Прескочи до съдържание

Виртуални сбирки. Следващи презентации?


neuromancer
Съобщението е добавено от neuromancer

Графикът досега:

@Crazy Horse - Канада от океан до океан, 28.03, 16:00

@BlackArt77 - Грузия, 02.04, 18:00

@Тони - Австралия, 04.04, 14:00

@Роца - Парижките потайности или един по-различен поглед върху Париж, 08.04, 18:30 

@Травеолани - Британска Колумбия, 11.04, 18:00 

@домосед - Делти, баобаби, водопади и един глиган в банята!, 15.04 18:30

@neuromancer - Бразилия 18.04, 16:00

@MayaS - Иран 22.04, 18:30

@zvezda9001 - Куба 25.04

@Lindt - Кения 30.04

@Marusinka - Aризона 2.05

@Gentleman Basta - Швейцария 7.05 18:30

@Alexander - Канарски о-ви 9.05 18:00

@Боян Димитровтрека на Канченджунга 13.05 18:30

@lyusi 16.05 18:30 Там край цъфналите вишни. Япония

@Guinness - Двуседмично пътуване в Китай 20.05 19:15

@tougherty - От Копакабана до Патагония 27.05 и 28.05 19:00

@MayaS - Румъния 03.06

@lyusi -Шотландия 14.06 19:00

@Marusinka - през Долината на смъртта до Орегон 20.06 17:00

@Роца - нормандска светлина и гасконски мускетари 25.06 18:30

@MayaS - 15.07 19:00

Препоръчани мнения

Какво ще кажете да направим отделна, нещо като блиц сбирка, в която да участват повече хора със споделени екрани? Вместо един човек да ни говори дълго време за дълго пътешествие, може 10 човека да се включат.  Всеки за по няколко минути, да разкаже или за кратка случка или някое много кратко пътуване, което мисли че не може да запълни над 30 минути. 

 

Хем по-притеснителите да видят, че няма нищо страшно, хем да ни се позавъртят малко главите с рязко прескачане на континенти и държави в рамките на минути 🙂

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Аз преди мислих и за нещо като няколко човека за една дестинация, могат идеално да се допълнят. Присетих се от Норвегия-та на Линдт, което би станало нещо интересно ако няколко човека разкажат своята гледна точка и например се съпоставят видовете пътуване като разходи- с кола под наем, обществен и тн. Не знам дали е постижимо изобщо, просто ми дойде като идея преди време.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Какво ще кажете да направим отделна, нещо като блиц сбирка, в която да участват повече хора със споделени екрани? Вместо един човек да ни говори дълго време за дълго пътешествие, може 10 човека да се включат.  Всеки за по няколко минути, да разкаже или за кратка случка или някое много кратко пътуване, което мисли че не може да запълни над 30 минути. 

 

Хем по-притеснителите да видят, че няма нищо страшно, хем да ни се позавъртят малко главите с рязко прескачане на континенти и държави в рамките на минути 🙂

Отлична идея, Жоро! Тка ще стане доста интересно. Аз също мога да се включа с дестинации като Тирол, примерно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Тони каза:

Аз преди мислих и за нещо като няколко човека за една дестинация, могат идеално да се допълнят.

Идеално. Аз например мога да вместя презентация за Гърция в 50 минути и да оставя последните 10 на други магеланци, които са били там. Не знам дали има такива 🤔 

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 59 минути , домосед каза:

Идеално. Аз например мога да вместя презентация за Гърция в 50 минути и да оставя последните 10 на други магеланци, които са били там. Не знам дали има такива 🤔 

Ама тия 60 минути някакъв страшен лимит, който е наложен ли са? 🙂 Че и джентълмена се беше закахърил зверски за тях. 

 

ОК, ще направим и една презентация тип тюрлюгювеч, ще я наредя на опашката към края на май, не мисля че е добре да увеличаваме честотата на повече от 2 седмично, особено с разхлабването на мерките 🙂 Освен това вървим и към по-децентрализиран подход, където повечето неща - обяви, регистрации и т.н. ще си ги правят презентаторите, но и това с времето си. 

Редактирано от Георги
Връзка към коментар

A нищо не пречи да се направи и просто сбирка, без презентация, просто каквото дойде... Като наживо. Или поне само с някаква обща насока в началото, да не се чудим кой какво да каже 😀

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , neuromancer каза:

A нищо не пречи да се направи и просто сбирка, без презентация, просто каквото дойде... Като наживо. Или поне само с някаква обща насока в началото, да не се чудим кой какво да каже 😀

Еми да, то е нещо като междинна идея за нещо такова. Напълно свободната също е възможна, ама преди разчупването минутите се режат с нож 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мисля, че е добра идея 40 човека да се съберат и да правят говорилня. В екипа ми имаме такива с по 10 човека и понякога идват в повече. На сбирките все пак винаги си в компанията на около 6 събеседника, не повече

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Gentleman Basta каза:

Не мисля, че е добра идея 40 човека да се съберат и да правят говорилня. В екипа ми имаме такива с по 10 човека и понякога идват в повече. На сбирките все пак винаги си в компанията на около 6 събеседника, не повече

Не съм сигурен, че без тема ще се съберат 40, ама кой знае 🙂 Иначе има опция за виртуални стаи и колкото и да са хората може да се разцепят на групички по 7-8...тогава пък има риск да е скучно и на никой да не му се говори.  Аз за това съм по-фен да пробваме първо по-свободния формат и вече след това да видим дали има смисъл да пробваме и пълна анархия 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , bulpa каза:

А можете да се организирате с Вики и да ни разкажете за Алжир, примерно...

Не от всяко пътуване излиза материал за разказ. Гледайте снимките

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, домосед каза:

Не от всяко пътуване излиза материал за разказ. Гледайте снимките

Що така отряза и мен, и Вики!?! Той е срамежлив, докато не вземе думата 😉

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

 -Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер? Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

Използвах Powerpoint, най-много време отне събирането и избирането на снимките и групиране коя след коя да върви, не знам колко точно време, но всичко ми е отнело едно 10-12 часа общо. Най-старите бяха на външен диск от 2011 година

 

- Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха? - Не, пробвахме го с Георги предварително и всичко беше много лесно.
 

- Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран? да разбира се, макар да се познавам с повечето лично. Бях пуснал в началото камерата, после я спрях докато чаках 5-те минути и така си остана изключена, а хем бях взел бира да се хваля, но не стигнах до нея до края. Усещах  как запъвам понякога и ми изчезват думите, но следващият път се надявам да е по-добре.

 

- Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо? - Уж гледах, но го изпусках  понякога, защото прозореца е много малък и когато  не го видя веднага, отива нагоре писаното и се скрива.

Иначе със сигурност ми беше в плюс, като виждах   някой положителен коментар по някоя снимка или по казаното от мен.

 

 

Най-лесно и спокойно  ми беше накрая с конкретните  въпроси.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 7.05.2020 г. в 11:07, tougherty каза:

Аз пак да си кажа - не мога само в периода 22-25 май. Иначе съм ок за всяка друга дата, стига да прецените, че е подходящо - 15, 18, след 25.

За 15 -16.05. май няма никой в графика. @tougherty може да се включи, ако все още има желание.

Връзка към коментар
преди 12 минути , dechy каза:

За 15 -16.05. май няма никой в графика. @tougherty може да се включи, ако все още има желание.

@lyusi с Япония ще е идния уикенд 🙂  @tougherty след @Guinness

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам желание, а също и готовност. Георги спомена обаче, че идеята е да има максимум две презентации седмично, а lyusi май вече се подготвя за 16-17.05. Guiness е на 20.05, а аз нямам възможност между 23-25.05. Затова чакам да уточним кога е удобно. Бих могъл на 22.05, ако не е прекaлено скоро след Guiness.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , tougherty каза:

Имам желание, а също и готовност. Георги спомена обаче, че идеята е да има максимум две презентации седмично, а lyusi май вече се подготвя за 16-17.05. Guiness е на 20.05, а аз нямам възможност между 23-25.05. Затова чакам да уточним кога е удобно. Бих могъл на 22.05, ако не е прекaлено скоро след Guiness.

Мисля да си следваме ритъма делничен ден/уикенд, ще те пишем на 27 +- един ден теб, а за уикенда ще намерим друг 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги каза:

@lyusi с Япония ще е идния уикенд 🙂  @tougherty след @Guinness

 

преди 4 минути , tougherty каза:

Имам желание, а също и готовност. Георги спомена обаче, че идеята е да има максимум две презентации седмично, а lyusi май вече се подготвя за 16-17.05. Guiness е на 20.05, а аз нямам възможност между 23-25.05. Затова чакам да уточним кога е удобно. Бих могъл на 22.05, ако не е прекaлено скоро след Guiness.

Аз действително си мислех за 16-17.05, така го и бях обявила, но ако друг иска тогава - няма проблем. В този случай Япония просто ще отпадне, тъй като и аз не мога в уикенда 24-25 май, а през седмицата съм на работа.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.