Прескочи до съдържание

Back to normal.....или дотам и обратно!


Препоръчани мнения

преди 1 час, Eva eva каза:

Супер тема! Радвам се, че се опитваме да правим конкретни планове. Аз разучавам дестинации за април - май. Засега фаворити са ми Португалия, Мексико и Малдиви. Пускам информация за Мексико, тъй като за Португалия и Малдиви вече има. Моля, ако бъркам нещо да ме коригирате 🙂 

 

Континент: Северна Америка, Мексико

 

Рестрикции на място: не

Трябва да провериш със сигурност, защото май също има рестрикции.

Мексико също е разделено на зони, и в някои има ограничения, вечерни часове и др.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Eva eva каза:

Възможно е. Сега звънях в ТА, казаха - ще видим как точно ще стоят нещата април-май. Редактирах по-горе 🙂

Трябваше да ходя в Тунис за Нова година точно с тези чартъри. 5 пъти им се обаждах да изясним въпроса с теста, защото знаех, че има, а те твърдяха, че няма. Аз не искам да ми бъркат в носа и твърдо им казах,  че  ако има тест няма да отидем и все ме убеждаваха, че няма.  3 дни преди да излетим ми се обадиха,  че имало тест, при все, че вървяха и луди реклами,  че дестилацията е без тест, а в сайта на външно пишеше, че има тест. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 минути , slujitel каза:

Трябваше да ходя в Тунис за Нова година точно с тези чартъри. 5 пъти им се обаждах да изясним въпроса с теста, защото знаех, че има, а те твърдяха, че няма. Аз не искам да ми бъркат в носа и твърдо им казах,  че  ако има тест няма да отидем и все ме убеждаваха, че няма.  3 дни преди да излетим ми се обадиха,  че имало тест, при все, че вървяха и луди реклами,  че дестилацията е без тест, а в сайта на външно пишеше, че има тест. 

А, всъщност, какъв е проблемът с тестовете? Макар че изкарах доста тежко COVID-19, наложи се дори употреба на портативна машина за кислород в домашни условия, така и не съм правил PCR тест. Чак толкова неприятно ли е, че да се лишиш от удоволствието на пътуването или причините са от различен характер?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Duke каза:

А, всъщност, какъв е проблемът с тестовете? Макар че изкарах доста тежко COVID-19, наложи се дори употреба на портативна машина за кислород в домашни условия, така и не съм правил PSR тест. Чак толкова неприятно ли е, че да се лишиш от удоволствието на пътуването или причините са от различен характер?

Никакъв за мен 🙂 Само където направихме милиардери лабораториите и за да ни е още по-гадно и да печелят още повече от нас спряха възможността за правене на пултестове. За мен въпросът е принципен. Особено пародийно ми е държави, които на практика нямат здравеопазване и са пламнали от болни да ми искат тест за влизане. 

Все пак, за някоя по-така дестинация бих си направила. По-неприятното от тестовете ми е задължението за носене на маски на открито. С това компромис няма да направя. По-добре да си стоя в къщи. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Duke каза:

А, всъщност, какъв е проблемът с тестовете? 

Лигавщини....

Всичко приключва за няколко секунди! Мен ме притеснява единствено резултатът от теста, наслушахме и начетохме се за фалшиви резултати....

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Въпрос на приоритети. 

преди 24 минути , Duke каза:

А, всъщност, какъв е проблемът с тестовете? Макар че изкарах доста тежко COVID-19, наложи се дори употреба на портативна машина за кислород в домашни условия, така и не съм правил PCR тест. Чак толкова неприятно ли е, че да се лишиш от удоволствието на пътуването или причините са от различен характер?

 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Duke каза:

А, всъщност, какъв е проблемът с тестовете? Макар че изкарах доста тежко COVID-19, наложи се дори употреба на портативна машина за кислород в домашни условия, така и не съм правил PCR тест. Чак толкова неприятно ли е, че да се лишиш от удоволствието на пътуването или причините са от различен характер?

Проблем е за нас примерно това с тестовете, защото още не сме карали ковид, поне не и симптомно. И постоянно сме в очакване да се окажем болни 2 дни преди полета. Разбира се, след толкова месеци в тази нова ситуация, положението със застраховките май се нормализира и вече можеш да намалиш неимоверно поетия риск срещу определени допълнителни разходи. 

Обаче по 200 лв за тестове на човек  + чакане на резултат + отделено време за кратко пътуване не е никак рентабилно. А при дългите при смяна на държава може да ти трябва и още един преди крайната цел. Например по път за Норвегия да искаш да видиш примерно Полша. 

Та в общи линии не виждам никакви плюсове на това изискване за тест, макар че го приемам като почти неизбежно в поне едната посока. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

ОК, ясно, така и предполагах...

 

Проблемът не е толкова в самата манипулация, а по-скоро във вътрешното усещане, че нещо не е наред с цялата световна истерия, манипулация, конспирация и т.н...

 

Предлагам да не обръщаме темата в поредната пандемична и да се върнем към възможностите за пътуване - реални, вероятни, утопични, но все пак възможности! Лично аз нямам нищо против да ми бъркат където е нужно (навремето като се връщах от Алжир в средата на 80-те и там са ми бъркали 😛 ), но да имам възможност да пътувам...

 

И да, най-важното пожелание за тази година е: "Бъди здрав и с отрицателен PCR тест при всяко пътуване!"

  • Харесвам 12
  • Шок 1
Връзка към мнение

Така е, в крайна сметка всеки си преценява. Важното е да има яснота относно конкретните изисквания за влизане/излизане/престой. 

Бих допълнила за Малдиви, че за излизане местните власти искат тест, ако си бил на местен остров. За резортите не важи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-после тема свързана с пътувания.

 

Континент: Северна Америка - САЩ

Времеви интервал: 02(03).06.2021- 20.06.2021

Рестрикции на изход: да не си пребивавал последните 14 дни в Иран, Англия, Шенгенските държави ...

Рестрикции на вход: PCR тест, Виза

Особености при транзит: Да не се минава през страни от Шенген

Рестрикции при завръщане:

Възможност за пътуване по въздух: Turkish - май единствен вариант от София в този момент, Qatar - прекалено дълъг полет

Възможност за пътуване по суша: няма

Рестрикции на място: в зависимост от щатите между които се пътува

 

При мен и семейството не стои въпроса искам / не искам, а трябва да пътувам в случая. Разбира се ако рестрикциите станат сериозни може и да се откажем. Визи си имаме без сина обаче, което може да се окаже проблем ако не започнат да издават. Планираме и полети между два щата, а вероятно и с кола между няколко, което също може да е проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

вървяха и луди реклами,  че дестилацията е без тест

Това си е направо или за темата с уискитата  или за тази  :biggrin::tongue:

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Толкова много пътувах,сигурно болшинството хора ще го направят за няколко живота,че още ми държи влага и мога да търпя без чужди държави.Но в България си продължавам.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Я каква година тема е пусната! 🙂

Радвам се, че се опитваме да правим някакви конкретни планове за напред в бъдещето. Аз разучавам две дестинации за лятото (юли и август). Засега фаворити са ми Исландия и Черна гора (включително и Хърватска). 😊

 

Континент: Европа

 

Времеви интервал: юли/август

 

Рестрикции на изход: не

 

Рестрикции на вход: не

 

Особености при транзит: не

 

Рестрикции при завръщане: 10 дни карантина или ПСР тест в България

 

Възможност за пътуване по въздух: да, според мен най-добрите полети са с австрийските авиокомпании на този етап

 

Възможност за пътуване по суша: невъзможно

 

Рестрикции на място: не

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

Тези теми не ги чета, не пия алкохол.  Защо?

Е, нищо, де, просто се пошегувах по повод лапсуса на редактора. :smile3:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, MayaS каза:

Континент: Северна Америка - САЩ

Времеви интервал: 02(03).06.2021- 20.06.2021

Рестрикции на изход: да не си пребивавал последните 14 дни в Иран, Англия, Шенгенските държави ...

Рестрикции на вход: PCR тест, Виза

Особености при транзит: Да не се минава през страни от Шенген

Рестрикции при завръщане:

Възможност за пътуване по въздух: Turkish - май единствен вариант от София в този момент, Qatar - прекалено дълъг полет


 

Да не се подведе някой от цитираните рестрикции :

 

1. Рестрикции на изход : предстоят да отпаднат всеки момент - вариант 1 отпадат на 26.01 или вариант 2 , отпадат седмица -две -три след 26.01

2. Рестрикции при вход от 26.01 - PCR  или бърз антиген тест , да не се бърка с антибоди тест

3. От Западна България най-удобен е директният полет Белград - JFK

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 55 минути , stanislavpp каза:


 

Да не се подведе някой от цитираните рестрикции :

 

1. Рестрикции на изход : предстоят да отпаднат всеки момент - вариант 1 отпадат на 26.01 или вариант 2 , отпадат седмица -две -три след 26.01

2. Рестрикции при вход от 26.01 - PCR  или бърз антиген тест , да не се бърка с антибоди тест

3. От Западна България най-удобен е директният полет Белград - JFK

Благодаря за полезната информация! При това положение въпросът ми е дали има карантина или ако има дали се планира да отпадне - интересувам се специално за НЮ и Маями? 

Връзка към мнение

В момента има карантина теоритично, която всъщност никой не спазва, защото няма институция, която да я проверява, реално е само пожелателна . От 26.01, карантината май ще отпадне покрай изискването на негативен тест при влизане в САЩ . Изисквания при летене или шофиране между отделните в щати няма и никога няма да има ( изключая Хавай и Аляска).
Предполагам новият президент , ще приеме законово на федерално ниво, носенето на маски да е задължително при ползване на обществен транспорт. Те и в момента са задължителни ,но наложени от самите превозвачи...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Иван Попов каза:

Я каква година тема е пусната! 🙂

Радвам се, че се опитваме да правим някакви конкретни планове за напред в бъдещето. Аз разучавам две дестинации за лятото (юли и август). Засега фаворити са ми Исландия и Черна гора (включително и Хърватска). 😊

 

Континент: Европа

 

Времеви интервал: юли/август

 

Рестрикции на изход: не

 

Рестрикции на вход: не

 

Особености при транзит: не

 

Рестрикции при завръщане: 10 дни карантина или ПСР тест в България

 

Възможност за пътуване по въздух: да, според мен най-добрите полети са с австрийските авиокомпании на този етап

 

Възможност за пътуване по суша: невъзможно

 

Рестрикции на място: не

Ванка, за кое беше това? За Исландия, или за Черна Гора? До Черна гора спокойно може да се отиде с кола и с тест през Македония и Албания. Тези две страни нямат рестрикции на вход, в Черна гора пускат с отрицателен тест откъм Албания, Косово или Хърватия. Поне последно като гледах, така беше. Знаеш, че и на мене точно Черна Гора и Исландия са ми летните планове 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 18 минути , stanislavpp каза:

В момента има карантина теоритично, която всъщност никой не спазва, защото няма институция, която да я проверя, реално е само пожелателна . От 26.01, карантината реално ще отпадне покрай изискването на негативен тест при влизане в САЩ . Изисквания за летене или шофиране между отделните в щати няма и никога няма да има .

Ей, как внесе лъч надежда в моята душичка 🙂 Съвсем теоритично приемам, че има някакъв шанс нашето пътуване, което трябваше да бъде София - НЮ - Маями - круиз - София да се случи с 1 година закъснение 🙂  И круизите уж стартират... дано дано дано

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За рестарт на круизите няма никакъв шанс преди есента на 2021г, лично мнение. Много по-реално  ще е рестарт през 2022г. Ще има круизи вероятно пред това, но те ще са бутикови с 50-100-200 пасажери..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , stanislavpp каза:

За рестарт на круизите няма никакъв шанс преди есента на 2021г, лично мнение. Много по-реално  ще е рестарт през 2022г. Ще има круизи вероятно пред това, но те ще са бутикови с 50-100-200 пасажери..

MSC дават сериозна заявка за рестарт  и то още от януари. Е, ще има маски, тестове, но това е положението. Имам ваучер за MSC и не съм проверявала другите компании. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Да се включа и аз.

 

Континент: Азия

Турция - Кападокия , Анталия

 

Времеви интервал: края на април,началото на май.

 

Рестрикции на изход: не

 

Рестрикции на вход: PCR тест и карантина ....за момента

 

Особености при транзит:  ..........

 

Рестрикции при завръщане:  Няма

 

Възможност за пътуване по въздух: да...но аз съм с автомобил

 

Възможност за пътуване по суша: възможно с ограничения през определена част от денонощието...за момента.

 

Рестрикции на място: маски,храна за вкъщи от ресторантите...HES код за някой места...за момента.

 

 

Дотук 4 ка за белот по информация от форума за Кападокия.....Все още е рано за да се предвиди как ще се развият нещата в края на април,но гледам позитивно на нещата и от рано подготвям разни пътешествия.

Бил съм по време на Рамадана в Истанбул и общо взето аз лично не съм усетил ограничения - даже ми направи впечатление как местните не спазваха много правилата - просто се прикриваха.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.