Прескочи до съдържание

Виртуални сбирки. Следващи презентации?


neuromancer
Съобщението е добавено от neuromancer

Графикът досега:

@Crazy Horse - Канада от океан до океан, 28.03, 16:00

@BlackArt77 - Грузия, 02.04, 18:00

@Тони - Австралия, 04.04, 14:00

@Роца - Парижките потайности или един по-различен поглед върху Париж, 08.04, 18:30 

@Травеолани - Британска Колумбия, 11.04, 18:00 

@домосед - Делти, баобаби, водопади и един глиган в банята!, 15.04 18:30

@neuromancer - Бразилия 18.04, 16:00

@MayaS - Иран 22.04, 18:30

@zvezda9001 - Куба 25.04

@Lindt - Кения 30.04

@Marusinka - Aризона 2.05

@Gentleman Basta - Швейцария 7.05 18:30

@Alexander - Канарски о-ви 9.05 18:00

@Боян Димитровтрека на Канченджунга 13.05 18:30

@lyusi 16.05 18:30 Там край цъфналите вишни. Япония

@Guinness - Двуседмично пътуване в Китай 20.05 19:15

@tougherty - От Копакабана до Патагония 27.05 и 28.05 19:00

@MayaS - Румъния 03.06

@lyusi -Шотландия 14.06 19:00

@Marusinka - през Долината на смъртта до Орегон 20.06 17:00

@Роца - нормандска светлина и гасконски мускетари 25.06 18:30

@MayaS - 15.07 19:00

Препоръчани мнения

преди 13 часа, lyusi каза:

Понеже не виждам друг да откликва на желанието на Фичо за Япония, евентуално бих поела (в уикенд), макар и с ясното съзнание, че не съм най-големия капацитет по отношение на дестинацията. 

Благодаря!:smile3:
И пак да повторим (май Георги беше споделил нещо подобно) - едва ли е най-важното да си  супер капацитет по дадена дестинация, интересното (поне за мен) е че се споделя собствената гледна точка, личните възприятия и емоции ... :yes: 
Ето Линд и Жентълмена вероятно не са най-големите експерти по Африка, но Линд ни зарадва с много приятно и интересно представяне и прекрасни снимки от Кения. :smile3: 
Освен това една и съща дестинация, пречупена през погледа на различни разказвачи, може да изглежда по съвсем различен начин. 
А и все пак тези представяния не са предназначени за включване в някакъв прецизен туристически справочник ...:wink:

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Фичо каза:

Благодаря!:smile3:
И пак да повторим (май Георги беше споделил нещо подобно) - едва ли е най-важното да си  супер капацитет по дадена дестинация, интересното (поне за мен) е че се споделя собствената гледна точка, личните възприятия и емоции ... :yes: 
Ето Линд и Жентълмена вероятно не са най-големите експерти по Африка, но Линд ни зарадва с много приятно и интересно представяне и прекрасни снимки от Кения. :smile3: 
Освен това една и съща дестинация, пречупена през погледа на различни разказвачи, може да изглежда по съвсем различен начин. 
А и все пак тези представяния не са предназначени за включване в някакъв прецизен туристически справочник ...:wink:

Ами тогава, започвам да се подготвям. Може да не съм капацитет, но поне се харесвам в кимоно 🎎 😉

  • Харесвам 3
  • Браво 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 час, lyusi каза:

Ами тогава, започвам да се подготвям. Може да не съм капацитет, но поне се харесвам в кимоно 🎎 😉

Аз покрай това обличане в кимоно, пожелах да отидем в Япония. Обичайно бих избрала Патагония, но някак предпочитам да разкажеш за японците 🥳

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Lindt каза:

Аз покрай това обличане в кимоно, пожелах да отидем в Япония. Обичайно бих избрала Патагония, но някак предпочитам да разкажеш за японците 🥳

Благодаря! 

Връзка към коментар

Аз се записвам като доброволец за делнична сбирка. С цел да бъде положителен разказ, възможните теми са ограничени до 3, в следния ред - Исландия, Сингапур и Индонезия, Норвегия. Видях желанието на @Childish за Азия, но за останалите нямаме снимки. 

Понеже силно се надявам да отпадне ограничението за пътуване в Гърция, ще се радвам някой от заклетите почитатели да презентира и тази дестинация. Ако не, то и аз мога да поработя над любимото ни място за море - Малки Циклади, Лефкада, Пелопонес, Крит. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

@ivooo, знаеш ли, че всъщност ако се съгласиш на презентация, ще докараш целия форум до екстаз 🥳? А самата подготовка е много позитивно преживяване, потапя те дълбоко в конкретното пътуване и това толкова кефи, че нямаш търпение да го споделиш и с други. 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте! На 10 март тази година се върнахме от едно пътешествие в Бразилия и Аржентина. Обичайните неща - Рио де Жанейро по времето на карнавала, водопадите Игуасу, Буенос Айрес и 4 дни в Патагония - Ел Чалтен и Ел Калафате. Понеже преживяването ни е прясно и много ни хареса, а и вече няколко пъти сме го показвали/разказвали на роднини и приятели със Zoom, бих могъл да направя една презентация пред вас, ако проявявате интерес. Притеснява ме това, че дестинациите ни са от най-най туристическите и много от магеланците вече са били там, така че едва ли ще мога да им покажа нещо кой знае колко ново и непознато. Въпреки че винаги си пиша домашното и проучвам дестинациите предварително, не мога да претендирам и за особено задълбочени познания за посетените места - все пак не живея там, а отивам като турист за 20 дни. Както каза Фичо, мога да представя нашите впечатления и емоции от местата, както и някаква по-обща информация какво и защо се случва там (по принцип обичаме да общуваме с местните хора и се опитваме колкото може повече да се потопим в техния свят и живот), но не и някакви задълбочени познания. Бих могъл да включа и доста практически съвети, за магеланците, на които тепърва им предстоят тези дестинации. Така че ако имате интерес, бих могъл да ви разкажа за тези места. За мен лично виртуалните сбирки са много приятни - на живо или на запис съм изгледал всичките. Не е същото като да видиш местата на живо, но пък съпреживяваш емоциите на разказвача и се потапяш за малко в друг свят, което всички ние като магеланци толкова обичаме. Ами това е. Кажете дали би ви било интересно, или с предстоящото отваряне на заведенията магеланските сбирки ще станат отново само на живо! Аз мога по всяко време с изключение на периода 22-25 май.

  • Харесвам 17
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

Гърция, ще се радвам някой от заклетите почитатели да презентира и тази дестинация

Хайде аз! Защото не е само място за море

  • Харесвам 13
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Lindt каза:

Аз се записвам като доброволец за делнична сбирка. С цел да бъде положителен разказ, възможните теми са ограничени до 3, в следния ред - Исландия, Сингапур и Индонезия, Норвегия. Видях желанието на @Childish за Азия, но за останалите нямаме снимки. 

Понеже силно се надявам да отпадне ограничението за пътуване в Гърция, ще се радвам някой от заклетите почитатели да презентира и тази дестинация. Ако не, то и аз мога да поработя над любимото ни място за море - Малки Циклади, Лефкада, Пелопонес, Крит. 

За Норвегия разказжи, за Норвегия!😂😂😂 Е, не, днес не е 1 април, а Гергьовден, затова няма да се шегувам повече. Аз бих предпочел Индонезия или интересни гръцки острови, но каквото реши мнозинството, това ще бъде.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Crazy Horse каза:

За Норвегия разказжи, за Норвегия!😂😂😂 Е, не, днес не е 1 април, а Гергьовден, затова няма да се шегувам повече. Аз бих предпочел Индонезия или интересни гръцки острови, но каквото реши мнозинството, това ще бъде.

За Гърция се получи много добър подарък. За Коледа и Нова година, както би казал Жижо 🥳

Норвегия много би наподобила швейцарската презентация като формат - основно преходи и сме само двамата. Исландия беше доста по-различна от обичайния ни стил на пътуване, а и помня по-добре взривовете, които предизвика в мозъците ни. Пък и сме обхванали малка част, ще е готино някой да продължи темата с друг район. 

За Индонезия има доста възможни играчи, имаше инвазия все пак. Та ще се стигне и до там. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, tougherty каза:

Здравейте! На 10 март тази година се върнахме от едно пътешествие в Бразилия и Аржентина. Обичайните неща - Рио де Жанейро по времето на карнавала, водопадите Игуасу, Буенос Айрес и 4 дни в Патагония - Ел Чалтен и Ел Калафате. Понеже преживяването ни е прясно и много ни хареса, а и вече няколко пъти сме го показвали/разказвали на роднини и приятели със Zoom, бих могъл да направя една презентация пред вас, ако проявявате интерес. Притеснява ме това, че дестинациите ни са от най-най туристическите и много от магеланците вече са били там, така че едва ли ще мога да им покажа нещо кой знае колко ново и непознато. Въпреки че винаги си пиша домашното и проучвам дестинациите предварително, не мога да претендирам и за особено задълбочени познания за посетените места - все пак не живея там, а отивам като турист за 20 дни. Както каза Фичо, мога да представя нашите впечатления и емоции от местата, както и някаква по-обща информация какво и защо се случва там (по принцип обичаме да общуваме с местните хора и се опитваме колкото може повече да се потопим в техния свят и живот), но не и някакви задълбочени познания. Бих могъл да включа и доста практически съвети, за магеланците, на които тепърва им предстоят тези дестинации. Така че ако имате интерес, бих могъл да ви разкажа за тези места. За мен лично виртуалните сбирки са много приятни - на живо или на запис съм изгледал всичките. Не е същото като да видиш местата на живо, но пък съпреживяваш емоциите на разказвача и се потапяш за малко в друг свят, което всички ние като магеланци толкова обичаме. Ами това е. Кажете дали би ви било интересно, или с предстоящото отваряне на заведенията магеланските сбирки ще станат отново само на живо! Аз мога по всяко време с изключение на периода 22-25 май.

Твърдо съм за, ще ми бъде многоо интересна тема 🙂

Връзка към коментар

Ето и моите отговори: 

 

 

·       Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер?

o   Подготвих презентацията сPwerpoint. Преди години работех редовно с тази програма, и въпреки че някои неща са променени, нямах проблеми с работата с програмата.

 

·       Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

o   Отне ми около 2-3 дена по няколко часа. Най-трудоемко беше събирането на снимките, защото бяха на различни компютри, и да реша кои снимки да включа. Исках и да изглежда добре все пак, та си поиграх с примерните лейаутове.

Тъй като дестинацията не е толкова позната и посещавана от българи, реших, че трябва да представя най-полезната и интересна информация и да породя интерес от страна на аудиторията, а не да говоря за дадено пътуване.

 

·       Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха?

o   Не, никакви проблеми, много лесно и приятно се работеше със Zoom.

 

·       Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран. 

 

o   Аз по природа съм много тиха и говоренето пред публика на живо ми е едно от най-омразните и най-плашещите неща. Правила съм го заради работата ми, но тъй като се случва рядко, винаги ми е притеснено предварително. Говоренето пред виртуална публика също ме притесняваше, но реших да пробвам. В момента работя от вкъщи и имам подобни работни презентации често и това спомогна за преминаване на притеснението. Разбира се, исках да се подготвя максимално добре и да знам за какво ще говоря, защото когато си добре подготвен, притеснението е по-малко. И на мен също ми течеше мисълта на английски и това, че мислех, коя ще е най-подходящата дума на български ме забавяше.

 

·       Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо?

o   За мен беше много разсейващо, защото се виждаше отстрани. Исках да прочета какво се пише и да севключа в нея, но нямаше как.

 

·       Нещо друго, което пропускам

o   Искам да благодаря на всички, които задаваха въпроси устно или се включваха да добавят нещо – определено това ми помогна да се отпусна, да видя че не е страшно, и че от другата страна има дружелюбни хора с които си комуникираме. Благодаря ви @Crazy Horse, @krasen_denev, @ruwenzogy, @Яничка, @Георги дано не пропускам някой! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , neuromancer каза:

Значи, всики дати след 13.5 са свободни, @tougherty, @Lindt, @домосед когато решите кога точно ще бъде пишете тук да ви добавя в графика 😀

@lyusi също 🙂

 

Мисля и че @Guinness беше наред след 13.05, само да каже предварителни ден и час (финализираме ги два дни преди самата презентация).

Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги каза:

@lyusi също 🙂

 

Мисля и че @Guinness беше наред след 13.05, само да каже предварителни ден и час (финализираме ги два дни преди самата презентация).

На мен по принцип ми е по-удобно в уикенд. Примерно другата събота или неделя /16-ти или 17- ти/ в 18.30 ч. В работен ден по-трудно бих се организирала, че ходя в офиса, но то от следващата седмица май всички ще сме така. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , lyusi каза:

На мен по принцип ми е по-удобно в уикенд. Примерно другата събота или неделя /16-ти или 17- ти/ в 18.30 ч. В работен ден по-трудно бих се организирала, че ходя в офиса, но то от следващата седмица май всички ще сме така. 

Нека @Guinness каже, че чака ред и ако той е ок да вземе 20.05, ти може да си на 16/17.

Връзка към коментар
В момента, Георги каза:

Нека @Guinness каже, че чака ред и ако той е ок да вземе 20.05, ти може да си на 16/17.

Разбира се 😀 Ако и той не може през седмицата, оставам за следващия уикенд.

Връзка към коментар
преди 3 часа, neuromancer каза:

Значи, всики дати след 13.5 са свободни, @tougherty, @Lindt, @домосед когато решите кога точно ще бъде пишете тук да ви добавя в графика 😀

Аз мога да взема 27.05 или по-нататък, ако има нов желаещ и се чувства готов. Сега се сетих защо не кандидатствахме за календара, защото съм си изтрила по някакъв начин снимките от Исландия. Сега трябва да помисля в пътеписа или във фейсбук има следи от това пътуване в по-добра форма. Добре поне, че съм се отнесла съвестно с документирането. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги каза:

Нека @Guinness каже, че чака ред и ако той е ок да вземе 20.05, ти може да си на 16/17.

Давай да го правим на 20/05, но ще помоля да бъде към 19:00-19:15 ч., че ако започна работа ще ми трябва време да се прибера.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.