Прескочи до съдържание

Как описвате България?


Препоръчани мнения

На 8.04.2020 г. в 17:03, ivooo каза:

  

       Всички нации , както и отделните хора сме силно съсредоточени върху себе си и собствената си история  . Сякаш света се върти около нас .

 

Така че както са казали няколко човека по нагоре не е хубаво да се прекалява с разкази за България освен ако не ни питат  , точно както и със себеизтъкването защото то е досадно и дразнещо за другите  .    

 За тези които искат да дойдат  има трип адвайзър , лонли планет и всякакви други форуми . И те ги четат точно както и ние за техните страни. 

 За мен България крие много тайни и изненади и понякога съм шокиран от нещата които откриваме .  Хората от 50 км на магистралите си слагат огромни кафяви табелки за някоя  често пъти напълно измислена забележителност , а тук без табелка си откриваш нещо уникално . 

 

Преди години така си открихме Никополис ад Иструм ( сего го постегнаха ) . Когато го посетихме за първи път имаше една малка жълта табелчица с размери 20х30 на пътя от В.Търново за Полски Тръмбеш . Руйните на цял величествен град стояха захвърлени и неохранявани насред полето. Говорехме си да докараме няколко камиона и да си " наберем " малко старини за вилата 🙂 

Пак така си намерихме мегалитите на Вузовград . По случайност . Една табелка на пътя и толкова .  Аз даже не знаех че има такъв град. А хората направили и екопътека с беседки и табелки .  Обаче даже местните в градчето не знаеха за нея нито откъде тръгва , зад къщата на бай някой си 🙂  .  Мегалити на няколко хиляди години .  Същото беше в началото и с  Александровската гробница . Сега не е така , но примери имам още много . Тук във форума чета и откривам места за които не съм и подозирал . 

 

  Точно това им казвам и на чужденците , които ме питат . Ние самите се забавляваме и откриваме България

 

 След повечко алкохол им обяснявам как нямаше да има Европа или по точно щеше да е мюсулманска , ако кан Тервел ( св. Тервилий ) не беше сразил арабската войска . За потопа в Черно море унищожил може би най древната ни цивилизация . За великия народ на траките , които всъщност са българи или по точно ние сме траки ( който се интерсува има достатъчно достоверни източници ) . За тяхната писменост и култура присвоена нагло от гърците . За древния календар на прабългарите и за 60 000 тракийски могили от които са разкопани не повече от хиляда . За Волжка България и победата над непобеждаваната дотогава монголска армия в овчата битка , която отново дава шанс за спасение на  Европа . За богомилите и средновековието .  За цялата ни променена и пренаписана от враговете ни история. 

 

 Когато човек с патос , гордост и блясък в очите говори за рода и родината си , няма как да не е уважаван или да бъде пренебрегнат .  Иначе си е най обикновен помияр и за себе си и за останалите .  

 

Е случвало се е да ми заспят на масата , но  това е по вина на алкохола  🙂 .  

 

И да не пропусна да се понадуя с едно клипче от миналата година , което направих за едно младо семейство , с което се запознахме на Уакатоби .

 

 

  

 

 

 

Не бих могъл да го кажа по-добре и толкова подробно!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.