече е описала част от причините по-горе. В средно- и дългосрочен план бизнес моделът на crypto.com продължава да ми изглежда все така перспективен, като те се целят към тройно повече (15 милиона) клиенти до края на 2021. Не бих се изненадал в бъдеще да орежат още някои от екстрите, примерно безплатния Spotify/Netflix, но това би било напълно нормално и няма да направи картата много по-лоша, особено ако бъде сравнена със скромните оферти на банките.

Като цяло моментът е удачен за влизане в играта при сегашния по-нисък курс на CRO - както за нови клиенти, така и за ъпгрейд. А и препоръката от приятел до 31 октомври все още носи по $50 награда (от 1 ноември става $25), което ефективно прави реалната инвестиция в 2% картата почти нищожна - има няма 100 лв.

 

Аз лично ще вдигам нивото на картата със сигурност, възможността не е за пропускане 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Фил каза:

А правилно ли разбирам, че в момента лихва (10%) по блокирания залог има само при картите, за които се иска залог 10000 и нагоре?

Това получих на мейла преди седмица. Май най-високият процент е 6%, ако от тук насетне депозираш.

 

Dear Valued Customer,


On Tuesday 13 October 2020, 09:00 UTC, adjustments were made to Crypto.com CRO Staking and Earn Rates:

•   CRO Staking Rates: 6% p.a. for both Crypto.com App and Exchange

•   CRO Earn Rates: 4% p.a., 2% p.a. and 1% p.a. for 3-Month, 1-Month and Flexible Terms respectively

•   CRO Soft Staking Rate: 1% p.a. regardless of CRO staked

Crypto.com App

•   If you are already staking 10,000 or more CRO for the Crypto.com Card before the effective timestamp, your CRO Staking Rewards will remain at 16% p.a. until the 180-day staking period is complete. If you complete your 180-day staking period before the above effective timestamp, your CRO Stake Rewards will be adjusted to 6% p.a. immediately on the effective timestamp.

•   If you stake 10,000 or more CRO for the Crypto.com Card after the effective timestamp, you will receive 6% p.a. of CRO Staking Rewards.

•   Your CRO interests generated from Crypto.com Earn fixed-term deposits made before the effective timestamp will remain at up to 18% p.a. until the staking period is complete.

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Да обърна внимание на Георги Матеев, ако ще вдига ниво на картата сега е момента 🙂

 

 

We are writing to inform you that we are updating our Card Staking Requirements, effective 2 Nov 2020 at 07:00:00 UTC.

Please note: You will not have to increase your Card Stake, and all existing rewards and benefits for your card will remain the same.

The new Card Staking Requirements will apply in the event that you unstake, and then restake, or if you upgrade your card after 2 November 2020.

From 2 Nov 2020 07:00:00 UTC, Card Staking Requirements will be updated as follows:

original.png?1603443881

IMPORTANT:

- Cardholders who maintain their current CRO Card Stake will continue to enjoy the benefits associated with their card, but:

- The new staking requirements will apply should the cardholder (1) upgrade their card tier or (2) unstake and restake their CRO Card Stake after 2 November 2020 07:00:00 UTC.

- Card upgrade fees are waived for all cardholders globally from 23 October 2020 to 2 November 2020 07:00:00 UTC.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Точно за това започвах да пиша 🙂

Ако някой все още се колебае дали да поръчва карта или да ъпрейдва, сега е момента да реши. Хитър ход на crypto. Сега ще започне масово стейкване и ъпгрейдване и това ще покачи цената на CRO.😊

@Георги Матеев

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 23 минути , logist13 каза:

Да обърна внимание на Георги Матеев, ако ще вдига ниво на картата сега е момента 🙂

Георги Матеев съвсем скоро ще се надува с новата си Icy White карта 😉 Промоцията на CRO тази сутрин просто беше прекалено голяма и нямаше как да пропусна толкова евтин ъпгрейд.

 

преди 18 минути , iMari каза:

Точно за това започвах да пиша 🙂

Ако някой все още се колебае дали да поръчва карта или да ъпрейдва, сега е момента да реши. Хитър ход на crypto. Сега ще започне масово стейкване и ъпгрейдване и това ще покачи цената на CRO.😊

Ходът даже е дотолкова гениален, че не бих се изненадал да е предварително планиран. CRO вече удари дъното и тръгна нагоре, а в следващите седмици очаквам само да пълзи нагоре.

 

И да, който ще взима карта - определено сега е момента. След 2 ноември при новите условия вече не звучи толкова изгодно.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

Промоцията на CRO тази сутрин просто беше прекалено голямо за да се пропусне възможността за толкова евтин ъпгрейд.

Моля те, сподели как точно става ъпгрейдването. Ако си блокирал 1000 CRO и искаш да ъгрейднеш до 10 000, преди да са изтекли 6те месеца, довнасяш 9 000 или правиш изцяло нов депозит? Наказателна такса има ли? Видях, че тази за ъпгрейдване е махната.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , iMari каза:

Моля те, сподели как точно става ъпгрейдването. Ако си блокирал 1000 CRO и искаш да ъгрейднеш до 10 000, преди да са изтекли 6те месеца, довнасяш 9 000 или правиш изцяло нов депозит? Наказателна такса има ли? Видях, че тази за ъпгрейдване е махната.

Отиди си в CRO баланса и скролни надолу - ще видиш бутон UPGRADE.

 

Довнасяш нужните в твоя случай 9000, стейкват се пълните 10.000 и започва да тече нов 6-месечен депозит. Процесът е автоматичен и много лесен. В момента няма абсолютно никакви такси, всичко е измислено така, че да стимулира максимално много ъпгрейди.

 

Трябва да имаш предвид обаче, че това ефективно ще блокира настоящата карта и за съжаление докато не дойде новата (вероятно около 1 месец) ще си без карта.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.