Прескочи до съдържание

Жените ви гладят ли?


stanislavpp

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 19 минути , stanislavpp каза:

Аз започнах да се гладя на 14 год

 

п.с. не правя рекламация на жената и няма да я връщам 😉

Браво на родителите ти!

Не се сърди на жена си! Това не е основната и роля в семейството.

И аз като млада булка се втурнах да гладя панталон на половинката. Направих двоен ръб и ми беше забранено да гладя мъжки панталони. Не бях нещастна от това. Ризи гладя. Не се сетих навреме, че е добре да получа забрана.😀

.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз гладя. На децата дрехите (тениски), на мъжа ми преди ризи всеки ден, сега тениски, дънки. Моите дрехи почти нямат нужда от гладене, защото са спортни или немачкаеми, това, което има нужда, се глади. Гладя бързо, смятам съм специалист, риза опаткавам за 3 минути, така че не ми е никакъв проблем. Глади се по-малко, ако се пусне на сушилнята, от там излизат изгладени дрехите. За това и американците не гладят, защото всичко слушат. Моята сушилня обаче смалява дрехите, та на мъжо не смея да ги пускам там. Не виждам каква драма е гладене то, също и жените вече не готвят например, но така, еманципация. Спално бельо не гладя, за него ме мързи. Гладя покривки, обаче. Но имам и немачкаеми. Най-голям проблем ми е като тръгнем да пътуваме за круиз, тогава се налага да гладя тениски за 7-10 дни за 2 човека ,отделно ризи на мъжа ми за всеки ден и става множко и досадно. Но иначе не е проблем една ютия да се хвърли за 2 минути всеки ден. 

П. С. Обичам и да гладя и да готвя и да мия чинии. Обаче, мразя да чистя и съм разхвърляна. Хората, дето не гладят пък са чистници, всеки с пороците си,не е драма. Но няма как да накарам мъжа ми и да си помисли да глади. Или да приготвя багаж. Или да готви. Всички неща може, де, ако умра, ще ходи и нахранен и изгладен. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

А дискусията с приятели от какво е била провокирана? 

Може би някой приятел все пак страда, че не е изгладен? 

 

Всички памучни дрехи се гладят в наш'та къща. Мразя немачкаеми изкуствени материи.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз явно имам OCD и гладя всичко, включително калъфки за възглавници, чаршафи според материята, кърпи и чорапи. Пускам си някакъв подкаст на интересна тема и докато го изслушам, приключвам с каквото се е събрало за гладене. Така съм свикнала от вкъщи, майка ми е виновна 😂 Моят приятел смята, че е загуба на време и от неговите неща не ми дава да гладя нищо, освен ризите и то след мое настояване, защото вижда, че една риза я гладя за 5 минути, а той за 15. Не се чувствам по-малко феминистка от този факт, тъй като за всичко друго вкъщи в момента са грижи той и ми спестява много време, за да уча като се върна от лекции 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Бях на 10 години,много енергична и спортуваща.Но обичаща домашния уют и подредената къща до ден днешен.Баба ми Магдалена,Бог да я прости,ме научи да гладя с голяма руска парна ютия.Отдавна условията на една домакиня са перфектни и не виждам причина една жена да не глади,ако има желание,разбира се.Хубави прахове за пране и омекотители,които улесняват гладенето на качествените материи.Имам голяма дъска за гладене,лека и много удобна парна ютия и ми харесва да гладя всичко-чаршафи,калъфки,бельо.Само хавлиените кърпи не гладя. Всяка неделя.Прилежно сгъвам дрехите или ги закачвам на закачалки в гардеробите.Така всички у дома са готови да облекат каквото си искат преди излизане и съм изключително доволна.

Смятам,че всяка жена сама определя коя домакинска работа и доставя удоволствие и винаги има начин да намери решение как да си направи живота по-лек и спокоен.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 22 минути , jungfraujoch каза:

Смятам,че всяка жена сама определя коя домакинска работа и доставя удоволствие 

хм, ами никаква не ми доставя удоволствие 🙂 

  • Харесвам 2
  • Смея се 12
Връзка към мнение
Граф Вронски

Аз имам дълга история с гладенето 😄

Гладя може би от когато бях на 7-8  (не си спомням с точност), но първите опити на гладене ми бяха с ИЗКЛЮЧЕНА ютия, защото ме беше страх да не запаля къщата. Естествено един ден тате ме видя и каза, да не си губя времето с изключена и да гладя като хората 😄 И така аз включих ютията. До университета (т.е. в родния ми град), аз се грижех за почти всичко от домакинството и съм гладил всичките дрехи - от моите неща до нещата на родителите ми и брат ми. Благодарение на това когато ходихме като ученици някъде на екскурзии - аз гладех и на моите съученици дрехите 😄 Те, милите, не умееха, пък и ги беше срам да помолят някоя съученичка. Влизаха в такива чуденки как ще си изгладят дрехите, че аз на добра воля предлагах моето умение.
Същата история се повтори и в университета 😄 
Ходил съм на гости на един приятел с ютията, защото искаше ризите да са му изгладени. Опитах да го науча, но ... неуспешно.

И така до преди 5 години, когато спрях да гладя, защото просто нямах време (т.е. не ми е приоритетно) . Първоначално ми беше доста некомфортно, но свикнах. Преди 2 години мама ми беше на гости в София за 10 дни. Тя естествено забеляза, че не гладя вече. Обясних ѝ защо. След като се прибрах беше изгладила всичко. Така и аз започнах да ходя на работа отново с гладени тениски 😄 Тя си тръгна, и след това аз по инерция пак започнах да гладя, защото отново свикнах. Но на третия ден осъзнах, че  нямам време за това. И оттогава досега само веднъж съм гладил (тениската беше наистина парцал) 😄 

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към мнение

Виждал съм жена ми да глади един път и после трябваше да си купим нова ютия. От тогава само аз гладя, даже и нейните неща, ама то нейните повечето не е нужно да се гладят. Откакто си купихме робот-прахосмукачка, съм поел и пускането на прахосмукачка (т.е. настройвам кога да се пусне през телефона :D)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 10 минути , ivailo_radev каза:

 поел и пускането на прахосмукачка (т.е. настройвам кога да се пусне през телефона :D)

 Къса ми се сърцето за теб. Сигурно е много изморително.

  • Харесвам 2
  • Смея се 17
Връзка към мнение
преди 10 часа, neuromancer каза:

Според мен идеята на темата беше не жените или мъжете трябва да гладят, а защо сега се глади по-малко

Аз още в началото разбрах идеята, ама как да изпусна възможността да блесна пред женското ни съсловие тук 🙂

 

А по същество, избягвам да ходя измачкан. Но гладенето обикновено не ми е след ваденето от пералня, а преди обличане. Така и така след сгъването на дрехите в гардероба след пране пак се измачкват или формират ръбове (а тях не мога да ги понасям!). Освен ризите, гладя и тениските, а понякога и дънките, че много неприятно се мачкат около коляното. Тук стигаме и до омразния момент на сгъването на дрехите в багаж, което не винаги води до желания ефект след разгъването, а именно: сияйна хубост, красота, божественост ...  Може да звучи смешно, ама понякога съм си носил и ютия (само в рамките на Република България!). Но тук по-нагоре в темата бегло мернах доста интересни трикове и съвети, които внимателно ще прочета чак сега, защото преди това държах да се изкажа! 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 5
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 11 часа, neuromancer каза:

защо сега се глади по-малко

В казармата изгладих толкова дрехи че не искам да виждам ютия. Купих последно някакво парно чудовище и пак не мога да понасям гледката. За мой, и не само, късмет преди няколко месеца до нас отвориха хим.чистене в което дори само гладят, но жена ми го приема като обида или по-скоро намек когато си занеса дрехите... 
Според мен на днешно време си е загуба на време.  Другото е някакво хоби или пристрастяване - имам приятел, публична личност, който много държи сам да се изглади вкл. и чорапите !!!!

 

п.с. Парната машина по мои сметки излиза на цената на около 77 изгладени костюма или 175 панталона или 185 ризи

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 5 часа, stefanrusev каза:

....имам приятел, публична личност, който много държи сам да се изглади вкл. и чорапите !!!!

 

 

😀😉

...ами като му убиват на пръстите 😉😀 

Гладя само под смъртна заплаха с опрян в слепоочието пистолет. Добре, че любимия е миролюбив

😀

ПП- защо не ми излизат емотиконите?

Редактирано от Mary
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 53 минути , Брани каза:

Освен ризите, гладя и тениските, а понякога и дънките, че много неприятно се мачкат около коляното🙂

Айде, айде, не се прави! Всички знаем, че имаш само едно наметало за гладене! И на всичкото отгоре то е черно и не му личи много ако си пропуснал гладене, докато въдворяваш мир и справедливост в Галактика.

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение

Гладенето не е от любимите занимания на Благоверната, но глади. Ще ви разкажа два интересни случая свързани с ютии и гладене.

Случка номер 1

Още като гаджета решаваме да ходим на първо съвместно море ( то аз го реших де, тя за море нямаше никакво желание, ама нали иска да е с мен, щото тогава бях хубавец и се съгласи) Вечерта започва да събира багажа да не се мотаме сутринта и да изтървем автобуса, слага вътре най-различни дрехи и в един момент гледам, че слага и една ютия. Поглеждам ютията и питам:

- Това пък за какво ти е?

- Ами да гладя, как за какво - отговори ми тя гледайки ме сякаш съм индианец и за пръв път виждам ютия

- Че к'во ще гладиш - продължавам да питам аз. Благоверната ме изгледа с такъв поглед, че си помислих - " Дали тази ютия няма да я използва да ме фрасне сега по главата". Пое си въздух и повиши тона с няколко октави: " Тениските ти ще гладя и моите рокли!!!"

Тогава разбрах, че на това море ще съм с изгладени тениски

Случка номер 2

Първо съвместно пътуване извън България. Дестинация Италия, Флоренция и Пиза. Намирам хотел на добра цена, показвам го на Благоверната, тя го одобрява и после ме застрелва с въпроса - "Ютия има ли?" А познайте дали съм проверил има ли в хотела ютия или няма? Правилно, не съм. Смънквам едно - " Аха, има." И започвам да се ровя в сайта на хотела дали има ютия. Да ама в сайта няма такава информация. Както и да е, времето минава, аз съм забравил за тази ютия, до момента в който заставаме на рецепцията на хотела и след като сме взели ключа на стаята, Благоверната пита младежа на рецепцията: "Извинете, имате ли ютия в хотела?" Изтръпнах!!! " Ей ся - викам си - тоя ще каже - не, нямаме и се осра положението!" Обаче младежа беше пич на място и с усмивка каза, че имат ютии, не само една а ютии, много ютии. 

Аз също се опитвам да гладя, даже като войник съм си гладил и униформата, но колкото и да се стараех получавах поне 3 ръба на панталона си. Та затова съм оставил гладенето в ръцете на можещите

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Понеже споменах казармата, та се сетих, че там ни научиха на мързел

 

Раздадоха ни само по един комплект униформи и после ни наплашиха, че никой не трябва да ни вижда без униформи... Добре, че на камуфлажа не му личи дали е мръсен, че изкарахме по месец без да се перем...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 23 минути , Oldkozel каза:

Айде, айде, не се прави! Всички знаем, че имаш само едно наметало за гладене! И на всичкото отгоре то е черно и не му личи много ако си пропуснал гладене, докато въдворяваш мир и справедливост в Галактика.

Всъщност са много. А и постоянно ми шият нови - като почнат да ми пълзят жертвите в краката и обикновено го дърпат и късат ... 😞

  • Смея се 10
Връзка към мнение

Абе,вие се кискате,ама,помните ли оня замък,дето спахме в Порто?

И дето се оплаках,че нямаха,дааааа, ня-ма-ха ютия!Та се пременихме за празника, неогладени.:(((((

Нещо,което не бях виждала до тогава,при всичкия ми богат опит с хотели по света.

Ако му се беше случило такъв и на @Костов,може би,нямаше да му четем днес писанията:))))))))))))

 

  • Смея се 8
Връзка към мнение

В Южна Африка ризите вкъщи ги глади слугинята, а в хотелите - камериерката 😉 . В Нигерия е същото с тънката разлика, че повечето слуги и камериери са мъже, от които се очаква да хранят семейството.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз имах доброто желание да гладя, обаче не мога да стигна дотам. Първо щото пиша, второ щото имах вчера задача  да установявам Нов Световен Ред, потапяйки Вашингтон в огън от ядрен фалаут с цел световна доминация на ацтецката ми империя. В името на Кецалкоатл, Сина и Светаго Бух по главите на американци, руснаци и викинги... а, пардон, не беше само това, щото ме изядоха и три баракуди, два кита и една мида, докато се мъчех да ѝ лапна перлата (буквално, никакьв нецензурен смисъл не влагам)... но и това не ми стигна, щото ядох бой на три фронта и като владетел на обединена Ирландия, собственият ми престолонаследник се опита да ме убие с гърмяща змия в леглото ми, защото аз пък се опитах преди това да го отровя, защото той пък се оказа гей и няма най-вероятно да има деца, а другите ми потенциални наследници са жени и въпреки че са гениални, не могат да ме наследят, щото са жени... Та трябва да направя много бързо син за наследник, дори копеле да е.. и затова въртя любов с три конкубинки, дано жена ми не разбере, преди да се е родило гениално мъжко копеле, за да го узаконя.
Та с една дума - мъжът ми ходи негладен, щото жена му е ГЕЙМЪР и води интергалактически войни, докато прането съхне... а който разпозна Сивилизейшъна 5 BNW,, Feeding Frenzy двойката и Crusader Kings II с бонус играта Stellaris, да се чувства поздравен. Туй то.
 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, ven62 каза:

 

Синът ми на защитата на PhD-to си се опита да си навлече сдъвканата бяла, специална риза под фрака. С жена ми щяхме да припаднем … и той прояви съчувствие, та жена ми я изглади. Германката (жена му) дипломатично запази мълчание, но си беше на негова страна. 

Аз се измъкнах от тая ситуация. Но не е било нищо нетипично за мене. Всички колеги си купуват нови костюми за защитата на докторантурата, но аз винаги съм твърдял, че за един лекар няма по-официално облекло от бялата престилка. И така си защитих. Подлият план се състоеше в това, че престилките ни ги перат и гладят в работата веднъж седмично. И аз бях избрал защитата да е в сряда, когато си ги получаваме изпрани и изгладени 🙂 

Освен това по онова време @Mistress of Germs работеше в Бургас, та нямаше как да ми изглади дрехи... То и в София да си беше, резултатът щеше да е същият, все едно аз съм се пробвал да гладя... 😄 Може да я питате защо столът за компютър е наполовина прогорен и ръси дунапрен, като седи на него, докато геймърства. 😄 

Всичко друго от къщната работа мога да го правя и си го върша. Някои дейности като миене на стълбища, на чинии, простиране на пране, тупане на килими, си ги върша само аз. Другите според както дойде който има време. Но въпреки многото ми опити в миналото така и не успях да направя и един ръб с ютията... И в никой случай на дъска... не мога да разбера, как може да се глади на толкова малка повърхност. Просвам две одеяла на пода и върху тях... Ама пак не става 😄 

Едно нещо поисках в домакинството от @Mistress of Germs преди да се оженим. Да глади. И тя геройски се опитваше известно време, докато накрая просто абдикирахме. Нося си дрехи, дето не им трябва гладене, а когато съм омачкан, бялата престилка е отгоре и си свиркам. Няма драма. 🙂 

При пътуване не сгъвам, а много внимателно навивам всяка дреха на руло. Така има минимално мачкане и се заема минимум пространство в багажа.

 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Mistress of Germs каза:

а който разпозна Сивилизейшъна 5 BNW

 

Е то точно за Civilization наскоро изкараха специален Scenario Pack - Edge of Iron, който включва и впечатляващ хардуер - mousepad с map pack (12 карти)  + 6-бутонна 3D кабелна мишка с 1200 DPI и суперреарлистични steam-ефекти (все пак го продават в Steam :grin: )

 

231754279_download(2).thumb.jpg.1b43f1fc91d7358fd990231b64d9d1b8.jpg   315107866_download(1).jpg.d7edaad5618bbe229635a9252dbac19b.jpg

 

Чудесен подарък за 8 март :grin:

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Това с навиването на дрехите на руло го правеха бабите ми като отивахме на вилите в събота и неделя. Тогава ютия и да имаш "на село", ток я има, я не. От тогава съм го попила - проснеш една дреха, върху нея още една-две-три, по средата слагаш бельо и чорапи и навиваш на руло. Казваха му бухча... или бохча, но сега като цъкнах Гугъл да видя как точно се пише и само някакви манджи ми излизат, нищо за сгъване:)

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, stanislavpp каза:

     След дискусия с приятели установихме, че нито една от жените ни, не глади дрехите след пране. Прабабите ни са гладели, бабите ни, майките ни, но жените - не.


Та по-скоро се чудехме,  какво и как се промени за едно поколение, че стана така като дрехите са си все същите!? 

Гладя ризи, панталони, рокли, поли и покривки. Дъщеря ми си глади нейните дрехи по нейна преценка.

 

Във Фландрия гладенето е 'мъжка работа'. Първоначално мислех, че е някаква шега, но учителката по нидерландски в университета каза, че това не е никаква шега и обичайно мъжете във Фландрия гладят. Домашната помощница, която почиства домовете срещу заплащане при поискване също глади. Бизнесът на магазините за пране и гладене също процъфтява.

 

Мъжът ми (фламандец) не може да глади, не е много сръчен в ръцете. Преди да се оженим, майката му (също фламандка) ми каза с голямо безпокойство, че синът ѝ не може да глади и ме попита дали мога да гладя и дали обичам да го правя. Много се зарадва от отговора ми, изглежда това я успокои, че брака ни ще го бъде 😄 

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 17
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.