Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

преди 20 минути , stefanrusev каза:

Говорете с някой от представителствата тук - на варненското летище бяха много отзивчиви и реагираха бързо

Ние се оправихме, макар и с доста загубено време. Тъпото е, че в представителството на Turkish airlines в София вдигат телефона на високосна. Не мисля, че в 21 век трябва да им ходиш на крака.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Като си харесаш някой хотел от букинг, после му намери сайта и им пиши директно на тях. На нас така ни дадоха 20 евро по-ниска цена на вечер. Ние изкарахме 10 нощувки в Belle Vacances и бих го препоръчал с 2 ръце.

 

Сейшелите изглеждат доста скъпа дестинация в началото, но цените не са по-високи от Западна Европа. А ако искаш може и доста бюджетно да се организира и това няма да ощети комфорта.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В крайна сметка времето си лети и пътуването наближава, затова букнах апартаменти, че съвсем станаха скъпи, а билети сме купили преди месеци.

Плана е кацане с Туркиш на 9.11 в 11:05ч. и тръгване на 18.11 в 21:15ч. Разпределили сме времето по следния начин:

първо отиваме със самолет до Праслин. Тук е първия ми въпрос за колко часа да взема полет. Тъй като четох в темата за големи опашки се притеснявам да не изпуснем самолета, ако го взема прекалено рано. Колко време е нужно за излизането от летището ? Самолети има много на често, а през джеткост успявам да докарам цени ,/у 57 и 62 евро в посока. Ако поради някаква причина изпуснем самолета ще ни качат ли на следващ и обратния вариант, ако букна късен полет и поискам да ме качат на по-ранен,. ако имаъ места ще го направят ли?

Следват 3 нощувки там, после ферибот на 12-ти към Ла диг ( някой има ли актуални цени и разписание? Намерих цена 20 евро,дали е толкова?)

След това се връщаме на Праслин за самолет обратно до Махе на 15ти мисля привечер след което полет до Махе.

На Махе също имаме 3 нощувка до полета ни вечерта на 18-ти. На Махе и Праслин ще наемем кола под наем, като за праслин хоста ми предложи неговата кола Hyundai grand i10 за 50 евро на ден. с вкл. CDW. За Махе още не съм намерил нищо. Сега писах на препоръчаните от @ivooo https://www.seychelles-info.de/en/seychelles-rental-car-hire-mahe-praslin/   и чакам да видя какво ще предложат.

Ще ми припомните ли как да се ориентирам по картата с водораслите за да знаем в коя част на острова да търсим плажове през ноември?

На първо време ми се иска да купя билети за самолета до Праслин, че ме притеснява да не се вдигнат цените. 60 евро е добра цена предполагам?

М/у другото през google.bg/flights CheapOair дават нереално ниска цена, но когато се започне резервация се вдига. Все пак някой мисли ли, че може да го излъже и да си купи билета на тази цена?

https://www.google.com/flights#flt=SEZ.PRI.2019-11-09;c:BGN;e:1;sd:1;t:f;tt:o

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ноември мисля трябва да търсите плаж от юг, което ви улеснява задачата, защото като че ли там имаше повече избор.

"Conversely, from October to April, the calm, warm, north-west trade winds litter Praslin’s Côte d’Or beaches with seaweed, and waves and currents are strong on Mahé’s north-west coast, such as at Beau Vallon. The presence of seaweed is more likely on Praslin’s lengthy coastal stretches than in the coves of Mahé and La Digue.
"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

 

М/у другото през google.bg/flights CheapOair дават нереално ниска цена, но когато се започне резервация се вдига. Все пак някой мисли ли, че може да го излъже и да си купи билета на тази цена?

https://www.google.com/flights#flt=SEZ.PRI.2019-11-09;c:BGN;e:1;sd:1;t:f;tt:o

Това е цената за сейшелски пенсионери = 388 техни пари, за непенсионери е 550 пари. Няма как да се заобиколи, на гишето искат документ, ако купиш цена за резиденти. Гугъл флайтс (май) винаги показва най-ниската цена, което всъщност е много полезно, но понякога не върши работа (както в този случай).

 

Ако изпуснеш самолета, ще те качат на следващ , ако има места. Ако пък искаш по-ранен полет, се доплаща 10$ допълнителна такса, това прочетох в нета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, Jorro каза:

за праслин хоста ми предложи неговата кола Hyundai grand i10 за 50 евро на ден. с вкл. CDW.

Това е добра цена с вкл. CDW. Като цяло движението е много спокойно, кара се бавно заради завоите и застраховка почти никой не предлага. Нашата беше 40 евро/ден без застраховка от Excellence car hirе. Може да я платиш и кеш, и с карта, няма депозити, връщаш колата където ти е удобно на острова, оставяш ключовете в джабката и това е. 90% от колите на острова са Киа пиканто и Хюндай от малките модели.

 

Относно плажовете - щом ще имате кола, все тая от коя страна ще сте. За 15-20 минути ще идете на другия бряг 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже за тези екскурзии до Ла Диг какво представляват ,в смисъл водят ни до там( също ме интересува с лодка или какво точно е) и ни оставят да си ходим където искаме до часа за връщане или те ни водят на определени плажове като ни оставят да си поплажуваме и хайде на обратно? 

Цената за дете същата като за възрастен ли е?

Заслужават ли си?

Моя мъж нещо не иска да сменяме местата и иска да си останем всички нощувки на Пралин, но аз държа да отидем и до Ла Диг ,та затова се интересувам за тези еднодневни разходки до там.

Връзка към коментар

Да отидеш до Сейшелите и да не идеш до Ла Диг си е голям грях. Ние отседнахме 4 нощувки там и 10 на Пралин и въобще не съжаляваме. Ако искате да видите Сейшелите като на картичките - там е мястото.

 

Относно екскурзиите не мога да кажа как протичат, но вие може да си хванете ферибота от Пралин и за 15 мин сте на Ла Диг. Взимате си колела под наем от пристанището (има много доставчици) и обикаляте острова с тях. Дори и за еднодневен трип да е - пак си заслужава.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Моля ви,дайте ми линк за запазване на полетите от Махе до Пралин и обратно.Ей сега влязох да пробвам през air Seychelles, но ми дава цена за тримата по 300£ в посока.Аз ли нещо бъркам....?

Връзка към коментар
преди 1 минута , MayaBoshe каза:

През jetcost има за 350€ за двете посоки,но няма за нашите часове ,всъшност има доста ограничени часове на полети.Допускам,че нещо не правя правилно...

А кои са вашите дати?

Има доста полети дневно и не вярвам всички да са толкова скъпи, освен ако не става дума за някой празник.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

А кои са вашите дати?

Има доста полети дневно и не вярвам всички да са толкова скъпи, освен ако не става дума за някой празник.

Кацане на 15ти в 7.15 сутринта и връщане от Пралин в Махе на 20ти (мисля нещо около 9  сутринта е добре) 

Сега проверих и в expedia и там ми дава цена от 390£ за тримата в двете посоки. 

Връзка към коментар
13 minutes ago, MayaBoshe said:

Кацане на 15ти в 7.15 сутринта и връщане от Пралин в Махе на 20ти (мисля нещо около 9  сутринта е добре) 

Сега проверих и в expedia и там ми дава цена от 390£ за тримата в двете посоки. 

Месец? 

Връзка към коментар
преди 7 минути , MayaBoshe каза:

Кацане на 15ти в 7.15 сутринта и връщане от Пралин в Махе на 20ти (мисля нещо около 9  сутринта е добре) 

Сега проверих и в expedia и там ми дава цена от 390£ за тримата в двете посоки. 

Явно това са цените в сайта на Air Seuchelles - аз гледам около 150 евро на човек в двете посоки.

Аз затова купих билетите от посредник - Gotogate съм използвала.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Месец? 

Септември 

преди 5 минути , Mary каза:

Явно това са цените в сайта на Air Seuchelles - аз гледам около 150 евро на човек в двете посоки.

Аз затова купих билетите от посредник - Gotogate съм използвала.

Сега проверих и в Gotogate ,но и там няма сутринта на 15ти подходящи часове

Връзка към коментар
преди 4 минути , MayaBoshe каза:

Сега проверих и в Gotogate ,но и там няма сутринта на 15ти подходящи часове

Тогава или купувате скъпи билети, или променяте часа.

 

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, след няколко часа ни е полета за Сейшелите, имам един бърз въпрос - Кога се чекира вътрешния полет до Пралин? 

Защото пробвах сега онлайн,но не ми позволява.

 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.