Прескочи до съдържание

Виртуални сбирки. Следващи презентации?


neuromancer
Съобщението е добавено от neuromancer

Графикът досега:

@Crazy Horse - Канада от океан до океан, 28.03, 16:00

@BlackArt77 - Грузия, 02.04, 18:00

@Тони - Австралия, 04.04, 14:00

@Роца - Парижките потайности или един по-различен поглед върху Париж, 08.04, 18:30 

@Травеолани - Британска Колумбия, 11.04, 18:00 

@домосед - Делти, баобаби, водопади и един глиган в банята!, 15.04 18:30

@neuromancer - Бразилия 18.04, 16:00

@MayaS - Иран 22.04, 18:30

@zvezda9001 - Куба 25.04

@Lindt - Кения 30.04

@Marusinka - Aризона 2.05

@Gentleman Basta - Швейцария 7.05 18:30

@Alexander - Канарски о-ви 9.05 18:00

@Боян Димитровтрека на Канченджунга 13.05 18:30

@lyusi 16.05 18:30 Там край цъфналите вишни. Япония

@Guinness - Двуседмично пътуване в Китай 20.05 19:15

@tougherty - От Копакабана до Патагония 27.05 и 28.05 19:00

@MayaS - Румъния 03.06

@lyusi -Шотландия 14.06 19:00

@Marusinka - през Долината на смъртта до Орегон 20.06 17:00

@Роца - нормандска светлина и гасконски мускетари 25.06 18:30

@MayaS - 15.07 19:00

Препоръчани мнения

На 26.04.2020 г. в 15:58, Георги каза:

Абе вчерашната презентация си мина на слайдшоу през Photos на Windows, нямаше автоматично превъртане. Не знам дали това не е била някаква опция/дефект при теб. 

Трябва да натискаш спейс след всяка смяна на снимката и няма да се сменят автоматично 🙂

Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

Край, в списъка си. Виж дали около Гергьовден ще ти е ок. 

 

Предпочитам да е след Гергьовден, за да се подготвя по-добре. Ще дам сигнал, когато презентацията е напълно обмислена и подготвена, но ще се опитам да имам готовност възможно по-скоро.

Връзка към коментар

Мога да разкажа малко за Швейцария. Нямам претенции за точен ден около Гергьовден. Обещавам да вмъкна информация за относително лесни маршрути (помня обещанието си, @Фичо)

  • Харесвам 15
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Gentleman Basta каза:

Мога да разкажа малко за Швейцария. Нямам претенции за точен ден около Гергьовден. Обещавам да вмъкна информация за относително лесни маршрути (помня обещанието си, @Фичо)

Eхаа, супер! :clapping:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Gentleman Basta каза:

Мога да разкажа малко за Швейцария. Нямам претенции за точен ден около Гергьовден. Обещавам да вмъкна информация за относително лесни маршрути (помня обещанието си, @Фичо)

Пипнеш ли, играеш. Часът и денят са си твой избор, иначе ще бъдат назначени служебно. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги каза:

@Guinness, теб те изтървахме 🙂 Искаш ли да се наредиш на опашката след 13.05?

За мен не е проблем, но само да попитам много занимавка ли е да се прави презентация с PowerPoint, понеже никога не съм работил с тази програма, а нямам време да се занимавам тепърва да я разучавам?

Връзка към коментар
преди 8 минути , Guinness каза:

За мен не е проблем, но само да попитам много занимавка ли е да се прави презентация с PowerPoint, понеже никога не съм работил с тази програма, а нямам време да се занимавам тепърва да я разучавам?

Не, изключително бързо и лесно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , Guinness каза:

За мен не е проблем, но само да попитам много занимавка ли е да се прави презентация с PowerPoint, понеже никога не съм работил с тази програма, а нямам време да се занимавам тепърва да я разучавам?

Може и да не е презентация, може да са само снимки 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако няма да правиш слайдове с текст или комбинация от няколко снимки на един екран няма смисъл да се занимаваш, само слагаш снимките в една папка и пускаш вюъра. Виж по-нагоре.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Guinness каза:

За мен не е проблем, но само да попитам много занимавка ли е да се прави презентация с PowerPoint, понеже никога не съм работил с тази програма, а нямам време да се занимавам тепърва да я разучавам?

Можеш и снимки, но в тоя случай ще трябва да ги номерираш за да са поред. Lindt имаше проблеми пък с пауърпойнта, че размера на слайда не отговаряше на размера на снимките. 

 

Въобще, дайте да надградим на съществуващия опит. Искате ли всички досегашни презентатори да си кажем кое точно ни е затруднило, кое сме очаквали да ни затрудни, а се е оказало по-лесно, може би ще помогне за следващите след нас. 

 

- Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер? Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

- Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха?

- Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран. 

- Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо?

- Нещо друго, което пропускам? 🙂

 

Ето и моите отговори:

- Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер? Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

Powerpoint, беше ми лесно да си импортна снимките и в последствие. Като цяло бих го препоръчал на всеки, който има достъп до програмата, но пък на други хора май им е сложно. 

 

- Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха?

Не, нямах. Не се чувствам профеисоналист, но базовите зум функции ги ползваме от доста време в работата и не се сблъсквах за първи път. 

 

- Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран. 

Като цяло съм доста нервен при говорене пред публика, често устата ми говори по-бързо от колкото мозъкът обработва 🙂 Случва се да кажа нещо и да се чуя 3 секунди по-късно отстрани каква глупост съм казал. Говоренето без публика пред компютъра е по-комфортно, но липсата на обратна връзка малко се усеща, особено ако се пошегуваш нещо, а не виждаш реакциите дали са на усмихнати хора или на зрители на Къци Вапцаров 🙂 Все пак силно препоръчвам като междинна стъпка за елиминиране на страха от говорене пред публика. Може да липсват бързите усмивки на някоя ваша шега, но липсват и негативни емоции (които в 99.9999% са само в главата ви) и биха могли да ви счупят целеустремеността. 

 

- Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо?

Лично за мен би било разсейващо. Прекъсване с въпроси през микрофон би било ок, но да гледам едновременно слайда, да говоря, да чета и интерпретирам въпроси по едно и също време лично за мен ще е натоварващо. Чатът освен това често съдържа бъзици, недиректно свързани с презентацията и може да изкара водещия от ритъм. Но и това със сигурност е до човек, @Роца се справяше чудесно със воденето и следенето на чата паралелно. 

 

 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер? Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

 

За мен беше лесно, за час го подготвих, тъй като имах и доста снимки. Други проблеми не.

 

- Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха?

 

Не, нямах. В темата всичко беше обяснено ясно.

 

- Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран. 

 

Аз лично не се притеснявам никога и съм доста контактна. По-скоро имах опасения, че ще се хиля като тиква и че ще бърборя повече отколкото трябва. 

То така и стана де, но беше долу-горе поносимо.

 

- Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо?

 

Аз не следях чата докато говорех, защото се разконцентрирам.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 39 минути , Георги каза:

проблеми пък с пауърпойнта, че размера на слайда не отговаряше на размера на снимките. 

Може би това ще помогне - как да променим размера и ориентацията на страницата (слайда) в Пауърпойнта

 

https://support.office.com/en-us/article/Change-the-page-layout-49030c0f-9cd9-4f92-a894-605bc0671d10

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , bulpa каза:

Може би това ще помогне - как да променим размера и ориентацията на страницата (слайда) в Пауърпойнта

 

https://support.office.com/en-us/article/Change-the-page-layout-49030c0f-9cd9-4f92-a894-605bc0671d10

 

Промених ги 🙂 Когато се сетих, че всичко ми е 4:3. Обаче иначе и insert a picture,  и format background даваше катастрофални резултати. Просто не е като да мога да изтегля снимката в определена посока, а си я оразмеряваше отдолу и с по - 17 %. А докато налучкам числата, с които резултатът няма да остави магарето без лице или снимката без небе, вече бях побесняла. 

Така де,  уплътних си времето 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

с дърпане с мишката не става ли?

Иначе аз проблеми нямах, аз да говоря пред хора се притеснявам, ама така е по-лесно. Ама си бях малко нервен де.

Добре е да погледнеш на голям прозорец какво точно снима камерата, примерно малко преди началото на записа, че аз чак на записа видях, че някой е пипал камерата с мазни пръсти и образа е много омазан. То добре, че само камерата, а това не е толкова важно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

- Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер? Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

Не съм използвала Powerpoint за презентацията, защото не го познавам добре. Използвам Irfanview за показване директно на снимки, но той изисква снимките да са подредени по име за да вървят подредени както искате. Другия софтуер, който използвам е Photo SkapeX - при него може да се подреждат и по дата на снимане или по дата на промяна на снимката, а също и по име. Когато се налага комбиниране на снимки и текст в еднно, го правя още при обработката във Photoshop. Времето при мен е повечко защото всичко се обработва в Lightroom или Photoshop. Но за конкретния случай снимките бяха готови и само ги комбинирах по няколко в един слайд.

 

- Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха? - Не мисля че ми е създал някакви проблеми, лесно е за работа, просто трябва да му свикнеш.

 

- Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран. - Притесненията ми обикновено са преди презентирането. След като започна се абстрахирам и не го мисля.

 

- Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо? - Не съм следила чата по време на презентацията, но умишлено за да не ме разсейва. Предпочитам да проследя коментарите след края на презентацията за да се получи дискусия след това. Ако някой се включи гласово тогава по добре да се коментира на момента.

- Нещо друго, което пропускам? - За сега не се сещам, може в последствие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Добре. Значи слагай ме в листата за 16 или 20 май на тема "Двуседмично пътуване в Китай". Отсега не мога да потвърдя дали ще мога през седмицата, защото не знам дали ще започна работа от 14-и май.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ето и моята обратна връзка:

- Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер? Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

Аз ползвах Powerpoint, понеже съм му свикнала. Снимките ми бяха готови (вече обработени) и само трябваше да ги копирам в презентацията и да сложа текста. То текстът и заглавията сякаш ми отнеха най-много време, защото (професионална деформация 😉 ) гледам шрифтовете да са с еднакъв размер навсякъде, текстовите прозорци да са максимално подравнени и т.н. Абе, като цяло, ми отне 3-4 часа, заедно със записките и търсенето да старите снимки на Париж.

 

- Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха?

Не, познавах основните функции, понеже го използвам ежедневно на работа. В темата също е много добре обяснено.

 

- Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран. 

Аз обикновено се притеснявам като говоря пред "жива" публика, пред "виртуална" доста по-малко. Уж там имам повече тренинг покрай работата ми, понеже телеконференциите са ми ежедневие, правила съм онлайн обучения с над 100 души присъстващи... но, признавам, отначало се бях притеснила от магеланците, може би за първите 5-6 минути (най-вече заради камерата, която на работа включвам изключително рядко). После първите глътки бира си казаха думата и ми тръгна приказката 😂, даже на моменти май прекалих... ама за Париж мога да говоря дълго и напоително 😂

 

- Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо?

Опитвах се да следя чата по време на презентацията, но пак, и тук имам професионална деформация 😉 , понеже по време на работните срещи често имаме въпроси/коментари в чата и съм свикнала да го държа под око. Така че, много зависи от човека.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

- Как си подготвихте презентацията технически, дали с Powerpoint или друг софтуер? Колко време ви отне, какви затруднения срещнахте?

Ползвах Keynote на Мак. Около две седмици събирах снимките, защото бяха някои на флашки, други на различни компютри, Фейсбук и т.н., но програмата като цяло е лесна за работа и успях за около 4-5часа да сглобя презентацията.

 

- Имахте ли проблеми със Zoom и в какво се изразяваха? - Не, само не можех да показвам с мишката по екрана, докато презентацията вървеше. Така и не разбрах защо.
 

- Имахте ли проблеми по време на самата презентация. Не само технически, а и емоционални, притеснявате ли се, как се отразява това, че говориш едновременно пред 60-70 човека и в същото време пред празен екран? - Да, супер спечена бях през цялото време и забравих хиляди неща, за които исках да разкажа, а и мисълта ми течеше на английски, и се нервих вътрешно, че говоря бавно или, че говоря глупости. Мен най ме притесняваше фактът, че аудиторията е страшно начетена и пътувала до необикновени места, та не знаех дали ще мога да й предложа нещо интересно като тематика.

 

- Следенето на чата по време на презентация, помагащо или разсейващо? - На мен ми помагаше и действаше успокояващо на моменти, особено с някои окуражаващи коментари и подсказки.

 

 

 
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Понеже не виждам друг да откликва на желанието на Фичо за Япония, евентуално бих поела (в уикенд), макар и с ясното съзнание, че не съм най-големия капацитет по отношение на дестинацията.   Друг вариант (ако няма други желаещи) е да разкажа за миналогодишното ни пътуване до Патагония или за най-прясното - в Бразилия и Аржентина. 

Най-много бих се радвала да ги споделя на сбирка на живо, но ако останем още известно време в този формат, на този етап с това би ми било най-лесно да допринеса:) 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.