Прескочи до съдържание

Back to normal.....или дотам и обратно!


Препоръчани мнения

преди 5 минути , Dian каза:

Нямам никаква идея какви са условията за влизане в Канада,много е рано да гледам. 🙂 Тепърва ще има много промени ,надявам се положителни.

И за да не съм съвсем встрани от темата,около Великден планирам 7 дни Югоизточна Турция. Билетите са купени. 🙂

А Рамадан как ще се отрази на пътуване в Турция? Иначе и ние искаме да видим джуджетата 🙂 

П.П. Жижо каза, че джуджетата са до Измир. Ти къде ще обикаляш? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 27 минути , Lindt каза:

 

 

@master_of_germs

П.П. Ама наистина, може ли в Непал да отидем? Аз заради липсата на баня съм сложила вето, ама след това миене на ръце 1 година, с удоволствие ще отида на място без вода. 

Ами Непал от години го мислех точно за Великден 2021 г. Заради събирането на празници. Иначе знаеш, че за мене е абсурдно по средата на семестър да пътувам за повече от уикенд, а сезоните за Непал са или пролет, или есен.

Вчера видях и предлагане на чартър до Непал точно за тоя период около Великден. И още един за края на май и началото на юни, когато си е абсолютно прецакване, но вие на дъжд сте свикнали 😉

Мисля, че има рестрикции за индивидуални трекове, но забраната не важи с водачи. А това време стига колкото за Катманду, Покхара и едно картичко трекче до Пуун Хил за гледка към Анапурна. Евентуално джунглите на Читуан.

Аз няма да ходя. С мъка се отказах още през юни миналата година и взех билети за Лисабон (30 април -10 май 2021 г.) с wizzair.

сега цените им вече не са много за гледане, а Португалия сложи едномесечна национална карантина (след дъжд качулка, но и те се чудят какво да правят, като изтърваха епидемията след Коледа). Иначе в тая великденска рамка има и доста добри и изгодни варианти да се отскочи от Лисабон до Мадейра с изиджет или от Порто до Терсейра с Райън, но изобщо не мисля за прекачвания с различни авиокомпании).

 

Ако нещо се прецака от страна на wizz, също сме се насочили към Кападокия като резервен план. Бил съм в Турция по време на Рамадан. Освен че глашатаите ни будеха с виковете и тъпаните си безбожно рано дори за мене (беше лято тогава) по нищо друго не си е проличало.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

А Рамадан как ще се отрази на пътуване в Турция? Иначе и ние искаме да видим джуджетата 🙂 

В Тунис бяхме за Рамадан и нямаше проблеми. @Георги Матеев може да потвърди. 🙂 Не очаквам да ми обърка плановете за Турция.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Континент: Бразилия (тя си е по-голяма от Австралия и си е с континентални размери и разнообразие така или иначе)

 

Времеви интервал: 

няма значение. Големи празници със събиране на хора като карнавал, Великден няма да има.

 

Рестрикции на изход:

Няма

 

Рестрикции на вход:

PCR тест

 

Особености при транзит:

На връщане от Бразилия няма да те пуснат никъде в трети държави, така че схеми през трети страни на отделни билети с пресичане на граници са проблематични

 

Рестрикции при завръщане:

тест или карантина на влизане в България

 

Възможност за пътуване по въздух:

самолет

 

Възможност за пътуване по суша:

Да влезеш по суша не може, иначе вътре може да пътуваш както искаш

 

Рестрикции на място:

До април не знам какво ще стане, иначе е добре да се проверява каквото ви интересува. В момента повечето несъществени бизнеси работят с поръчка по whatsapp и доставка вкъщи. Хотелите са отворени, ресторантите са тейкауей.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , master_of_germs каза:

Ами Непал от години го мислех точно за Великден 2021 г. Заради събирането на празници. Иначе знаеш, че за мене е абсурдно по средата на семестър да пътувам за повече от уикенд, а сезоните за Непал са или пролет, или есен.

Вчера видях и предлагане на чартър до Непал точно за тоя период около Великден. И още един за края на май и началото на юни, когато си е абсолютно прецакване, но вие на дъжд сте свикнали 😉

Мисля, че има рестрикции за индивидуални трекове, но забраната не важи с водачи. А това време стига колкото за Катманду, Покхара и едно картичко трекче до Пуун Хил за гледка към Анапурна. Евентуално джунглите на Читуан.

Аз няма да ходя. С мъка се отказах още през юни миналата година и взех билети за Лисабон (30 април -10 май 2021 г.) с wizzair.

сега цените им вече не са много за гледане, а Португалия сложи едномесечна национална карантина (след дъжд качулка, но и те се чудят какво да правят, като изтърваха епидемията след Коледа). Иначе в тая великденска рамка има и доста добри и изгодни варианти да се отскочи от Лисабон до Мадейра с изиджет или от Порто до Терсейра с Райън, но изобщо не мисля за прекачвания с различни авиокомпании).

Да обобщим - ако се свържа с някой лицензиран водач и си намеря полети, може и да видим Непал този май ? Това е много по-добре от Малдиви и Мексико, така че утре ще се отдам на разучаване 🙂

Разбира се, силно се надявам Станимир да не е прав и да не трябва да си живеем седмица в Катманду ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 41 минути , DaBo каза:

На застраховката задължително трябва да пише Ковид, в последно време се заяждат за това, но може да се направи и на самото летище.

Поне, последния път като пътувах, още на нашето летище поискаха да видят застраховката, така че е по-добре да се закупи в аванс.

 

Разбира се, ако имаше предвид застраховката, а не тестовете. 🙂

Връзка към мнение
В момента, Мирослав Василев каза:

Поне, последния път като пътувах, още на нашето летище поискаха да видят застраховката, така че е по-добре да се закупи в аванс.

 

Разбира се, ако имаше предвид застраховката, а не тестовете. 🙂

Да, да. За застраховката става въпрос. Ами явно нещата се сменят доста бързо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 23 минути , Dian каза:

В Тунис бяхме за Рамадан и нямаше проблеми. @Георги Матеев може да потвърди. 🙂 Не очаквам да ми обърка плановете за Турция.

Потвърждавам за Тунис 🙂

 

Аз също ще съм в Турция (Кападокия) по Великден и не очаквам объркване на плановете. Бил съм и друг път в Турция по време на Рамадан и нямаше проблем.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Lindt За Канада изискват отрицателен PCR тест, който да е не по-стар от 72 часа преди часа на излитане. В Онтарио има 14 дни карантина, от 26-и декември са в по-строг локдаун. За останалите провинции нямам инфо, но @Травеолани може да каже дали са същите ограничения. 

...

За Исландия тази седмица ги промениха: изискват се отрицателен тест на летището, 5 дни задължителна карантина, след което втори тест. Подобна е ситуацията и на Фарьорите - искат негативен PCR тест не по-стар от 72 часа, после тест при пристигане на летището, карантина и втори тест на 6-ия ден от карантината. Гренландия е затворена до февруари, после каквото кажат датчаните. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Чудесна тема! Комплименти, @Duke!


@Guinness, това е отлична идея, особено като се има предвид че имам ваучерче с украинците - Ukrainian International Airlines и съм си заплюл Лвов и Ужгород, след кратък запой с приятели в Киев. Планът е сглобен! Сигурно и датите ще ти ползвам с леко разширение.

 

А, сега и моето предложение


Континент: Азия, южна Азия, югозападно от Индия по-конкретно 🏝️:yahoo:

 

Държава: Малдиви

 

Времеви интервал: февруари до април, аз съм си харесал началото на март

 

Рестрикции на изход: зависи къде ще се връщаш, няма да е зле да си направиш един PCR тест

 

Рестрикции на вход: PCR тест до 96 часа преди пристигане

 

 Особености при транзит: зависи с коя комапния летите. Аз искам да се пробвам с корейчетата- Korean Air, че и с тях имам един ваучер.

 

 Рестрикции при завръщане: ами май карантинка в България, а за Испания слабо ме интересува, каквото кажат това ще е

 

 Възможност за пътуване по въздух: да, самолет

 

 Възможност за пътуване по суша: не, по разбираеми причини

 

 Рестрикции на място: не се знае какво може да измислят до тогава, но все пак да не забравяме, че са мюсюлманска държава

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Lindt каза:

Да, благодаря ти, аз загубих и 1 % интерес към държавата като видях, че не мога да си извадя виза на този етап, ако не съм моряк... 

 

Е, може и стюардеса. За екипажи на самолети визи все още се издават. 🙂
Но иначе щатите най-вероятно ще бъдат още по-затворени, само утре да встъпи в длъжност новата администрация. Или поне това са слуховете за момента, но да видим.

Връзка към мнение
преди 8 часа, DaBo каза:

Може да се направи тест преди тръгване оттук в Киев и да се представи на граничните власти в БГ и така отпада карантината. Има много лаборатории, които правят такива тестове.

На застраховката задължително трябва да пише Ковид, в последно време се заяждат за това, но може да се направи и на самото летище.

 

@Guinness, ако искате пср тест преди тръгване, пиши ми да ти кажа кои са лабораториите и да видя кои са най-евтините. За съжаление, имам притеснения относно Райън еър, защото вече трети път сменят стартирането на полетите.

Маски се носят в затворени помещения и градски транспорт, мери се температура. Ако няма локдаун, в общи линии Киев винаги го държат в оранжевата зона тоест всичко, което би те интересувало - работи.

 

Ех, тъкмо се зарадвах, че може поне там да се отиде, но новината, че ще ми искат в България отрицателен тест или карантина беше като студен душ. Не желая някой да ми бърка в носа, освен ако не се почувствам зле и не отида по собствено желание. Благодаря все пак за информацията и ако си променя решението ще ти пиша допълнително.

 

преди 5 часа, Crazy Horse каза:

Чудесна тема! Комплименти, @Duke!


@Guinness, това е отлична идея, особено като се има предвид че имам ваучерче с украинците - Ukrainian International Airlines и съм си заплюл Лвов и Ужгород, след кратък запой с приятели в Киев. Планът е сглобен! Сигурно и датите ще ти ползвам с леко разширение.

 

Моля, моля. Ако реша да отида току-виж се уцелим по едно и също време в Киев.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Guinness каза:

 

Ех, тъкмо се зарадвах, че може поне там да се отиде, но новината, че ще ми искат в България отрицателен тест или карантина беше като студен душ. Не желая някой да ми бърка в носа, освен ако не се почувствам зле и не отида по собствено желание. Благодаря все пак за информацията и ако си променя решението ще ти пиша допълнително.

Проблемът на пътуванията в момента (не само до Украйна) е, че наистина няма никаква сигурност относно мерките. Само до преди две седмици, щеше да правиш два теста. Аз лятото не правих нито един. Сега само за БГ го искат. До края на април нещата ще се сменят много пъти.
Най-голяма вероятност да няма тестове е лятото, когато украински туристи идват на Черноморието. Така беше това лято. Така че може да поотложиш евентуално с месец, два. Освен това лятото има и чартъри до Бургас и Варна, ако те устройват повече или Райън отново отменят полетите. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Това са две от местата, на които аз искам да отида 🙂 и които особено много следя.

 

 

Континент: 

 Азия

 Държава:

 Иран, Южна Корея

Времеви интервал: 

 Иран – септември,

ЮК – юни-юли

 Рестрикции на вход:

 Иран – молекулярен тест 96ч; няма карантина, овен ако теста е положителен  на място

ЮК – edit: отрицателен 48ч тест, но подлежиш също на тест на място, както и задължителна карантина 14 дни (чиято стойност заплащаш средно 100-140USD/ден) в определено от държавата място.    

Иран - премахнали са VoA, така, че предваритено трябва виза от посолсвтото;

ЮК - Премахнали са visa waiver за България, така че трябва виза от посолството., доколкото разбирам

 Особености при транзит:

 Нямам информация

 Рестрикции при завръщане:

 Отрицателен тест при връщане, може би

 Възможност за пътуване по въздух:

 Да, Иран – Turkish, Qatar, вероятно и други (ок 400-420Е)

ЮК – Луфтахнза, КЛМ, Катар, Лот – 430-500Е

 Възможност за пътуване по суша:

 Нямам информация

 Рестрикции на място:

Иран – доколкото разбирам, е ограничено придвижването между градовете,

ЮК – както повечето държави в Азия (задължителна карантина в определено място/хотел), и забрана на чужденци да ползват вътрешни полети (за влакове няма ограничения)

 

 

Задължителни карантини 14дни  има все още в Шри Ланка, Тайланд и вероятно на други места

 

  • Харесвам 5
  • Шок 2
Връзка към мнение

Браво на всички от отбор 🍒

Очаквам повече от представителите на отбор 🍓

 

Обърнали сте внимание на темата, което ще бъде забелязано от партийното ръководство и най-изявените от вас (след задълбочени консултации с др. Брани) ще бъдат удостоени с най-високата награда - снимка със знамето!

 

Молбата ми е все пак да спазваме шаблона, за прегледност и улеснение на работата на чипирищате служители... 😛 

 

Ето и моето предложение-личен фаворит за великденските празници, което мисля реално да осъществя ако благодарение на вас не открия нещо още по-добро:

 

 

Континент: 

 

Европа

 

Държава:

 

Португалия

 

Времеви интервал: 

 

30.04 - 09.05

 

Времето е подходящо за разходки с нормални дневни температури

 

Рестрикции на вход:

 

На този етап без нужда от негативен тест и без задължителна карантина

 

Особености при транзит:

 

Няма

 

Рестрикции при завръщане:

 

На този етап без нужда от негативен тест и без задължителна карантина

 

Възможност за пътуване по въздух:

 

Да, сравнително добри връзки с Луфти с прекачване в Германия

 

Възможност за пътуване по суша:

 

Практически невъзможно

 

Рестрикции на място:

 

Нямам информация, но ще помоля @Георги Матеевза повече информация относно работно време на заведения, забележителности, градски транспорт, магазини и т.н.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Lindt каза:

 

П.П. С ром не се ли става по-скоро пират? 

 

 

Цар Киро не харесва това...😡

За сметка на това, получаваш 5 точки от изявени служители на главна прокуратура...😎

преди 10 часа, Lindt каза:

А Рамадан как ще се отрази на пътуване в Турция? Иначе и ние искаме да видим джуджетата 🙂 

П.П. Жижо каза, че джуджетата са до Измир. Ти къде ще обикаляш? 

Извън пандемията, най-доброто време за пътуване в Турция е именно Рамадан...

 

Сега, по време на пандемията, Турция е превъзходна дестинация във всяко едно отношение. През септември в Ефес бяхме само тримата с Тити и синковеца. Няма такъв кеф! Буквално е сюрреалистично да бъдеш сам на подобно място...

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Duke каза:

 

Цар Киро не харесва това...😡

За сметка на това, получаваш 5 точки от изявени служители на главна прокуратура...😎

Прилъгваш ме да пиша за още някоя държава явно 🙂

 

В Португалия сега затегнаха мерките. Но до май ще се е затоплило, а те правеха впечатление на една от най-приемливите като мерки страни - например без маски на открито. От ЕС аз само за там бих си правила труда да планирам. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев

За съжаление информацията ми за Португалия е безнадеждно остаряла (ходих там преди цял един месец) и не мога да съм особено полезен, но поне тогава почти всичко си работеше кажи-речи нормално. В момента обаче много затегнаха мерките и там. Най-актуално инфо има на https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Явно ще се прави магеланска среща в Лисабон по Великден. 😜

 

Континент: 

Европа

 

Държава:

Португалия

 

Времеви интервал: 

29.04 - 10.05

Начална и крайна точка на пътуването - Киев, но сме български граждани

 

Рестрикции на вход:

Засега е отворено без тест и/или карантина за бг граждани, но нашето лично намерение е да си направим пср тест

 

Особености при транзит:

Нямам инфо

 

Рестрикции при завръщане:

На този етап с негативен пср тест, който може да се направи на летището в Киев и резултатът автоматично се изпраща към службата, отговаряща за карантината. Има 24 часа гратисен период след влизане в страната преди да започне карантината и тестът може да бъде направен в лаборатория и в града. Следенето на карантината става със специално приложение за смарт телефон и отпадането на карантината става след получаване на съобщение в това приложение. 

 

Възможност за пътуване по въздух:

Билетите са купени с Луфтханза с право на промяна

29.04.2021 - KBP - MUC - LIS

10.05.2021 - LIS - FRA - KBP

 

Възможност за пътуване по суша:

Почти невъзможно и напълно безмислено

 

Рестрикции на място:

В момента има локдаун

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Супер тема! Радвам се, че се опитваме да правим конкретни планове. Аз разучавам дестинации за април - май. Засега фаворити са ми Португалия, Мексико и Малдиви. Пускам информация за Мексико, тъй като за Португалия и Малдиви вече има. Моля, ако бъркам нещо да ме коригирате 🙂 

 

Континент: Северна Америка, Мексико

 

Времеви интервал: април-май

 

Рестрикции на изход: не

 

Рестрикции на вход: не

 

Особености при транзит: не

 

Рестрикции при завръщане: 10 дни карантина или ПСР тест в България

 

Възможност за пътуване по въздух: да, според мен най-добрите полети са с Луфтханза

 

Възможност за пътуване по суша: невъзможно

 

Рестрикции на място: не

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

 

Континент: Европа

Държава: Швейцария 3-4-5 дни с гарнитура ден-два около езерата в северна Италия

 

Времеви интервал: юни/юли месец

 

Рестрикции на изход: * тъй като до тогава има повече от половин година време, не мисля, че каквато и да е информация, свързана с  условия, изисквания и ограничения към настоящия момент, би била релевантна  към онзи момент.
Силно се надавям, че комбинацията от следните три фактора:
1. Все повече преболедували или срещнали вируса;
2. Все повече ваксинирани; 
3. Летен сезон, повече слънце и по-високи температури 
ще редуцира интезитета на пандемията и ще намали степента на евентуалните ограничения 

 

Рестрикции на вход:  виж* по-горе 

 

Особености при транзит: виж* по-горе

 

Рестрикции при завръщане: виж* по-горе

 

Възможност за пътуване по въздух:  Насочил съм се към полети през Бергамо, после комбинации с влак/автобус, в момента с Ryan цената е 12€ на посока за повечето дати, вече взех отиването.  (Може да се следят и Wizz за Бергамо/Женева/Базел, обаче засега държат неприлични цени)   В комбинация с евтините ваучери за швейцарски хотели, може да се сглоби пътуване, което да не е много разоряващо, предвид високия швейцарски стандарт. 

 

Възможност за пътуване по суша:  възможно е, но не съм обмислял такъв вариант

 

Рестрикции на място: виж* по-горе

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , Фил каза:

 

Рестрикции на вход:  виж* по-горе 

 

Особености при транзит: виж* по-горе

 

Рестрикции при завръщане: виж* по-горе

 

Рестрикции на място: виж* по-горе

 

Фичка, именно затова ми се иска темата да бъде динамична и да се актуализира периодично. За всички е ясно, че от днес за след няколко месеца няма кой да каже и да гарантира какво ще се случи. В същото време обаче, всеки един от нас, които сме набелязали някоя конкретна цел, би могъл да актуализира периодично информацията. Щото как беше? Риба, ама цаца - цаца, ама риба... 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще си позволя да публикувам и информация за Тунис, въпреки, че полетите и нощувките са с туристическа агенция. Тоест - чартърен пакет. Предвид обстановката мисля, че може да е полезно на някого. Все пак, важно е да се отбележи, че и цените са много добри.

 

Континент: Африка, Тунис

 

Времеви интервал: от средата на април, май, юни

 

Рестрикции на изход: не

 

Рестрикции на вход: може да има изискване за тест, предстои да се реши

 

Особености при транзит: няма транзит

 

Рестрикции при завръщане: 10 дни карантина или ПСР тест в България/на сайта на ТА е посочено, че не е необходимо

 

Възможност за пътуване по въздух: да, чартър

 

Възможност за пътуване по суша: невъзможно

 

Рестрикции на място: не

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 20 минути , Eva eva каза:

Ще си позволя да публикувам и информация за Тунис, въпреки, че полетите и нощувките са с туристическа агенция. Тоест - чартърен пакет. Предвид обстановката мисля, че може да е полезно на някого. Все пак, важно е да се отбележи, че и цените са много добри.

 

Континент: Африка, Тунис

 

Времеви интервал: от средата на април, май, юни

 

Рестрикции на изход: не

 

Рестрикции на вход: не

 

Особености при транзит: няма транзит

 

Рестрикции при завръщане: 10 дни карантина или ПСР тест в България/на сайта на ТА е посочено, че не е необходимо

 

Възможност за пътуване по въздух: да, чартър

 

Възможност за пътуване по суша: невъзможно

 

Рестрикции на място: не

Ще си позволя да те поправя, за влизане в Тунис трябва тест. На връщане-не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , slujitel каза:

Ще си позволя да те поправя, за влизане в Тунис трябва тест. На връщане-не.

Възможно е. Сега звънях в ТА, казаха - ще видим как точно ще стоят нещата април-май. Редактирах по-горе 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.