Прескочи до съдържание

Back to normal.....или дотам и обратно!


Препоръчани мнения

преди 25 минути , Duke каза:

Какво значение имат условията щом така или иначе очевидно си облечен със специално защитно облекло и шлем на главата, че дори и приток на кислород имаш осигурен? 😛 

Като ми бъркат в носа за PCR и всеки път без да искат натискат един бутон, който включва някои системи на stand-by и постоянно трябва да си мърдам показалеца, за да се събудят 😞

  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 21 часа, Eva eva каза:

Ще си позволя да публикувам и информация за Тунис, въпреки, че полетите и нощувките са с туристическа агенция. Тоест - чартърен пакет. Предвид обстановката мисля, че може да е полезно на някого. Все пак, важно е да се отбележи, че и цените са много добри.

 

Континент: Африка, Тунис

 

Времеви интервал: от средата на април, май, юни

 

Рестрикции на изход: не

 

Рестрикции на вход: може да има изискване за тест, предстои да се реши

 

Особености при транзит: няма транзит

 

Рестрикции при завръщане: 10 дни карантина или ПСР тест в България/на сайта на ТА е посочено, че не е необходимо

 

Възможност за пътуване по въздух: да, чартър

 

Възможност за пътуване по суша: невъзможно

 

Рестрикции на място: не

https://www.mfa.bg/embassies/tunisia/news/27557

https://www.mfa.bg/embassies/tunisia/news/27190

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Радо каза:

От ТА бяха убедени, че изискването за тест най-вероятно няма да го има  април, когато тръгват чартърните програми. Така или иначе трябва да се проверява по 10 пъти всичко и пак няма гаранция. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ако спра и попитам  произволно срещнат на улицата ще знае точно колкото  и ТА дали ще е необходим тест през април. 

 

Как изобщо се доверявате на такива приказки? 

Разбира се, че тяхната цел е да си продават чартърите и до последно ще говорят каквото ви се иска да чуете. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

Имай предвид, че в Турция противоепидемичните мерки се спазват много строго от всички заради високите глоби. Носенето на маски е абсолютно задължително дори в автомобил, ако пътуващите в него не са членове на едно домакинство. През септември в Анкара пред монумента на Ататюрк, полицай от охраната специално дойде до нас и съвсем любезни ни помоли да сложим маските над носовете. Към чужденците всички са много внимателни, особено в тази епидемична обстановка с липса на туристи и сериозната финансова криза в страната, но ние от своя страна също трябва да се съобразяваме с наложените правила...

Имах впредвид Рамадана - не си обърнал внимание. Иначе за сегашното положение съм наясно с рестрикциите.Последно бях в Истанбул на 20 октомври,когато затвориха с вечерен час - беше като призрачен град в 20,30 как няма почти никой навън.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , stanimir каза:

Ако спра и попитам  произволно срещнат на улицата ще знае точно колкото  и ТА дали ще е необходим тест през април. 

 

Как изобщо се доверявате на такива приказки? 

Разбира се, че тяхната цел е да си продават чартърите и до последно ще говорят каквото ви се иска да чуете. 

Никой не знае какви ще са изискванията през април-май. Казвам, каквото ми съобщиха от ТА. Информацията на сайта на МВнР е към момента и дали ще е актуална след 3 месеца няма как да знаем. 

Не виждам особен смисъл да сме груби. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не мисля, че съм груб казвайки че  ТА  нямат ни най-малка идея какво ще е след месеци и няма никакъв смисъл какво са казали сега. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Ако спра и попитам  произволно срещнат на улицата ще знае точно колкото  и ТА дали ще е необходим тест през април. 

 

Как изобщо се доверявате на такива приказки? 

Разбира се, че тяхната цел е да си продават чартърите и до последно ще говорят каквото ви се иска да чуете. 

От това няма много смисъл,  защото след съобщението за тест, ние се отказахме и ни върнаха парите.  

Връзка към мнение
преди 15 часа, Брани каза:
преди 16 часа, Lindt каза:

Не съм, защото: 

а/ мисля за Азия като невъзможна

б/ хората не се къпят по 10-20 дни и една от презентациите ме отказа с някакви самооперации на ходилата

в/ не съм проверявала дали май е подходящ месец

г/ руса съм

Тва с къпането и мен ме отказва, но все ще се намери някой бързовар ...

В тази връзка се сещам за репортаж преди няколко години от едно българско село, в което нямат течаща вода.

Репортерът пита една баба:

- Ами как се къпете?

- Лятото на рЯката.

- Ами зимата?

- Ееее, колко е една зима?!?!

  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 4 часа, Брани каза:

Като ми бъркат в носа за PCR и всеки път без да искат натискат един бутон, който включва някои системи на stand-by и постоянно трябва да си мърдам показалеца, за да се събудят 😞

Ама аз като гледам - ти нямаш нос. Горките лаборантки!

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, vino4erpec каза:

В тази връзка се сещам за репортаж преди няколко години от едно българско село, в което нямат течаща вода.

Репортерът пита една баба:

- Ами как се къпете?

- Лятото на рЯката.

- Ами зимата?

- Ееее, колко е една зима?!?!

Това е от един скеч на Тутурутка. 

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 20.01.2021 г. в 19:38, master_of_germs каза:

Ванка, за кое беше това? За Исландия, или за Черна Гора? До Черна гора спокойно може да се отиде с кола и с тест през Македония и Албания. Тези две страни нямат рестрикции на вход, в Черна гора пускат с отрицателен тест откъм Албания, Косово или Хърватия. Поне последно като гледах, така беше. Знаеш, че и на мене точно Черна Гора и Исландия са ми летните планове 🙂

 

Искам да отида и до Исландия и до Черна гора това лято.

Значи имаме едни и същи планове с теб 🙂

 

На 20.01.2021 г. в 20:28, Гост каза:

Ванка, това за Исландия ли се отнася? Защото е доста неточно към днешна дата - ако е за тази държава (че три си изброил). 

Намислил съм да пробвам да отида това лято до Исландия (екскурзия) и до Хърватска (море), но през Черна гора. 

Може би Ви обърках с трите страни като ги написах наведнъж. 

Благодаря ти за информацията 😊

 

И съжалявам за забавянето 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.