Прескочи до съдържание

Жените ви гладят ли?


stanislavpp

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Goal & Boss каза:

 

Е то точно за Civilization наскоро изкараха специален Scenario Pack - Edge of Iron, който включва и впечатляващ хардуер - mousepad с map pack (12 карти)  + 6-бутонна 3D кабелна мишка с 1200 DPI и суперреарлистични steam-ефекти (все пак го продават в Steam :grin: )

 

231754279_download(2).thumb.jpg.1b43f1fc91d7358fd990231b64d9d1b8.jpg   315107866_download(1).jpg.d7edaad5618bbe229635a9252dbac19b.jpg

 

Чудесен подарък за 8 март :grin:

Цъ, това не е мойта Сивилизейшън. Моята е на Сид Майърс и експанжъните са иначе. Викам другите жени също да хващат стратегиите, с които да добият Нов Световен Ред, където да гладят само мъжете. Или да няма изобщо нищо за гладене.
Обаче не го и ща тоя експанжън, както ми се струва на картинките, е по-извратен дори от Crusader Kings, а това казва нещо.
По-добре да оставя женките да ми гладят и да ми правят кралски копелета, докато управлявам държави и... комуникирам с брат си.

1ztjts44ggk41.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре де, що не си направите разпределение?
У нас, винаги се е знаело, кой, за какво отговаря. Децата - за хляба и за боклука. Случвало се е, като не са купили, да нямаме хляб за вечеря. Ми, ядем без хляб:))))

Мъжете имат основна грижа - пазаруването 

Жените готвят и гладят:))))))

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

Добре де, що не си направите разпределение?
У нас, винаги се е знаело, кой, за какво отговаря. Децата - за хляба и за боклука. Случвало се е, като не са купили, да нямаме хляб за вечеря. Ми, ядем без хляб:))))

Мъжете имат основна грижа - пазаруването 

Жените готвят и гладят:))))))

А, яж ти без хляб! Аз съм добруджанец. Ако останем без хляб, назрява революционна ситуация! 😄 

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение

А в нас разпределението е следното - готвя - аз, чистя - аз, гладя-аз, пазарувам - аз, възпитавам децата - аз, помагам с уроците - аз, организирам пътуване - аз, ходя по инстанции - аз, подготвям документи - аз, плащам - мъж ми. 

А когато не харесам хляб в магазина, си опичам. Много често при това (нямам машина, обичам да меся, ако няма време, пека соден) В интерес на истината, не ми беше хрумнало да се оплаквам, но като чета темата, май съм се прецакала с доброто си сърце. Горко на мъж ми довечера. П. С. Той се грижи и за градината и разхожда кучето, та ще се смиля над него. Вероятно. 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Всеки, който има деца преди ерата на памперсите няма драма с гладенето.

Аз бях станал световен шампион - с две момчета. При тях имаше и една допълнителна пеленка, ако не ме лъже паметта.

Колкото до останалите домашни задължения - ние нямаме разделение, освен едно:

Когато пазаруваме аз бутам количката на метър, метър и половина след жена ми. Тя само хвърля нещата в количката и накрая, при касата,  тя ги слага в торбите, а аз плащам.

 

 

  • Харесвам 9
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Цитат

69% от австралийците признават, че се опитват да избегнат гладенето на дрехите си. 41% от тях пък казват, че никога не използват ютия. 

Тези находчиви хора намират различни начини да изгладят измачканите си дрехи. Един от начините - като закачат дрехите си на закачалки и ги оставят в банята, докато някой си взема душ. Парата изглажда гънките, а по този начин се спестява и електричество, и време.

Източник

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нямам време да чета всички мнения, но да си кажа че и двамата гладим у дома - както се случи. :)

Когато съм свободна с удоволствие му гладя ризите и панталоните за цялата седмица. Моите дрешки не са толкова "претенциозни" като материи и изисквания към фасона им, освен ако нямам насрочени бизнес срещи някакви.

А има периоди през зимата, когато си гладя цялото пране. (това, защото ръцете ми са перманентно студени, независимо от температурата на околната среда). :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много полезна тема! Гледам и си си записвам! Ако случaйно се разведем с жена ми, ще знам на кои магеланки да пусна лично съобщение 😄

 

Aз лично съм готов да заменя всякакви задължения срещу гладене с ютия 🙂 

  • Харесвам 2
  • Смея се 15
Връзка към мнение
4 minutes ago, stanislavpp said:

Кой луд ще ги пусне (тези гладещите ) ? 😉

Човек обикновенно чак тогава оценява това което има, когато вече го няма 🙂 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Навремето като реших, че ще бъда щастлив в живота, стигнах до идеята, че най-важното това да се случи, е максимално да не правя неща, които не ми харесват. Едно от тези неща е да не нося костюми и униформи. Съответно никога не ми се е налагало да гладя. Нося основно памучни тениски и блузи, които сам си пера и ги сгъвам и подреждам внимателно, след като изсъхнат. Пътувам само с куфар, който пак подреждам внимателно и нищо не се мачка.

 

Навремето имах леки угризения за костюмите, но, като видях как в нашия бранш няколко сделки за милиони се сключиха по къси гащи, бързо се изпариха. 

 

Едно от най-забавните неща в Азия ми е да отговарям на поредния индийски викач:

- I don't wear suits, I am a happy man! Физиономията му е безценна и си глътва граматиката. 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Като съм с мъжа ми в Танзания - естествено гладя аз, но през по-голямата част от времето има дом.помощница. Там носим европейски дрехи, само аз нося някой африкански от памук, които изискват гладене винаги. Последната помощница е много трудолюбива и на своя глава глади и чаршафите ни, а даже и бельото, без да съм я карала. После го сгъва на купчинка, глади и купчинката и ги подрежда така. Даже ми правеше забележка - защо слагам гащите в торба и в чекмеджето на гардероба ни, мачкат се! 🙂  Милата, даже банският ми беше хванала да глади, та останах без бански в Африка. 🙂 

 Като гостувам на родителите си през 2-3 месеца в България си гладя всичко - ризи, дънки, блузи, но не и чаршафи и гащи, добре, че отучих и майка да спре с това.  

Като гостувам на свекърва ми (пак понякога с месеци) в Пакистан - там звъним на един телефон, пристига гладачът на тук-тук със закачалки, взима дрехите на цялата къща и ги връща след 2 дни - перфектни, без ръбче и забележки. Ама то там трябва да си изряден и лъснат винаги. И дрехите са памук, шифон, коприна, какъв Декатлон, к'ви 5 лева...  Мъжете носят традиционните дълги ризи + шалвар в еднакъв цвят и този комплект се сменя всеки ден, че понякога и по два пъти на ден. И жените така. Някой даже си перат и гладят и дънките ежедневно... Само зимата се носят европейски дрехи, понеже са по-дебели - дънки, блузи, пуловери. През другите топли сезони западните одежди не са подходящи - твърде дебели са и голи, а дори и мъжете носят дълъг ръкав, вярвайки, че слънцето ще изгори кожата им при 40+ градуса. 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 20 часа, Topfly каза:

Много полезна тема! Гледам и си си записвам! Ако случaйно се разведем с жена ми, ще знам на кои магеланки да пусна лично съобщение 😄

 

Aз лично съм готов да заменя всякакви задължения срещу гладене с ютия 🙂 

Ако замениш "всякакви" с "всички" ме пиши и мен в списъка.

:smile:

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, stanislavpp каза:

Кой луд ще ги пусне (тези гладещите ) ? 😉

Защо да ги пуска някой, има свободни ( от тези, гладещите, а подозирам, че правят и мусака :smile3: )

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 14
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, T.E.Lawrence каза:

Навремето имах леки угризения за костюмите, но, като видях как в нашия бранш няколко сделки за милиони се сключиха по къси гащи, бързо се изпариха. 

🙂

Да, малко е парадоксално как хората се натискат (или поне корпоративната култура така "учи") да сменят кецовете и дънките с костюми, за да работят за милионери, които всъщност ходят с кецове и дънки ежедневно, като за най-пресен пример мога да посоча (относително) "новите" айти келешчета-милиардери 🙂

 

Не че го няма и при нас в Империята де - ей ги тия как са се изтупали пред Императора (изобщо не говоря тук за мен, за да не се самоизтъквам):

empire.jpg.80eb35d3e175e5ca84569db0d33057db.jpg

 

А той винаги си ходи кежуъл с обикновено черно наметало и тояжка ...

798554876_.jpeg.001b2c7d589978b1d80a7e5dc03b33b6.jpeg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 15
Връзка към мнение
На 3.03.2020 г. в 0:03, samuraika каза:

P.S. Баба ми ми разказваше, че като се омъжила й дали съвет "изглади ризата на мъжа си нескопосано, на 2 на 3 и на него няма да му хареса и ще почне да си ги глади сам". Така си и беше - дядо гладеше в къщи, дори и нейните неща.

Аз пък съм чувала за друг съвет - не показвай, че можеш да готвиш добре, че после все ти ще трябва да го правиш. 🙂 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Какви лукави магеланки сте, ейй !!!  Вече започвам да се замислям дали и моята жена не е изгорила нарочно килима 😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 24 минути , stanislavpp каза:

Какви лукави магеланки сте, ейй !!!  Вече започвам да се замислям дали и моята жена не е изгорила нарочно килима 😉

При мен това с храната не проработи, защото моят мъж знае само как да си опържи яйца и да направи бирияни/пулао (пиле с ориз). Т.е. ако не готвя, през 2 дена ще се яде пиле и ориз и т'ва е. Или танзанийски боб. През април 2019 се преместихме от голям град в Танзания (да се разбира - с опция за храна за дома) - в малко провинциално село. От тогава до сега аз съм изкарала там около 6 месеца за цялата година. Представете си го - вие сте на място, където няма готова храна, няма буркани, няма заготовки, всичко си го правиш от нулата! Хляб, кисело мляко, сосове, лютеница, кьопоолу и т.н. Сутрин хапваме яйца и излизаме. И следобед като се прибирахме - имаше все пиле и ориз сготвено от жената, която ни помага. Тя това знаеше. След първата седмица ми беше ясно, че аз така няма да мога да живея там и да гладувам след работа или да готвя по 3 часа, а трябва да я науча нея, за да ми помага. И за 30 дни всеки обед и вечеря заедно готвехме за 5-6 човека (мъже, всичките никога не бяха влизали в кухня!), никога не бях правила такова нещо преди. Сготвих 60 манджи за тоя месец (средно 6 часа на ден в тая кухня), които записвах в една тетрадка на английски и на суахили с жената. Тогава разбрах защо някой жени не искат да са в майчинство и бързат да се върнат на работа. 🙂 И си помислих как са живели милите едно време, когато не е имало перални, сушилни, миялни и готова храна от Билла или Триумфа. Истинско щастие беше, когато жената се научи да готви и аз можех да ходя обратно на работа, из офисите, до банката и т.н. И това беше само за месец, просто се прекланям пред жени като @luba_rizova за чудесата, които правят! И пред всички майки като цяло! 

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към мнение
На ‎3‎.‎3‎.‎2020‎ г. в 18:03, luba_rizova каза:

в нас разпределението е следното - готвя - аз, чистя - аз, гладя-аз, пазарувам - аз, възпитавам децата - аз, помагам с уроците - аз, организирам пътуване - аз, ходя по инстанции - аз, подготвям документи - аз, плащам - мъж ми. 

А когато не харесам хляб в магазина, си опичам. Много често при това (нямам машина, обичам да меся, ако няма време, пека соден)

Най-ми-хареса словосъчетанието след последната запетая на втори ред 🙂 

Иначе, нямам против подобни дейности, включително месенето на хляб (обичам да меся, но не ми остава време), докато бях по онези по-западни краища на Европа разпределението на задълженията у дома беше точно като у вас 🙂 И не ми тежеше, даже ми оставаше време да ходя да се образовам 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, Фил каза:

Защо да ги пуска някой, има свободни ( от тези, гладещите, а подозирам, че правят и мусака :smile3: )

Подозирам, че ще ти излезе в пъти по-евтино да си наемеш жена за готвене и гладене, отколкото издръжката на някоя от свободните дами.

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз по принцип много обичам да гладя и го правя добре, но само в работно време... е, понякога и допълнително поработвам, ако има улица за спешно асфалтиране и се налага да мина с валяка...

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, Happy_Traveler каза:

се прекланям пред жени като @luba_rizova за чудесата, които правят! И пред всички майки като цяло! 

И аз така!Прекланям се пред жени,които успяват да се справят с всичко.Особено пред майките.

Пред всички жени,които ходейки на работа на пълен работен ден,успяват да поддържат дом и семейство,независимо от семейното им положение,възраст и материално състояние.Които въпреки умората и малкото свободно време, успяват да поддържат външния си вид и са в хармония със себе си.Защото не всяка жена може да си позволи домашна помощница или готвачка.Важното е да успее да създава уют вкъщи,да прегръща и обича силно семейството си.Според мен това е по-ценно.

Колкото до гладенето,споделям съвсем пресен случай.Наложи ми се да ходя на системи в УНГ отделението в ИСУЛ.И ми направи впечатление,че една от санитарките е с безупречно чиста и изгладена униформа-панталон и туника.Всеки ден различна.Питах я там ли им ги гладят.Отговорът беше не,сама си гладя и пера всичко.После се огледах и забелязах,че и сестри и лекари са различни,на кой както му е удобно или както са се погрижили за него.По-важното е,че полагат много грижи и внимание за пациентите си.

Лично аз много обичам да гладя и готвя.Не приемам грижата за домакинството като задължение,а като приятен фитнес .Обаче от "мъжката работа" мога да сменя само електрическа крушка.И за прозорците си имам познат чистач.Имаме и малка градинка,за която се грижа с удоволствие.Косенето на трева също ми е приятно,защото косачката е много готина.😀

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.